PDA

Zobacz pełną wersję : Usterka wentylacji w bloku co z tym zrobić ?



Xylospray
19-09-2015, 01:13
Jedno z osiedli na Bielanach 15 piętrowy blok 12 piętro. Okna stare drewniane nie szczelne. Administracja nie widzi problemu.
Wg. nich silniki ( nie wiem czy takowe w ogóle są ...patrząc na to co się dzieje ) działają w pełni sprawnie.
O ile z łazience taki "nawiew" idzie znieść to co się dzieje w wc to koszmar.

Jak temu możemy zaradzić ?

Poniżej zamieszczam filmik jak to wygląda w praktyce po przyłożeniu do wentylacji kawałka srajtaśmy.

https://youtu.be/XehTjmqU9-w

Tomasz Brzęczkowski
19-09-2015, 06:32
Jedno z osiedli na Bielanach 15 piętrowy blok 12 piętro. Okna stare drewniane nie szczelne. Administracja nie widzi problemu.
Wg. nich silniki ( nie wiem czy takowe w ogóle są ...patrząc na to co się dzieje ) działają w pełni sprawnie.
O ile z łazience taki "nawiew" idzie znieść to co się dzieje w wc to koszmar.

Jak temu możemy zaradzić ?

Poniżej zamieszczam filmik jak to wygląda w praktyce po przyłożeniu do wentylacji kawałka srajtaśmy.

https://youtu.be/XehTjmqU9-w

Zrobić wentylację plus. Nadciśnieniową. Nawiew powietrza do pokoi.

Xylospray
19-09-2015, 09:28
Zrobić wentylację plus. Nadciśnieniową. Nawiew powietrza do pokoi.

Oszczędność w zimie. Dzięki ale nie.

Tomasz Brzęczkowski
19-09-2015, 09:47
Oszczędność w zimie. Dzięki ale nie.

Na osobę potrzeba 30m3/h - więc lepiej pompować mechanicznie, bo wtedy leci akurat i z wiadomego miejsca.
By oszczędzać, to jest odzysk ciepła, nic innego.

Xylospray
19-09-2015, 14:18
Na osobę potrzeba 30m3/h - więc lepiej pompować mechanicznie, bo wtedy leci akurat i z wiadomego miejsca.
By oszczędzać, to jest odzysk ciepła, nic innego.

Dobra co zrobić żeby mi tymi smrodami nie wiało do mieszkania bo o to tak na prawdę się rozchodzi.
Co mam to zatkać skarpetami czy jak. Czy zamontować jakieś turbo wentylatory na te kratki i niech reszcie kupą śmierdzi po mieszkaniach ?

perm
19-09-2015, 14:44
Dobra co zrobić żeby mi tymi smrodami nie wiało do mieszkania bo o to tak na prawdę się rozchodzi.
Co mam to zatkać skarpetami czy jak. Czy zamontować jakieś turbo wentylatory na te kratki i niech reszcie kupą śmierdzi po mieszkaniach ?Chyba nic innego nie wymyślisz. :(

Tomasz Brzęczkowski
21-09-2015, 05:29
Dobra co zrobić żeby mi tymi smrodami nie wiało do mieszkania bo o to tak na prawdę się rozchodzi.
Co mam to zatkać skarpetami czy jak. Czy zamontować jakieś turbo wentylatory na te kratki i niech reszcie kupą śmierdzi po mieszkaniach ?



Zrobić wentylację plus. Nadciśnieniową. Nawiew powietrza do pokoi. Jest czerpnia świeżego powietrza, , dalej filtr - wentylator kanałowy ze sterowaniem rozdzielacz na pokoje i anemostaty, Wszystko to w przedpokoju. Powietrze pompujemy pod sufitem do pokoi, nie czuć zimnego, bo miesza się z ciepłym pod sufitem, a wychodzi ono kanałami pionowymi w kuchni i łazience, wykluczając cofkę.
Smrody, są mało przyjemne, ale nieszkodliwe, natomiast zarodniki grzybów strzępkowych (pleśni) z kanałów wentylacyjnych z kuchni i łazienek, są bardzo szkodliwe.