PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na zakrycie miejsca po zamurowanych drzwiach.



Ankun
24-09-2015, 14:28
Szanowni forumowicze

Do końca tego roku, planuję zlecić usunięcie drzwi i zamurowanie miejsca po nich. Dotyczy dwóch sypialni. Problem jest w kwestii estetyki, żeńskiej części rodziny nie bardzo pasuje widok zerwanej tapety i świeżo murowanej ściany, a przynajmniej w tej jednej sypialni.

Wobec tego, proszę o pomoc. Czy macie jakiś pomysł, na zakrycie miejsca po zamurowanych drzwiach? Remont generalny nie wchodzi w grę (może za kilka długich lat). Bardziej obstawiam umieszczenie na ścianie jakiejś ozdoby, w najgorszym wypadku upchanie tam jakiejś niewielkiej i niskiej szafki, dzięki temu pozostałoby mniej miejsca do zagospodarowania. Niestety, nie mam już resztek tapety.

Odnośnie ściany, znajduje się na niej zielona tapeta, po lewej stronie jest łóżko, po prawej fotel, na środku są drzwi do drugiej sypialni, które to jak wspominałem zostaną usunięte i zamurowane. Wymiary ościeżnicy to około 200x100 cm.

Wszelkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam.

Liwko
24-09-2015, 14:30
Przecież można połączyć z inną tapetą.

joliska
24-09-2015, 14:55
Przemeblowanie i powieszenie ogromnego lustra naprzeciw łóżka.

Ankun
26-09-2015, 12:28
Dzięki za odpowiedzi.

Pomysł z inną tapetą nie brałem pod uwagę, ponieważ nawet o tym nie pomyślałem, zastanawiam się jak to by wyglądało, no ale w sumie tu nie chodzi o moją opinię. Hmm, może jakiś neutralny kolor załatwiłby sprawę, albo inna zielona tapeta z najbardziej zbliżonym motywem do obecnego, trzeba będzie poszukać i pomyśleć.

Pomysł z lustrem zapowiadał się bardzo ciekawie, ale faktycznie, wymagałoby to przemeblowania, a to dla moich rodziców jest niemal równoznaczne z remontem, nie pytajcie dlaczego.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, proszę śmiało pisać.

Elvis26
26-09-2015, 12:54
A może:

http://studiomarijkeschipper.nl/references_images/Badkamer_EHT-na-14.jpg

Można by taką wnękę wykończyć np. białymi płytami mdf i zamontować półki w taki sam sposób jak się montuje w szafkach kuchennych, natomiast narożniki wykończyć kątownikami drewnianymi. W sypialni byłoby to świetne miejsce np na książki.

Ankun
26-09-2015, 13:44
I to byłby również ciekawy pomysł, gdyby nie jeden szczegół, który niestety spowodował konieczność usunięcia drzwi i zamurowania ściany. A mianowicie chodzi o wyeliminowanie hałasu, który przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego i nie pozwala wypoczywać. Więc jakieś lekkie zabudowy nie tłumiłyby dźwięków lepiej niż zamknięte drzwi obecnie, stąd potrzeba zamurowania.

Wkleję jeszcze motyw tapety z pokoju, może to również ewentualnie pomoże w pomysłach:

http://i57.tinypic.com/10xtyx3.jpg

Elfir
29-09-2015, 16:24
naklej zwykłą raufaze i pomaluj.