PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie dwóch halogenów z czujnikami ruchu



pawelchc
21-09-2015, 14:59
Witam. Potrzebuje podłączyć (na zewnątrz) dwa halogeny z czujnikami ruchu tak aby jednym albo drugim czujnikiem zapalać obie lampy.
dzięki

krzcel
22-09-2015, 08:27
Witam. Podłączaj.

pawelchc
22-09-2015, 13:03
Wyczerpująca i pomocna odpowiedź dzięki.
A co jeśli połączę czujniki jednym kablem tzn czerwony z czerwonym i dodatkowo osobno każdy halogen prąd i masa.
Nie mogę sprawdzić bo jeszcze nie kupiłem halogenów a muszę już kable puścić w podbitce dachowej, a poza tym nie chcę nic spalić

darkdarkman
22-09-2015, 15:40
Czyli reasumując chcesz wiedzieć ile przewodów i jak podłączyć do halogenów nieznanego typu z czujnikami ruchu, z nieznaną ilością zacisków i sposobem sterowania, czy dobrze zrozumiałem?

krzcel
23-09-2015, 07:14
Kabel 3x1,5 do każdego halogenu i do każdego czujnika. Wprowadź do jednej puszki i jak już kupisz, to będziesz się martwił jak podłączyć.

pawelchc
23-09-2015, 10:18
tak mam zrobione ale jutro rozbieram rusztowanie i do puszki będzie utrudniony dostęp dodatkowo chce zamknąć już tema podbitki dachowej a kable idą pod podbitką. To jest stary dom i kabel do oświetlenia wystaje ze ściany dwu żyłowy, a do halogenów doprowadzone są 3 x 1,5 i teraz w puszce połączyłem prądy L i masę M a żółto zielony połączyłem ze sobą a w czujnikach z czerwonym przewodem z czerwonym L1 szukałem po schematach i chyba było podobnie