PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka wersji przez sciane rur dwusciennych



hakin1
24-09-2015, 16:35
Witam. Przepraszam za brak polskich znakow.
Mam kilka dylematow podczas montazu komina do kozy. Wymyslilem sobie przejscie przez sciane pod katem 45st, Z tego powodu nie wiem, ktora rura bedzie lepsza, czy 500mm dwuscienna przez sciane czy 250mm.. Moge ustawic komin od sciany od 50mm do 150mm. Prosze Was o opinie, gdyz rura czarna od kozy (Bertrams) przy polaczeniu z 250mm dwusienna bedzie wchodzic do srodka nieco, a tego bym nie chcial, druga opcja-500mm dwusicienna niestety bedzie wystawac do srodka domu i nie da sie ladnie wykonczyc.. Co Wy o tym sadzicie, jaka opcja lepsza? Pozdrawiam Mirek
(zdjecia w zalaczniku)

traku
24-09-2015, 19:47
Witam
Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić?
Napisz jaka jest średnica wylotu spalin z kozy,?
-jak wysoki będzie komin?
-może również co to jest domek jednorodzinny czy
nieszkanie ?
więcej danych ?
Pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
24-09-2015, 21:07
Zrób podłączenie pod katem prostym. Rurę dwuścienną zlicuj ze ścianą (za długą przytnij) i użyj czarnej kryzy maskującej.Możesz użyć trójnika 45 stopni, ale wówczas jako ostatni element dwuścienny daj kolano 45 stopni. Są też specjalne przyłącza czarne do kóz pod katem 45 stopni z kryzą (Darco), ale jak dla mnie, wygląda to średnio...

hakin1
25-09-2015, 08:49
Dobra, opisze troche wiecej- niestety mieszkam w UK, wszystko sprowadzilem z PL niedawno, wymyslilem sobie ten kat 45st, gdyz mialem na wzgledzie lepsze odprowadzanie spalin.. Komin dlugosc 8m, bedzie biegl po zewnetrznej scianie budynku. Srednica od kozy 130mm.
Od kozy idzie pionowo rura 1m czarna Bertrams, pozniej kolanko 45st z rewizja, mam jeszcze dodatkowa 0.5m czarna rure, zeby ja w razie czego od kolanka do sciany dolozyc. Koza bedzie stala w rogu pokoju, sciany wokol niej beda wylozone ladnymi plytkami ceramicznymi, rura kozy bedzie znajdowac sie ok 25cm od plytek.
Ogolnie nie chcialbym zmieniac na 90st, gdyz sprowadzenie tego to kolejny klopot. Wiem, ze nie jest to fachowe, gdy dwuscienna rura wystaje ze sciany do srodka mieszkania, stad tez Was pytam, czy bezpieczniej byloby pozostawic dwuscienna lekko w srodku pokoju, czy moze czarna od kozy lekko umiejscowic w srodku sciany-tylko w tym wypadku musialbym specjalnie ja izolowac. Zabrnalem juz troche daleko z tym, gdyz wykulem juz troche dziury na zewnatrz (wewnatrz jeszcze nie). JEstem pewny, ze ktos z Was ma rure pod katem 45st i wie, jak to wykonczyc. Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi.. Tu szczerze mowiac (UK) nie ma sie nawet kogo pytac

----------------
Ok, jednak po namysle postanowilem zmienic ten trojnik na 90stopni, rozwiaze to sprawe calkowicie i bede mogl wykonczyc rozetami na zew i wewnatrz. Bedzie to na lata, wiec lepiej wymienic to na poczatku. Mimo wszystko prosze o rady :-)