PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie energii elektrycznej do działki



bartass_88
17-09-2015, 16:24
Witam. Aktualnie czekam z starostwie za pozwoleniem na budowę. I tu moje pytanie czy mogę zacząć doprowadzać już prąd czy muszę czekać za pozwoleniem? Jak tak to od czego zacząć i czy jest potrzebny do tego jakiś projekt?

dawiddur
17-09-2015, 16:57
Wiem, że większość rejonowych ZE wymusza to, aby przyłącze zostało wykonane do jakiś zabudowań, lub chcą kwit o rozpoczęciu budowy. U mnie nie było takiego problemu, przyłącze wykonuje do pustej, nieogrodzonej działki. Najfajniejsze jest to, że nic Cię nie interesuje. Płacisz tylko za moc przyłączeniową, w moim przypadku 80zł za każdy kw. W każdym bądź razie ZE wykonuje projekt, uzgadnia go z gminą i wykonuje wszystkie prace. Moje przyłącze to koszt ok. 900zł.

bartass_88
17-09-2015, 17:53
Czyli rozumiem że najlepszym rozwiązaniem u mnie będzie wizyta w zakładzie elektrycznym i tam się wszystkiego dowiedzieć

mturdus
18-09-2015, 07:00
Tak. Również dobrym pomysłem będzie pogadać z sąsiadami, którzy byli na tym etapie np. przed rokiem.
Jeśli nie masz oporów moralnych przed dawaniem w łapę w majestacie prawa, to zapytaj przy okazji, czy mogą Ci polecić elektryka. Ten z polecenia załatwi sprawę drożej i szybciej.

darkdarkman
18-09-2015, 22:39
Wiem, że większość rejonowych ZE wymusza to, aby przyłącze zostało wykonane do jakiś zabudowań, lub chcą kwit o rozpoczęciu budowy. U mnie nie było takiego problemu, przyłącze wykonuje do pustej, nieogrodzonej działki. Najfajniejsze jest to, że nic Cię nie interesuje. Płacisz tylko za moc przyłączeniową, w moim przypadku 80zł za każdy kw. W każdym bądź razie ZE wykonuje projekt, uzgadnia go z gminą i wykonuje wszystkie prace. Moje przyłącze to koszt ok. 900zł.

Od warunków przyłączenia do wykonania przyłącza droga daleka.
Fatygować w celach informacyjnych do ZE się nie trzeba. Wystarczy zadzwonić.
Na stronach internetowych są też cenniki i wymagania.
BTW większość to znaczy kto? PGE, ENEA, TAURON?