PDA

Zobacz pełną wersję : Pekly mi sciany w pionie I poziomie



kongresmen
20-09-2015, 11:55
Co robic. Pekly mi sciany po trzema oknami w

kongresmen
20-09-2015, 12:20
Co robic. Pekly mi sciany pod trzema oknami w salonie i kuchni są to pionowe pęknięcia od okna do ściany fundamentowej szersze przy oknie i szersze od strony zewnętrznej. Pekniecia sa okolo 1mm. Od strony wewnętrznej ściany zostały zaszpachlowane i przyklejono siatkę ale po czasie pojawiła się minimalna kreseczka która po nałożeniu gładzi została wepchnieta w tą szczeline. Na następny dzień ściany się znowu zeszły I gladz zostala wycisnieta. Zauwazylem ze sciany sie rozchodza I schodza. Wszystko zaczęło się po nałożeniu tynków gipsowych nie wiem czy pustaki nasiakly i strop się ugial czy cos innego może być tego przyczyną.Na ścianach rysy pojawiają się I znikaja. Przed położeniem ocieplenia zauważyłem że na ścianie 1 pustak poniżej stropu powstala tez rysa wkolo domu na zewnętrznej stronie. Jest to rysa na spoinie łączenia pustaków I biegnie pod stropem wkolo calego salonu. co robić bo zaczynam się psychicznie wykanczac.

Frofo007
20-09-2015, 12:45
A jak były murowane ściany nośne? Na co je "kleiłeś"?
Robiłeś badania gruntu przed budową?

kongresmen
20-09-2015, 13:24
Dom budowany z betonu komorkowego 24 cm na klej. Brak zbrojen pod oknem. Badan gruntu nie robilem. Grunt to glina. Grunt po wykonaniu wykopu ogladal kierownik budowy I mowil ze jest ok. 15 m od domu robilem studnie I bylo 8 m gliny.
Jak zrobili wykop pod lawy to po tej stronie gdzie peka pokazał się chyba piasek. Ale kierownik mowil mi ze jest Ok.
Jedyne zmiany co do projektu to grubsza posadzka na stropie o 3 cm w czesci mieszkalnej z uwagi na ogrzewanie podłogowe. Doszlo tez deskowanie dachu.
Zastanawia mnie tylko czemu te rysy pojawiają się i znikają. Kierownik mowi ze to normalne I ustabilizuje się.
Ja natomiast dostaje nerwicy

Frofo007
20-09-2015, 16:00
Jeśli otwory pod okna nie były dozbrajane to mogą pękać, także nie ma co panikować. Jednak dla pewności warto się temu przyjrzeć.

Jeśli chodzi o glinę to z tego co wiem są różne rodzaje glin i część z nich może robić problem, szkoda, że nie zrobiłeś badań geotechnicznych to byś miał pewność czy wszystko jest ok z podłożem.

jajmar
20-09-2015, 18:42
Pokaz fotki z tymi rysami

aiki
20-09-2015, 20:38
Masz drenaż wokół domu?

FlashBack
21-09-2015, 10:46
Dom budowany z betonu komorkowego 24 cm na klej. Brak zbrojen pod oknem. Badan gruntu nie robilem. Grunt to glina. Grunt po wykonaniu wykopu ogladal kierownik budowy I mowil ze jest ok. 15 m od domu robilem studnie I bylo 8 m gliny.
Jak zrobili wykop pod lawy to po tej stronie gdzie peka pokazał się chyba piasek. Ale kierownik mowil mi ze jest Ok.
Jedyne zmiany co do projektu to grubsza posadzka na stropie o 3 cm w czesci mieszkalnej z uwagi na ogrzewanie podłogowe. Doszlo tez deskowanie dachu.
Zastanawia mnie tylko czemu te rysy pojawiają się i znikają. Kierownik mowi ze to normalne I ustabilizuje się.
Ja natomiast dostaje nerwicy

A klej pojechał na inną budowę.

Jarek.P
21-09-2015, 11:20
Zastanawia mnie tylko czemu te rysy pojawiają się i znikają. Kierownik mowi ze to normalne I ustabilizuje się.
Ja natomiast dostaje nerwicy

To, że rysy się pojawiają i znikają to dowód, że coś (fundament?) cały czas pracuje i nie jest to raczej powód do zadowolenia. Te rysy nie muszą spowodować katastrofy budowlanej, ale niczym też ich raczej nie zaszpachlujesz. Spróbuj znaleźć w twojej okolicy dobrego inspektora nadzoru i zaproś go na jednorazową konsultację.

piotrek0m
21-09-2015, 11:36
"Zanikające" rysy mam na wylewce. Podczas wygrzewania stworzyły się pęknięcia dylatacyjne, beton się skurczył, a po wyłączeniu ogrzewania szczeliny się zeszły i absolutnie nie można ich znaleźć. Dlatego takie zjawisko wiązałbym z cykliczną pracą ściany, czy danego elementu budynku. Jeżeli wynikałyby one z osiadania fundamentów, to rysy raczej by nie znikały, ale zostały. ... albo były związane z sezonowością pór roku .... tak myślę ??

Jarek.P
21-09-2015, 12:10
A nie, niedokładnie doczytałem widać, zrozumiałem, że to te rysy na ścianach pracują.

marekbo
21-09-2015, 13:36
Co robic. Pekly mi sciany pod trzema oknami w salonie i kuchni są to pionowe pęknięcia od okna do ściany fundamentowej szersze przy oknie i szersze od strony zewnętrznej. Pekniecia sa okolo 1mm. Od strony wewnętrznej ściany zostały zaszpachlowane i przyklejono siatkę ale po czasie pojawiła się minimalna kreseczka która po nałożeniu gładzi została wepchnieta w tą szczeline. Na następny dzień ściany się znowu zeszły I gladz zostala wycisnieta. Zauwazylem ze sciany sie rozchodza I schodza. Wszystko zaczęło się po nałożeniu tynków gipsowych nie wiem czy pustaki nasiakly i strop się ugial czy cos innego może być tego przyczyną.Na ścianach rysy pojawiają się I znikaja. Przed położeniem ocieplenia zauważyłem że na ścianie 1 pustak poniżej stropu powstala tez rysa wkolo domu na zewnętrznej stronie. Jest to rysa na spoinie łączenia pustaków I biegnie pod stropem wkolo calego salonu. co robić bo zaczynam się psychicznie wykanczac.

Pewnie brakło zbrojenia pod oknami, ja w tej chwili muruje wykusz z gazobetonu (pierwszy raz z tego materiału), ale na szczęście doczytałem o zbrojeniu. Teraz to już nic nie zrobisz, na innych forach piszą że się nie zawali, ale z naprawianiem bym się nie śpieszył i poczekał z rok bo to pewnie nie koniec.
331394