PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ściąć bloczek fundamentowy ?



rustin
19-09-2015, 17:21
W przejściu z korytarza do salonu ( fotka ) , z salonu do kuchni i z korytarza do WC są taki oto wystające bloczki fundamentowe. Jak się domyślałem, najlepiej aby je zlikwidować bo inaczej w tym miejscu prawie nie będzie ocieplenia( od chudego betonu do gotowej posadzki mam ok 18cm luzu) i będzie spory mostek termiczny ? Jak to zrobić aby wyszło równo ? Młotem udarowym porobią się tylko ostra krawędzie i dużo nie równości przez co będzie problem przy kładzeniu izolacji przeciwwilgociowej ,
Jak radzicie wyciąć te bloczki i czym?

SO-JER
19-09-2015, 19:01
wykuć całą warstwe i wyrównać wylewką

rustin
19-09-2015, 19:10
Jaką dokładnie wylewką ? Najlepiej taka by można zrobić w wiadrze wiertarką.

SO-JER
19-09-2015, 20:55
normalnie cement piasek woda :P albo coś gotowego z marketu. I te gąbki dylatacyjne zostaw tak jak są

rustin
19-09-2015, 22:10
Czyli zwykły zaprawa. Najpierw trochę chce ponacinac, czy tarcza diamentowa taka do kostki brukowej będzie dobra?

marekbo
21-09-2015, 08:07
Czyli zwykły zaprawa. Najpierw trochę chce ponacinac, czy tarcza diamentowa taka do kostki brukowej będzie dobra?

Może być szklifierka z tarczą 230 do betonu, im więcej cięć tym lepiej, możesz sobie pociąc mniejsze kawałki. W marketach masz gotowe mieszanki np: beton B20 Baumit, ma bardzo drobne ziarno, albo coś na wyrównanie podłoża.

rustin
21-09-2015, 15:05
Jest wogóle sens to robić ? Przez to będzie mostek termiczny ?

_olo_
23-09-2015, 10:56
Miałem podobne prożki tyle, że raczej nadlewki, niektóre skułem i wyrównałem zaprawą, inne zostawiłem co sprawiło, że więcej zabawy ze styropianem i zgrzewaniem na nich papy. No i 5-8cm styropianu na nich wyszło. Taki mostek jest moim zdaniem pomijalny, jednak gdybym robił to drugi raz naciął bym kątówką z tarczą diamentowa i skuł wszystkie by się potem w wycinanki w styropianie i papie nie bawić.