PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze użytkowe do 100 tyś?



sieczkowska89
24-09-2015, 12:11
Moi Drodzy, szukam na forum trochę pomocy i porad. Chodzi o to, że wraz z narzeczonym mieszkamy w domu, który podzieliliśmy na dwie części. jedną z nich zajmują rodzice narzeczonego. Dom stary, wczesny PRL, bez ocieplenia i ze starym dachem płaskim, zbitym z desek pokrytych papą (duże straty ciepła, chociaż trochę z tym walczymy rozkładając wełnę na strychu). Mamy niski strych (na tyle niski, że trzeba chodzić po nim schylonym. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto byłoby rozbudować dom o poddasze użytkowe - więcej miejsca dla nas i ewentualnie przyszłych dzieci, a w dodatku nowy dach i pewnie będzie trzeba jeszcze dom ocieplić z zewnątrz. mamy trochę funduszy odłożonych, wspierają nas rodzice narzeczonego, którzy też soro dokładają. Razem mamy około 100 tyś. Czy za tą kwotę jesteśmy w stanie coś sensownego zrobić? jakie rozwiązania doradzacie? Jeden z forumowiczów doradził mi w innym wątku, żeby zacząc od architekta i sprawdzenia wytrzymałości ścian. To jeszcze przed nami, ale chcę wiedzieć na co się piszę.

jajmar
24-09-2015, 12:27
Nie piszesz ile m2 ma to poddasze. 100 tyś to nie za dużo na gotowo raczej nie zrobisz.

Co do początku to warunki zabudowy lub odpis z miejscowego planu, inwentaryzacja stanu istnejącego, opinia techniczna o możliwości rozbudowy i projekt.

kemot_p
24-09-2015, 13:18
Odpisałem Ci w wątku dotyczącym formalności o konstrukcji dachu oraz ściankach działowych, ale zbiorę do kupy:
1. Konstrukcja dachu drewniana + blachodachówka (ew. dachówka).
2. Ocieplenie dachu wełna mineralna między krokwie 30cm (i można jeszcze na wierzch dać dodatkowe 15 cm) na to płyty k-g
3. Ścianki działowe murowane z betonu komórkowego (można w ostateczności z płyt k-g na stelażu aluminiowym)
4. Ściana kolankowa - funkcjonalnie dobrze byłoby gdyby miała ok. 1m. Wszystko zależy od zapisów w planie zagospodarowania (WZ) na jaką wysokość domu możecie sobie pozwolić (kąt nachylenia dachu).
Tyle mi przychodzi do głowy na początek. Jakby coś to jeszcze będę się odzywał.

sieczkowska89
24-09-2015, 14:47
Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2. A co do wytycznych związanych z planem zagospodarowania - rozeznam się i odpiszę. Zmartwiła mnie jednak wypowiedź "jajmar", z 100 tyś nie wystarczy. Czyżby czekała nas męka z zaciąganiem kredytu? MIałam nadzieję, że uda się uniknąć takiego rozwiązania.

kemot_p
24-09-2015, 15:03
Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2.

Taka jest powierzchnia jednej kondygnacji? Czyli tyle miałoby poddasze licząc "po podłodze"? Jeśli tak, kredyt Was nie ominie.

jajmar
24-09-2015, 15:44
Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2. A co do wytycznych związanych z planem zagospodarowania - rozeznam się i odpiszę. Zmartwiła mnie jednak wypowiedź "jajmar", z 100 tyś nie wystarczy. Czyżby czekała nas męka z zaciąganiem kredytu? MIałam nadzieję, że uda się uniknąć takiego rozwiązania.

Dach to wydatek 30-40 tyś, ocieplenie i elewacja na domku to 15-20tys to minimum. Ściany poddasza z 8-10tyś. Papiery min 5 tyś, mapy kierownik kolejne parę tyś. Już poszło z 70 tyś. A musisz jeszcze rozebrać to co masz to tez kosztuje. Pewnie wstawisz kilka okien na poddaszu - lekko pójdzie 10tyś. Jakiś prosty prąd 5 tyś. CO, wod-kan -10tyś. Teraz jak chcesz osobne mieszkanie warto pomyśleć o swoim kotle kolejna dyszka. A nie amsz jeszcze tynków, i podłóg. Ja tak w ujęciu ogólnym to widzę.

sieczkowska89
24-09-2015, 19:44
Tak, licząc od podłogi miałoby ok 120 m2. Dokładnie nie podam, bo ściany nie są równe, więc trudno nam wyliczyć. Część kosztów na pewno będzie troszkę nizsza np. hydrauika - teść robi, nie bierze za robociznę, a do tego ma ogromne zniżki w hurtowni i część rzeczy mamy już wyprowadzonych na strych (zrobiliśmy, gdy urządzaliśmy dół pod naszą wprowadzkę). Widzę jednak, ze nie wróżycie powodzenia przy 100 tysiącah. A co poradzicie jeśli chodzi o ekipę? Profesjonalną, czy może zaprzyjaźnionego cieślę (takiego pana budowlańca od wszystkiego)? Robił sąsiadom dach dwa lata temu i na razie jest ok. Swoją drogą, nazwałam męza narzeczonym we wcześniejszym poście. Chyba jeszcze się nie przestawiłam na nową rolę :D

kemot_p
25-09-2015, 16:43
Ekipy najlepiej brać takie z polecenia, cieśla znajomy czy nie nieważne, ważne żeby zrobił zgodnie z projektem, a nie po swojemu bo "tak się zawsze robiło".

sieczkowska89
30-09-2015, 13:07
Zaczełam właśnie poszukiwania architekta/projektanta. Może możecie poradzić gdzie szukać kompetentnej osoby w okolicach Warszawy?

sieczkowska89
01-10-2015, 11:50
Forumowicze!

Wraz z mężem jesteśmy właśnie po wstępnym spotkaniu z architektem. Przyjemny facet, jednak trochę nas zdziwił. Obejrzał nasz budynek i zaproponował zrobienie płaskiego dachu. W zasadzie nawet nam się ten pomysł spodobał, chociaż dość sporo musielibyśmy podnieść ściany strychu. Zaproponował też zrobienie dachu użytkowego i tu pojawiły się moje wątpliwości. Mąż zachwycony, a ja sie trochę zastanawiam, czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe (takie chcielismy na poczatku). Mam wrażenie, że Pan architekt trochę nas nakręca na swoją wizję. Dołączam grafikę z google maps rzut od góry naszego budynku, żebyście wiedzieli o czym piszę.

332631

jajmar
01-10-2015, 11:57
Fotka pokazuje wyraźnie płaski dach wiec o co chodzi? Budujesz drugi, rozbudowujesz ?

Ktoś skleił wątki i moje pytanie jest bez sensu.

kemot_p
01-10-2015, 12:17
Fotka pokazuje wyraźnie płaski dach wiec o co chodzi? Budujesz drugi, rozbudowujesz ?

Odpisywałeś jej w innym wątku dotyczącym rozbudowy domu (przerobienia strychu na poddasze użytkowe). :)

jajmar
01-10-2015, 12:57
Odpisywałeś jej w innym wątku dotyczącym rozbudowy domu (przerobienia strychu na poddasze użytkowe). :)

Bardzo możliwe, jakby to było umieszczone w wątku nie zadawałbym głupich pytań.

kemot_p
01-10-2015, 13:07
Forumowicze!
Wraz z mężem jesteśmy właśnie po wstępnym spotkaniu z architektem. Przyjemny facet, jednak trochę nas zdziwił. Obejrzał nasz budynek i zaproponował zrobienie płaskiego dachu. W zasadzie nawet nam się ten pomysł spodobał, chociaż dość sporo musielibyśmy podnieść ściany strychu.

Może stwierdził, że płaski dach będzie się dobrze komponował z zabudową w sąsiedztwie, albo lepiej pasował do bryły Waszego domu niż dach dwuspadowy... trudno powiedzieć.
Natomiast z praktycznego punktu widzenia to takie rozwiązanie będzie korzystniejsze dla powierzchni użytkowej poddasza (większa powierzchnia, brak skosów), natomiast może dojść kwestia konieczności odśnieżania dachu przy dużych opadach śniegu. To drugie, to jest moje teoretyzowanie, gdyż nie posiadam dachu płaskiego, natomiast obserwowałem sąsiada, który takowy ma i w śnieżną zimę (2 albo 3 lata temu) kilka razy z łopatą zasuwał.
Natomiast, gdybym ja miał wybór to poszedłbym w dach płaski, ewentualnie o małym kacie nachylenia.

Elfir
01-10-2015, 13:32
mój płaski był na pewno tańszy od skośnego.
Co do odśnieżania - najlepiej po prostu kazać obliczyć na duże obciążenia

Doradca VELUX
01-10-2015, 13:56
[QUOTE=sieczkowska89;6955825]czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe

Witaj sieczkowska89,

Wszystko zależy od konstrukcji, dlatego najlepiej skonsultować to z kosztorysantem, który dokona wyliczeń konstrukcji płaskiego dachu oraz dachu dwuspadowego. Przy takiej przebudowie warto pomyśleć o doświetleniu uzyskanej powierzchni użytkowej.

Z naszej strony mamy rozwiązania do obydwu typów dachów, pewnie okna dachowe VELUX są wszystkim dobrze znane, dlatego słów kilka o oknach VELUX do dachów płaskich, które można zastosować w każdym pomieszczeniu doświetlając je naturalnym światłem. Świetnie zdają egzamin w kuchni, przedpokoju, łazience, a nawet w sypialni czy pokoju dziennym. Najwyższa jakość konstrukcji gwarantuje wieloletnie bezobsługowe i bezpieczne użytkowanie, a do tego świetne parametry izolacyjne uzyskane dzięki innowacyjnej konstrukcji okna.

Więcej na http://www.velux.pl/produkty/okna-do-p%C5%82askiego-dachu

Chętnie podeślę więcej zdjęć inspiracyjnie jeśli jest taka potrzeba.

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

klepaklepka
02-10-2015, 13:12
[QUOTE=sieczkowska89;6955825]czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe

Witaj sieczkowska89,

Wszystko zależy od konstrukcji, dlatego najlepiej skonsultować to z kosztorysantem, który dokona wyliczeń konstrukcji płaskiego dachu oraz dachu dwuspadowego. Przy takiej przebudowie warto pomyśleć o doświetleniu uzyskanej powierzchni użytkowej.

Z naszej strony mamy rozwiązania do obydwu typów dachów, pewnie okna dachowe VELUX są wszystkim dobrze znane, dlatego słów kilka o oknach VELUX do dachów płaskich, które można zastosować w każdym pomieszczeniu doświetlając je naturalnym światłem. Świetnie zdają egzamin w kuchni, przedpokoju, łazience, a nawet w sypialni czy pokoju dziennym. Najwyższa jakość konstrukcji gwarantuje wieloletnie bezobsługowe i bezpieczne użytkowanie, a do tego świetne parametry izolacyjne uzyskane dzięki innowacyjnej konstrukcji okna.

Więcej na http://www.velux.pl/produkty/okna-do-p%C5%82askiego-dachu

Chętnie podeślę więcej zdjęć inspiracyjnie jeśli jest taka potrzeba.

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Dziekuję, na pewno się przyda:)

Elfir
02-10-2015, 18:51
na pewno pomyślisz inaczej, jak zobaczysz ceny :D

Kal_b_E
08-10-2015, 22:41
Policz sobie koszty prac na http:/kb.pl/budowa
To najlepsze rozwiązanie

sieczkowska89
10-11-2015, 12:12
Dzięki. Sprawdziłam ten kalkulator i kilka inych. Mniejsza o kwoty, ale rozbieżności, nawet przy takich samych (albo prawie takich samych) materiałach są dość duże. NIe wiem. Możee nie wszędzie te stawki materiałów aktualizują.

klepaklepka
20-11-2015, 10:09
wSieczkowska89 i jak Ci poszło z wyceną? jestem dość ciekawa?

sieczkowska89
16-02-2016, 12:12
Trochę potrwało, ale poszło. Wycenilismy w kilku kalkulatorach, wybraliśmy taką średnią ofertę. Ostatecznie w hurtowni kilka elementów zamieniliśmy na inne, ale i tak wyszło nieco korzystniej niż obliczył kalkulator iu to akurat na plus:)

kosa808
16-02-2016, 20:25
Generalnie z kalkulatorami jest tak, że zazwyczaj jak pójdziesz do punktu, to cci wyliczą trochę taniej, wiadomo. jeżeli natomiast wyjdzie drożej niż w kalkulatorze, to nie bierzcie nigdy!

zyga12
03-03-2016, 20:53
Moim zdaniem wykoanie poddasza uzytkowego w 100 tys., biorąc pod uwagę jak rozumiem remont dachu, to bardzo trudna kwestia. Kwestia ta zależy od wielu czynników np. powierzchni poddasza, co wybierzesz na pokrycie, co do ajkiego stanu chcesz doprowadzić podaasze itd.