PDA

Zobacz pełną wersję : BLAT DO ŁAZIENKI - jak pomalować na biało? Pilne



Pola19
24-09-2015, 18:07
Witajcie,

nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczę temat ale nic innego mi nie pasowało.
Mam zagłostkę z blatem drewnianym do łazienki. Ma byc biały ale chcemy z mężem uzyskać taki efekt aby nie ukryć zupełnie wzoru drewna ale też żeby ten wzór przebijał bardzo delikatnie czyli dość kryta biel ale jednak żeby coś przebijało)
Łazienka jest w stylu nowoczesnym z małymi elementami ocieplającymi wnętrze (dekor na gebericie z wzorem kwiatów i ptaków, reszta to białe ściany i podłoga, turkusowa umywalka, jedna ściana - czarny gres) dlatego blat nie może dawać rustykalnego efektu ale mąż uparł sie aby było widać że to drewno, ja obawiam się, że jak pomalujemy bejcą to będzie to zbyt mocny efekt drewna.
Dodam, że zastanawiamy się miedzy jesionem a bukiem. Jesion jest pięny ale ma bogate usłojenie i z tego co widziałam - bielony blat jesionowy i tak ma widoczne bardzo słoje, z kolei słyszałam, że buku się nie bieli - czy faktycznie?

Dąb początkowo odrzuciłam ze względu na zbyt rustykalny efekt ale widziałam dąb bielony w internecie i całkiem dobrze wygląda, pomalowany na dość kryty biały a faktura drewna przebija, nie słoje a bardziej faktura ale moze nie był to blat wygładzony.

Nie znam się na tym, prosze Was o poradę bo czas mnie nagli - jak uzyskać efekt, który opisałam na wymienionych gatunkach drewna (nazwy firm lakierów, farb itp. mile widziane).


pozdrawiam

theme
28-09-2015, 10:02
Jak blat jest nowy (w sensie nie pomalowany niczym) to możesz woskować go lub olejować. Inna opcja to lakierobejca. Te 3 "farby" pokryją na biało i będziesz widziała słoje.

Pola19
28-09-2015, 10:18
tak, nowy - wyszlifowany/gładki

woskować na biało?
a jak lepiej: lakierobejco czy bejco białą a potem lakierem?

Jaki lakier najlepszy do łazienki? myślałam o jachtowym.

Pola19
01-10-2015, 10:33
może jednak ktoś podpowie w tak prostej sprawie?:)

pozdrawiam

theme
01-10-2015, 12:56
To podpowiedzą Ci w sklepie z farbami. Zależnie też o jakim efekcie myślisz? Biały gładki z widocznym usłojeniem czy takie przecierana biel gdzie widać również kolor drewna wraz z usłojeniem które chcesz zachować.

Pola19
02-10-2015, 11:38
w sklepie podpowiedzą ale nie z praktyki.

Efekt jaki chcę osiągnąć - to dość mocne pokrycie bielą ale z minimalnie widoczna fakturą drewna, bez przetarć.

.ajk
29-11-2015, 11:57
Ja bym dał kilka (2-3 zależnie od efektu który chcesz uzyskać) warstw białej bejcy ZAR, potem dobrej jakości lakier wodny do parkietów 3-4 grube warstwy. Pomiędzy nakładaniem warstwy bejcy jak i lakieru należy wykonywać delikatne szlifowanie papierem ściernym drobnoziarnistym.
Lakier jachtowy wydaje mi się nie jest dobrym pomysłem - szybko zżółknie.
Taką metodą robiłem drzwi i półki wyszło ładnie - więc porada z praktyki