PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie kominkowe i co do tego?



monkowska
21-09-2015, 10:33
Witam,
zainteresował mnie dom, właściwie to mieszkanie w bliźniaku. Dom parterowy, system kanadyjski.
Zainstalowane jest tam ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym.
Nie ma możliwości podłączenia gazu. Nie ma tez dodatkowego pomieszczenia, które można by było zagospodarować jako kotłownię.
Rozważam ogrzewanie elektryczne.
Jakie Wy polecacie rozwiązanie w takiej sytuacji?
Czy kosztowny jest montaż takiej instalacji? Czy jest skomplikowany?
Czytałam, że w takiej sytuacji ogrzewanie kominkowe można połączyć z tym elektrycznym.
Chodziło by głównie o podtrzymanie jakiejś minimalnej temperatury, kiedy nie ma nas w domu nieco dłużej.
Jestem totalnym laikiem i była bym wdzięczna za wytłumaczenie "jak blondynce" jak sprawa wygląda :)

Pozdrawiam!

Puławiak
21-09-2015, 11:07
Zamontuj kocioł elektryczny i po sprawie. Tylko musisz mieć 3F

monkowska
21-09-2015, 19:09
Rozumiem, że bez tej trójfazy kiepsko z podłączeniem kotła?
Dom jest z 2011 roku, "z wierzchu" wygląda na to, że nie wymaga dużego nakładu finansowego co przyznam jest kuszące, zwłaszcza dla pary młodych ludzi "na dorobku" ^^
Rozmawiamy o tej nieruchomości: http://otodom.pl/oferta/dom-dwurodzinny-wsrod-pol-i-lasow-hutki-konopiska-ID2KTEW.html#8ad1884279, konkretnie to o jego połowie. Alternatywa taka dla blokowiska, którego szczerze nie cierpię.
Mam nadzieje, że to nie problem że wrzucam link? ;)
Zapobiegliwie poczytałam już o kosztach zmiany przyłącza i szczerze wolała bym tego uniknąć :)

Nadal interesuje mnie, czy instalacja tego kotła elektrycznego w taki sposób, żeby "współpracował" z kominkiem to skomplikowana sprawa, czy raczej prosty zabieg? :)

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe uwagi na co zwrócić uwagę przy takim mieszkaniu, chętnie poczytam :)

saturnv
22-09-2015, 22:25
Rozważ pompę ciepła Panasonica (powietrzną).
Obiegu kominka z PW i pompy powinny byc oddzielone. Dodatkowo elektronika wysterowana tak, że gdy działa pompa kominka, to pompa ciepła się nie załącza (chyba, że na CWU). Nie wiem jaki to kominek, jak zamontowany płąszcz (otawarty/zamknięty?) Ale najgorsze jest użycie wymiennika płytkowego. Po jakimś czasie z tym ustrojstwem pojawiają się problemy + częste gotowanie wody w kominku.

Teraz widzę, że tam masz grzejniki i to nie płytowe. Więc projektowane na wysoką temperaturę zasilania. Tutaj pompa ciepła może się w takim razie nie sprawdzić. Ona działa wyśmienicie z podłogówką.

TO może Bufor + grzałka + II taryfa
albo propan i własny zbiornik....tylko te nieszczęsne grzejniki....

Addel
16-01-2016, 23:32
Najpierw trzeba dokładnie się dowiedzieć/sprawdzić jak dom został wybudowany i jak jest ocieplony. Druga sprawa młodzi ludzie + dokładanie do kominka codziennie to nie do przyjęcia. Stawiam na inny dom lub wpięcie kotła elektrycznego chyba, że masz kasę no to PC PW.

morus666
17-01-2016, 00:36
Kominkowe t o sobie daruj. Przez 2 miesiące tak z żoną jechaliśmy i nie polecam. Niby mamy kominek z płaszczem, 22 kw, wszystko git tylko coś tam musi cały czas się dziać. Trzeba dorzucać, rozpalać, czyścić, drewno, pomieszczenie na nie, bez sensu, Kominek, tylko dla klimatu albo wspomagania innego urządzenia grzewczego