PDA

Zobacz pełną wersję : piec z podajnikiem i rusztem- jaka moc kw potrzebna?



mikaxx
29-09-2015, 11:39
Witam. Rozciekl się nam stary 10 letni piec. Niestety mamy juz zapas 5 ton wegla:( Chcemy kupić nowy piec z podajnikiem I rusztem ale nie wiemy jakiej mocy ma to być piec. Myślimy na razie o piecu zebiec Merkury 25 kw ale sam producent mówi ze mamy kupić 18 kw....powierzchnia grzewcza u nas to jakieś 165 m. Nie mamy kaloryferów w piwnicy i na strychu. (Póki co nie planujemy ale może w przyszłości zrobimy ogrzewanie wody na piec weglowy. Na razie 120 litrowy bojler mamy na prad). Mury mają 40 cm. Bez ocieplenia. Okna są plastikowe. Który z tych pieców jest lepszy? Ewentualnie może ktoś polecić inny piec z dużym rusztem na węgiel i drewno plus z podajnikiem? Ten sezon pewnie i tak byłby używany tylko ruszt. A może da się pospawac stary piec na ten sezon? Aczkolwiek cieknie chyba pod rusztami:( przepraszam za brak polskich znaków ale pisze z telefonu.

280m
29-09-2015, 19:19
25kw przy takiej powierzchni to strzał w kolano chyba. Ja grzeje dobrze ponad 200m2 właśnie nieocieplonego domu okna plastyki mam piec z podajnikiem 25kw ale dziś jak bym miał wybierać to TYLKO 15-17 kw i z rusztem DOKŁADANYM nie stałym uważam ruszt stały za błąd ale sam się na niego nabrałem. Nie ma co poruwnywać zwykłego pieca który miałeś do kotła z podajnikiem, na zwykłym u mnie był zębiec 28kw .

SUSPENSER
02-10-2015, 21:40
Potwierdzam to co napisał 280m - najlepiej z żeliwnym rusztem a nie wodnym, co do mocy podstaw dane na stronie pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem

www.cieplowlasciwie.pl/start

Primaaa
02-10-2015, 22:06
witam to i ja się podłączę, w projekcie mam ze kocioł powinienem miec 24 kW
skorzytałem z linka który podał Suspenser i wyszło mi cos takiego
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/wds
z tego wynika że wystarczy mi kocio 7kW ???
a i odnośnie dodatkowego (awaryjego) rusztu, co roku mam pewna ilość darmowego drzewa, i pomyślałem ze mógłbym go spalać własnie na tym dodatkowym ruszcie, by zmniejszyć spalanie grochu od czasu do czasu bym sobie trochę wrzucił
jaki ruszt będzie lepszy żeliwny czy wodny ?
a i jeszcze jedno znajomy poleca dodatkowa pompe do wody, twierdzi ze ta druga będzie sie rzadziej włączała a drugi ze lepiej kupic pompę energooszczędną, co lepiej a może zastosować oba rozwiązania ?

SUSPENSER
04-10-2015, 22:15
Witaj,

Ruszt tylko żeliwny, odpuść sobie wodny.

Gdy doliczysz CWU dla kilku osób wyjdzie, że lepiej wziąć kocioł 12 kW i taki bym tu polecił.

Do CWU można dać zwykłą pompę a do CO energooszczędną.

karoka65
04-10-2015, 22:41
mikaxx, jak się uda to pospawaj stary "czajnik" spal to co kupiłeś z na drugi sezon wstaw podajnik, bo 5 ton to nie 500kg, ewentualnie odsprzedaj ten węgiel jakiemuś sąsiadowi i wstawiaj podajnik. Nie wierz w te cuda o paleniu na ruszcie, gdyby było tego te 500kg to można się przemęczyć ale nie 5 ton.
Primaaa, ten ruszt tyczy się też Ciebie, nie obiecuj sobie za wiele w tym względzie chyba że chcesz dalej być niewolnikiem w kotłowni.
Co do pomp to jak ktoś już podpowiadał a także i suspenser pisze, na CO energooszczędną bo ta pracuje prawie non-stop i przyniesie to oszczędności zaś na CWU coś tańszego bo ta za wiele strat nie narobi, za mało pracuje, możesz też puścić CWU na grawitacji tyle że temp. CWU będzie oscylować w pobliżu temp. zadanej na kotle, ja mam drugą pompkę ale są na forum tacy którzy jadą na grawitacji i też są zadowoleni.

Primaaa
06-10-2015, 21:17
hmm, co do rusztu to sobie obiecuje tylko tyle że jak rozpalę ekogroszkiem w piecu i jak bede przechodził koło kotłowni to wrzucę troche drzewa co spowoduje że mniej spali mi w tym czasie grochu a jak wypali sie całe drzewo to nie zgasnie tylko dalej znów na ekogroszku bedzie sie palić
dobrze myślę ?

karoka65
06-10-2015, 22:07
Niby dobrze kombinujesz ale za długo ten ruszt nie wytrzyma jak bo będziesz cały czas w kotle trzymał, po drugie wiem z praktyki że po jakimś czasie to będziesz zapominał groszku dosypać do zasobnika a co dopiero tam biegać i po kilka patyków wrzucać :)

pawelo_pl
07-10-2015, 08:21
hmm, co do rusztu to sobie obiecuje tylko tyle że jak rozpalę ekogroszkiem w piecu i jak bede przechodził koło kotłowni to wrzucę troche drzewa co spowoduje że mniej spali mi w tym czasie grochu a jak wypali sie całe drzewo to nie zgasnie tylko dalej znów na ekogroszku bedzie sie palić
dobrze myślę ?
To nie tak. Jak palisz ekogroszkiem to nadmuch z palnika nie jest w stanie utrzymać żaru drewna na ruszcie , mało tego w zależności jak masz skonstruowany ruszt - ale w moim przypadku jak naładuję na ruszt to zatykam obieg dymu z palnika . Jeśli chcę palić tylko na ruszcie to i tak dmuchawę odstawiam bo jak pisałem niżej nie ma siły utrzymać żaru , a poza tym by nie powpadały jakieś gwoździe z drzewa do podajnika zakrywam go przed popiołem lecącym z góry. Pali się na zasadzie sterowania szerokością otwarcia drzwiczek - niestety bardzo ciężko wtedy zapanować nad piecem i bardzo łatwo doprowadzić go do temp. około 100 stopni . Więc osobiście drugi raz nie kupię pieca z rusztem. Aczkolwiek u mnie ma inne zastosowanie - obłożyłem go cegłą szamotową pozostawiając otwór na spaliny w środku co wydatnie podniosło sprawność pieca no i mam gdzie powiesić deflektor nad palnik .

Primaaa
24-10-2015, 10:38
przejechałem się po okolicznych zakładach co robią kotły w okolicach Pleszewa, odwiedziłem kilkanaście firm
i tylko jeden powiedział że do mojego domu wystarczy kocioł 12 KW :) (133m^2 link ze strony CW wyżej)
reszta że będzie za mały max do 100m, na tyle gwarantują ze da rade ale jak chce to mogę brać na własną odpowiedzialność
praktycznie się już zdecydowałem ale akurat tam gdzie koleś mówi że powinienem brać 15 kw, po za tym mój instalator też mówi o 15kw
co robić ? brać te 12 kw ? na pewno mi wystarczy ???

BrodowskiG
24-10-2015, 12:00
12kW/133=90W/m^2 takich już się nie buduje

timon120777
24-10-2015, 12:34
przejechałem się po okolicznych zakładach co robią kotły w okolicach Pleszewa, odwiedziłem kilkanaście firm
i tylko jeden powiedział że do mojego domu wystarczy kocioł 12 KW :) (133m^2 link ze strony CW wyżej)
reszta że będzie za mały max do 100m, na tyle gwarantują ze da rade ale jak chce to mogę brać na własną odpowiedzialność
praktycznie się już zdecydowałem ale akurat tam gdzie koleś mówi że powinienem brać 15 kw, po za tym mój instalator też mówi o 15kw
co robić ? brać te 12 kw ? na pewno mi wystarczy ???

nowy dom spełniający normy odnośnie przenikania nie przekroczy 50W/m2 więc nawet 12KW nie będzie miało co robić a 15KW to na dwa takie proponuję, zresztą nawet wynik z ciepłowłaściwie pokazuje 6,5KW więc nie rozumiem dylematu
instalatorzy zaś i sprzedawcy nadal tkwią w znacznej części w poprzedniej epoce gdzie jedyną ozdobą elewacji domu były fugi między cegłami a wegiel kosztował 200PLN/tonę
ja osobiście nie widzę sensu montowania kotła na węgiel przy tak małym zapotrzebowaniu ale to w końcu Twój dom

Primaaa
24-10-2015, 13:35
bo to dla mnie nie do zrozumienia, że ktoś kto się zajmuje daną dziedziną posiadał tak kiepska wiedzę na jej temat
i do tego 99% niby fachowców ma taka wiedzę, rozumie jakby mniejsza połowa taką miała ale prawie wszyscy !?
dlatego moje obawy, do tego instalator podobnie uważa więc nie dziwcie się mnie jak Ja w tym temacie laik jestem
a wiem że swojej dziedziny ze praktyka z teoria nie zawsze się pokrywa

asolt
24-10-2015, 13:46
bo to dla mnie nie do zrozumienia, że ktoś kto się zajmuje daną dziedziną posiadał tak kiepska wiedzę na jej temat
i do tego 99% niby fachowców ma taka wiedzę, rozumie jakby mniejsza połowa taką miała ale prawie wszyscy !?
dlatego moje obawy, do tego instalator podobnie uważa więc nie dziwcie się mnie jak Ja w tym temacie laik jestem
a wiem że swojej dziedziny ze praktyka z teoria nie zawsze się pokrywa

Pytałes niewłasciwych ludzi, producent kotla nie jest od okreslania projektowego obciazenia budynku a to jest parametr wg ktorego dobieramy moc kotła, to tak jakbym pytał lekarza okulisty dlaczego mnie bolą stawy albo dlaczego słabiej slyszę. Dotyczy to i producentów kotłow jaki i instalatorów ktorzy nie są ani audytorami ani projektantami, zadaniem instalatora jest zamontowac wg projektu. I tu pojawia sie kolejny problem a mianowice wiarygodnosc projektantów w zakresie obliczen cieplnych budynków, z mojej praktyki widzę ze njalepiej te obliczenia wykonują audytorzy energetyczni oraz młodzi projektanci po studiach, starzy niestety nie posiadaja odpowiedniej wiedzy traktuja ten temat jak piąte koło u wozu i czsto tkwią mentalnie w ubiegłym wieku.
N amarginesie twoje "obliczenia" z ciepła własciwego potraktuj jako bardzo zgrubne szacunki

Primaaa
24-10-2015, 16:10
tu się tobą nie zgodzę bo koleś który produkuje kotły do domów powinien się mniej więcej orientować ile obecnie budowane domy potrzebują zapotrzebowania na ciepło,
chodzi mi o podstawowe wiadomości a nie o to czy na mój dom wystarczy kocioł 7kw czy 8 kw
powinien wiedzieć ze nowo budowany ocieplony dom według norm potrzebuje w przybliżeniu około 50W/m^2 a stary koło 100w/m, to co ja już wiem poświęcając może z 1h zerkając na to forum,

asolt
24-10-2015, 17:24
tu się tobą nie zgodzę bo koleś który produkuje kotły do domów powinien się mniej więcej orientować ile obecnie budowane domy potrzebują zapotrzebowania na ciepło,
chodzi mi o podstawowe wiadomości a nie o to czy na mój dom wystarczy kocioł 7kw czy 8 kw
powinien wiedzieć ze nowo budowany ocieplony dom według norm potrzebuje w przybliżeniu około 50W/m^2 a stary koło 100w/m, to co ja już wiem poświęcając może z 1h zerkając na to forum,

Mozesz sie ze mną nie zgadzac jako audytor wiem swoje, producent kotła ma sie znac na jego budowie, wykonaniu i uzyskaniu jak najlepszych parametrów, dobór mocy kotła nalezy do innych, o których wspomniałem wyzej. Zajmuje sie tym zawodowo i wiem co piszę. Gdy producenci kotłow zaczną sie zajmwac audytingiem energetycznym to i moze cos wiedzej doradzą. Równie dobrze mozna obarczyc tym obowiązkiem wykonywania ozc dla wszystkich budynków producentów pomp ciepła i kotłow gazowych i elektrycznych. To absurd, niech kazdy robi to co do niego nalezy i robi to jak najlepiej.
Co do "kolesia" produkującego kotły to w jego interesie jest sprzedac kocioł wiekszej mocy bo drozszy. Tak to działa. Normy nie okreslają projektowanego obciązenia cieplnego a zapotrzebowanie na ciepło a to jest co innego. To co podajesz to takie wartosci oreintacyjne nie normowe.

timon120777
24-10-2015, 18:30
asolt dobrze prawi
kalkulator z CW też nie jest dokładny bo ma dac jedynie pogląd i szacunek a nie idealny wynik, którego po podaniu tak niewielu danych się nie da wyliczyć.
niemniej jednak ten szacunek jest moim zdaniem i tak wart więcej niż opowieści z mchu i paproci instalatorów o zapasach mocy na zimniejsze zimy i potrzebie wstawiania kotła ktory z powodzeniem ogrzeje 2 a czasem nawet 3 takie domy.

Ktosik
24-10-2015, 19:21
tu się tobą nie zgodzę bo koleś który produkuje kotły do domów powinien się mniej więcej orientować ile obecnie budowane domy potrzebują zapotrzebowania na ciepło,

Czy sądzisz,że taki producent kotłów czy sprzedawca kotłów strzeli sobie w kolano przyznając,że nie ma w ofercie swojej kotłów odpowiednich do nowych domów a tym samym straci kupę kasy ?
Jak widzisz tak nie zrobi a wręcz wciśnie Ci,jako nieświadomemu swój produkt,który w żaden sposób się do Twojego domu nie nadaje.

Ktosik
24-10-2015, 19:32
I jeszcze dopowiedź,oni(producenci) doskonale wiedzą,że moc grzewcza ich kotłow nie nadaje się do nowych domów ale nic z tym nie zrobią bo nie są w stanie wyprodukować mniejszych mocowo kotłów (wg Zawijana) i dlatego wciąż i producenci i sprzedawcy kotłów będą bazować na niewiedzy i nie świadomości takich własnie inwestorów jak Ty i będą wciskać swoje parowozy.

QIM
24-10-2015, 20:19
Arturo. Znowu Ty...

Ktosik
24-10-2015, 20:34
Arturo. Znowu Ty...
?

nowy dom spełniający normy odnośnie przenikania nie przekroczy 50W/m2 więc nawet 12KW nie będzie miało co robić a 15KW to na dwa takie proponuję, zresztą nawet wynik z ciepłowłaściwie pokazuje 6,5KW więc nie rozumiem dylematu
ja osobiście nie widzę sensu montowania kotła na węgiel przy tak małym zapotrzebowaniu ale to w końcu Twój dom

Po prostu czytam forum a Zawijan to chyba nie gość z kosmosu i wie co mówi,że nikt nie jest w stanie zrobić kotła o mocy odpowiedniej do nowego domu.

I co się z tym wiąże dla inwestorów z nowych domów ?
Jakaś recepta od QIM ?

Primaaa
27-10-2015, 13:57
mam jeszcze jedno pytanie, chyba ostatnie
co ma największy wpływ na głośność kotła ? silnik podajnika ? czy może to z czego jest wykonany sam ślimak podajnika ?

pawelo_pl
27-10-2015, 16:36
Ani to ani to tylko sam fakt podawania węgla do palnika - który lubi sobie czasami chrupnąć rozkruszając się o ślimak. Silnik słychać i owszem - mam piec oddzielony od sypialni łazienką i nie przeszkadza w spaniu . Ważne by pod nóżki pieca i podajnika wstawić gumę - najlepiej z pasa transmisyjnego który dobrze wygłuszy pracę pieca.

Ktosik
27-10-2015, 16:56
Ani to ani to tylko sam fakt podawania węgla do palnika - który lubi sobie czasami chrupnąć rozkruszając się o ślimak. Silnik słychać i owszem - mam piec oddzielony od sypialni łazienką i nie przeszkadza w spaniu . Ważne by pod nóżki pieca i podajnika wstawić gumę - najlepiej z pasa transmisyjnego który dobrze wygłuszy pracę pieca.
Mówicie o nowych domach i XXI wieku ?

kedlaw0
27-10-2015, 21:29
Arturo72 znowu łamiesz regulamin? Mimo bana zakładasz kolejne konto? Leci raport.

cysiokysio
28-10-2015, 09:06
Jak kupowałem kocioł do swojego domu też gadałem z producentem z pleszewa. W projekcie zapotrzebowanie budynku na ciepło mam 8.8 kW i wskazane w nim było żeby kupić kocioł 12 kW. Producent z Pleszewa stanowczo upierał się że min 24kW bo projekt był dla gazu. Kupiłem 12kW i dodatkowo zmniejszyłem palenisko kotła o połowę i mocy jest nadal aż nadto.

SUSPENSER
30-10-2015, 17:39
Brawo za to, że miałeś swój rozum i dobrałeś kocioł na podstawie obliczeń a nie "na pałę" .

karoka65
30-10-2015, 20:59
?
Po prostu czytam forum a Zawijan to chyba nie gość z kosmosu i wie co mówi,że nikt nie jest w stanie zrobić kotła o mocy odpowiedniej do nowego domu.

Zapewniam Cię że na podstawie skromnej wiedzy której tutaj liznąłem także od Zawijana i Bolusia choć nie chcieli tego jednoznacznie przyznać to tylko kwestia czasu jak pojawią się niebawem kotły o mocy 7 czy 8kW i to w 5-ej klasie.
Faktycznie muszę Bolusiowi przyznać rację że ten kto trochę wie ma dużo lżej :)

Primaaa
07-11-2015, 18:56
no i mam niestety kolejne pytanie
z racji ze planuje mieć 3 pompy musiałem wybrać inny sterownik niż standardowy (tylko 2 pompy)
a dokładnie sterownik Tech ST 480 niestety za dopłatą
co sądzicie o tym sterowniku ? warto dopłacić jeszcze 200 zł by był z Pid-em ?
to prawda że bez Pid-a jest możliwość lepiej ustawić kocioł ?

SUSPENSER
09-11-2015, 17:28
To zależy jaki PID, bo np. w SPP jest bardzo dobry a w niektórych sterownikach kiepski.

silver_stas
11-11-2015, 17:52
no i mam niestety kolejne pytanie
z racji ze planuje mieć 3 pompy musiałem wybrać inny sterownik niż standardowy (tylko 2 pompy)
a dokładnie sterownik Tech ST 480 niestety za dopłatą
co sądzicie o tym sterowniku ? warto dopłacić jeszcze 200 zł by był z Pid-em ?
to prawda że bez Pid-a jest możliwość lepiej ustawić kocioł ?

Mam wrażenie , że z tymi PID -ami różnie bywa . Ja 2 lata temu po 3 miesięcznym studiowaniu forum zdecydowałem się na zakup 12 kW kotła ze zwykłym TECH-em na 160 m2 użytkowej . Ustawienia dostałem od kolegi , który poświęcił na to prawie pół roku . Groszek kupuję w najbliższym składzie . Od momentu odpalenia do tej pory wszystko chodzi bez problemu . Temp . zadana 50 , jedynie przy minus 30 podniesiona do 60 . Rocznie zużywam ok. 3 tony . Aha , nie mam podłogówki , a CO i CWU obsługuje 1 dobra pompa .

SUSPENSER
11-11-2015, 18:19
Kiedy w ciągu ostatnich 2 zim miałeś -30 ?

Potwierdzają to dane ze stacji meteo ?

silver_stas
11-11-2015, 18:54
Kiedy w ciągu ostatnich 2 zim miałeś -30 ?

Potwierdzają to dane ze stacji meteo ? O tej temperaturze , to miało być w innym temacie :( . Taki skrót myślowy odnośnie ustawień .

KaliMi
14-11-2015, 19:27
To zależy jaki PID, bo np. w SPP jest bardzo dobry a w niektórych sterownikach kiepski.
Suspenser to SPP v2 ma pid i dwustan. Czy ten pid jest lepszy niż w puma. Co się w nim ustawia.

SUSPENSER
14-11-2015, 21:49
Suspenser to SPP v2 ma pid i dwustan. Czy ten pid jest lepszy niż w puma. Co się w nim ustawia.

Działa lepiej, ustawia się w nim to samo co w SPP1, instrukcję znajdziesz w internecie.

Do tego dla zaawansowanych jest dostępne menu PID-u.

minertu
24-11-2015, 07:22
Brawo za to, że miałeś swój rozum i dobrałeś kocioł na podstawie obliczeń a nie "na pałę" .
Bo liczenie nikomu jeszcze nie zaszkodziło :)

Ktosik
24-11-2015, 09:22
Bo liczenie nikomu jeszcze nie zaszkodziło :)
Tu bym polemizował jak szczera jest Twoja wypowiedź nie mniej masz rację.
Kotły na węgiel zwany eko jak też każde źródło ciepła dobiera się do domu na podstawie wyliczeń z OZC a nie na pałę. Od zawsze to powtarzam i chyba widzę w końcu ze skutkiem ;-)

boluslolusj23
24-11-2015, 09:47
tu się tobą nie zgodzę bo koleś który produkuje kotły do domów powinien się mniej więcej orientować ile obecnie budowane domy potrzebują zapotrzebowania na ciepło,
chodzi mi o podstawowe wiadomości a nie o to czy na mój dom wystarczy kocioł 7kw czy 8 kw
powinien wiedzieć ze nowo budowany ocieplony dom według norm potrzebuje w przybliżeniu około 50W/m^2 a stary koło 100w/m, to co ja już wiem poświęcając może z 1h zerkając na to forum,

Co ty kolego opowiadasz. oni nawet dobrze przepisów ze swojej branży nie znają (lub je totalnie olewają), a ty byś chciał, aby dobrze kocioł do budynku dobrali?

boluslolusj23
24-11-2015, 09:49
Zapewniam Cię że na podstawie skromnej wiedzy której tutaj liznąłem także od Zawijana i Bolusia choć nie chcieli tego jednoznacznie przyznać to tylko kwestia czasu jak pojawią się niebawem kotły o mocy 7 czy 8kW i to w 5-ej klasie.
Faktycznie muszę Bolusiowi przyznać rację że ten kto trochę wie ma dużo lżej :)

Nie całuj, nie całuj. I uważaj, bo poślizg na wazelinie bardzo niebezpiecznym być może. :P

:hug:

Myjk
24-11-2015, 10:15
Arturo. Znowu Ty...
Ale co znowu? Znowu napisał dobrze i wyjaśnił, na wyraźne pytanie przedpiszcy, dlaczego producenci kotłów w tyle mają co inwestorowi jest potrzeba. Produkują smoki, bo te więcej kosztują (wiec większa marża), mogą je po prostu powielać zamiast kombinować z nowymi. To będą je kitować ludziom, póki się da. Skoro w moim starym i dziurawym domu przeciętnie potrzeba w zimę mocy 4-6kW i w związku z tym mój 21kW smok ma zmniejszoną 3x paszczę, to co tu dopiero o nowych domach, w miarę poprawnie wykonanych, wspominać.

QIM
26-11-2015, 07:28
Znowu on. I tyle. Czyżbyś uważał, że regulamin forum można traktować wybiórczo? To może załóż i Ty ze 6 kont rezerwowych a potem zacznij zbawiać świat wedle swojej wizji :D
Nie bardzo też widzę w jego poście odpowiedź na jakiekolwiek zadane pytanie, wyobrażasz sobie, że producent lub sprzedawca na przykład samochodów po rozmowie z Tobą klientem powie "Pan nie potrzebuje tej limuzyny kombi z dwulitrowym silnikiem. Wystarczy panu ten 3 drzwiowy kompakt. Mniej pali i zanieczyszcza srodowisko. Poza tym jest tańszy. Że co? Że z rodziną na wakacje? Jak często pan będzie używał do tego celu auta? Bez sensu! Proszę wynająć większe auto na te kilka dni. Zapewniam Pana, że pan na tym tylko zyska. Jest tylko jeden problem, nie mamy obecnie takiego małego auta w ofercie, ale u konkurencji naprzeciwko znajdzie Pan właściwe auto" ;)

Myjk
26-11-2015, 07:59
Znowu on. I tyle. Czyżbyś uważał, że regulamin forum można traktować wybiórczo? To może załóż i Ty ze 6 kont rezerwowych a potem zacznij zbawiać świat wedle swojej wizji :D
Od respektowania regulaminu to jest szanowna redakcja oraz moderatorzy.

Odbijając piłeczkę, czy Ty coś wniosłeś do dyskusji tymi swoimi dwoma postami, szczególnie pierwszym? Do zgłaszania "problemów" jest odpowiedni wątek, gdzie zresztą od jakiegoś czasu toczy się dyskusja na temat wybiórczości moderacji na tym forum i stosowania regulaminu (czego?). Zachęcam do zapoznania się z tym wątkiem i zaprzestania śmiecenia (m.in.) w tym wątku. :P


Nie bardzo też widzę w jego poście odpowiedź na jakiekolwiek zadane pytanie,
W dyskusji nie musi być pytań, wystarczą stwierdzenia z którymi interlokutor się nie zgadza i chce, co więcej może (jeszcze,) wyrazić swoje własne zdanie.

QIM
26-11-2015, 09:55
Od respektowania regulaminu to jest szanowna redakcja oraz moderatorzy.
Reszta szanować go nie musi? No nie poznaję kolegi.


Odbijając piłeczkę, czy Ty coś wniosłeś do dyskusji tymi swoimi dwoma postami, szczególnie pierwszym? Drugi by nie powstał, gdyby nie Twój wpis, szanowny Kolego. Trzeci - tak samo, jak drugi...

Do zgłaszania "problemów" jest odpowiedni wątek, gdzie zresztą od jakiegoś czasu toczy się dyskusja na temat wybiórczości moderacji na tym forum i stosowania regulaminu (czego?). Zachęcam do zapoznania się z tym wątkiem (...) Jeśli mi się coś nie podoba, a nikt lufą karabinu przystawioną do głowy "grzecznie" nie zachęca do brania w tym udziału, to zawsze można się wypisać z przedsięwzięcia.

Zachęcam do (...) zaprzestania śmiecenia (m.in.) w tym wątku. :P Czego i Tobie życzę, bo prowokujesz tę dyskusję zupełnie niepotrzebnie. Chcesz dyskutować --> PW. Nie obiecuję, że odpiszę.


W dyskusji nie musi być pytań, wystarczą stwierdzenia z którymi interlokutor się nie zgadza i chce, co więcej może (jeszcze,) wyrazić swoje własne zdanie. No więc nie zgadzam się, by człowiek wielokrotnie wyrzucany z forum za knajacki styl prowadzenia dyskusji drzwiami, wracał oknem. Mam prawo wyrazić swoje zdanie czy może chciałbyś mi zabronić?

Myjk
26-11-2015, 12:06
Reszta szanować go nie musi? No nie poznaję kolegi.
Zjadłem słowo, wybacz. Miałem na myśli egzekwować respektowanie regulaminu.


Drugi by nie powstał, gdyby nie Twój wpis, szanowny Kolego. Trzeci - tak samo, jak drugi...
Jako kolejny na tym forum błądzisz i malujesz się teraz na poszkodowanego, choć nim wcale nie jesteś. To TWÓJ post sprowokował moją akurat reakcję (przy czym w poście jeszcze dorzuciłem swoje zdanie na poruszony temat, więc za jałowy mojego postu uznać nie można), a nie mój post Twoją. Gdyby nie twój jałowy, nic nie wnoszący post w tym wątku, tej dyskusji w ogóle by nie było. Wiesz, jaśniej już nie da się tego wyjaśnić. Masz do raportowania "trójkącik", jak się nie możesz powstrzymać od niewłaściwego komentarza, to nie zarzucaj "niewłaściwego" komentowania innym, bo to hipokryzją trąci. Zarówno redakcja i moderatorzy doskonale zdawali sobie sprawę z sytuacji jaka panuje, więc Twoja reakcja była zupełnie ZBYTECZNA.


Jeśli mi się coś nie podoba, a nikt lufą karabinu przystawioną do głowy "grzecznie" nie zachęca do brania w tym udziału, to zawsze można się wypisać z przedsięwzięcia.
Mnie tego nie tłumacz, tylko zwyczajnie się sam zastosuj.


Czego i Tobie życzę, bo prowokujesz tę dyskusję zupełnie niepotrzebnie.
Ustalmy raz na zawsze. To TY sprowokowałeś dyskusję swoim jałowym do cna komentarzem. Nie odniosłeś się do postawionych przez przedpiszcę tez i argumentów, skupiając się jedynie na osobie. To jest ślepy kierunek, kolego.


Chcesz dyskutować --> PW. Nie obiecuję, że odpiszę.
Równie dobrze mogłeś skorzystać z tej samej drogi. Ja bym pewnie odpisał Tobie, jako że kultura to nakazuje...


No więc nie zgadzam się, by człowiek wielokrotnie wyrzucany z forum za knajacki styl prowadzenia dyskusji drzwiami, wracał oknem. Mam prawo wyrazić swoje zdanie czy może chciałbyś mi zabronić?
Oczywiście, że masz takie prawo. Wg regulaminu na który się powołałeś wcześniej i domagałeś się jego respektowania przez wszystkich, jest ono np. w tym miejscu --> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi A Ty, pomimo podania Ci wcześniej właściwego kierunku, nadal piszesz w wątku o kotle spalinowym i prowokujesz do dalszej dyskusji. I tak to się właśnie kręci na tym forum.

Z mojej strony EOT.

QIM
26-11-2015, 15:57
Zjadłem słowo, wybacz. Miałem na myśli egzekwować respektowanie regulaminu.
Wybaczam. No to jeśli tak,
to po co ten pierwszy wpis? Trójkąt i do przodu :D


Jako kolejny na tym forum błądzisz i malujesz się teraz na poszkodowanego, choć nim wcale nie jesteś. W którym to miejscu tak się "zmalowałem"? Czytasz trochę,
co do Ciebie piszą? Czy już całkiem emocje Cię poniósły?
To TWÓJ post sprowokował moją akurat reakcję (przy czym w poście jeszcze dorzuciłem swoje zdanie na poruszony temat, więc za jałowy mojego postu uznać nie można), a nie mój post Twoją. Cieszy mnie, że jednak potrafisz przyznać, że to Ty zacząłeś tę niepotrzebnie publiczną dyskusję. I to, że wreszcie postanowiłeś ją zakończyć. Widzisz, ja, hipokryta, nawet jej nie chciałem zaczynać. Smutne jest to, że to, coś tam napisał, uznałeś za usprawiedliwienie swojego postu w tym temacie. Cytując: " Gdyby nie twój jałowy, nic nie wnoszący post w tym wątku, tej dyskusji w ogóle by nie było".
Masz do raportowania "trójkącik", jak się nie możesz powstrzymać od niewłaściwego komentarza, to nie zarzucaj "niewłaściwego" komentowania innym, bo to hipokryzją trąci. Zarówno redakcja i moderatorzy doskonale zdawali sobie sprawę z sytuacji jaka panuje, więc Twoja reakcja była zupełnie ZBYTECZNA.
Wiesz, co znaczy "knajacki"? Mój komentarz wg. Ciebie taki był? Zmniejsz kontrast, bo tylko czerń i biel widzisz.


Mnie tego nie tłumacz, tylko zwyczajnie się sam zastosuj.
Ale Ty dalej nie rozumiesz. To Tobie się tu nie podoba, a nie mnie.


Ustalmy raz na zawsze. To TY sprowokowałeś dyskusję swoim jałowym do cna komentarzem. Dyskusję z Tobą? Nigdy w życiu. Patrz wyżej.

Nie odniosłeś się do postawionych przez przedpiszcę tez i argumentów, skupiając się jedynie na osobie. To jest ślepy kierunek, kolego.
Masz rację... I co z tego? wg mnie mieści się to jeszcze w kanonie przyzwoitej dyskusji. Tak,
jak obecna "rozmówka".

Równie dobrze mogłeś skorzystać z tej samej drogi. Ja bym pewnie odpisał Tobie, jako że kultura to nakazuje...
Nie ja zacząłem, więc nie ja będę wyznaczać "grunt"tej dyskusji. Widzę, że chciałeś być konsekwentny. Brawo Ty :D


Oczywiście, że masz takie prawo. Wg regulaminu na który się powołałeś wcześniej i domagałeś się jego respektowania przez wszystkich, jest ono np. w tym miejscu --> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi Niczego się nie domagałem. O co Ci chodzi?
No i znowu coś zjadłeś...


A Ty, pomimo podania Ci wcześniej właściwego kierunku, nadal piszesz w wątku o kotle spalinowym i prowokujesz do dalszej dyskusji. I tak to się właśnie kręci na tym forum. Dopiero teraz podałeś mi link, więc... co mówiłeś o podawaniu kierunku? Stawiasz mi jakieś zarzuty publicznie i oczekujesz, że nie podejmę rozmowy? Na próżno.


Z mojej strony EOT.
No i super trzymam za słowo, bo przestają mi się posty w edytorze mieścić, musiałbym dzielić :D