PDA

Zobacz pełną wersję : Układnie płytek balkon+Okapik blakonowy



aanneekk
22-09-2015, 20:18
Witam,
Mam zamiar ułozyc płytki balkonowe. Balkon ma posadzke betonowa wylana ok 10 lat temu. Od czaego zaczać: oczyszczenie balkonu, grunt, izolacja przeciwwilgociowa, klej i plytki. Łatwo napisac gorzej zrobic, jaki mi potrzebny grunt, izolacja,co do kleju to wiem- wysokoelastyczny. Na cokole jest położony tynk elewacyjny, zrobiły sie zacieki z wody, dlatego proposze o podpowiedz czy wysunąc płytke (choc slyszałem, ze po płytce moze woda dalej zaciekać) czy kupic profil balkonowy (okapik balkonowy). Problemem moze byc zaokrąglony balkon i ten profil balkonowy, nie wiem czy sie tak da wygiąć. Prosze o pomoc.
Z gówy dziekuje.

Krzysiek88
22-09-2015, 22:38
Zrób tak, zeby w szczeline miedzy balkonem a tynkiem elewacyjnym nie lała się woda, przykryj ja po prostu bo jak tam pada deszcz, mróz zlapie, przemrozi i bedzie odpadac.
NIe wygniesz tego profila ladnie, trzeba by nacinac i kombinowac, ale z trudem cos ladnego z tego stworzysz, zapewne wyjcie Ci taki kwadratowaty łuk, nie wiem co by tu zrobic, najprosciej fleksem dopieścic taki luk, albo porzadnie na plytce odrysowac kreske - luk, lub z kartonu wzor i jechac do kamieniarza niech Ci te dwie czy trzy plytki dotnie po łuku.

Tu gosc kladzie płytki na balkonie, jak to jest u Ciebie to nie musisz w dniu zrobic wiec mozesz od latwiejszej strony do tego podejsc, zrobic powoli a dokladnie ale robic 2-3 czy 4 dni

https://www.youtube.com/watch?v=IiKJK4OksGk

aanneekk
28-09-2015, 18:27
Tak to wyglada i nie mam pojęcia czym to przykryc, bo i tak tam sie woda będzie lała, jeśli chodzi o zaokrąglenie to tez zrobiłem zdjęcie, a ostatnie to zacieki , które powstały przez spływanie wody332284332285332282
Macie jakies roziwązanie co z tym zrobic, bo chciałem to zabezpieczyc przed zima. Z góry dzieki!

Krzysiek88
28-09-2015, 21:54
Wiecej rozumiałem jak nie widziałem tych zdjęc. Nie moze byc sytuacji takiej, ze miedzy stydopian czy ten tynk co masz na krawedzi balkonu bedzie wplywac woda bo to odpadnie, czy tam jest tynk, czy by byla plytka, zawsze trzeba nad tym zrobic daszek tj. plytka musi na to od gory najsc, nie moze tynk czy plytka dochodzic do boku gornej plytki tylko do spodu tej gornej plytki zeby byla dla niej DASZKIEM. co to jest tynk czy styropian i putz? Nie wiem kolego, ja bym chyba plytki dociał fleksem po luku, wiadomo rant nie bedzie ladny ale tam bym na ten luk i koncowke dal listwe aluminiowa albo plastikowa tylko trzeba by ja nagiąc albo naciac i przylamac zeby zlapala luk choc i tak by ten luk byl troche kwadratowy.

A nie, to idz do blacharza i niech Ci zrobi wykonczenie z blachy na te luki i na to dasz plytke ktora najdzie na to wykonczenie 1 czy 2 cm, dzis juz noc bo bym u siebie zdjecie zrobil z tym ze ja mam kwadratowe balkony ale na koncach jest blacha