PDA

Zobacz pełną wersję : budowa domku letniskowego/altanki na Rodzinych ogrodach działkowych



pwtelkom
21-09-2015, 17:55
Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem malej działeczki ( 12m szeroka 34m długa) na Rodzinnych ogrodach działkowych złoty stok w suchym lesie.
Na działeczce mam prąd, wodę miejska cały rok i małe szambo i stara szopkę na narzędzia i mikro altankę z płyty obornickiej.Chciałbym do konca roku rozebrać stare szopkę i przygotować grunt pod budowę małego domku letniskowego.Z tego co się dowiedziałem doczytałem ,muszę zachować 3 metry od sąsiada i powierzchnie zabudowy do 35 m2 oraz o wysokości do 5 m.
gotowe domki drewniane jakoś do mnie nie przemówiły wszystkie drogie i z cieniutkich klapeczek.szukam projektów rad itd

wiesiek6308
21-09-2015, 19:27
3 metry od sąsiada to ściana bez otworów okiennych ale jeżeli szerokość działki nie przekracza 16 metrów to można zachować odstęp 1,5 metra. Stawiaj domek szkieletowy, pobij płytę OSB za zewnątrz, daj na OSB styropian 10 cm, po klejeniu zakołkuj - kołki 12 cm, siatka z podwójnym wtopieniem klejem i pomaluj. Od wnętrza wełna z zachowaniem szczeliny, folia paroizolacyjna i do wyboru - płyta OSB plus lakier lub jakieś panele albo drewno. . Sufit płyta OSB z góry ocieplona wełną i dobre okna i drzwi. Wtedy nawet zimą wystarczy konwektorek i powodzenia. P.S. Stawiaj na fundamencie tradycyjnym z wylewką , później papa jako izolacja pozioma . Pod podłogę możesz też dać wełnę lub styro.

pwtelkom
21-09-2015, 20:03
dziękuje za ciekawy pomysł...zabieram sie za lekture
1 post z google

http://www.budujemydom.pl/domy-pod-klucz/9006-dom-szkieletowy-nietrafiony-wybor

może ktoś inny cos doda na temat szkieletow?

alfa18pl
06-12-2017, 11:21
Domki drewniane niekoniecznie muszą być bardzo drogie. Wszystko w zależności co dokładnie chcemy.
Rozwiązanie szkieletowe jest również całkiem dobre na tego typu domek. Mój znajomy posiada właśnie dom w technologii szkieletowej i jest MEGA zadowolony. Szybkość stawiania jest bardzo dużym atutem.
[SPAM]