PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejno?? ocieplenia na poddaszu nieu?ytkowym- dach p?aski



a-kra
30-08-2004, 14:20
Mam poddasze nieużytkowe pod dachem płaskim. wysokość tego jest ok. 1-1.5m.
Dach jest z blachy.
Chce teraz ocieplić to poddasze i na razie ustaliłem taką kolejność:
od dołu, czyli licząc od ziemi:
1. folia paroizolacyjna (z zakładami 10-15 cm)
2. Welna minerlna 20 cm

no i własnie na to powinna isc jeszcze jedna folia? wiatroszczelna, wysokoprzepuszczalna? tutaj włąsnie te nazwy mi się plączą.
jak kłaść tą drugą folię? bezposrednio na wełnę? jak tak, to w jaki sposób ją przymocowac do tej wełny?

mieczotronix
30-08-2004, 14:44
ja mam poddasze nieużytkowe i dach spadzisty i jest na nim tak:
od dołu
- folia paroszczelna
- wełna 20 cm
potem jest strych
i pod dachem
- folia wysokoparoprzepuszczalna
- blacha

Z tego co się dowiedziałem, to folia wysokoparoprzepuszczalna tak naprawdę w przypadku takiego dachu nie jest potrzebna.
Bo ona jest po to, żeby przepuścić parę z pomieszczenia ponad nią i nie pozwolić wodzie skraplającej się od spodu na blasze kapać w dół. Przy czym ma to znaczenie, gdy poddasze jest użytkowe. Skroplona woda skapuje sobie na folię i po niej spływa na zewnątrz poza dach do rynien.
U ciebie nie będzie żadnego spadku, więc folia paroprzepuszczalna nie będzie miała sensu, bo będziesz miał na niej kałużę wody, która wykropliła się na blasze i spadła na folię i zebrała się w najniższym miejscu.
Ponieważ z tego, co tu czytałem w przypadku poddasza nieużytkowego folii wysokoparoprzepuszczalnej nie ma sensu dawać, bo raz że wilgoci na strychu (nad folią paroszczelną i wełną) nie jest znowu aż tyle, a dwa że to nie specjalnie przeszkadza jak raz na jakiś czas kropelka wody spadnie na strych i wełnę (inne kropelki spłyną po dachu), no i ponieważ masz płaski dach, raczej tej folii nie powinieneś dawać.
Coś na tej blasze jednak będzie ci się wykraplało, bo na poddasze docierać będzie wilgotne powietrze z zewnątrz.

Niestety nie jestem specem w tej dziedzinie. Piszę tylko, co myślę. A nuż się przyda

a-kra
31-08-2004, 10:13
tylko czy wlasnie jak jest dach plaski a pod nim nie ma folii, to czy przy jakims przeciekaniu welna nie zamoknie?
przy spadzistym dachu rzeczywiscie wszystko powinno splywac, ale z plaskim moze byc troche inaczej.