PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa rur z wodą



piter1324
19-09-2015, 07:46
Witam czy do zabudowy rurek z wodą płytami gipsowymi potrzebna jest jakaś izolacja i czy można użyć zwykłej płyty czy musi byś ta zielona?

Krzysiek88
19-09-2015, 09:16
Na rurach powinna byc otulina, powinno to bym opianowane, bo np. jak masz rury plastikowe i beda spobodnie sobie dyndac to moga sie tluc za sciana, dlatego w scianie sie je troche piankuje, a jakby szly wierzchem daje na uchwytach dosc czesto, plyta moze byc zwykla

piter1324
19-09-2015, 09:34
Na rurach powinna byc otulina, powinno to bym opianowane, bo np. jak masz rury plastikowe i beda spobodnie sobie dyndac to moga sie tluc za sciana, dlatego w scianie sie je troche piankuje, a jakby szly wierzchem daje na uchwytach dosc czesto, plyta moze byc zwykla

Rurki mam miedziane są umocowane na uchwytach do ściany, czyli daje otuline i zwykłą płyte. Czy bez otuliny woda będzie sie w jakiś sposób skraplać i będzie wilgoć? tak słyszałem ale jestem zielony w tym temacie.

Krzysiek88
19-09-2015, 10:26
Rury powinny byc zaizolowane chyba ze sa to rury CO i nie sa zabudowane to Ci dodatkowo grzeja pomieszczenie, ale zwlaszcza jak je jeszcze zabudujesz to zaizoluj. Kup czerwoną otuline nie w krazku 10 metrowym ale sa tez takie 2 metrowe kawalki, ona jest bardziej sztywna i lepiej Ci ja bedzie dolozyc na takie juz rurki, przetnij ja z dlugosci i naloz, przeciecie sklej najlepiej po dlugosci szara tasma. Teoretycznie jak to bedzie zabudowane to i moze w krazku bys mogl dac ta otuline i skleic bo i tak jej tam nie bedzie widzial. Szara plyta i tyle. Taka rura jak idzie zimna woda to sie moze troche pocic.