PDA

Zobacz pełną wersję : monta? progu drewnianego



Slawek :)
31-08-2004, 09:39
Cześć,
może ktoś zdradzi mi sposób zamontowania drewnianego progu w otworach drzwiowych, których ościeżnice (35-50 cm szer.) nie posiadają takowych. Wydaje mi się, że należałoby zrobić wylewkę, następnie przymocować do niej 2 minilegarki i do nich dopiero próg - np. kołkami.
Ale może się mylę.

Wszelkie wskazówki mile widziane.
Pozdrowienia

ania
31-08-2004, 14:49
Szczerze mówiąc to my z kołków zrezygnowaliśmy przyklejając bezpośrednio wyżej wymieniony próg na klej montażowy. Pewnie puryści zaraz na mnie nakrzyczą ale depczemy go już 3 rok i jest git!

Majka
31-08-2004, 15:09
Niezly klej :D Nam sie prog odkleil po roku, moze my źle chodzimy :roll: :D

Jarek.P
31-08-2004, 15:28
Niezly klej :D Nam sie prog odkleil po roku, moze my źle chodzimy :roll: :D

Albo zły klej daliście. Albo źle przygotowaliście podłoże do klejenia....

U swoich rodziców przy okazji jakiegoś remontu próg tez tylko przykleiłem do odkurzonej dokładnie odkurzaczem, niepylącej wylewki (jakby pyliła, pewnie zostałaby wcześniej pomalowana jakimś gruntem). Klej montażowy "zwykły" prod. Castorama, trzyma sie chyba już 4 rok i ani drgnie :)

ania
31-08-2004, 16:07
Niezly klej :D Nam sie prog odkleil po roku, moze my źle chodzimy :roll: :D


Zrobiliśmy dokładnie tak jak Jarek.P - powyżej. 8)

Jerrys
31-08-2004, 23:33
A ja nie lubię utrudniać sobie życia i nie robię żadnych progów
pozdro

ppp.j
01-09-2004, 10:13
Jerrys napisał:

A ja nie lubię utrudniać sobie życia i nie robię żadnych progów
pozdro
Zdradź proszę jak zamierzasz uszczelnić drzwi od dołu by cug sznurówek nie rozwiązywał? :wink:

jareko
01-09-2004, 12:07
u siebie w domu prog zamontowalem banalnie :)
po prostu na piane "montazowa" juz trzeci rok dziala i jest OK
pozdrawiam

Slawek :)
01-09-2004, 14:38
Przykleiliście klejem montażowym drewno do wylewki betonowej?
Qrcze na takie proste rozwiązanie nie wpadłem...
Aż rozejrzę się w Castoramie za takim cudem
Dzięki

ania
01-09-2004, 14:47
Najtańszy - taki do pistoletu - 9.50 PLN

Tylko pamiętaj o przeczytaniu instrukcji użycia!

Slawek :)
01-09-2004, 15:36
:) 8) :oops: :wink:

Tomek_J
02-09-2004, 09:57
Zdradź proszę jak zamierzasz uszczelnić drzwi od dołu by cug sznurówek nie rozwiązywał? :wink:

To zdanie mnie rozłożyło ! :D Ale i zmobilizowało do tego stopnia, że wczoraj zrobiłem u siebie w końcu próg. Bez tego zdania zapewne odkładałbym to do pierwszych śniegów... Thnx, ppp.j ! ;)

Magdalenka
02-09-2004, 10:08
Czegoś tu nie kapuję.... w jednym z wątków wszyscy rozwodzą się na tym żeby tak zaplanować podłogi żeby nie robić żadnych progów a tu... proszę bardzo wychodzi problem z cugiem....
O co chodzi ??
Co z wentylacją w takich "uszczelnionych" pomieszczeniach ?
Ja mogę jeszcze zastosować jedno i drugie ale teraz to już zupełnie straciłam koncept....

Majka
02-09-2004, 10:13
Magdalenko, wiekszość z nas ma 2 progi. Znajdują sie one w drzwiach wejściowych i pomiedzy wiatrołapem a holem :D

ppp.j
02-09-2004, 12:02
Tomek_J napisał:

Thnx, ppp.j !
Ależ proszę. Od tego jest forum. :oops:
Magdalenka napisała:

Czegoś tu nie kapuję.... w jednym z wątków wszyscy rozwodzą się na tym żeby tak zaplanować podłogi żeby nie robić żadnych progów a tu... proszę bardzo wychodzi problem z cugiem....
O co chodzi ??
Jeśli chodzi o progi między pomieszczeniami to faktycznie są niepotrzebne, niech "wentylacja ma któredy się przemykać". Natomiast drzwi wejściowe i z wiatrołapu powinny mieć progi by można było doszczelnić drzwi i uniknąć "cugów" zewnętrznych. Przy najrówniej położonej podłodze zawsze bedzie szpara od dołu i takową niwelujemy poprzez docisk drzwi do progu.

Magdalenka
02-09-2004, 12:08
dzięki !!
czyli progi owszem ale tylko w wiatrołapie i drzwiach wejściowych :-))

ppp.j
02-09-2004, 12:11
Tak. Ja tak będę robił. Wiecej w niektórych pomieszczeniach całkowicie rezygnuję z drzwi.

jareko
02-09-2004, 17:31
w wejsciowych dla mnei oczywistym jest prog ale w wiatrolapie? Mozna zastosowac szczotke i pozbyc sie progu w tym miejscu

Tomek_J
03-09-2004, 07:29
Mozna zastosowac szczotke i pozbyc sie progu w tym miejscu

A propos cugu, sznurówek i szczotek - swego czasu przyjechał do mnie kominiarz. Obejrzał wentylację w kuchni i łazienkach i rzycił parę rad. Jedną z nich było - uwaga ! - by właśnie nie robić wysokiego progu, tylko pozostawić sporą szczelinę pod drzwiami wejściowymi. Spotkaliście się kiedyś z podobnym zaleceniem ?

Jerrys
03-09-2004, 10:01
Witam
Próg mam tylko w drzwiach zewnętrznych do wiatrołapu przykleiłem go klejem montażowym do dolnej części ościeżnicy, a między wiatrołapem a holem mam taka taśmę ze szczoteczkami tak to przynajmniej wygląda podklejona pod drzwiami a na podłodze gres. Nigdzie więcej progów
Pozdrawiam

Roman1591
03-09-2004, 11:09
W drzwiach zewnętrznych miałem progi wraz z drzwiami. Natomiast przy drzwiach do kotłowni od środka do posadzki przymocowałem drewnianą łatę mocowaną na kołki rozporowe. Wkręty (łby) wpuściłem nieco głębiej w drewno. Od góry zasłoniłem je zaklejając kółkami z tego samego drewna o odpowiednio dopasowanej grubości.