PDA

Zobacz pełną wersję : Wymagane dokumenty - odbiór budynku - Bydgoszcz !



kriss1983
22-09-2015, 16:49
Witam

Zakończyłem budowę domu jednorodzinnego koło Bydgoszczy. Podlegam z odbiorem pod Powiatowego Inspektora Nadzoru w Bydgoszczy.

Mój kierownik budowy zakończył dziennik budowy, w piątek geodeta przekaże mi inwentaryzację geodezyjną podwykonawczą. Poza tym posiadam takie dokumenty jak:

1. Przegląd kominiarski
2. Protokół z pomiarów elektrycznych,
3. Pozytywnie rozpatrzona decyzję w sprawie zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni,
4. Dokument potwierdzający nadanie numeru budynku i nazwy ulicy przy, której stoi budynek.
5. Zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu budowlanego
6. Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i uprzątnięciu placu budowy.

Czy są to wszystkie wymagane dokumenty ?
Czy w końcu wymagany jest protokół z charakterystyka energetyczna budynku ?
Czy potrzebny jest protokół, badanie instalacji wodnej wewnątrz budynku ?

W zawiadomieniu o zakończeniu budowy w liście załączników jest: " potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy" - czy musze robić odbiory przyłączonych mediów takich jak prąd i woda ?

Czy potrzebne są umowy na dostarczenie energii elektrycznej i na dostarczanie wody ?

Proszę o informację.

Pozdrawiam

jacek.zoo
23-09-2015, 09:44
Witam

Zakończyłem budowę domu jednorodzinnego koło Bydgoszczy. Podlegam z odbiorem pod Powiatowego Inspektora Nadzoru w Bydgoszczy.

Mój kierownik budowy zakończył dziennik budowy, w piątek geodeta przekaże mi inwentaryzację geodezyjną podwykonawczą. Poza tym posiadam takie dokumenty jak:

1. Przegląd kominiarski
2. Protokół z pomiarów elektrycznych,
3. Pozytywnie rozpatrzona decyzję w sprawie zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni,
4. Dokument potwierdzający nadanie numeru budynku i nazwy ulicy przy, której stoi budynek.
5. Zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu budowlanego
6. Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i uprzątnięciu placu budowy.

Czy są to wszystkie wymagane dokumenty ?
Czy w końcu wymagany jest protokół z charakterystyka energetyczna budynku ?
Czy potrzebny jest protokół, badanie instalacji wodnej wewnątrz budynku ?

W zawiadomieniu o zakończeniu budowy w liście załączników jest: " potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy" - czy musze robić odbiory przyłączonych mediów takich jak prąd i woda ?

Czy potrzebne są umowy na dostarczenie energii elektrycznej i na dostarczanie wody ?

Proszę o informację.

Pozdrawiam

u mnie to wszystko kierbud zalatwiał, pojechałem z dokumentami, wybrala co potrzebne i za pare dni dala mi papier ze starostwa o odbiorze. a wiec tak tobie chodzi chyba o audyt energetyczny, od marca tego roku nie jest potrzebny. co do instalacji wodnej wew budynku to nic takeigo nie potrzeba, musisz miec protokoly odbioru i szczelnosci wody, ew gazu jak jest. a z pradu umowe i oczywiscie protokol pomiaru wew budynku