PDA

Zobacz pełną wersję : budowa przy zakładzie produkcyjnym a zagrożenie pożarowe



kamel191
22-09-2015, 19:10
Witam.

Po pierwsze chciałbym się przywitać bo pomimo rejestracji kilka ładnych lat temu to dopiero mój pierwszy post.

Mam pewien problem a mianowicie chodzi mi o to, że posiadam działkę sąsiadującą z zakładem produkcyjnym (konstrukcje stalowe). Zakład ten ma na swoim terenie "namioty", które ustawione są ok. 1 m od granicy mojej działki (ponoć nie jest to zabudowa trwała choć posiadają betonowe podłoże oraz zapewne są jakoś zakotwione w ziemi). Namioty mają wysokość ok. 5-6m. Od ziemi na wysokość ok 2m są pokryte blachą, a wyżej jakiś rodzaj tkaniny.

Moje pytanie dotyczy tego w jakiej odległości od takiego namiotu mogę ewentualnie wybudować dom? Nie jestem w stanie do końca rozgryźć "warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" w dziale bezpieczeństwo pożarowe a tym bardziej do jakiej kategorii zaliczyć taki "namiot". Z tego co udało mi się wyczytać to w najlepszym wypadku odległość od namiotu do budynku może wynosić 8m a w najgorszym 20m.

Jeśli Ktoś orientuje się w bezpieczeństwie ppoż. to bardzo proszę o podpowiedź

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
24-09-2015, 08:33
... to jest pytanie bardziej do rzeczoznawcy pożarowego. Lista rzeczoznawców jest tutaj :
http://www.straz.gov.pl/data/other/wykaz_rzeczoznawcow_11_02_2014.pdf
rzeczoznawca powinien określić rodzaj obiektu na sąsiedniej działce budowlanej ( w tym określić jego gęstość obciążenia ogniowego ) i na podstawie tego określić minimalną odległość ...

jajmar
24-09-2015, 10:34
Bezpieczeństwo pożarowe to jedno a jesteś pewny że chcesz mieć dom obok wytwórni konstrukcji stalowych? To ciągły hałas, do tego zapachy farb. Ogólnie to plan miejscowy dopuszcza zakład między domami albo dom obok zakładów?
Ja bym nie chciał tak mieszkać