PDA

Zobacz pełną wersję : farna egalizacyjna czy naprawde potrzebna?



pchlistosc
31-08-2004, 07:11
zrobilem tynki mineralne no i mam dylemat producent twierdzi ze nalezy je pomalowac farba egalizacyjna a czemu ona ma sluzyc?
A moze jest to zwykle wyciaganie kasy?

Przekorek
31-08-2004, 10:48
Farba teoretycznie poprawia wygląd (ale skoro ci sie podoba tak jak jest, to odpusc), troche chroni. A przydaje sie, owszem, po 4-5 latach do odnowienia. I tak bym ją potraktował - jak się tynk zakurzy, odmaluj, będzie jak nowe. Ja mam niemalowany tynk i czekam, aż zbrzydnie.

pchlistosc
31-08-2004, 13:18
Farba teoretycznie poprawia wygląd (ale skoro ci sie podoba tak jak jest, to odpusc), troche chroni. A przydaje sie, owszem, po 4-5 latach do odnowienia. I tak bym ją potraktował - jak się tynk zakurzy, odmaluj, będzie jak nowe. Ja mam niemalowany tynk i czekam, aż zbrzydnie.

u mnie sa bardzo male przebarwienia ale nie wydaje mi sie abym chcial wydawac kupe kasy na farbe z tego powodu wole raczej za kilka lat kupic nowa farbe i odswiezyc elewacje

Janu
31-08-2004, 21:00
Farba egalizacyjna (jak jej nazwa wskazuje) wyrównaniu barwy poszczególnych fragmentów tynku (zwykle barwionego w masie), wykonywanego etapami, przy róznych warunkach atmosferycznych i nie zawsze tą samą ręką.
Ale jeśli ekipa tynkarska była sprawna a warunki atmosferyczne stałe w czasie tynkowania, to tych różnić może w ogóle nie być widać, i wówczas odpuszczenie sobie malowania jest jak najbardziej na miejscu.
Janu