PDA

Zobacz pełną wersję : Która wersja posadowienia chudziaka lepsza ?



Filip80
25-09-2015, 12:09
Witam,

załączam dwie wersje posadowienia chudziaka:

1) PROPOZYCJA WYKONAWCY:

- chudziak jest równy z ostatnim bloczkiem fundamentowym M6, a ocieplenie podłogi jest już na równi z ytongiem

2) PROJEKT:

- panele podłogowe są równe z ostatnim bloczkiem M6

która jest poprawna ?

dziękuję

Pozdrawiam
F

MiśYogi
25-09-2015, 12:49
Nie wiem, o co pytasz, bo chudziak jest jedynie warstwą wyrównującą, dzięki której można zrobić równiejsze ściany i szczelniejsze betony i izolacje.

Popatrzyłem na rysunek. Masz izolację do głębokości 60 cm, potem już nic. Będziesz tam miał -2-4 stopnie w lutym/marcu, podobną temperaturę będziesz miał po budynkiem. Posadzkę masz odizolowaną, mając 20 cm EPS, ale ściany to już tylko jeden wielki mostek termiczny i to jest, według mnie, ważniejsze.

Filip80
25-09-2015, 13:00
na pierwszym rysunku 20cm eps jest równe ze ścianą Ytonga, a na drugim równe ze scianą z bloczków m6

na pierwszym rysunku wykonawca proponuje ciągłość papy na chudziaku z papą na bloczku m6 na projekcie tego nie ma bo jest niżej ...

która wersja jest poprawna ?

jajmar
25-09-2015, 13:09
Powinna być ciągłość izlacji - czyli niby wersja pierwsza. Ale gazobeton nie powinien być 3cm nad terem. To grozi zawilgoceniem ściany

Filip80
25-09-2015, 13:11
czyli wersja pierwsza, ale dołożyć jeden bloczek m6 czy dwa ? i wtedy chudziak też podnieść żeby ostatnia warstwa bloczka była pokryta papą równo z chudziakiem ? i na to styropian ?

w projekcie dali folie a wykonawca woli papę, papa pewnie szczelniejsza ?