PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ogrzewanie do domowej siłowni 23m? CO/Koza/Elektryka - jak tanio utrzymać 10C?



mes420
28-09-2015, 09:21
Witam,

zrobiłem sobie domową siłownię w pomieszczeniu doklejonym do mojej części mieszkalnej. Pomieszczenie jest spore - ma ok 23 m kwadratowe, 3 m wysokości, mury ok 50 cm raczej średnio docieplone. Co byście doradzili jeśli chodzi o dogrzewanie takiego pomieszczenia? Nie chcę wpakować się w duże koszty, w pomieszczeniu chciałbym raczej utrzymać przez zimę ok 10 stopni, aby elementy typu maty/gąbki nie uległy zawilgoceniu + dogrzewałbym farelką podczas ćwiczeń ? :D (3 razy w tygodniu po 1,5h) Już sam nie wiem jaka opcja najlepsza.. doradźcie coś :)

Moje propozycje:

1) Farelka / Grzejnik elektryczny - to chyba drogi temat?
2) Dorzucenie niezbyt dużego grzejnika (np. 10 żeberek??) do mojej instalacji gazowego CO ? Taki grzejnik jest świadomie za mały na takie pomieszczanie, ale by je dogrzewał właśnie na 10-12C (w domu 18-19C) przy stosunkowo niedużych kosztach?
3) Koza? W pomieszczeniu trzebaby poprowadzić niedużo rur do komina więc takie rozwiązanie też wchodzi w grę :) ale znowu sporo zabawy z rozpaleniem tego itp

Czekam na pomoc ;)

theme
28-09-2015, 10:25
Poszukaj paneli na podczerwień (działają na prąd ;) ). U jednego z Klientów montowałem drzwi w domku letniskowym z drewna i ogrzewał go czymś takim. Ciepło i wg, niego bardzo tanio. Do tego montaż kończy się na wywierceniu 1 otworu i wpięciu tego panelu do prądu.

mes420
01-10-2015, 10:07
Nie no jakoś te panele do mnie nie przemawiają :) Ma ktoś jeszcze jakieś inne porady w tej kwestii?

QIM
01-10-2015, 10:54
Moim zdaniem grzejnik z termostatem. Nastawisz 10 st na głowicy. Przez większość sezonu i tak będzie zamknięty. A podczas ćwiczeń zrobi Ci się cieplej i bez dogrzewania :) Wietrzyć i tak będziesz tę siłownię, to wilgoć nie powinna się wkraść.

lolson28
01-10-2015, 12:56
Jakas "mala" PC P/P, latem zapewni tez chlodzenie.
Tyle ze koszt wiekszy od "grzejnika"

Zlituj się :bash:

Chłodzenie w siłowni ? Może jeszcze beczka z browarem i kebab.
Koleś chce tanio utrzymać 10 stopni. W domu ma 18 . Może zaproponuj mu jeszcze zmianę taryfy na G12W.

Zastanów się dłużej następnym razem.