PDA

Zobacz pełną wersję : Najmniejszy kocioł z podajnikiem na węgiel



Strony : [1] 2 3

tylko.węgiel
30-09-2015, 17:18
Dostałem po rodzicach mały stary domek.
Chcę go ogrzewać węglem, kotłem automatycznym z podajnikiem.
Jakie są najmniejsze takie kotły dostępne w sprzedaży?
Które z nich są najlepsze i dlaczego?
Nie biorę pod uwagę innych rodzajów ogrzewania, tylko węglowe. Taki jest mój wybór.

Czytam to forum już od kilku tygodni, ale trudno mi się doszukać informacji, które potrzebuję. Taki tutaj galimatias.
Możecie mi coś pomóc?

karoka65
30-09-2015, 18:07
Napisz moze trochę więcej o tym odziedziczonym domku, ile metrów jest do ogrzania, czy jest on jakoś ocieplony ( zewnątrz,dach ), jakie okna itp i itd.
Mały domek różne można rozumieć :) to za mało.

lsd
30-09-2015, 20:16
Dostałem po rodzicach mały stary domek.
Chcę go ogrzewać węglem, kotłem automatycznym z podajnikiem.
Jakie są najmniejsze takie kotły dostępne w sprzedaży?
Które z nich są najlepsze i dlaczego?
Nie biorę pod uwagę innych rodzajów ogrzewania, tylko węglowe. Taki jest mój wybór.

Czytam to forum już od kilku tygodni, ale trudno mi się doszukać informacji, które potrzebuję. Taki tutaj galimatias.
Możecie mi coś pomóc?

Witaj,
Musisz znać zapotrzebowanie domu w kW ,może Ci w tym pomóc orientacyjnie strona cieplowlasciwe.Od tego zacznij ,ustal zapotrzebowanie domu.

tylko.węgiel
30-09-2015, 20:32
Napisz moze trochę więcej o tym odziedziczonym domku, ile metrów jest do ogrzania, czy jest on jakoś ocieplony ( zewnątrz,dach ), jakie okna itp i itd.
Mały domek różne można rozumieć :) to za mało.

Wiem, że potrzebuję poniżej 10kW, dlatego pytam o najmniejszy. Mówiono mi, że takich chyba nie ma, ale tu były wzmianki o 9kW i nawet chyba o 7kW.
To dom ceglany jeszcze sprzed wojny. Ojciec grzał piecami i tak jest teraz. Gazu nie ma. Jest komin i jest duża piwnica. Komin to ten od pieców ma się rozumieć. Woda jest grzana elektrycznie, ale chciałbym grzać ją węglem, bo tu mówi się, że jest dużo taniej. Instalacji c.o. oczywiście nie ma, ale o tym potem, jak rozeznam sprawę kotłów.

Nie chcę słuchać o żadnych pompach ciepła, elektryce itp.

lsd
30-09-2015, 20:50
Wiem, że potrzebuję poniżej 10kW, dlatego pytam o najmniejszy. Mówiono mi, że takich chyba nie ma, ale tu były wzmianki o 9kW i nawet chyba o 7kW.
To dom ceglany jeszcze sprzed wojny. Ojciec grzał piecami i tak jest teraz. Gazu nie ma. Jest komin i jest duża piwnica. Komin to ten od pieców ma się rozumieć. Woda jest grzana elektrycznie, ale chciałbym grzać ją węglem, bo tu mówi się, że jest dużo taniej. Instalacji c.o. oczywiście nie ma, ale o tym potem, jak rozeznam sprawę kotłów.

Nie chcę słuchać o żadnych pompach ciepła, elektryce itp.

Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa :-)

tylko.węgiel
30-09-2015, 21:08
Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa :-)

Dzięki. Rzeczywiście nie za wiele.
Poszukam sobie coś o nich, a potem na pewno będę miał o co pytać.:rolleyes:

tylko.węgiel
01-10-2015, 20:31
Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa :-)

Czy producentem kotła Skam-P 7 kW jest firma SEKOM Łucki z Pleszewa? Wygląda mi, że to ona. Ale nie ma w ofercie Skam-P 7 kW, zaczyna dopiero od 12 kW.
Kto jest producentem Skam-P 7 kW? Ktoś inny?
Taka moc kotła najbardziej mi pasuje. Gdzie mogę znaleźć o nim jakieś informacje?
Znalazłem jeszcze jakiś sklep, który pisze, że Skam-P 7 kW ma wysprzedane i zamówienia będzie przyjmował dopiero w 2016r. To mi nie przeszkadza, nie potrzebuję go teraz. Ale sklep nie podaje, kto jest producentem.

timon120777
01-10-2015, 23:09
pisz do kolegi Jarecki79
to jego sklep pewnie znalazłeś i z nim możesz się dogadac w kwestii zamówienia tego kociołka z odpowiadającym Ci sterowaniem
to on popełnia te kociołki

tylko.węgiel
04-10-2015, 19:11
Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa :-)

Mam taki dom:
-połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
-każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
-połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
-w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
-łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
- do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
Tak wygląda dom.

Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
-Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
-Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

Jaki kocioł?
Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy, czyli Skam-P 7kW. Nie boję się, że mógłby być za mały w wielkie mrozy, bo piece kaflowe będą nadal sprawne, więc zawsze będzie można wspomóc kocioł piecami.

O co mi chodzi?
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie:

Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?

albo:

Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.

KaliMi
04-10-2015, 21:36
Mam taki dom:
-połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
-każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
-połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
-w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
-łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
- do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
Tak wygląda dom.

Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
-Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
-Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

Jaki kocioł?
Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy, czyli Skam-P 7kW. Nie boję się, że mógłby być za mały w wielkie mrozy, bo piece kaflowe będą nadal sprawne, więc zawsze będzie można wspomóc kocioł piecami.

O co mi chodzi?
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie:

Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?

albo:

Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.

Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.

tylko.węgiel
05-10-2015, 08:00
Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.

Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś.
Czy ten mój zamiar jest aż tak głupi?

poltowski2000
05-10-2015, 10:59
Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś.
Czy ten mój zamiar jest aż tak głupi?

na tym forum masz dużo informacji , wysil się trochę i poczytaj . wystarczy poczytać, nie ma tu wróżek nikt nie zrobi roboty za ciebie , pozdr

tylko.węgiel
05-10-2015, 18:49
na tym forum masz dużo informacji , wysil się trochę i poczytaj . wystarczy poczytać, nie ma tu wróżek nikt nie zrobi roboty za ciebie , pozdr

Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
Czy to dobry kocioł, czy byle co?

Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

Nikt z czytelników forum go nie używa?

O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.

KaliMi
05-10-2015, 19:02
Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
Czy to dobry kocioł, czy byle co?

Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

Nikt z czytelników forum go nie używa?

O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.
Zadzwoń do producentów tych kotłów.
Dla ciebie to chyba każdy kocioł będzie zły.

poltowski2000
05-10-2015, 19:05
Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
Czy to dobry kocioł, czy byle co?

Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

Nikt z czytelników forum go nie używa?

O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.

stary czytać nie potrafisz.
skamp cieszy się bardzo dobrą opinią. czytaj forum i jak masz pytanie dot. konfiguracji kotła pytaj kolegę jarecki79

Myjk
05-10-2015, 19:09
Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.
Nie chyba, tylko na pewno. Aż żenujące jak się to czyta.

tylko.węgiel
05-10-2015, 19:22
o co wam chodzi?
Umiem czytać i przez ponad miesiąc czytanie tego forum nauczyłem się naprawdę wiele.
Także tego, że najlepsze są opinie użytkowników. Czekam na takie opinie. Opinii producentów też chętnie posłucham, jak dowiem się, że użytkownicy są zadowoleni.
A jak się niczego nie dowiem, to zastanowię się - dlaczego? i też dam sobie radę. Bez obaw. To nie Kosmos.

KaliMi
05-10-2015, 19:30
o co wam chodzi?
Umiem czytać i przez ponad miesiąc czytanie tego forum nauczyłem się naprawdę wiele.
Także tego, że najlepsze są opinie użytkowników. Czekam na takie opinie. Opinii producentów też chętnie posłucham, jak dowiem się, że użytkownicy są zadowoleni.
A jak się niczego nie dowiem, to zastanowię się - dlaczego? i też dam sobie radę. Bez obaw. To nie Kosmos.
Za kogo się podszywasz.
Ją już mam pewne podejżenia.
Nika też masz ciekawego.

tylko.węgiel
05-10-2015, 19:39
Za kogo się podszywasz.
Ją już mam pewne podejżenia.
Nika też masz ciekawego.

Wiesz coś o Skam-P 7kW? Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? To odpowiedz.
Jak nie potrafisz odpowiedzieć, to się wypchaj.

KaliMi
05-10-2015, 19:46
Wiesz coś o Skam-P 7kW? Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? To odpowiedz.
Jak nie potrafisz odpowiedzieć, to się wypchaj.
Ciebie kotły nie interesują.

lsd
05-10-2015, 19:50
Mam taki dom:
-połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
-każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
-połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
-w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
-łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
- do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
Tak wygląda dom.

Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
-Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
-Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

Jaki kocioł?
Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy, czyli Skam-P 7kW. Nie boję się, że mógłby być za mały w wielkie mrozy, bo piece kaflowe będą nadal sprawne, więc zawsze będzie można wspomóc kocioł piecami.

O co mi chodzi?
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie:

Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?

albo:

Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.
Witaj,
To może ja krótko uzasadnie .
-zebiec- bo bardzo ładnie wyspawany kocioł
-skamp- bo najbardziej zbliżony do Twojego zapotrzebowania
-ogniwo- bo ma papiery(przebadany kompletnie)
-rbr- bo ma wajche do czyszczenia

O zebcu możesz poczytać na forum producenta, o skampie tutaj i forum boleckiego,o ogniwie i rbr- tutaj i na forum es(producent sterownika)
Pozdr.
Ps. Ja Ci na takie pytanie nieodpowiem

timon120777
05-10-2015, 23:27
Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?

albo:

Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.

przeczytaj mój poradnik:
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybiera%C4%87-kocio%C5%82-na-ekogroszek/
potem zadaj sobie pytanie który z proponowanych przez Ciebie modeli spełnia najwiecej Twoich oczekiwań i na ten się zdecyduj

dodam od siebie
na korzyść Skama przemawia to ze ma najbardziej dopasowany do mocy palnik i producent daje możliwość wyboru sterowania optymalnego dla Twojej instalacji
zębiec ma nieszczęsny ruszt wodny chyba że w wersji 9KW coś się zmieniło ale o tym nie wiem muisz pytać u źródła. sterowniki techa nie sa złe trzeba jedynie wybrac odpowiedni dla potrzeb a z tym jest w Zębcu gorzej
o Ogniwie jest tu cała epopeja podobnie jak o RBR
skoro poświęciłeś już miesiąc to poczytaj jeszcze to co ja popełniłem i z gąszczu informacji na watkach tematycznych konkretnych modeli wyłuskaj to co uważasz za najważniejsze
po tej lekturze powinienes podjąć decyzję bez problemu.
jesli zależy Ci na wynikach badań to tez sobie poradzisz i będziesz wiedział co wybrać a co odrzucić

tylko.węgiel
06-10-2015, 10:17
przeczytaj mój poradnik:
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybiera%C4%87-kocio%C5%82-na-ekogroszek/
potem zadaj sobie pytanie który z proponowanych przez Ciebie modeli spełnia najwiecej Twoich oczekiwań i na ten się zdecyduj

dodam od siebie
na korzyść Skama przemawia to ze ma najbardziej dopasowany do mocy palnik i producent daje możliwość wyboru sterowania optymalnego dla Twojej instalacji
zębiec ma nieszczęsny ruszt wodny chyba że w wersji 9KW coś się zmieniło ale o tym nie wiem muisz pytać u źródła. sterowniki techa nie sa złe trzeba jedynie wybrac odpowiedni dla potrzeb a z tym jest w Zębcu gorzej
o Ogniwie jest tu cała epopeja podobnie jak o RBR
skoro poświęciłeś już miesiąc to poczytaj jeszcze to co ja popełniłem i z gąszczu informacji na watkach tematycznych konkretnych modeli wyłuskaj to co uważasz za najważniejsze
po tej lekturze powinienes podjąć decyzję bez problemu.
jesli zależy Ci na wynikach badań to tez sobie poradzisz i będziesz wiedział co wybrać a co odrzucić

Przeczytałem Twój poradnik. Przeczytałem także poradnik zawijana. Umiem posługiwać się wyszukiwarką Googla:yes:
Byłem także na stronach firmowych Sekomu i Zębca. Od ponad miesiąca czytam także różne wątki na tym forum. Czytam je daleko wstecz, nie tylko na bieżąco. Zaręczam wszystkim, że umiem czytać. A że jestem 40-latkiem i pracuję w handlu, nie "za ladą", ani "na kasie", tylko w prawdziwym dużym handlu, to umiem także czytać oferty producentów. Umiem także czytać to, czego w tych ofertach nie napisano. Rozumiemy się?
Zacząłem od spotkania z ekspertem i wiem, jak duży kocioł jest mi potrzebny. Skam-P 7kW mi pasuje. Muszę tylko coś się o nim dowiedzieć.
Nie jestem fanatykiem ekologii. Nie potrzebuję kotła z klasą gwarantującą dofinansowanie, bo nie mam zamiaru starać się o takowe (nie mam zamiaru trwale likwidować swoich pieców kaflowych). Wolałbym jednak znać rzeczywistą sprawność i moc kotła, który kupuję. Zweryfikowaną niekoniecznie przez renomowany instytut światowy, wystarczyłby mi jakiś porządny poważany instytut krajowy. Ale też niekoniecznie, bo może dałbym się przekonać w inny sposób, nie wiem jeszcze jaki. Naczytałem się tutaj o naszym " podziemiu kotlarskim" :yes:

lsd
06-10-2015, 13:48
Przeczytałem Twój poradnik. Przeczytałem także poradnik zawijana. Umiem posługiwać się wyszukiwarką Googla:yes:
Byłem także na stronach firmowych Sekomu i Zębca. Od ponad miesiąca czytam także różne wątki na tym forum. Czytam je daleko wstecz, nie tylko na bieżąco. Zaręczam wszystkim, że umiem czytać. A że jestem 40-latkiem i pracuję w handlu, nie "za ladą", ani "na kasie", tylko w prawdziwym dużym handlu, to umiem także czytać oferty producentów. Umiem także czytać to, czego w tych ofertach nie napisano. Rozumiemy się?
Zacząłem od spotkania z ekspertem i wiem, jak duży kocioł jest mi potrzebny. Skam-P 7kW mi pasuje. Muszę tylko coś się o nim dowiedzieć.
Nie jestem fanatykiem ekologii. Nie potrzebuję kotła z klasą gwarantującą dofinansowanie, bo nie mam zamiaru starać się o takowe (nie mam zamiaru trwale likwidować swoich pieców kaflowych). Wolałbym jednak znać rzeczywistą sprawność i moc kotła, który kupuję. Zweryfikowaną niekoniecznie przez renomowany instytut światowy, wystarczyłby mi jakiś porządny poważany instytut krajowy. Ale też niekoniecznie, bo może dałbym się przekonać w inny sposób, nie wiem jeszcze jaki. Naczytałem się tutaj o naszym " podziemiu kotlarskim" :yes:

Myślisz że ktoś z tego forum będzie Ci tutaj pokazywał jakies papiery itd? Nie sadzisz ,że z tym raczej do producentów trzeba się zwrócić?
Ja Ci życzę ,żebyś znalazł kocioł szyty na Twoja miarę ,naprawdę...powodzenia.

tylko.węgiel
06-10-2015, 15:00
Myślisz że ktoś z tego forum będzie Ci tutaj pokazywał jakies papiery itd? Nie sadzisz ,że z tym raczej do producentów trzeba się zwrócić?
Ja Ci życzę ,żebyś znalazł kocioł szyty na Twoja miarę ,naprawdę...powodzenia.

Nie znalazłem producenta, który miałby kocioł Skam-P 7kW w swojej ofercie, co trochę schłodziło moje zapędy.

lsd
06-10-2015, 15:43
Nie znalazłem producenta, który miałby kocioł Skam-P 7kW w swojej ofercie, co trochę schłodziło moje zapędy.
Czyli chodzi Ci o papiery. Więc bierz ogniwo 10 kW a najlepiej oep-m , ma takie papiry ,że 'galy' z orib wyskakują :-).

boluslolusj23
06-10-2015, 16:05
Czyli chodzi Ci o papiery. Więc bierz ogniwo 10 kW a najlepiej oep-m , ma takie papiry ,że 'galy' z orib wyskakują :-).

A Ty Panie ISD? (LSD) całkowicie bezinteresownie ranking ustawiasz, bo widziałeś wszystkie. Ciekawe gdzie i jak. Papiery też.O tym, że potrafisz porównać "papiery" i papiery, to nawet nie wątpię. Bo widziałeś co najwyżej papiery. Tych "papierów" od tamtych nie widziałeś bo tak dobre, że tajne przez poufne, a przed przeczytaniem trzeba by sobie pewnie było oczy wydłubać.

lsd
06-10-2015, 16:20
A Ty Panie ISD? (LSD) całkowicie bezinteresownie ranking ustawiasz, bo widziałeś wszystkie. Ciekawe gdzie i jak. Papiery też.O tym, że potrafisz porównać "papiery" i papiery, to nawet nie wątpię. Bo widziałeś co najwyżej papiery. Tych "papierów" od tamtych nie widziałeś bo tak dobre, że tajne przez poufne, a przed przeczytaniem trzeba by sobie pewnie było oczy wydłubać.

Drogi Sławku.
Gdzie to ja ranking ustawiam i czego?
Co ja widziałem i gdzie, to moja sprawa a nie twoja, więc opanuj się z łaski swojej i zażyj tic-tac'a.
I na koniec ,co cię gniecie? Znowu fazy księżyca nie te? :) Czy gacie w worek się wrzynają.

poltowski2000
06-10-2015, 16:29
bilet do kina po językiem i seans się zaczyna, hehe

tylko.węgiel
06-10-2015, 17:05
Czyli chodzi Ci o papiery. Więc bierz ogniwo 10 kW a najlepiej oep-m , ma takie papiry ,że 'galy' z orib wyskakują :-).

Nie chodzi mi o papiery, ale trudno mi zaufać sprzedawcom, oferującym mi kocioł, którego nie ma w ofercie producenta. Kto mi da gwarancję i jaką?

A tak przy okazji zapytam, co mi grozi (eksploatacyjnie) jeśli zainstaluję kocioł przewymiarowany, np. 10kW zamiast 7kW?

tylko.węgiel
06-10-2015, 17:08
Koledzy dyskutanci -
proszę o jeszcze trochę cierpliwości, dajcie mi zebrać potrzebne informacje.
Zdążycie sobie naubliżać potem.

poltowski2000
06-10-2015, 17:39
Nie chodzi mi o papiery, ale trudno mi zaufać sprzedawcom, oferującym mi kocioł, którego nie ma w ofercie producenta. Kto mi da gwarancję i jaką?

A tak przy okazji zapytam, co mi grozi (eksploatacyjnie) jeśli zainstaluję kocioł przewymiarowany, np. 10kW zamiast 7kW?

komu jesteś w stanie zaufać ? pytanie drugie , który kocioł podoba ci się najbardziej?

tylko.węgiel
06-10-2015, 17:55
komu jesteś w stanie zaufać ? pytanie drugie , który kocioł podoba ci się najbardziej?

Podoba się? Najbardziej chciałem tego nsjmniejszego, ale z porządnymi papierami dopuszczającymi go do sprzedaży i z porządną gwarancją. Ale już go chyba nie chcę.

poltowski2000
06-10-2015, 18:02
Podoba się? Najbardziej chciałem tego nsjmniejszego, ale z porządnymi papierami dopuszczającymi go do sprzedaży i z porządną gwarancją. Ale już go chyba nie chcę.

chciałem ,nie chce .......... w chwili obecnej co jest twoim wyborem?

tylko.węgiel
06-10-2015, 18:19
chciałem ,nie chce .......... w chwili obecnej co jest twoim wyborem?

Zależy, co mi odpowiecie w temacie przewymiarowania kotła, czyli kolejny najmniejszy (pomijając Zębca) lub - niestety - elektryka.

lsd
06-10-2015, 19:26
Zależy, co mi odpowiecie w temacie przewymiarowania kotła, czyli kolejny najmniejszy (pomijając Zębca) lub - niestety - elektryka.

Poczytaj i wszystko Ci się rozjaśni....
http://czysteogrzewanie.pl/
https://zawijan.wordpress.com/

poltowski2000
06-10-2015, 19:28
Zależy, co mi odpowiecie w temacie przewymiarowania kotła, czyli kolejny najmniejszy (pomijając Zębca) lub - niestety - elektryka.
zapytam ponownie , co bierzesz pod uwagę ?

KaliMi
06-10-2015, 21:23
Zależy, co mi odpowiecie w temacie przewymiarowania kotła, czyli kolejny najmniejszy (pomijając Zębca) lub - niestety - elektryka.
A może pompa ciepła np. panasonic 9 kW.;-)

Myjk
06-10-2015, 22:02
A może pompa ciepła np. panasonic 9 kW.;-)
To by się zgadzało, w końcu prąd to też tylko.węgiel. :D

timon120777
06-10-2015, 23:17
..........Umiem posługiwać się wyszukiwarką Googla:yes:
.......


Nie znalazłem producenta, który miałby kocioł Skam-P 7kW w swojej ofercie, co trochę schłodziło moje zapędy.

ten kocioł jest produkowany tylko przez jedną firmę, ta sama która oferuje Skam-premium w wariantach 12 i 17KW
wystarczy skorzystać z wyszukiwarki z której przecież umiesz korzystać:bye:

http://kotly.es24.pl/opis/2684623/kociol-skam-p-plus-7kw-iryd-pid.html

na forum muratora jest użytkownik który jest jego producentem
jesli potrzebujesz wiedzy o tym produkcie to zgłos się do niego

mkrex
07-10-2015, 01:03
Ja napisze z mojej perspektywy
Mam Ogniwo Eko Plus 16; jest też wersja 10

Rozkminienie działania: 3 godziny
Znajomi mający Defro itp.: 3 miesiące

Nie ma mnie w domu 50 % czasu: a mimo to piecem mogę sterować 24 godziny na dobę (czy to z androida czy to z serwisu esterownik); w domu poprzez sieć wewnętrzną czy to z komputera, tableta czy komórki (czyt. nie schodzę do kotłowni, nie podchodzę do termostatu)

Obecnie mają nowy sterownik z obsługą 4 pomp i zaworu 4-drogowego co jeszcze bardziej ułatwi sterowanie (ja w swoim "starym" mam wyjście na 3 pompy a mam dwa obiegi CO [2 pompy CO] + trzecia pompa do CWU więc muszę mieć drugi serownik na pompę cyrkulacyjną)

Ogrzewanie CWU dla 4 osób niestety droższe niż gazowe przepływowe (najtańszym ekogroszkiem wychodzi ~106 zł na mc nie licząc zużycia prądu vs gaz 120 zł ale w tym kuchnia gazowa) no i zabawa z wsypywaniem i czyszczeniem; mimo to palę na CWU bo większy komfort - duża ilość bardzo ciepłej wody od razu bez większych ograniczeń

Zapotrzebowanie na ciepło w tym domku obliczysz sobie sam, jest pełno stron

Nie wiem co potrafi SKAM-P

Wiesz co ja bym wziął drugi raz

pawelo_pl
07-10-2015, 07:34
Ja napisze z mojej perspektywy
Mam Ogniwo Eko Plus 16; jest też wersja 10
..............................
Nie wiem co potrafi SKAM-P

Wiesz co ja bym wziął drugi raz
Mylisz pojęcia - to potrafi Twój sterownik a nie kocioł. A ten sterownik można zamontować do każdego kotła na ekogroszek ....

mkrex
07-10-2015, 10:43
Mylisz pojęcia - to potrafi Twój sterownik a nie kocioł. A ten sterownik można zamontować do każdego kotła na ekogroszek ....

Forumowicz pyta o piece o małych mocach to napisałem co potrafi "komplet" Ogniwo
Forumowicz nie wie nic o piecach to tym bardziej o sterownikach i pisanie że do pieca można zamontować różne sterowniki tylko mu zamydli sytuacje
Z tego co mi wiadomo eCoala nie kupi bez pieca

pawelo_pl
07-10-2015, 11:16
Forumowicz pyta o piece o małych mocach to napisałem co potrafi "komplet" Ogniwo
Forumowicz nie wie nic o piecach to tym bardziej o sterownikach i pisanie że do pieca można zamontować różne sterowniki tylko mu zamydli sytuacje
Z tego co mi wiadomo eCoala nie kupi bez pieca
Właśnie powinien wiedzieć że do pieca można zamontować dowolny sterownik - gdybym miał tą wiedzę 7 lat temu to nie musiałbym zmienić sterowników - dziś mam już trzeci. A tak sprzedawca wcisnął mi dwustanowy bez sterownia CWU -z którym męczyłem się dwa sezony bo myślałem że tak ma być .
A ecoala nawet dziś możesz kupić na allllllllllllllledrogo ( jest jedna aukcja) ale fakt chyba w wolnej sprzedaży go nie ma .

tylko.węgiel
07-10-2015, 11:29
Poczytaj i wszystko Ci się rozjaśni....
http://czysteogrzewanie.pl/
https://zawijan.wordpress.com/

Przeczytałem, co trzeba i mam pytanie.
Dlaczego zaistalowanie kotła przwymiarowanego jest takie szkodliwe dla kotła, a grzanie wody użytkowej dużym kotłem, nawet np. 38kW, jest dla niego nieszkodliwe, a nawet korzystne?

tylko.węgiel
07-10-2015, 11:34
ten kocioł jest produkowany tylko przez jedną firmę, ta sama która oferuje Skam-premium w wariantach 12 i 17KW
wystarczy skorzystać z wyszukiwarki z której przecież umiesz korzystać:bye:

http://kotly.es24.pl/opis/2684623/kociol-skam-p-plus-7kw-iryd-pid.html

na forum muratora jest użytkownik który jest jego producentem
jesli potrzebujesz wiedzy o tym produkcie to zgłos się do niego

Pytałem na wątku o Skam-P.

mkrex
07-10-2015, 11:40
Właśnie powinien wiedzieć że do pieca można zamontować dowolny sterownik - gdybym miał tą wiedzę 7 lat temu to nie musiałbym zmienić sterowników - dziś mam już trzeci. A tak sprzedawca wcisnął mi dwustanowy bez sterownia CWU -z którym męczyłem się dwa sezony bo myślałem że tak ma być .
A ecoala nawet dziś możesz kupić na allllllllllllllledrogo ( jest jedna aukcja) ale fakt chyba w wolnej sprzedaży go nie ma .

Więc ja polecam jak napisałem
Pisałem o komplecie (jak dla laika jakim sądzę jest tylko.węgiel)
Niestety niektórzy mieli pecha na początku lub nikt im nie poradził jaki mają kupić piec/sterownik - przykro mi z tego powodu
Z eCoalem nie będzie się męczył

Dla kolegi tylko.węgiel:
Sterownik eCoal jest bez problematyczny (sam dobiera siłę nadmuchu i czas postoju podajnika w trybie spalanie) - spala przez to więcej węgla ale mała obsługa to wynagradza
W piecach o małej mocy z podajnikiem montują go w Ogniwie
W jakich jeszcze? Kolega znajdzie w wujku Google
Nie wiem co umożliwia najbardziej zaawansowany sterownik pieca Skam-P
Może koledzy napiszą lub kolega znajdzie na forum

QIM
07-10-2015, 12:47
Przeczytałem, co trzeba i mam pytanie.
Dlaczego zaistalowanie kotła przwymiarowanego jest takie szkodliwe dla kotła, a grzanie wody użytkowej dużym kotłem, nawet np. 38kW, jest dla niego nieszkodliwe, a nawet korzystne?

Zapytaj tych, którzy tak robią. Najlepiej w tych wątkach, w których znalazłeś takie informacje. Na ogół są to doświadczeni palacze. Ponadto sprawa rozbija się również o wykonanie instalacji grzewczej, która pozwoli unikać niskich temperatur wody grzewczej wracającej do kotła prowadzenie kotła w taki sposób, aby unikać zastoju spalin.

tylko.węgiel
07-10-2015, 13:28
mkrex oraz pawelo_pl
Pomogliście mi obaj bardzo. Opisane przez Was sprawy nie są wcale tak oczywiste dla czytającego forum.
Dziękuję bardzo.

mkrex
07-10-2015, 13:33
Mam taki dom:
-połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
-każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;


Wybacz ale napisz jeszcze raz ile metrów ma Twoja część domu. Bo można zrozumieć że 120 m2 (dwa mieszkania po 60m2)

tylko.węgiel
07-10-2015, 13:36
Zapytaj tych, którzy tak robią. Najlepiej w tych wątkach, w których znalazłeś takie informacje. Na ogół są to doświadczeni palacze. Ponadto sprawa rozbija się również o wykonanie instalacji grzewczej, która pozwoli unikać niskich temperatur wody grzewczej wracającej do kotła prowadzenie kotła w taki sposób, aby unikać zastoju spalin.

Zanim ich zacznę pytać, zapytam Ciebie - Czy, jak już wiesz, jak to należy robić, jest to trudne do realizacji, czy nie?

tylko.węgiel
07-10-2015, 13:40
Wybacz ale napisz jeszcze raz ile metrów ma Twoja część domu. Bo można zrozumieć że 120 m2 (dwa mieszkania po 60m2)

Tak. Oba mieszkania, parter i piętro, są moje.

mkrex
07-10-2015, 14:03
Tak. Oba mieszkania, parter i piętro, są moje.

Wybacz jeszcze raz ale zadajesz pytania o rzeczy, które mogą się okazać niepotrzebne i nieprzydatne.

Jeżeli tj. 120 m2 to wcale już nie tak mało. Na forum jest mnóstwo osób z takimi domami i piecami podajnikowymi (tak myślę).

Z opisu domu rozumiem że pewnie dom nieocieplony. Jeżeli ocieplony czy to 5 cm styropianu sprzed 15 lat czy szary 20 cm o dobrym oporze cieplnym z tego roku? Czy stare okna czy nowe? Czy zamontowane w licu ściany czy w styropianie? A może ściana ma 50 cm i szczelinę 10 cm w którą wstrzyknięto piankę poliuretanową? Tego nie napisałeś - musisz obliczyć jaką moc potrzebujesz do takiego domu. Jest pełno kalkulatorów. Te na stronach producentów kotłów są słabe. Zawyżają bo np. nie mają w ofercie pieca który by wystarczył do domu z małym zapotrzebowaniem. Polecam np. kalkulator Purmo, producenta grzejników. Możesz obliczyć zapotrzebowanie na każdy pokój, zsumować to oraz dodać chyba 30% na CWU (centralną wodę użytkową) i masz jakiś obraz (zapewne trzeba coś dodać bo są rury zasilające, powrotne i nie tylko - może ktoś się wypowie na ten temat). Myślę że nie wyjdzie wcale tak mało.

Oblicz zapotrzebowanie i dopiero pytaj.

skresz
07-10-2015, 14:18
Więc ja polecam jak napisałem
Pisałem o komplecie (jak dla laika jakim sądzę jest tylko.węgiel)
Niestety niektórzy mieli pecha na początku lub nikt im nie poradził jaki mają kupić piec/sterownik - przykro mi z tego powodu
Z eCoalem nie będzie się męczył

Dla kolegi tylko.węgiel:
Sterownik eCoal jest bez problematyczny (sam dobiera siłę nadmuchu i czas postoju podajnika w trybie spalanie) - spala przez to więcej węgla ale mała obsługa to wynagradza
W piecach o małej mocy z podajnikiem montują go w Ogniwie
W jakich jeszcze? Kolega znajdzie w wujku Google
Nie wiem co umożliwia najbardziej zaawansowany sterownik pieca Skam-P
Może koledzy napiszą lub kolega znajdzie na forum

Kiedyś byli tu tacy panowie co głosili takie historie że za duży to bee a teraz że dobry wiec tutaj raczej ciężko coś napisać ale

Ogólnie chodzi o to że lepiej palić w piecyku dopranym do zapotrzebowania budynku i uzyskiwać w nim większą sprawność niż w przewymiarowanym i jechać na pół-gwizdka (lecz to temat rzeka)

I na drugie pytanie podobnie lepiej palić w kotle nawet na pół-gwizdka niż nie palić w nim wcale (lecz to też temat rzeka)

timon120777
07-10-2015, 14:41
Pytałem na wątku o Skam-P.
napisz do kolegi Jarecki79 on wyjaśni Twoje wątpliwości najlepiej ponieważ zna ten kocioł.

odnośnie mocy kotła i skutków przewymiarowania to Zawijan opisał to dość dokładnie na swoim blogu. sprawa jest na tyle złożona iż nie można uznać jednoznacznie iż każdy za duży kocioł to katastrofa oraz że żaden dobrze dobrany kocioł katastrofą nie będzie. dobrze wykonana instalacja pozwoli minimalizować skutki negatywnego wpływu niskich temperatur na korozję ale ich nie usunie w całości. im większe przewymiarowanie tym wyższe ryzyko. pomóc może też odpowiednie paliwo i sterownik, gdyż wszystko rozbija się min o ruch mediów w kotle(spaliny,woda) oraz o wpływ zawartości wilgoci i siarki w węglu
jak kocioł będzie źle "prowadzony" to nawet dobrany na miarę zostanie szybko zajechany, prowadzony poprawnie z zachowaniem kilku zasad nawet przewymiarowany wytrzyma długie sezony. dodam jednak że na minus zbytniego przewymiarowania będzie spadek sprawności procesu spalania na niskich mocach i zwyczajnie wyższe spalanie niż w kotle dobranym do potrzeb. spadek nie jest jednak liniowy i nie da się go bez urządzeń pomiarowyc określić "na oko"

QIM
07-10-2015, 15:04
Zanim ich zacznę pytać, zapytam Ciebie - Czy, jak już wiesz, jak to należy robić, jest to trudne do realizacji, czy nie?

Trudno i łatwo to pojęcia subiektywne, więc nie odpowiem.

tylko.węgiel
07-10-2015, 15:55
Wybacz jeszcze raz ale zadajesz pytania o rzeczy, które mogą się okazać niepotrzebne i nieprzydatne.

Jeżeli tj. 120 m2 to wcale już nie tak mało. Na forum jest mnóstwo osób z takimi domami i piecami podajnikowymi (tak myślę).

Z opisu domu rozumiem że pewnie dom nieocieplony. Jeżeli ocieplony czy to 5 cm styropianu sprzed 15 lat czy szary 20 cm o dobrym oporze cieplnym z tego roku? Czy stare okna czy nowe? Czy zamontowane w licu ściany czy w styropianie? A może ściana ma 50 cm i szczelinę 10 cm w którą wstrzyknięto piankę poliuretanową? Tego nie napisałeś - musisz obliczyć jaką moc potrzebujesz do takiego domu. Jest pełno kalkulatorów. Te na stronach producentów kotłów są słabe. Zawyżają bo np. nie mają w ofercie pieca który by wystarczył do domu z małym zapotrzebowaniem. Polecam np. kalkulator Purmo, producenta grzejników. Możesz obliczyć zapotrzebowanie na każdy pokój, zsumować to oraz dodać chyba 30% na CWU (centralną wodę użytkową) i masz jakiś obraz (zapewne trzeba coś dodać bo są rury zasilające, powrotne i nie tylko - może ktoś się wypowie na ten temat). Myślę że nie wyjdzie wcale tak mało.

Oblicz zapotrzebowanie i dopiero pytaj.

Moje pytania są adekwatne do mojej wiedzy, która nie jest duża, choć ciągle rośnie.
Nie będę sam liczył zapotrzebowania, bo to chyba jest trudniejsze od doboru kotła. Zaprzyjaźniony z rodziną specjalista od oceny budynków powiedział, że nie trzeba więcej niż 10 kW, więc od tego wyszedłem.
Pierwszy mój krok - kocioł. Potem pójdę dalej, krok po kroku.

tylko.węgiel
07-10-2015, 16:00
Trudno i łatwo to pojęcia subiektywne, więc nie odpowiem.

A dla Ciebie? Było łatwo, czy trudno?

tylko.węgiel
07-10-2015, 16:11
napisz do kolegi Jarecki79 on wyjaśni Twoje wątpliwości najlepiej ponieważ zna ten kocioł.

odośnie mocy kotła i skutków przewymiarowania to Zawijan opisał to dość dokładnie na swoim blogu. sprawa jest na tyle złożona iż nie można uznać jednoznacznie iż każdy za duży kocioł to katastrofa oraz że żaden dobrze dobrany kocioł katastrofą nie będzie. dobrze wykonana instalacja pozwoli minimalizować skutki negatywnego wpływu niskich temperatur na korozję ale ich nie usunie w całości. im większe przewymiarowanie tym wyższe ryzyko. pomóc może też odpowiednie paliwo i sterownik, gdyż wszystko rozbija się min o ruch mediów w kotle(spaliny,woda) oraz o wpływ zawartości wilgoci i siarki w węglu
jak kocioł będzie źle "prowadzony" to nawet dobrany na miarę zostanie szybko zajechany, prowadzony poprawnie z zachowaniem kilku zasad nawet przewymiarowany wytrzyma długie sezony. dodam jednak że na minus zbytniego przewymiarowania będzie spadek sprawności procesu spalania na niskich mocach i zwyczajnie wyższe spalanie niż w kotle dobranym do potrzeb. spadek nie jest jednak liniowy i nie da się go bez urządzeń pomiarowyc określić "na oko"

Kolega jarecki nie chciał przyjść na mój wątek, czemu się nawet nie dziwię, po przeczytaniu tych licznych awantur na tym forum.
Ale zadam pytanie Tobie. Może głupie, ale co mi tam. Uczę się przecież.
Czy spadek sprawności spalania na niskich mocach będzie większy w kotle OEPM, który na mocy 7,6kW miał sprawność 92,5%, czy w kotle OEP, który na mocy 10kW miał sprawność 89,6%?
Odpowiedz szybko, zanim kolejna awantura wybuchnie tutaj.

poltowski2000
07-10-2015, 16:23
Kolega mysli o kotle 24kw

tylko.węgiel
07-10-2015, 17:07
Kolega mysli o kotle 24kw

Aha. zapomniałem.
Myślę o kotle OEPM 26kW oraz o kotle OEP 10kW.

poltowski2000
07-10-2015, 17:13
średnia moc na twój metraż będzie grubo poniżej 7kw. nikt nie wie jak zachowa się 26 kw poniżej tej mocy jak i dochodząc do niej . pytaj zawijana, może ci prawde napisze.

tylko.węgiel
07-10-2015, 17:43
średnia moc na twój metraż będzie grubo poniżej 7kw. nikt nie wie jak zachowa się 26 kw poniżej tej mocy jak i dochodząc do niej . pytaj zawijana, może ci prawde napisze.

To znaczy, że dochodząc może pracować gorzej, niż grzejąc samą wodę latem?

poltowski2000
07-10-2015, 17:57
To znaczy, że dochodząc może pracować gorzej, niż grzejąc samą wodę latem?

palnik musi mieć odpowiedzią temp. żeby pracować optymalnie. logicznie im większy tym więcej i tak dalej......

tylko.węgiel
07-10-2015, 18:12
palnik musi mieć odpowiedzią temp. żeby pracować optymalnie. logicznie im większy tym więcej i tak dalej......

pas
Wymiękam. To zbyt profesjonalne. Nie łapię.

poltowski2000
07-10-2015, 18:17
pas
Wymiękam. To zbyt profesjonalne. Nie łapię.

ogniwo 26 kw to kolos zadecydowanie dla ciebie za duży. jak kolega ma życzenie kupić kociołek mniejszy z dobrymi papierami to polecam sas solid 14 kw .aha i namawiam do zapoznania się ze stroną : http:cieplowlasciwie.pl

tylko.węgiel
07-10-2015, 18:38
ogniwo 26 kw to kolos zadecydowanie dla ciebie za duży. jak kolega ma życzenie kupić kociołek mniejszy z dobrymi papierami to polecam sas solid 14 kw .aha i namawiam do zapoznania się ze stroną : http:cieplowlasciwie.pl

A w czym ten Sas solid jest lepszy od Ogniwo Eko Plus 10kW, bo to Ogniwo w sposób naturalny stało się teraz moim celem?

poltowski2000
07-10-2015, 18:47
A w czym ten Sas solid jest lepszy od Ogniwo Eko Plus 10kW, bo to Ogniwo w sposób naturalny stało się teraz moim celem?

klasa 5

timon120777
07-10-2015, 23:55
Kolega jarecki nie chciał przyjść na mój wątek, czemu się nawet nie dziwię, po przeczytaniu tych licznych awantur na tym forum.
Ale zadam pytanie Tobie. Może głupie, ale co mi tam. Uczę się przecież.
Czy spadek sprawności spalania na niskich mocach będzie większy w kotle OEPM, który na mocy 7,6kW miał sprawność 92,5%, czy w kotle OEP, który na mocy 10kW miał sprawność 89,6%?
Odpowiedz szybko, zanim kolejna awantura wybuchnie tutaj.

nie wiem ponieważ po pierwsze nie mam do czynienia z tymi kotłami
po drugie nie znam charakterystyki palników a są inne mimo iż wygladają podobnie- mają inne napowietrzenie chocby ze względu na moc czajników w jakich są montowane. podejrzewam że w OEP da się zejść z mocą w okolice 2KW co będzie odzwierciedlać średnie potrzeby Twojego domu a w OEPM z zejściem tak nisko może byc kłopot. Tu jednak mozesz zadać pytanie Zawijanowi i potwierdzić moją hipotezę lub ja obalić- on zwyczajnie zna ten palnik a ja mogę tylko się domyślać
po trzecie nie wiem po co porównywać kocioł o mocy 26KW z kotłem o mocy 10KW
to jak porównanie silnika 1,2 i 2,8 - mija sie z celem gdyż każdy do innych zadań przeznaczony
dodatkowo w Twoim przypadku gdy szczytowe zapotrzebowanie zapewne nie przekroczy mocy 7-7,5KW myślenie o OEPM bym wykluczył i jeśli juz to rozważał OEP o mocy 10KW który moim zdaniem łatwiej sobie poradzi z pracą na mocach rzędu 2KW niż 26KW potworek

co do Jareckiego to chłopak jest zapracowany i myśle iż więcej zdziałasz jedną prywatną wiadomościa niż postami w watkach na które rzadko zagląda

mkrex
08-10-2015, 00:56
Nie będę sam liczył zapotrzebowania, bo to chyba jest trudniejsze od doboru kotła.

Przybliżone określenie nie jest trudne. Wybór kotła bez oszacowania mocy? No cóż... Mądre głowy piszą tu o mocach ale tylko Ty widziałeś ten dom.
U mnie było 5 hydraulików i każdy chciał inny piec i każdy o innej mocy, czasami o diametralnej różnicy.


Pierwszy mój krok - kocioł. Potem pójdę dalej, krok po kroku.

Cały wątek może się okazać do kosza gdy się okaże że potrzebujesz 20 kW... dobra dobra, tyle na pewno nie.
Domu nie podejrzewam o ocieplenie więc na 120 m2 około 10 kW będzie dobrze choć pamiętam u rodziców na 110 m2 nieocieplonego ze starymi oknami zasypowy 11 kW bez CWU w prawdziwe zimy mocno się napracował i palone było węglem i koksem a nie słabym ekogroszkiem

Jeżeli kupisz trochę za duży będzie Ci palił trochę więcej niż by palił mniejszy jednak nie sądzę aby to była tragicznie duża różnica
Kupisz trochę za mały - ubierzesz sweter w zimie, poczekasz trochę dłużej na ciepłą wodę a do zasobnika wsypiesz mocniejszy ekogorszek pokroju Wesołej czy Pieklorza

Każdy na tym forum będzie Ci polecał zapewne piec który ma albo sprzedaje albo produkuje :rolleyes:

Ja Ci życzę sterownika, który sam reguluje proces spalania i moc kotła chyba że chcesz się stać ekspertem od spalania grupowego, wcześniej jednak jeszcze więcej czytając to forum, zadając pytania jak ustawić parametry oraz popijając piwko do pieca w kotłowni, a jak przyjedzie nowa tona grochu to i tak trzeba będzie pozmieniać bo KWK to samo ale ściana inna lub inny pokład. Taki sterownik pewnie spali z 10 % więcej ale przykładowo 1500 zł za zimę albo 1650 zł i siedzenie na dup.... A zawsze ten sterownik później gdy już nabędziesz ogłady możesz ustawić na spalanie retortowe ręczne czy grupowe.

Życzę Ci również pieca z dobrym serwisem. Ja chciałem kupić Klimosza z żeliwnym wkładem, 10 lat gwarancji i takie tam. Po przeczytaniu warunków gwarancji podziękowałem (odsyłanie kwitów gwarancyjnych w ileś tam dni od zakupu, pomiar ciągu kominowego, przeglądy coroczne.....) i opinii o załatwianiu reklamacji odpuściłem.

Ostatnio padł mi mój sterownik... no cóż... napisze tylko iż to nie moja wina i nie sterownika... :D
Zadzwoniłem: mogą wysłać płytę główną kurierem jeżeli sam sobie zamontuje, będzie jutro...
W zimie dobry motyw. Może inni producenci też tak robią. Nie wiem.

QIM
08-10-2015, 05:54
A dla Ciebie? Było łatwo, czy trudno? Łatwo.

SUSPENSER
08-10-2015, 07:32
nie wiem ponieważ po pierwsze nie mam do czynienia z tymi kotłami
po drugie nie znam charakterystyki palników a są inne mimo iż wygladają podobnie- mają inne napowietrzenie chocby ze względu na moc czajników w jakich są montowane. podejrzewam że w OEP da się zejść z mocą w okolice 2KW co będzie odzwierciedlać średnie potrzeby Twojego domu a w OEPM z zejściem tak nisko może byc kłopot.
...
dodatkowo w Twoim przypadku gdy szczytowe zapotrzebowanie zapewne nie przekroczy mocy 7-7,5KW myślenie o OEPM bym wykluczył i jeśli juz to rozważał OEP o mocy 10KW który moim zdaniem łatwiej sobie poradzi z pracą na mocach rzędu 2KW niż 26KW potworek

W OEP 10 kW o ile dobrze wiem jest montowany palnik Burner o mocy 25 kW tyle, że ma mniej nawierconych otworów napowietrzających - niestety "japa" czyli wyjście paliwa jest takie samo, więc przy niskich mocach pewnie tak jak w wersji 16 kW, którą serwisowałem w zeszłym sezonie będzie palić się na 1/2 palnika lub mniej.
W OEPM jest palnik o takiej samej wielkości wyjścia paliwa, ale ma więcej otworów napowietrzających, więc przy niskich mocach powinno być faktycznie gorzej.

Schodzenie do 2 kW przy takim palniku będzie raczej bez sensu skoro u mnie przy Pancerpol 25 kW z mniejszym wyjściem paliwa praca na takim poziomie mocy nie jest ekonomiczna - praktycznie 3-4 kW to minimum na jakim osiąga wysoką sprawność, podejrzewam, że w Burner może to być około 6 kW.

tylko.węgiel
08-10-2015, 07:41
klasa 5

Nie zależy mi na klasie 5, bo nie będę starał się o dofinansowania, bo nie mam zamiaru likwidować swoich pieców kaflowych. Pisałem o tym.
Zależy mi tylko na papierach dopuszczających kocioł do sprzedaży oraz na papierach z weryfikacji mocy i sprawności kotła.
Wezmę jednak pod uwagę ten sas solid 14kW, choć po drodze do niego od OEP 10kW jest jeszcze Skam-P 12kW, który prawdopodobnie takie papiery ma.

SUSPENSER
08-10-2015, 07:42
Przybliżone określenie nie jest trudne. Wybór kotła bez oszacowania mocy? No cóż... Mądre głowy piszą tu o mocach ale tylko Ty widziałeś ten dom..

Ja także proponuję tylko.wegiel podstawienie danych domu do kalkulatora pod linkiem

www.cieplowlasciwie.pl/start

to dość łatwe, a wynik ogólny jest wiarygodny - proponuję wkleić tu link do strony z wynikiem.



Jeżeli kupisz trochę za duży będzie Ci palił trochę więcej niż by palił mniejszy jednak nie sądzę aby to była tragicznie duża różnica
Kupisz trochę za mały - ubierzesz sweter w zimie, poczekasz trochę dłużej na ciepłą wodę a do zasobnika wsypiesz mocniejszy ekogorszek pokroju Wesołej czy Pieklorza.

Trochę za duży powinien spalać mniej od dobranego na styk, tyle, że przy niskich mocach będzie miał niższą temp. spalin bo będzie miał [powinien mieć] większy wymiennik ciepła.

Z tym węglem jest dokładnie odwrotnie - na mróz raczej mniej kaloryczny, który szybciej się spala i w jednostce czasu da więcej energii niż wysokokaloryczny, który ma mniej części lotnych a więcej C i musi być dłużej spalany na palniku, żeby się spalić całkowicie.
Tu liczy się szybkość spalania i uwalniania energii a nie kaloryczność.

SUSPENSER
08-10-2015, 07:44
Nie zależy mi na klasie 5, bo nie będę starał się o dofinansowania, bo nie mam zamiaru likwidować swoich pieców kaflowych. Pisałem o tym.
Zależy mi tylko na papierach dopuszczających kocioł do sprzedaży oraz na papierach z weryfikacji mocy i sprawności kotła.
Wezmę jednak pod uwagę ten sas solid 14kW, choć po drodze do niego od OEP 10kW jest jeszcze Skam-P 12kW, który prawdopodobnie takie papiery ma.

Skam-P 12 kW papiery ma na pewno, a sprawność w nich ma najwyższą z kotłów na ekogroszek [od tych w 5 klasie także].

tylko.węgiel
08-10-2015, 07:50
nie wiem ponieważ po pierwsze nie mam do czynienia z tymi kotłami
po drugie nie znam charakterystyki palników a są inne mimo iż wygladają podobnie- mają inne napowietrzenie chocby ze względu na moc czajników w jakich są montowane. podejrzewam że w OEP da się zejść z mocą w okolice 2KW co będzie odzwierciedlać średnie potrzeby Twojego domu a w OEPM z zejściem tak nisko może byc kłopot. Tu jednak mozesz zadać pytanie Zawijanowi i potwierdzić moją hipotezę lub ja obalić- on zwyczajnie zna ten palnik a ja mogę tylko się domyślać
po trzecie nie wiem po co porównywać kocioł o mocy 26KW z kotłem o mocy 10KW
to jak porównanie silnika 1,2 i 2,8 - mija sie z celem gdyż każdy do innych zadań przeznaczony
dodatkowo w Twoim przypadku gdy szczytowe zapotrzebowanie zapewne nie przekroczy mocy 7-7,5KW myślenie o OEPM bym wykluczył i jeśli juz to rozważał OEP o mocy 10KW który moim zdaniem łatwiej sobie poradzi z pracą na mocach rzędu 2KW niż 26KW potworek

co do Jareckiego to chłopak jest zapracowany i myśle iż więcej zdziałasz jedną prywatną wiadomościa niż postami w watkach na które rzadko zagląda

Dziękuję za sporo przydatnych informacji, które od Ciebie otrzymałem.
OEPM spodobał mi się ze względu na prawie brak konieczności czyszczenia w bieżącej eksploatacji, dlatego tak się rozpytuję o te moce duże i małe.
A na rozmowy z producentami i zawijanem przyjdzie czas później, jak się trochę naumiem.

tylko.węgiel
08-10-2015, 07:58
Przybliżone określenie nie jest trudne. Wybór kotła bez oszacowania mocy? No cóż... Mądre głowy piszą tu o mocach ale tylko Ty widziałeś ten dom.
U mnie było 5 hydraulików i każdy chciał inny piec i każdy o innej mocy, czasami o diametralnej różnicy.



Cały wątek może się okazać do kosza gdy się okaże że potrzebujesz 20 kW... dobra dobra, tyle na pewno nie.
Domu nie podejrzewam o ocieplenie więc na 120 m2 około 10 kW będzie dobrze choć pamiętam u rodziców na 110 m2 nieocieplonego ze starymi oknami zasypowy 11 kW bez CWU w prawdziwe zimy mocno się napracował i palone było węglem i koksem a nie słabym ekogroszkiem

Jeżeli kupisz trochę za duży będzie Ci palił trochę więcej niż by palił mniejszy jednak nie sądzę aby to była tragicznie duża różnica
Kupisz trochę za mały - ubierzesz sweter w zimie, poczekasz trochę dłużej na ciepłą wodę a do zasobnika wsypiesz mocniejszy ekogorszek pokroju Wesołej czy Pieklorza

Każdy na tym forum będzie Ci polecał zapewne piec który ma albo sprzedaje albo produkuje :rolleyes:

Ja Ci życzę sterownika, który sam reguluje proces spalania i moc kotła chyba że chcesz się stać ekspertem od spalania grupowego, wcześniej jednak jeszcze więcej czytając to forum, zadając pytania jak ustawić parametry oraz popijając piwko do pieca w kotłowni, a jak przyjedzie nowa tona grochu to i tak trzeba będzie pozmieniać bo KWK to samo ale ściana inna lub inny pokład. Taki sterownik pewnie spali z 10 % więcej ale przykładowo 1500 zł za zimę albo 1650 zł i siedzenie na dup.... A zawsze ten sterownik później gdy już nabędziesz ogłady możesz ustawić na spalanie retortowe ręczne czy grupowe.

Życzę Ci również pieca z dobrym serwisem. Ja chciałem kupić Klimosza z żeliwnym wkładem, 10 lat gwarancji i takie tam. Po przeczytaniu warunków gwarancji podziękowałem (odsyłanie kwitów gwarancyjnych w ileś tam dni od zakupu, pomiar ciągu kominowego, przeglądy coroczne.....) i opinii o załatwianiu reklamacji odpuściłem.

Ostatnio padł mi mój sterownik... no cóż... napisze tylko iż to nie moja wina i nie sterownika... :D
Zadzwoniłem: mogą wysłać płytę główną kurierem jeżeli sam sobie zamontuje, będzie jutro...
W zimie dobry motyw. Może inni producenci też tak robią. Nie wiem.

Zapotrzebowanie ciepła określił mi inżynier specjalista a nieco przymałego kotła się nie boję, bo mam piece do wspomagania, w razie czego.

tylko.węgiel
08-10-2015, 07:59
Łatwo.

Uspokoiłeś mnie. Dzięki.

tylko.węgiel
08-10-2015, 08:09
W OEP 10 kW o ile dobrze wiem jest montowany palnik Burner o mocy 25 kW tyle, że ma mniej nawierconych otworów napowietrzających - niestety "japa" czyli wyjście paliwa jest takie samo, więc przy niskich mocach pewnie tak jak w wersji 16 kW, którą serwisowałem w zeszłym sezonie będzie palić się na 1/2 palnika lub mniej.
W OEPM jest palnik o takiej samej wielkości wyjścia paliwa, ale ma więcej otworów napowietrzających, więc przy niskich mocach powinno być faktycznie gorzej.

Schodzenie do 2 kW przy takim palniku będzie raczej bez sensu skoro u mnie przy Pancerpol 25 kW z mniejszym wyjściem paliwa praca na takim poziomie mocy nie jest ekonomiczna - praktycznie 3-4 kW to minimum na jakim osiąga wysoką sprawność, podejrzewam, że w Burner może to być około 6 kW.

Dla mnie to jeszcze chyba za wcześnie na taką fachową dyskusję, ale zapytam Cię tak - Myślisz chyba o pracy ciągłej na tej małej mocy? A jak w pracy przerywanej, tzn. praca z jakąś mocą większą i zatrzymaniami palnika na pewien czas? Wiem, że tak też się pracuje z tymi palnikami.

boluslolusj23
08-10-2015, 08:12
Skam-P 12 kW papiery ma na pewno, a sprawność w nich ma najwyższą z kotłów na ekogroszek [od tych w 5 klasie także].

Czy można prosić o jakieś dowody na pańskie twierdzenie o sprawnościach?

SUSPENSER
08-10-2015, 09:51
Dla mnie to jeszcze chyba za wcześnie na taką fachową dyskusję, ale zapytam Cię tak - Myślisz chyba o pracy ciągłej na tej małej mocy? A jak w pracy przerywanej, tzn. praca z jakąś mocą większą i zatrzymaniami palnika na pewien czas? Wiem, że tak też się pracuje z tymi palnikami.

W pracy przerywanej na pewno sprawność maleje - tu jest kombinacja pracy ze sprawnością wysoką np. 80% i praktycznie zerową w podtrzymaniu [wtedy kocioł ogrzewa tylko siebie i pomieszczenie w którym stoi].

Na przykład gdy kocioł pracuje ze sprawnością 80% i zużywa wtedy 1 kg węgla na dobę, a w podtrzymaniu zużywa także 1 kg węgla/dobę można oszacować , że średnia sprawność wyniesie 40% [dokładne to nie będzie bo przy przechodzeniu pomiędzy stanami też są straty, ale można upraszczając to oszacować].

boluslolusj23
08-10-2015, 12:24
W pracy przerywanej na pewno sprawność maleje - tu jest kombinacja pracy ze sprawnością wysoką np. 80% i praktycznie zerową w podtrzymaniu [wtedy kocioł ogrzewa tylko siebie i pomieszczenie w którym stoi].

Na przykład gdy kocioł pracuje ze sprawnością 80% i zużywa wtedy 1 kg węgla na dobę, a w podtrzymaniu zużywa także 1 kg węgla/dobę można oszacować , że średnia sprawność wyniesie 40% [dokładne to nie będzie bo przy przechodzeniu pomiędzy stanami też są straty, ale można upraszczając to oszacować].

Czy mógłbym prosić o uzasadnienie tych twierdzeń?

tylko.węgiel
08-10-2015, 14:03
Skam-P 12 kW papiery ma na pewno, a sprawność w nich ma najwyższą z kotłów na ekogroszek [od tych w 5 klasie także].

Gdzie można przeczytać o tych wszystkich sprawnościach?

tylko.węgiel
08-10-2015, 14:22
W pracy przerywanej na pewno sprawność maleje - tu jest kombinacja pracy ze sprawnością wysoką np. 80% i praktycznie zerową w podtrzymaniu [wtedy kocioł ogrzewa tylko siebie i pomieszczenie w którym stoi].

Na przykład gdy kocioł pracuje ze sprawnością 80% i zużywa wtedy 1 kg węgla na dobę, a w podtrzymaniu zużywa także 1 kg węgla/dobę można oszacować , że średnia sprawność wyniesie 40% [dokładne to nie będzie bo przy przechodzeniu pomiędzy stanami też są straty, ale można upraszczając to oszacować].

Próbujesz żartować sobie ze mnie?
Powiedziano mi tak -
Palnik pracuje z jakąś większą mocą, na której ma wysoką sprawność,
jeśli nagrzeje wodę do ustalonej temperatury, to zatrzymuje się podajnik i wentylator, więc spalanie ustaje,
pompy tłoczą wodę cały czas, więc mieszkanie nadal dostaje ciepło,
a jak woda się ochłodzi, to wtedy włącza się znowu podajnik i wentylator, czyli spalanie.
Gdzie tu jest sprawność "zero"?

Według mnie sprawność jest "zero" wtedy, kiedy spalanie trwa a ciepło do obiektu jest "zero".
Jak spalanie jest "zero" to sprawność jest równa "nieskończoność".

timon120777
08-10-2015, 15:16
Dziękuję za sporo przydatnych informacji, które od Ciebie otrzymałem.
OEPM spodobał mi się ze względu na prawie brak konieczności czyszczenia w bieżącej eksploatacji, dlatego tak się rozpytuję o te moce duże i małe.
A na rozmowy z producentami i zawijanem przyjdzie czas później, jak się trochę naumiem.
nad tym "prawie" brakiem czyszczenia w codziennej eksploatacji to ja bym się tak nie pochylał. to kocioł na paliwo stałe i ma swoje ograniczenia. niewłaściwie ustawione parametry spalania w połączeniu z kiepskim paliwem, mogą powodować nadmierne osadzanie syfu w wymienniku i w efekcie zmniejszenie drożności kanałów odprowadzających spaliny.
mogę się zgodzić że byc może nie trzeba go będzie czyścić tak często jak inne konstrukcje ale czy nie będzie trzeba czyścić wcale? wątpię
to jednak zweryfikują nie zapewnienia marketingowe a doświadczenia eksploatacyjne których na razie brak.
proponuję zatem założyć iż czyszczenie nawet niezbyt częste będzie należało do rytuałów obsługowych niezależnie od wybranego modelu
dodam do tego opisane przeze mnie i przez wielu innych różnice pomiędzy czyszczeniem konstrukcji "półkowych" i z wymiennikiem za komorą spalania. półki zwyczajnie czyści się łatwiej i nie trzeba nic odkręcać wytrząsać i wygarniać

Jarecki79
08-10-2015, 15:55
Nie zamierzam dawać tutaj pożywki, napiszę Ci informacje na priva
są tutaj fajni ludzie posiadający rózne kotły, na jaki się zdecydujesz- to zawsze możesz z kimś pogadać
np. małe Ogniwo OEP10kw ma janklos

tylko.węgiel
08-10-2015, 18:20
nad tym "prawie" brakiem czyszczenia w codziennej eksploatacji to ja bym się tak nie pochylał. to kocioł na paliwo stałe i ma swoje ograniczenia. niewłaściwie ustawione parametry spalania w połączeniu z kiepskim paliwem, mogą powodować nadmierne osadzanie syfu w wymienniku i w efekcie zmniejszenie drożności kanałów odprowadzających spaliny.
mogę się zgodzić że byc może nie trzeba go będzie czyścić tak często jak inne konstrukcje ale czy nie będzie trzeba czyścić wcale? wątpię
to jednak zweryfikują nie zapewnienia marketingowe a doświadczenia eksploatacyjne których na razie brak.
proponuję zatem założyć iż czyszczenie nawet niezbyt częste będzie należało do rytuałów obsługowych niezależnie od wybranego modelu
dodam do tego opisane przeze mnie i przez wielu innych różnice pomiędzy czyszczeniem konstrukcji "półkowych" i z wymiennikiem za komorą spalania. półki zwyczajnie czyści się łatwiej i nie trzeba nic odkręcać wytrząsać i wygarniać

Zakładam, zarozumiale, a co, że szybko się nauczę i będę ustawiał spalanie prawidłowo.
Tak mi się spodobał ten OEPM, że uuchh! Gdyby był on dostępny w mocy 12kW - to już byłbym zdecydowany. A tak jak jest - to muszę chyba wybierać pomiędzy OEP 10 kW a Skam-P 12kW. Te 26kW to chyba trochę za daleko.

tylko.węgiel
08-10-2015, 18:29
Nie zamierzam dawać tutaj pożywki, napiszę Ci informacje na priva
są tutaj fajni ludzie posiadający rózne kotły, na jaki się zdecydujesz- to zawsze możesz z kimś pogadać
np. małe Ogniwo OEP10kw ma janklos

Gdzie to jest, to "na priva"?
Jestem taką "świeżynką" forumową i nie rozumiem, co napisałeś. Sorry.

fotohobby
08-10-2015, 20:51
Próbujesz żartować sobie ze mnie?
Powiedziano mi tak -
Palnik pracuje z jakąś większą mocą, na której ma wysoką sprawność,
jeśli nagrzeje wodę do ustalonej temperatury, to zatrzymuje się podajnik i wentylator, więc spalanie ustaje,
pompy tłoczą wodę cały czas, więc mieszkanie nadal dostaje ciepło,
a jak woda się ochłodzi, to wtedy włącza się znowu podajnik i wentylator, czyli spalanie.
Gdzie tu jest sprawność "zero"?

Według mnie sprawność jest "zero" wtedy, kiedy spalanie trwa a ciepło do obiektu jest "zero".
Jak spalanie jest "zero" to sprawność jest równa "nieskończoność".

No własnie wtedy spała 1kg węgla na dobę. 1 kg który nie służy niczemu innemu, tylko podtrzymaniu ognia w kotle.

mkrex
09-10-2015, 00:38
Jak spalanie jest "zero" to sprawność jest równa "nieskończoność".

Chciałem napisać: Jak spalanie jest "zero" (nie ma grzania, nie ma podtrzymania) to sprawność jest równa zero ale kurcze we wzorze na sprawność energia włożona jest w mianowniku a nie dzieli się przez zero.... ewentualnie można matematycznie napisać "nieokreślone"

A poważnie SUSPENSER ma w części racje jeżeli piec zdąży wejść w tryb podtrzymanie. Jednakże gwoli ścisłości część energii jednak oddaje wodzie która cały czas przez niego przepływa. I raczej piec/sterownik włączy się wcześniej w tryb grzanie niż podtrzymanie. Jaką ma sprawność przy ciągłym wchodzeniu i wychodzeniu z trybu grzanie?? ...

mkrex
09-10-2015, 01:26
Trochę za duży powinien spalać mniej od dobranego na styk, tyle, że przy niskich mocach będzie miał niższą temp. spalin bo będzie miał [powinien mieć] większy wymiennik ciepła.

Dla skrajności przyjmijmy piec o mocy nominalnej 10 kW pracujący z tą mocą; jaką ma sprawność? Powiedzmy 85%.
Weźmy teraz piec 20 kW pracujący w tych samych warunkach z mocą 10 kW; jaka będzie miał sprawność? Mniejszą. Czyli? Spali więcej.
A jak się ma 10 kW do 12 kW? tak samo.
Oczywiście piece podajnikowe mogą pracować z dużą sprawnością na małych mocach w związku z małym paleniskiem.
Że ma większy wymiennik więc pobierze więcej energii? Ale jest to wliczone w sprawność kotła bo tej samej firmy chyba tylko tym się różnią gdy palniki takie same.
Chyba jednak potrzebujemy wykres sprawności do aktualnej mocy kotła.



Z tym węglem jest dokładnie odwrotnie - na mróz raczej mniej kaloryczny, który szybciej się spala i w jednostce czasu da więcej energii niż wysokokaloryczny, który ma mniej części lotnych a więcej C i musi być dłużej spalany na palniku, żeby się spalić całkowicie.
Tu liczy się szybkość spalania i uwalniania energii a nie kaloryczność.

"Kaloryczność" (ciepło spalania) to energia. Koledze chodzi tu o moc (energia przez czas).
Przyjmijmy ekogroszek 20 MJ i 30 MJ. Czy taki węgiel (20 kW) szybciej się spala? Załóżmy ze tak. Aby wyprodukować x J energii potrzeba y kg ekogroszku 20 MJ i 0,66 y kg ekogroszku 30 MJ. Aby ekogorszek 20 MJ oddał więcej energii musi się go spalić przynajmniej 151% masy 30 MJ ekogorszku w tym samym czasie. Czy tak się dzieje? Czy spala się go o 51% więcej w tym samym czasie?

Pomijamy oczywiście wniesienie np. 3 ton ekogorszku do kotłowni a nie 2 oraz wyniesienie więcej popiołu.

boluslolusj23
09-10-2015, 08:47
eee no co Ty - nie pękaj , montuj tą "sprawniutką" 26`tkę ! Podobno pracuje najlepiej właśnie na 7kW - a Ty tyle potrzebujesz ? Tak ?

Papiery również posiada - kolejny Twój wymóg spełniony - nie "rozdrabniaj" się ;) Wójek Sasha spuści dziadzia mroza będzie w sam raz ;) Najwyżej okna pootwierasz i piecy nie będziesz odpalał.

Zresztą kol Bolek&Lolek pewnie zaraz odpisze jak to jest z tymi mocami. O uszy mi się obiło że nawet na 1,5kW będzie git.

Czy szanowny pan szuka może słomki do ...?

tylko.węgiel
09-10-2015, 08:51
No własnie wtedy spała 1kg węgla na dobę. 1 kg który nie służy niczemu innemu, tylko podtrzymaniu ognia w kotle.

Wydaje mi się, że niektórzy próbują zakpić sobie ze mnie, pisząc różne androny.
Jeden pisze, że kiedy podaje do palnika węgiel i powietrze, to jego kocioł spala 1kg węgla/dobę i ma sprawność 80%, a jak zatrzyma podawanie węgla i powietrza, to jego kocioł nadal spala 1kg węgla/dobę, ale sprawność ma już 0%.
Drugi pisze, że aby podtrzymać ogień w kotle, to trzeba dostarczać mu ciepło, spalając węgiel.
Hmmm?

A mnie się wydaje, że ciepło jest skutkiem spalania węgla, a nie przyczyną.
Jeśli spalisz 1kg tego samego węgla, to zawsze otrzymasz tyle samo ciepła. Czy to ciepło, po zatrzymaniu podawania węgla i powietrza idzie gdzie indziej, niż do wymiennika ciepła w kotle? Jeśli gdzie indziej, to gdzie?
A jeśli z włączonym wentylatorem spalasz 1kg węgla/dobę i po wyłączeniu wentylatora spalasz też 1kg węgla/dobę - to po co jest ten wentylator?

Nie próbujcie kpić sobie ze mnie, licząc na moją indolencję - jak widzicie, kij ma dwa końce.

boluslolusj23
09-10-2015, 08:56
Próbujesz żartować sobie ze mnie?
Powiedziano mi tak -
Palnik pracuje z jakąś większą mocą, na której ma wysoką sprawność,
jeśli nagrzeje wodę do ustalonej temperatury, to zatrzymuje się podajnik i wentylator, więc spalanie ustaje,
pompy tłoczą wodę cały czas, więc mieszkanie nadal dostaje ciepło,
a jak woda się ochłodzi, to wtedy włącza się znowu podajnik i wentylator, czyli spalanie.
Gdzie tu jest sprawność "zero"?

Według mnie sprawność jest "zero" wtedy, kiedy spalanie trwa a ciepło do obiektu jest "zero".
Jak spalanie jest "zero" to sprawność jest równa "nieskończoność".


Moja mała propozycja w sprawie dyskusji o sprawności kotla - uporządkujcie pojecia, o ktorych chcecie dyskutować.

pkt. 3.15 normy PN-EN 303-5:2012 określa sprawność cieplną kotła tak:

"stosunek oddawanej użytkowej mocy cieplnej do mocy cieplnej paleniska wyrażony w procentach".

boluslolusj23
09-10-2015, 09:29
Wydaje mi się, że niektórzy próbują zakpić sobie ze mnie, pisząc różne androny.
Jeden pisze, że kiedy podaje do palnika węgiel i powietrze, to jego kocioł spala 1kg węgla/dobę i ma sprawność 80%, a jak zatrzyma podawanie węgla i powietrza, to jego kocioł nadal spala 1kg węgla/dobę, ale sprawność ma już 0%.
Drugi pisze, że aby podtrzymać ogień w kotle, to trzeba dostarczać mu ciepło, spalając węgiel.
Hmmm?

A mnie się wydaje, że ciepło jest skutkiem spalania węgla, a nie przyczyną.
Jeśli spalisz 1kg tego samego węgla, to zawsze otrzymasz tyle samo ciepła. Czy to ciepło, po zatrzymaniu podawania węgla i powietrza idzie gdzie indziej, niż do wymiennika ciepła w kotle? Jeśli gdzie indziej, to gdzie?
A jeśli z włączonym wentylatorem spalasz 1kg węgla/dobę i po wyłączeniu wentylatora spalasz też 1kg węgla/dobę - to po co jest ten wentylator?

Nie próbujcie kpić sobie ze mnie, licząc na moją indolencję - jak widzicie, kij ma dwa końce.

Szanowny Kolego,

żaden rzeczywisty kocioł nie pracuje ze 100% sprawnością. Zawsze występują straty. Są nimi wg PN-EN 303-5:2012 pkt. 5.10.3.2 :

qA - strata kominowa (wartość względna, odniesiona do mocy cieplnej paleniska);
qU - strata niezupełnego spalania (wartość względna, odniesiona do mocy cieplnej paleniska);
qS - strata przez promieniowanie, konwekcję, przewodzenie (wartość względna, odniesiona do mocy cieplnej paleniska);
qB - strata niecałkowitego spalania paliwa w popiele (wartość względna, odniesiona do mocy cieplnej paleniska).

Ich suma [%] odjęta od 100% daje sprawność kotła.

Istnieje jeszcze coś takiego jak:
moc cieplna kotła definiowana jako:
ilość ciepła użytkowego oddanego wodzie w kotle grzewczym w jednostce czasu

oprócz tego istnieje pojęcie: moc cieplna paleniska, którą definiuje się jako:
ciepło(ilość ciepła) doprowadzane/a do paleniska w jednostce czasu ustalane/a na podstawie wartości opałowej Hi paliwa

Jarecki79
09-10-2015, 09:54
Gdzie to jest, to "na priva"?
Jestem taką "świeżynką" forumową i nie rozumiem, co napisałeś. Sorry.

Kolego jak się zalogujesz, to przy górze strony masz napis np. "witaj, tylko.węgiel" obok tego napisu jest kolejny "wiadomości" i tutaj znajdziesz prywatne informacje, które ktoś chciał do Ciebie wysłać, w tym moją, dalej masz "twój profil", "twoje posty" itd..

fotohobby
09-10-2015, 10:26
A mnie się wydaje, że ciepło jest skutkiem spalania węgla, a nie przyczyną.
Jeśli spalisz 1kg tego samego węgla, to zawsze otrzymasz tyle samo ciepła. Czy to ciepło, po zatrzymaniu podawania węgla i powietrza idzie gdzie indziej, niż do wymiennika ciepła w kotle? Jeśli gdzie indziej, to gdzie?
A jeśli z włączonym wentylatorem spalasz 1kg węgla/dobę i po wyłączeniu wentylatora spalasz też 1kg węgla/dobę - to po co jest ten wentylator?

Nie próbujcie kpić sobie ze mnie, licząc na moją indolencję - jak widzicie, kij ma dwa końce.

Jeżeli dom nie potrzebuje energii cieplnej, a Ty musisz spalić w ciągu doby 1kg węgla, żeby podtrzymać w nim ogień, to, jesli pompy stoją i woda nie przenosi ten energii do instalacji, to jaka masz sprawność ?
Cześć ogrzeje Ci kotłownie, choć wcale tego nie potrzebujesz, większość wypuścisz w komin.

boluslolusj23
09-10-2015, 10:46
Jeżeli dom nie potrzebuje energii cieplnej, a Ty musisz spalić w ciągu doby 1kg węgla, żeby podtrzymać w nim ogień, to, jesli pompy stoją i woda nie przenosi ten energii do instalacji, to jaka masz sprawność ?
Cześć ogrzeje Ci kotłownie, choć wcale tego nie potrzebujesz, większość wypuścisz w komin.


Dzień dobry,
czy szanowny Pan mógłby spróbować wyjaśnić pojęcie "energia cieplna"?
Bo tak mi się coś o uszy obiło, że czegoś takiego nie ma. No ale może Szanowny Pan naprowadzi mnie na termodynamikę wg standardów FM. To się wówczas jako konwertyta forumowy nawet moderatorom tutejszym przypodobam i będę w jednej watasze chodził.

Czekam z niecierpliwością. Przy okazji pozdrawiam

p.s. tyle, ze z tego co pamiętam, student na pierwszym roku termodynamiki za takie sformułowanie na egzaminie wychodził razem z drzwiami. a za nim indeks. ze wspaniałym 2+

Dwa z wiedzy i + za "odwagę"

Jarecki79
09-10-2015, 10:56
Jeżeli dom nie potrzebuje energii cieplnej, a Ty musisz spalić w ciągu doby 1kg węgla, żeby podtrzymać w nim ogień, to, jesli pompy stoją i woda nie przenosi ten energii do instalacji, to jaka masz sprawność ?
Cześć ogrzeje Ci kotłownie, choć wcale tego nie potrzebujesz, większość wypuścisz w komin.

1kg/24h
to powiedz o wszechwiedzący jaka to jest "masa spalin" i ile tego ciepła uciekło?
a podziel sobie ten 1kg na godziny, ile to wychodzi per godzina
a podziel sobie dalej i powiedz ile to wychodzi per minuta?

i teraz jak sobie to policzysz to zastanów się ile to tego ciepła per godzina uciekło? jaka to masa spalin opuściła palenisko?
jak sądzisz, czy po otwarciu drzwiczek zobaczysz choć kulkę żaru na wierzchu?

fotohobby
09-10-2015, 11:10
Spalamy węgiel, pompy nie pracują, czyli rozumiem, że mamy z tego jakaś większa korzyść i sprawność ?

Dlaczego sformułowanie "masa spalin" bierzesz w cudzysłów ?
Czy to jakiś cytat ?

fotohobby
09-10-2015, 11:15
Dzień dobry,
czy szanowny Pan mógłby spróbować wyjaśnić pojęcie "energia cieplna"?
Bo tak mi się coś o uszy obiło, że czegoś takiego nie ma. No ale może Szanowny Pan naprowadzi mnie na termodynamikę wg standardów FM. To się wówczas jako konwertyta forumowy nawet moderatorom tutejszym przypodobam i będę w jednej watasze chodził.

Czekam z niecierpliwością. Przy okazji pozdrawiam

p.s. tyle, ze z tego co pamiętam, student na pierwszym roku termodynamiki za takie sformułowanie na egzaminie wychodził razem z drzwiami. a za nim indeks. ze wspaniałym 2+

Dwa z wiedzy i + za "odwagę"

To pokaż dyplom i popraw to:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_cieplna

"Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym. Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodne"

Ja termodynamiki nie studiowałem, ale nawet, jeśli użyłem niewłaściwego określenia, to sensu wypowiedzi raczej to nie zmienia.

Jarecki79
09-10-2015, 11:17
Słowo "spalamy" w tym wypadku jest hasłem rzucanym mocno na wyrost

- dałem Ci konkretne zadanie do przemyślenia, abyś spróbował zrozumiec o czym piszesz lub starasz się dyskutować

1. 1kg/24h
a. Ile to jest na godzinę węgla
b. ile to jest na minute węgla
c. czy myślisz,że przy otwarciu drzwiczek zauważysz choćby kuleczkę żaru

Określenie masa spalin też jest tutaj nie bez znaczenia, jaka to jest masa spalin z 1kg węgla w zasadzie jarzącego się przez 24h? no jaka? jak sądzisz?

pytania pomocnicze dalsze, jak już sobie uzmysłowisz postój i jarzenie:
- czy z takiej ilości żaru spaliny wychodzące w do komina będą w perspektywie całej doby:
a. wyższe niż temp. wody w kotle
b. takie same jak temp. wody w kotle
c. niższe jak temp. wody w kotle

zatem co to niby ucieka tym kominem?

pawelo_pl
09-10-2015, 11:38
zatem co to niby ucieka tym kominem?

Święty Mikołaj :D:D

fotohobby
09-10-2015, 11:47
Słowo "spalamy" w tym wypadku jest hasłem rzucanym mocno na wyrost

- dałem Ci konkretne zadanie do przemyślenia, abyś spróbował zrozumiec o czym piszesz lub starasz się dyskutować

1. 1kg/24h
a. Ile to jest na godzinę węgla
b. ile to jest na minute węgla
c. czy myślisz,że przy otwarciu drzwiczek zauważysz choćby kuleczkę żaru

Określenie masa spalin też jest tutaj nie bez znaczenia, jaka to jest masa spalin z 1kg węgla w zasadzie jarzącego się przez 24h? no jaka? jak sądzisz?

pytania pomocnicze dalsze, jak już sobie uzmysłowisz postój i jarzenie:
- czy z takiej ilości żaru spaliny wychodzące w do komina będą w perspektywie całej doby:
a. wyższe niż temp. wody w kotle
b. takie same jak temp. wody w kotle
c. niższe jak temp. wody w kotle

zatem co to niby ucieka tym kominem?

W sumie racja, co mnie obchodzi gdzie ucieka ?
Spalamy węgiel, (nawet w ilości 1kg/doba) nie potrzebując i nie wykorzystując energii, jaka przy tym powstaje, więc sprawność wynosi 0
To i tylko to chciałem uświadomić koledze, ktory sadzil, ze po zatrzymaniu dmuchawy spalania nie ma

Jarecki79
09-10-2015, 12:47
W sumie racja, co mnie obchodzi gdzie ucieka ?
Spalamy węgiel, (nawet w ilości 1kg/doba) nie potrzebując i nie wykorzystując energii, jaka przy tym powstaje, więc sprawność wynosi 0
To i tylko to chciałem uświadomić koledze, ktory sadzil, ze po zatrzymaniu dmuchawy spalania nie ma

bardzo lubię takie dyskusje na X-stron o d. Maryny
traktuję Cie jako osobe inteligentną, stąd zadane pytania.

Zatem mówiąc wprost albo palisz głupa albo autentycznie nie rozumiesz sensu

Rozmawiamy o 1kg / 24h słowo-klucz w tej rozmowie to czas.....
czyli mówimy o tak małej ilości,że ani z tego spalin nie będzie ani nic innego o czym można dyskutować czy o czym warto dyskutować.

Prawidłowo postawione pytanie czy omówiony problem wygląda zatem tak:
Ten 1kg to jest mój koszt, jak mam go odnosić?

ano proponuję, aby w rozmowach o trybie letnim przy kotle z podajnikiem traktować to jako zamiennik abonamentu przy prądzie, oleju, gazie, więc rodzaj opłaty, która nic nie daje, ale muszę ją ponieść, aby móc z czegoś korzystać.

boluslolusj23
09-10-2015, 13:45
To pokaż dyplom i popraw to:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_cieplna

"Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym. Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodne"

Ja termodynamiki nie studiowałem, ale nawet, jeśli użyłem niewłaściwego określenia, to sensu wypowiedzi raczej to nie zmienia.

No właśnie:

skoro twoja wiedza w tym temacie pochodzi od cioci Wiki to serdecznie pozdrawiam. Ciocię też.

p.s. ciepło jest jedynie formą przekazywania energii. Od ciała o temperaturze wyższej, do ciała o temperaturze niższej. czyli, gdy ta różnica zanika, to i transport ustaje.
Proste? Czy mam tłumaczyć dalej?

A w sprawie dyplomu: jak mi się go tylko uda gdzieś na targu kupić, to ci go udostępnię.

No dobra, abyś się Pan nie męczył, to proponuję coś najprostszego z prostych. Proszę znaleźć:

Badanie zjawisk cieplnych; Pracownia Dydaktyki Fizyki - Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki; Warszawa 2006. Już na str. 2 wszystko się panu wyjaśni. Prawie samo.

fotohobby
09-10-2015, 14:55
No i widzisz bolko-sławko....
Zabłysnąłeś, choć każdy inteligentny sens mojego postu pojął.
No, ale dyplom nie równa się inteligencji....


DIeię się, że na taki kwiatek nie zareagowałeś:

Palnik pracuje z jakąś większą mocą, na której ma wysoką sprawność,
jeśli nagrzeje wodę do ustalonej temperatury, to zatrzymuje się podajnik i wentylator, więc spalanie ustaje,

fotohobby
09-10-2015, 15:02
bardzo lubię takie dyskusje na X-stron o d. Maryny
traktuję Cie jako osobe inteligentną, stąd zadane pytania.

Zatem mówiąc wprost albo palisz głupa albo autentycznie nie rozumiesz sensu

Rozmawiamy o 1kg / 24h słowo-klucz w tej rozmowie to czas.....
czyli mówimy o tak małej ilości,że ani z tego spalin nie będzie ani nic innego o czym można dyskutować czy o czym warto dyskutować.

Prawidłowo postawione pytanie czy omówiony problem wygląda zatem tak:
Ten 1kg to jest mój koszt, jak mam go odnosić?

ano proponuję, aby w rozmowach o trybie letnim przy kotle z podajnikiem traktować to jako zamiennik abonamentu przy prądzie, oleju, gazie, więc rodzaj opłaty, która nic nie daje, ale muszę ją ponieść, aby móc z czegoś korzystać.

No to trzeba było pisać tak od razu, kiedy przeczytałeś:

Palnik pracuje z jakąś większą mocą, na której ma wysoką sprawność,
jeśli nagrzeje wodę do ustalonej temperatury, to zatrzymuje się podajnik i wentylator, więc spalanie ustaje,

tylko.węgiel
09-10-2015, 15:06
No i widzisz bolko-sławko....
Zabłysnąłeś, choć każdy inteligentny sens mojego postu pojął.
No, ale dyplom nie równa się inteligencji....

Ja widocznie nie jestem inteligentny, bo nie pojąłem.
A mnie nie chodziło o pracę w podtrzymaniu w lecie, kiedy pompa c.o. stoi a grzeje się tylko wodę użytkową. Mnie chodziło o pracę kotła przy sposobie regulacji tzw. dwu-stanem, kiedy to podajnik i wentylator stają a pompa c.o. pracuje non-stop, grzejąc mieszkanie.
Wiem, że grzejesz gazem, więc masz prawo nie znać tego sposobu sterowania kotłem. Wolałbym jednak, abyś już mi nie pomagał, bo widzę, że masz wiedzę o kotłach węglowych nie większą od mojej. Fotografuj sobie lepiej, albo co tam chcesz

tylko.węgiel
09-10-2015, 15:13
Podjąłem już decyzję. Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy mi pomogli.
Zostaję przy dwóch kotłach - OEP 10kW oraz Skam-P 12kW. Poczytam sobie ich papiery, porozmawiam z zawijanem i jareckim o mocach, sprawnościach i czyszczeniu - i podejmę ostateczną decyzję.
A teraz tutaj spróbuję z Wami pogadać trochę o instalacji c.o. oraz o sposobach sterowania dla kotła, który wybiorę. Mam tylko prośbę - kto się nie zna, niech nie doradza.

fotohobby
09-10-2015, 16:18
To po prostu wyrażaj sie precyzyjniej, nie trzeba bedzie pózniej prostować

Co do węgla, to jestem raczej za odradzaniem, niż doradzaniem :)

poltowski2000
09-10-2015, 16:41
Podjąłem już decyzję. Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy mi pomogli.
Zostaję przy dwóch kotłach - OEP 10kW oraz Skam-P 12kW. Poczytam sobie ich papiery, porozmawiam z zawijanem i jareckim o mocach, sprawnościach i czyszczeniu - i podejmę ostateczną decyzję.
A teraz tutaj spróbuję z Wami pogadać trochę o instalacji c.o. oraz o sposobach sterowania dla kotła, który wybiorę. Mam tylko prośbę - kto się nie zna, niech nie doradza.

pytasz o wiele rzeczy , a ani razu nie zapytałeś jak te kotły prowadzą się w realu. czy użytkownicy są zadowoleni i jak wygląda codzienne użytkowanie. ja na tym zakończę bo jestem fanem półek poziomych i nie patrze na to obiektywnie. proponuje się nad tym zastanowić , życzę udanego wyboru

boluslolusj23
09-10-2015, 17:00
No i widzisz bolko-sławko....
Zabłysnąłeś, choć każdy inteligentny sens mojego postu pojął.
No, ale dyplom nie równa się inteligencji....


DIeię się, że na taki kwiatek nie zareagowałeś:

Masz rację. Pewnie masz dyplomów multum (znacznie więcej ode mnie)

boluslolusj23
09-10-2015, 17:11
pytasz o wiele rzeczy , a ani razu nie zapytałeś jak te kotły prowadzą się w realu. czy użytkownicy są zadowoleni i jak wygląda codzienne użytkowanie. ja na tym zakończę bo jestem fanem półek poziomych i nie patrze na to obiektywnie. proponuje się nad tym zastanowić , życzę udanego wyboru

Szanowny Panie,

ma pan pełne prawo być miłośnikiem -zwolennikiem czego by pan sobie nie zamarzył. I nic mi do tego.

A teraz pytanie:
- każde ciało stałe posiadające jakąś masę podlega prawom grawitacji. Tak? Jeśli tak, to będąc w ruchu szybko przyjmuje najniższy poziom. Tak? Czyli osadza się na podłożu. Tak?
Cząstka do cząstki i tworzy się warstwa osadu. Tak? Osady pyłowe mają bardzo małą przewodność cieplną. Tak? Powierzchnia zajęta przez osiadłe pyły zaczyna bardzo szybko być wyłączona z wymiany cieplnej strug. Tak? Z tego wynika, że w kotle z poziomymi półkami cześć wymiennika ciepła zostaje wyłączona/ograniczona z/w procesu/ie wymiany ciepła od gorących spalin. Tak? Tym samym część ciepła możliwego do pozyskania ulatuje kominem zmniejszając sprawność. TAK???? Spadek sprawności, to wzrost STRAT. TAK!!!!!

Ale kto bogatemu zabroni?

No to co pan na to?

poltowski2000
09-10-2015, 17:21
Szanowny Panie,

ma pan pełne prawo być miłośnikiem -zwolennikiem czego by pan sobie nie zamarzył. I nic mi do tego.

A teraz pytanie:
- każde ciało stałe posiadające jakąś masę podlega prawom grawitacji. Tak? Jeśli tak, to będąc w ruchu szybko przyjmuje najniższy poziom. Tak? Czyli osadza się na podłożu. Tak?
Cząstka do cząstki i tworzy się warstwa osadu. Tak? Osady pyłowe mają bardzo małą przewodność cieplną. Tak? Powierzchnia zajęta przez osiadłe pyły zaczyna bardzo szybko być wyłączona z wymiany cieplnej strug. Tak? Z tego wynika, że w kotle z poziomymi półkami cześć wymiennika ciepła zostaje wyłączona/ograniczona z/w procesu/ie wymiany ciepła od gorących spalin. Tak? Tym samym część ciepła możliwego do pozyskania ulatuje kominem zmniejszając sprawność. TAK???? Spadek sprawności, to wzrost STRAT. TAK!!!!!

Ale kto bogatemu zabroni?

No to co pan na to?

proszę pana ,
jak się z kieliszka wylewa to sobie Pan Szanowny do szklanki naleje.

piszę o praktyce a nie o teorii.

lsd
09-10-2015, 19:10
Szanowny Panie,

ma pan pełne prawo być miłośnikiem -zwolennikiem czego by pan sobie nie zamarzył. I nic mi do tego.

A teraz pytanie:
- każde ciało stałe posiadające jakąś masę podlega prawom grawitacji. Tak? Jeśli tak, to będąc w ruchu szybko przyjmuje najniższy poziom. Tak? Czyli osadza się na podłożu. Tak?
Cząstka do cząstki i tworzy się warstwa osadu. Tak? Osady pyłowe mają bardzo małą przewodność cieplną. Tak? Powierzchnia zajęta przez osiadłe pyły zaczyna bardzo szybko być wyłączona z wymiany cieplnej strug. Tak? Z tego wynika, że w kotle z poziomymi półkami cześć wymiennika ciepła zostaje wyłączona/ograniczona z/w procesu/ie wymiany ciepła od gorących spalin. Tak? Tym samym część ciepła możliwego do pozyskania ulatuje kominem zmniejszając sprawność. TAK???? Spadek sprawności, to wzrost STRAT. TAK!!!!!

Ale kto bogatemu zabroni?

No to co pan na to?

Uwazasz Pan ,że inne kotły projektują debile?Co?

KaliMi
09-10-2015, 20:36
Uwazasz Pan ,że inne kotły projektują debile?Co?
Może nie debile, ale....jak wytłumaczyć to że większość producentów ma w swoich kotłach ruszt wodny, który jak działa wiedzą ci co go mają.

poltowski2000
09-10-2015, 20:42
Może nie debile, ale....jak wytłumaczyć to że większość producentów ma w swoich kotłach ruszt wodny, który jak działa wiedzą ci co go mają.

po prostu
popyt i podaż ....czy jakoś tam

KaliMi
09-10-2015, 20:52
po prostu
popyt i podaż ....czy jakoś tam
Tylko skąd wziął się popyt no coś co jest złe.

poltowski2000
09-10-2015, 20:59
Tylko skąd wziął się popyt no coś co jest złe.

w świadomości wielu sprzedawców nie jest w interesie uświadamianie tylko zadowolenie klienta. tani marketing jak propagują tu nie Jedni Szanowni.... i co ...nic z tym nie zrobisz bo jest to na poziomie wielu umów lokalnych. internet to jest tylko ułamek. zresztą badań rynkowych raczej nie obejrzysz. a zaglądają tu zazwyczaj ci co mają problem do rozwiązania.

lsd
09-10-2015, 21:09
Może nie debile, ale....jak wytłumaczyć to że większość producentów ma w swoich kotłach ruszt wodny, który jak działa wiedzą ci co go mają.

Odnosze wrażenie ,że co niektórzy myślą że posiadali jakąś magiczną wiedzę odnośnie kotlarstwa i ich racja jest ta naj. A reszta to niedouczone barany. Każdy kocioł jest tak zaprojektowany ażeby spełniał wymagania zleceniodawcy.Ma trafić w potrzeby danego odbiorcy.... I tyle. Ale jest tu takich dwóch co nawracaja cały świat i 'glosa prawde' ta 'najprawdziwsza' , bo znają się najlepiej ze wszystkich w prawie i procedurach i wogule :-)
Nie dajmy się zwariowac.

lsd
09-10-2015, 21:13
Sorki za błędy ortograficzne :-)

zawijan
10-10-2015, 08:50
Odnosze wrażenie ,że co niektórzy myślą że posiadali jakąś magiczną wiedzę odnośnie kotlarstwa i ich racja jest ta naj. A reszta to niedouczone barany. Każdy kocioł jest tak zaprojektowany ażeby spełniał wymagania zleceniodawcy.Ma trafić w potrzeby danego odbiorcy.... I tyle. Ale jest tu takich dwóch co nawracaja cały świat i 'glosa prawde' ta 'najprawdziwsza' , bo znają się najlepiej ze wszystkich w prawie i procedurach i wogule :-)
Nie dajmy się zwariowac.
Jednym z tych dwóch, których tu zaczepiasz, jestem prawdopodobnie ja, więc ci odpowiem, że nie nawracam tego twojego "świata", bo mam go gdzieś. Ja tylko informuję jak jest, żeby wiedział kto chce i komu na tym zależy. Kto nie chce - jego sprawa. Czy ja cię zmuszam do czegoś???

I tu też powiem autorowi tego wątku, że nie wystarczy w papierach sprawdzać samej tylko mocy i sprawności. Należy koniecznie sprawdzić jeszcze temperaturę spalin wylotowych i zawartość tlenu w spalinach. Dopiero te cztery parametry pozwalają właściwie ocenić kocioł. Porządne firmy udostępniają te informacje bez problemu.

timon120777
10-10-2015, 09:12
Szanowny Panie,

ma pan pełne prawo być miłośnikiem -zwolennikiem czego by pan sobie nie zamarzył. I nic mi do tego.

A teraz pytanie:
- każde ciało stałe posiadające jakąś masę podlega prawom grawitacji. Tak? Jeśli tak, to będąc w ruchu szybko przyjmuje najniższy poziom. Tak? Czyli osadza się na podłożu. Tak?
Cząstka do cząstki i tworzy się warstwa osadu. Tak? Osady pyłowe mają bardzo małą przewodność cieplną. Tak? Powierzchnia zajęta przez osiadłe pyły zaczyna bardzo szybko być wyłączona z wymiany cieplnej strug. Tak? Z tego wynika, że w kotle z poziomymi półkami cześć wymiennika ciepła zostaje wyłączona/ograniczona z/w procesu/ie wymiany ciepła od gorących spalin. Tak? Tym samym część ciepła możliwego do pozyskania ulatuje kominem zmniejszając sprawność. TAK???? Spadek sprawności, to wzrost STRAT. TAK!!!!!

Ale kto bogatemu zabroni?

No to co pan na to?

oczywiście że tak jest
dlatego użytkownicy i sprzedawcy wiedzą że kocioł z półkami czyścić trzeba częściej niż ten z "wymiennikiem pionowym"
ja osobiście uważam jednak za mniejszą niedogodność konieczność zmiecenia osadu z półek co zasyp niż odkręcanie wyciąganie wytrząsanie wysuwanie i wygrzebywanie. dlatego sugeruję wybór wymiennika z półkami jako łatwiejszego w codziennej eksploatacji. jak się okaże że nowy niebieski w eksploatacji jest taki jak zapowiedzi niektórych to i jego polecał będę. na razie mam jednak inne zdanie i sam jak będę zmieniał kocioł to będa półki gdyż dość mam już zabaw w majsterkowanie. obsługa powinna być jak najmniej uciążliwa i to też jest istotny argument doboru czajnika po mojemu

zawijan
10-10-2015, 09:27
oczywiście że tak jest
dlatego użytkownicy i sprzedawcy wiedzą że kocioł z półkami czyścić trzeba częściej niż ten z "wymiennikiem pionowym"
ja osobiście uważam jednak za mniejszą niedogodność konieczność zmiecenia osadu z półek co zasyp niż odkręcanie wyciąganie wytrząsanie wysuwanie i wygrzebywanie. dlatego sugeruję wybór wymiennika z półkami jako łatwiejszego w codziennej eksploatacji. jak się okaże że nowy niebieski w eksploatacji jest taki jak zapowiedzi niektórych to i jego polecał będę. na razie mam jednak inne zdanie i sam jak będę zmieniał kocioł to będa półki gdyż dość mam już zabaw w majsterkowanie. obsługa powinna być jak najmniej uciążliwa i to też jest istotny argument doboru czajnika po mojemu
Pierwsze OEPM-ki już pracują. Po tym sezonie będzie już wiadomo, co i jak...
P.S.
Niezależnie od powyższego, pisałem już, że komory dopalania spalin w kotle OEPlus nie trzeba czyścić, szczególnie wtedy, kiedy kocioł jest przewymiarowany. A pionowe kanały spalinowe wystarczy czyścić tylko za pomocą zawirowywaczy, kiedy operator uzna, że temperatuta spalin jest za wysoka. Owszem, trzeba tu wykonać STRASZNĄ pracę, tzn. odkręcić 4 (cztery) motylki. Ale jak kto nie lubi motylków...
Żeby mnie ktoś nie łapał na słówka - trzeba jeszcze od czasu do czasu zrzucić do wnętrza kotła osad z tej poziomej półki, która jest na górze kotła, niestety też po odkręceniu motylków :)

lsd
10-10-2015, 09:31
Jednym z tych dwóch, których tu zaczepiasz, jestem prawdopodobnie ja, więc ci odpowiem, że nie nawracam tego twojego "świata", bo mam go gdzieś. Ja tylko informuję jak jest, żeby wiedział kto chce i komu na tym zależy. Kto nie chce - jego sprawa. Czy ja cię zmuszam do czegoś???


Wydaje Ci się tylko, drogi Zawijanie ...... ale jak widać 'uderz w stół a nożyce się odezwą'.

poltowski2000
10-10-2015, 09:41
Pierwsze OEPM-ki już pracują. Po tym sezonie będzie już wiadomo, co i jak...
P.S.
Niezależnie od powyższego, pisałem już, że komory dopalania spalin w kotle OEPlus nie trzeba czyścić, szczególnie wtedy, kiedy kocioł jest przewymiarowany. A pionowe kanały spalinowe wystarczy czyścić tylko za pomocą zawirowywaczy, kiedy operator uzna, że temperatuta spalin jest za wysoka. Owszem, trzeba tu wykonać STRASZNĄ pracę, tzn. odkręcić 4 (cztery) motylki. Ale jak kto nie lubi motylków...
Żeby mnie ktoś nie łapał na słówka - trzeba jeszcze od czasu do czasu zrzucić do wnętrza kotła osad z tej poziomej półki, która jest na górze kotła, niestety też po odkręceniu motylków :)

nowy produkt firmy jest bardzo ciekawy i przede wszystkim dopracowany przez duże D. niestety, nie mogę tego stwierdzić o poprzednich wersjach. gratuluje dobrego kierunku i czekamy na mniejsze wersję.

zawijan
10-10-2015, 11:10
nowy produkt firmy jest bardzo ciekawy i przede wszystkim dopracowany przez duże D. niestety, nie mogę tego stwierdzić o poprzednich wersjach. gratuluje dobrego kierunku i czekamy na mniejsze wersję.
Może już niedługo.
Na razie ruszyła sprzedaż OEPlusów z palnikiem BURNER-SM. Nowy palnik pozwolił im przeskoczyć z klasy 3 do 4.

timon120777
10-10-2015, 14:21
Pierwsze OEPM-ki już pracują. Po tym sezonie będzie już wiadomo, co i jak...
......:)
jeśli się okaże tak jak Pan pisze to ja też dotrzymam słowa i będę uwzględniał tą konstrukcję jeśli ktoś zechce mojej rady w kwestii doboru czajnika

zawijan
10-10-2015, 14:35
jeśli się okaże tak jak Pan pisze to ja też dotrzymam słowa i będę uwzględniał tą konstrukcję jeśli ktoś zechce mojej rady w kwestii doboru czajnika
A ja nikomu nie udzielam rad... udzielam tylko informacji, rzadkich, unikanych przez przytłaczającą większość tutejszych doradców. Z różnych powodów unikanych... :)

boluslolusj23
10-10-2015, 15:59
A ja nikomu nie udzielam rad... udzielam tylko informacji, rzadkich, unikanych przez przytłaczającą większość tutejszych doradców. Z różnych powodów unikanych... :)

Do ZawiJana

Chłopie, jak ty tak możesz. Stawiasz się gościom, co już czasami drugi kocioł w swoim życiu eksploatują.
A ty co?
Ile ich widziałeś? Ile przez Twoje ręce ich przeszło? Jakie ty możesz mieć pojęcie o procesach spalania, konstrukcjach kotłów, wynikach badań, skoro dopiero niecałe 50 lat w tym siedzisz. Coś ty widział? 200 - 400 konstrukcji kotłów polskich producentów? Co to jest?
Oni mają oko, a ty byś chciał być lepszy od nich, bo miałeś - masz szkiełko, oko i wiedzę teoretyczna też. Ale ta się nie liczy, bo to pewnie nic.
Oni pokukają przez otwarte drzwiczki, zobaczą jasnożółty średnio długi płomień i wszystko gra. A ty byś chciał i temperaturę spalin, i tlen, i CO w spalinach. Po co? Przecież bez tego i tak określone kolory są cacy, a inne be. Bo oni tak uważają. A skoro ich jest więcej, to pewnie "mają rację"

Że, co? że to "pewnie" czyni różnicę? A kogo to obchodzi? Ich ma być na wierzchu i już!!!!!!!!!!!

boluslolusj23
10-10-2015, 16:47
oczywiście że tak jest
dlatego użytkownicy i sprzedawcy wiedzą że kocioł z półkami czyścić trzeba częściej niż ten z "wymiennikiem pionowym"
ja osobiście uważam jednak za mniejszą niedogodność konieczność zmiecenia osadu z półek co zasyp niż odkręcanie wyciąganie wytrząsanie wysuwanie i wygrzebywanie. dlatego sugeruję wybór wymiennika z półkami jako łatwiejszego w codziennej eksploatacji. jak się okaże że nowy niebieski w eksploatacji jest taki jak zapowiedzi niektórych to i jego polecał będę. na razie mam jednak inne zdanie i sam jak będę zmieniał kocioł to będa półki gdyż dość mam już zabaw w majsterkowanie. obsługa powinna być jak najmniej uciążliwa i to też jest istotny argument doboru czajnika po mojemu

Jeśli coś trzeba robić częściej, to pewnie pomiędzy tymi robieniami stan jest coraz to gorszy.
A jak się czyści OEPM? Robił to ktoś z państwa dyskutanctwa?
Czy to co piszą, że wystarczy pokręcić trzema pokrętłami i co najwyżej pociągnąć je góra dół jest bardziej pracochłonne od otwierania drzwiczek, wymiatania z półki na półkę itd.?
Czy może jest jakiś inny powód niechęci owej?

boluslolusj23
10-10-2015, 17:00
Odnosze wrażenie ,że co niektórzy myślą że posiadali jakąś magiczną wiedzę odnośnie kotlarstwa i ich racja jest ta naj. A reszta to niedouczone barany. Każdy kocioł jest tak zaprojektowany ażeby spełniał wymagania zleceniodawcy.Ma trafić w potrzeby danego odbiorcy.... I tyle. Ale jest tu takich dwóch co nawracaja cały świat i 'glosa prawde' ta 'najprawdziwsza' , bo znają się najlepiej ze wszystkich w prawie i procedurach i wogule :-)
Nie dajmy się zwariowac.


Minie jesień,
przyjdzie zima.
A rozum?
Nie było i nie ma

często w tv pokazują reklamę "super specyfiku na nogi". Może by pan tak skorzystać zechciał?

Wlodek_PID
10-10-2015, 18:21
Do ZawiJana

Chłopie, jak ty tak możesz. Stawiasz się gościom, co już czasami drugi kocioł w swoim życiu eksploatują.
A ty co?
Ile ich widziałeś? Ile przez Twoje ręce ich przeszło? Jakie ty możesz mieć pojęcie o procesach spalania, konstrukcjach kotłów, wynikach badań, skoro dopiero niecałe 50 lat w tym siedzisz. Coś ty widział? 200 - 400 konstrukcji kotłów polskich producentów? Co to jest?
Oni mają oko, a ty byś chciał być lepszy od nich, bo miałeś - masz szkiełko, oko i wiedzę teoretyczna też. Ale ta się nie liczy, bo to pewnie nic.
Oni pokukają przez otwarte drzwiczki, zobaczą jasnożółty średnio długi płomień i wszystko gra. A ty byś chciał i temperaturę spalin, i tlen, i CO w spalinach. Po co? Przecież bez tego i tak określone kolory są cacy, a inne be. Bo oni tak uważają. A skoro ich jest więcej, to pewnie "mają rację"

Że, co? że to "pewnie" czyni różnicę? A kogo to obchodzi? Ich ma być na wierzchu i już!!!!!!!!!!!

Drogi Sławku,

Więcej skromności. Macie wiedzę i duże doświadczenie w badaniu kotłów.
W badaniu, a nie w konstruowaniu. To ogromna różnica. Widać, że
pierwszy kocioł nie był zbyt udany, następny był lepszy, kolejny pewnie
będzie jeszcze lepszy... Czyli się uczycie, jest postęp.

Ale kotły, produkowane przez dobre firmy, są ciągle lepsze od Waszych.
Wyciągnij z tego wnioski.

SUSPENSER
10-10-2015, 21:22
Gdzie można przeczytać o tych wszystkich sprawnościach?

W certyfikacie z badań.

tylko.węgiel
11-10-2015, 09:19
Drogi Sławku,

Więcej skromności. Macie wiedzę i duże doświadczenie w badaniu kotłów.
W badaniu, a nie w konstruowaniu. To ogromna różnica. Widać, że
pierwszy kocioł nie był zbyt udany, następny był lepszy, kolejny pewnie
będzie jeszcze lepszy... Czyli się uczycie, jest postęp.

Ale kotły, produkowane przez dobre firmy, są ciągle lepsze od Waszych.
Wyciągnij z tego wnioski.

O masz...
Które to kotły produkuje ten "bluslolussławek"? Czy czasem nie któryś z tych, co wybrałem? Zachwiałoby to moją decyzją.
Szkoda, że nie byłeś tu wcześniej.
Podaj proszę swoje typy małych kotłów, tych lepszych. Mogę zawsze zmienić swoją decyzję. Do zakupu mam jeszcze trochę czasu.

tylko.węgiel
11-10-2015, 09:26
W certyfikacie z badań.

To wiem. Ale gdzie szukać tych certyfikatów?
Posłałeś mi "na priva" swoją ofertę handlową, ale w niej certyfikatów nie ma. Nie ma ich także na firmowej stronie SEKOM-Łucki.
Na stronie Firmowej Ogniwa są certyfikaty, ale nie ma na nich wartości temperatury spalin, ani zawartości tlenu w spalinach.
Liczę, że podpowiecie mi, gdzie je znajdę.
A najlepiej, aby ten kto dysponuje takimi certyfikatami, opublikował je tutaj. Myślę, że są tu tacy, oprócz mnie, którzy chętnie je zobaczą.

tylko.węgiel
11-10-2015, 09:29
Szanowni Goście
Chciałbym bardzo, abyście pisali, co myślicie o kotłach, wśród których dokonuję wyboru.
Zupełnie mnie nie interesuje, co myślicie o sobie nawzajem.

timon120777
11-10-2015, 10:16
Jeśli coś trzeba robić częściej, to pewnie pomiędzy tymi robieniami stan jest coraz to gorszy.
A jak się czyści OEPM? Robił to ktoś z państwa dyskutanctwa?
Czy to co piszą, że wystarczy pokręcić trzema pokrętłami i co najwyżej pociągnąć je góra dół jest bardziej pracochłonne od otwierania drzwiczek, wymiatania z półki na półkę itd.?
Czy może jest jakiś inny powód niechęci owej?


a czy Ty (Wy- boluś lub loluś- bo nigdy nie wiem który w danej chwili palcami dyryguje) to robiłeś? ile razy? ile kotłów? ile sezonów?
czytałem wiele instrukcji w których były piękne opisy jak to się łatwo czyści i jak to bezobsługowy jest produkt że brać i po rękach całować twórcę za taki przebłysk geniuszu:bash:

więcej pokory i szacunku dla innych sugeruję bo jak widać ban nie uzmysłowił Ci jeszcze że poziom dyskusji przez Ciebie prowadzonej nie jest odpowiedni dla tego forum. nie zadałeś sobie trudu postawienia przed lustrem pytania dlaczego go dostałeś? szukałeś winnych a może to Twoja zasługa jedynie i Twojego zachowania względem innych użytkowników?
wiedza i kultura chyba nie idą tu w parze gdy nawet nick jest rozchwiany emocjonalnie.

autora tematu przepraszam za dygresje ale nie potrafię być obojętny na kogoś kto wyżej... niż d....ma

lsd
11-10-2015, 11:35
O masz...
Które to kotły produkuje ten "bluslolussławek"? Czy czasem nie któryś z tych, co wybrałem? Zachwiałoby to moją decyzją.
Szkoda, że nie byłeś tu wcześniej.
Podaj proszę swoje typy małych kotłów, tych lepszych. Mogę zawsze zmienić swoją decyzję. Do zakupu mam jeszcze trochę czasu.

BolusLolusSławek oraz Zawijan to osoby które konstruowały kotły ogniwa (10kW) oraz ten najnowszy OEP-M.
W sprawie papierów tych kotłów zwracaj się do nich(chodzi o tlen ,temp spalin wylot. itd) . Jestem ciekaw czy Ci te dane udostępnią ,czy się z tego wyślizgają :)

Andrzej_M_
11-10-2015, 12:22
To wiem. Ale gdzie szukać tych certyfikatów? ,,,,

,,,,Na stronie Firmowej Ogniwa są certyfikaty, ale nie ma na nich wartości temperatury spalin, ani zawartości tlenu w spalinach.
Liczę, że podpowiecie mi, gdzie je znajdę. ,,,,

Internet to wielki labirynt, skrywa wiele tajemnic z przeszłości, oraz z teraźniejszości.
Dzięki koledze @w48u, możemy zajrzeć do kufra ZawiJana.

Podane dane, to wyniki eksploatacyjne i odnoszą się do kotła o nieco większej mocy.
https://web.archive.org/web/20111230142458/http://zawijan.wordpress.com/wyniki-badan (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fweb.archive.org%2 Fweb%2F20111230142458%2Fhttp%3A%2F%2Fzawijan.wordp ress.com%2Fwyniki-badan)

boluslolusj23
11-10-2015, 14:06
BolusLolusSławek oraz Zawijan to osoby które konstruowały kotły ogniwa (10kW) oraz ten najnowszy OEP-M.
W sprawie papierów tych kotłów zwracaj się do nich(chodzi o tlen ,temp spalin wylot. itd) . Jestem ciekaw czy Ci te dane udostępnią ,czy się z tego wyślizgają :)

:rotfl::rotfl::lol2::lol2:

Gościu proszę, nieco luzu bo mi zajady ze śmiechu pękają. A jak do tego jeszcze hemoroidy dojdą, to dopiero będą :wave:

Pierwszemu, który na 100% powie kim jestem stawiam skrzynię mineralnej (bez gazu) i lizaka.

Przepraszam tego, którego imieniem sobie dziobki wycierają biorąc go za mnie.

Sorry

boluslolusj23
11-10-2015, 14:10
Drogi Sławku,

Więcej skromności. Macie wiedzę i duże doświadczenie w badaniu kotłów.
W badaniu, a nie w konstruowaniu. To ogromna różnica. Widać, że
pierwszy kocioł nie był zbyt udany, następny był lepszy, kolejny pewnie
będzie jeszcze lepszy... Czyli się uczycie, jest postęp.

Ale kotły, produkowane przez dobre firmy, są ciągle lepsze od Waszych.
Wyciągnij z tego wnioski.

Szanowny Panie, nie tylko że nie konstruowałem kotłów, to na dodatek ich nie badałem. Badam co najwyżej przepisy prawa z tym związane.
zatem proszę kierować swoje uwagi do rzeczywistej osoby, ktorą sobie od czasu do czasu ... wycieracie (po troszę przeze mnie). Ale pewnie mi wybaczy, bo jak go znam to pęka z rozpuku czytając wasze "mądrości".

zawijan
11-10-2015, 14:12
Internet to wielki labirynt, skrywa wiele tajemnic z przeszłości, oraz z teraźniejszości.
Dzięki koledze @w48u, możemy zajrzeć do kufra ZawiJana.

Podane dane, to wyniki eksploatacyjne i odnoszą się do kotła o nieco większej mocy.
https://web.archive.org/web/20111230142458/http://zawijan.wordpress.com/wyniki-badan (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fweb.archive.org%2 Fweb%2F20111230142458%2Fhttp%3A%2F%2Fzawijan.wordp ress.com%2Fwyniki-badan)

W wersji skróconej stoją one na moim blogu do dzisiaj
https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/sprawnosc-cieplna/

boluslolusj23
11-10-2015, 14:12
Internet to wielki labirynt, skrywa wiele tajemnic z przeszłości, oraz z teraźniejszości.
Dzięki koledze @w48u, możemy zajrzeć do kufra ZawiJana.

Podane dane, to wyniki eksploatacyjne i odnoszą się do kotła o nieco większej mocy.
https://web.archive.org/web/20111230142458/http://zawijan.wordpress.com/wyniki-badan (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fweb.archive.org%2 Fweb%2F20111230142458%2Fhttp%3A%2F%2Fzawijan.wordp ress.com%2Fwyniki-badan)

Panie Andrzeju,
zobaczysz pan szybko skutki. Bo nawet nie popatrzą na daty ani na sposób i rodzaj badania, a rozdedrą się pod niebiosa: tlen! 13???????????????????????

boluslolusj23
11-10-2015, 14:17
W certyfikacie z badań.

Uprzejmie proszę, jeśli można:
Nie wprowadzaj Pan gościa w błąd.
W certyfikacie, świadectwie itp. podaje się zgodnie z wymaganiami normy poziomy emisji przeliczone na 10% tlenu w warunkach normalnych. Czyli wartości średnich tlenu z cyklu badawczego tam nie znajdzie. Są one na pewno w raportach z badań, gdzie zawiera się również surowe dane. A czy je dostanie? Raport stanowi wyłączną własność Zleceniodawcy i to on decyduje, co chce udostępnić. Oczywiście certyfikat musi na każde żądanie zainteresowanego oraz na żądanie organów kontrolnych do tego uprawnionych.

zawijan
11-10-2015, 14:25
Panie Andrzeju,
zobaczysz pan szybko skutki. Bo nawet nie popatrzą na daty ani na sposób i rodzaj badania, a rozdedrą się pod niebiosa: tlen! 13???????????????????????

A nawet ponad 15%

Właśnie tą zawartością tlenu w spalinach różni się przede wszystkim efekt spalania w palniku BURNER-SM od BURNER-S.
Wydaje mi się, że te wyniki z obu kotłów OGNIWO podawałem na tym forum kilka tygodni temu. Może kilkanaście, ale nie dalej...

P.S.
Poszukam i przedstawię tutaj wyniki badań atestacyjnych kotła OEPlus 10kW
Producent tego kotła nie ma nic przeciw temu.

Tob
11-10-2015, 15:26
Przepraszam, że nie w temacie, ale o tlenie to się przykleję, proszę Zawijanie o odniesienie do wykresu, kocioł zasypowy, ta zielona linia to tlen, wyłącznie kiedy jest już ewidentny żar i klapa PP jest mocno uchylona jego wartość wzrasta do kilku %, przez większość czasu oscyluje wokół dziesiętnych %. Ale otwieranie więcej PP powoduje znaczny wzrost temp. spalin, pytam bo albo coś piep...ę w pomiarach, albo taki kocioł tak ma. Ciąg w kominie i jakieś większe wartości O2 pojawiły się dopiero po spaleniu 80kg węgla.

Andrzej_M_
11-10-2015, 15:30
Szanowny Panie, nie tylko że nie konstruowałem kotłów, to na dodatek ich nie badałem. Badam co najwyżej przepisy prawa z tym związane.
zatem proszę kierować swoje uwagi do rzeczywistej osoby, ktorą sobie od czasu do czasu ... wycieracie (po troszę przeze mnie). Ale pewnie mi wybaczy, bo jak go znam to pęka z rozpuku czytając wasze "mądrości".

Bardzo dobry aktor, prawie każdą rolę zagra dobrze.

zawijan
11-10-2015, 19:06
Oto dwie strony z raportu IChPW z 2010r.
333719

AnDek
11-10-2015, 20:54
za wczasu dowiedz się ile kosztują części. Sąsiad po nieco ponad 2latach zapłacił za kosz do tego brukera-burnera jak za złoto, wymiar kosza tylko w serwisie producenta i koszenie. Nie powtarzam ceny, bo nie wiem czy chciał się chwalić czy przeciwnie. Niech np. pan minertu poda cenę kosza.. dla mnie skandal , z czego to robione?

SUSPENSER
11-10-2015, 20:55
To wiem. Ale gdzie szukać tych certyfikatów?
Posłałeś mi "na priva" swoją ofertę handlową, ale w niej certyfikatów nie ma. Nie ma ich także na firmowej stronie SEKOM-Łucki.
Na stronie Firmowej Ogniwa są certyfikaty, ale nie ma na nich wartości temperatury spalin, ani zawartości tlenu w spalinach.
Liczę, że podpowiecie mi, gdzie je znajdę.
A najlepiej, aby ten kto dysponuje takimi certyfikatami, opublikował je tutaj. Myślę, że są tu tacy, oprócz mnie, którzy chętnie je zobaczą.

Pytałeś o sprawności:

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał tylko.węgiel http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6961424#post6961424)
Gdzie można przeczytać o tych wszystkich sprawnościach?

więc odpisałem.

Certyfikat z badań załączam.

Więcej szczegółów z badań może podać sam producent.

Andrzej_M_
11-10-2015, 21:16
,,,, gdzie szukać tych certyfikatów? ,,,,

,,,, Nie ma ich także na firmowej stronie SEKOM-Łucki.
Na stronie Firmowej Ogniwa są certyfikaty, ale nie ma na nich wartości temperatury spalin, ani zawartości tlenu w spalinach. ,,,,

Dodatkowe interesujące Cię informacje dotyczące kotła OGNIWO dostarczył przed chwilą ZawiJan.

Wątpię by takie informacje podał bywający tu często na forum "rzecznik prasowy" firmy SEKOM-Łucki, lub któryś z przedstawicieli handlowych tegoż producenta.

Na stronach internetowych producenta kotła Skam-P, nie ma żadnej informacji o świadectwie, prawdopodobnie dlatego iż wyniki jakie uzyskał kocioł w trakcie badań, są mierne.

Jedynie tutaj można jeszcze zobaczyć to świadectwo .
http://karoka.eu/pobierz/4 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkaroka.eu%2Fpobier z%2F4)




Szanowni Goście
Chciałbym bardzo, abyście pisali, co myślicie o kotłach, wśród których dokonuję wyboru. ,,,

Nie jestem znawcą kotłów, ale napisze parę słów co myślę o słabym wyniku kotła Skam-P w zakresie zanieczyszczeń organicznych.
Przez ten mierny wynik kocioł zakwalifikowany został do "klasy B".

Moim zdaniem winny jest temu tzw. "szeroki rant" palnika, specjalnie zastrzeżony tylko dla producenta tych kotłów.
Tlenie na tych "szerokich rantach" to także jest forma spalania, tyle tylko, że mało efektywna.

ps.
Za to popiół wygląda ładnie.

SUSPENSER
11-10-2015, 22:01
Moim zdaniem winny jest temu tzw. "szeroki rant" palnika, specjalnie zastrzeżony tylko dla producenta tych kotłów.
Tlenie na tych "szerokich rantach" to także jest forma spalania, tyle tylko, że mało efektywna..


Czy możesz podać jakieś szczegóły nt zastrzeżenia szerokiego rantu palnika - skąd masz tą informację ?

Czy mało efektywna to widać po sprawności - który kocioł na ekogroszek jest bardziej "efektywny" ?

boluslolusj23
12-10-2015, 08:09
#151

Ciekawa lektura. Popatrzcie panowie eksperci od drugiego kotła ile wartości jest mierzonych i analizowanych. A wy uważacie, że wystarczy otworzyć drzwiczki, pokukać na płomień, na żar i wydać jednoznaczna opinię: ŁOOOOOO, Ten kocioł to jest gut, a tamten to be.

Nawet was nie pytam, skąd i kiedy biorą się różne takie wartości w procesie spalania. Zawijan by wam to wytłumaczył, ale on dla was be. Bo się spytał kogoś o coś.

poltowski2000
12-10-2015, 08:47
#151

Ciekawa lektura. Popatrzcie panowie eksperci od drugiego kotła ile wartości jest mierzonych i analizowanych. A wy uważacie, że wystarczy otworzyć drzwiczki, pokukać na płomień, na żar i wydać jednoznaczna opinię: ŁOOOOOO, Ten kocioł to jest gut, a tamten to be.

Nawet was nie pytam, skąd i kiedy biorą się różne takie wartości w procesie spalania. Zawijan by wam to wytłumaczył, ale on dla was be. Bo się spytał kogoś o coś.

Kazdy ma swoja role,jedni produkuja ,drudzy uzytkuja ,trzeci badaja a jeszcze inni zachowuja sie jak palanty. Jaka role ty tu spelniasz?

boluslolusj23
12-10-2015, 09:13
Kazdy ma swoja role,jedni produkuja ,drudzy uzytkuja ,trzeci badaja a jeszcze inni zachowuja sie jak palanty. Jaka role ty tu spelniasz?

Odpowiadam: TWOJĄ! Czekam, że się określisz jednoznacznie, aby i inni potrafili zrozumieć , co tutaj robisz, to i może mnie rozszyfrują na 100%.
Kumasz?

boluslolusj23
12-10-2015, 11:18
BolusLolusSławek oraz Zawijan to osoby które konstruowały kotły ogniwa (10kW) oraz ten najnowszy OEP-M.
W sprawie papierów tych kotłów zwracaj się do nich(chodzi o tlen ,temp spalin wylot. itd) . Jestem ciekaw czy Ci te dane udostępnią ,czy się z tego wyślizgają :)

No i widzisz Isd
Liczyłeś, że tamci to większe ... od ciebie, a tu kicha. #151 i wszystko jasne. Wyniki z badań są? Są.
I jak ci w buzi teraz?

A skoroś taki chojrak, to poproś panów od innych kociołków o to samo?

Odpowiem twoim tekstem:
"Jestem ciekaw czy Ci te dane udostępnią ,czy się z tego wyślizgają "

A taki by był fajny materiał porównawczy.

Bo aby coś sensownie ocenić, to trzeba to z czymś porownać.

boluslolusj23
12-10-2015, 11:51
Pytałeś o sprawności:

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał tylko.węgiel http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6961424#post6961424)
Gdzie można przeczytać o tych wszystkich sprawnościach?

więc odpisałem.

Certyfikat z badań załączam.

Więcej szczegółów z badań może podać sam producent.

Chwała tej firmie i wielu innym, które udostępniają wyniki badań swoich wyrobów.
Np. typoszereg (a właściwie dwa kotły) został załatwiony organiką jedynie. I to niewiele ponad. Gdyby nie to, to miałyby klasę A. Może, gdyby wprowadzono drobne korekty w konstrukcji, to byłoby to może nawet na A++.

A teraz podzielę się z WAMI WSZYSTKIMI pewną wiadomością.

Na tym forum udziela się niejaki Zawijan. Część z was ma go za nic.
A czy wiecie, że wszystkie parametry dla klas A i B to on właśnie określił i uzasadnił, dlaczego takie a nie inne? Nikt z poważnych nigdy nie zakwestionował tych wielkości granicznych.
Tymi parametrami posługują się od wielu lat wszystkie samorządy w ramach PONE.

Co z tego wynika? Że ten gość tak głupi, jak wy mądrzy?
Gdybyście mieli choć drobniutki ułamek tej wiedzy co on w sprawach kotłów, to byście może się inaczej zachowywali.

Nie oczekuję od was żadnej odpowiedzi, ni przyznania się do błędów. Bo i po co.

Wszystko i na temat.

poltowski2000
12-10-2015, 15:37
Odpowiadam: TWOJĄ! Czekam, że się określisz jednoznacznie, aby i inni potrafili zrozumieć , co tutaj robisz, to i może mnie rozszyfrują na 100%.
Kumasz?

faworyt ,
miało być spektakularnie , miały być fajerwerki, szampan, informacje zza kurtyny a wyszło jak zawsze. lipa i jeszcze raz lipa kolego . jeździsz po zwykłych użytkownikach, obrażasz i plujesz jadem bez klasy jak zwykły...

ps . j23 miał rzeczowe info i przede wszystkim miał klasę.

lsd
12-10-2015, 15:50
No i widzisz Isd
Liczyłeś, że tamci to większe ... od ciebie, a tu kicha. #151 i wszystko jasne. Wyniki z badań są? Są.
I jak ci w buzi teraz?

A skoroś taki chojrak, to poproś panów od innych kociołków o to samo?

Odpowiem twoim tekstem:
"Jestem ciekaw czy Ci te dane udostępnią ,czy się z tego wyślizgają "

A taki by był fajny materiał porównawczy.

Bo aby coś sensownie ocenić, to trzeba to z czymś porownać.

No i co ? Mam ci bić pokłony ,że Zawijan wkleił wyniki z badań , bo założyciel tego tematu chciał? Chyba cię słonko posra....o :) Powinieneś się tylko cieszyć bo zapewne gościu wybierze wasz produkt i zaś pare dytków wpadnie.
Chyba ,że wasze zalewanie żółcią wątku zniechęciło go pomimo wklejenia tych badań i wybierze co innego bez 'papierów'. I co ? Ma do tego prawo ,czy dalej będziesz podniecał się tym papierkiem? I co myślisz ,że mi dogryzłeś ,ćzy coś w tym stylu?Żenada ,taki 'uczony' a taki 'gupi' :)

lsd
12-10-2015, 15:52
Chwała tej firmie i wielu innym, które udostępniają wyniki badań swoich wyrobów.
Np. typoszereg (a właściwie dwa kotły) został załatwiony organiką jedynie. I to niewiele ponad. Gdyby nie to, to miałyby klasę A. Może, gdyby wprowadzono drobne korekty w konstrukcji, to byłoby to może nawet na A++.

A teraz podzielę się z WAMI WSZYSTKIMI pewną wiadomością.

Na tym forum udziela się niejaki Zawijan. Część z was ma go za nic.
A czy wiecie, że wszystkie parametry dla klas A i B to on właśnie określił i uzasadnił, dlaczego takie a nie inne? Nikt z poważnych nigdy nie zakwestionował tych wielkości granicznych.
Tymi parametrami posługują się od wielu lat wszystkie samorządy w ramach PONE.

Co z tego wynika? Że ten gość tak głupi, jak wy mądrzy?
Gdybyście mieli choć drobniutki ułamek tej wiedzy co on w sprawach kotłów, to byście może się inaczej zachowywali.

Nie oczekuję od was żadnej odpowiedzi, ni przyznania się do błędów. Bo i po co.

Wszystko i na temat.

W związku z powyższym ,wysłać ci i Zawijanowi bąbonierkę ,czy flaszkę :)

zawijan
12-10-2015, 17:00
Pytałeś o sprawności:

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał tylko.węgiel http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6961424#post6961424)
Gdzie można przeczytać o tych wszystkich sprawnościach?

więc odpisałem.

Certyfikat z badań załączam.

Więcej szczegółów z badań może podać sam producent.
Poproś go, niech poda więcej wyników dla konkretnie Skam-P 12kW. Chętnie podyskutuję z Tobą (z Wami) na ten temat.
A tak nawiasem... Nie chce mi się wierzyć, aby taki fachowiec, sprzedawca, badacz i doradca jak Ty nie zainteresował się wynikami badań temperatury spalin i zawartości tlenu w spalinach dla sprzedawanych kotłów. No bo przecież doradzasz... i to aktywnie.

SUSPENSER
12-10-2015, 21:15
Poproś go, niech poda więcej wyników dla konkretnie Skam-P 12kW. Chętnie podyskutuję z Tobą (z Wami) na ten temat.
A tak nawiasem... Nie chce mi się wierzyć, aby taki fachowiec, sprzedawca, badacz i doradca jak Ty nie zainteresował się wynikami badań temperatury spalin i zawartości tlenu w spalinach dla sprzedawanych kotłów. No bo przecież doradzasz... i to aktywnie.

Masz rację - zainteresowałem się i jeśli producent będzie chciał to poda te dane do wiadomości publicznej - ja nie mam takiego upoważnienia.

zawijan
13-10-2015, 08:36
Masz rację - zainteresowałem się i jeśli producent będzie chciał to poda te dane do wiadomości publicznej - ja nie mam takiego upoważnienia.
Ale poprosić go chyba możesz?
Prosiłeś?
P.S.
Intencje mam czyste. Może nawet pomogę Wam sprzedać koledze "tylko.węgiel" kocioł Skam-P 7kW, jeśli przekonacie mnie, że jest porządnie skonstruowany, choć bez badań, np. porównując go do Skam-12kW, o którym coś tam wiem.

tylko.węgiel
13-10-2015, 10:58
Ale poprosić go chyba możesz?
Prosiłeś?
P.S.
Intencje mam czyste. Może nawet pomogę Wam sprzedać koledze "tylko.węgiel" kocioł Skam-P 7kW, jeśli przekonacie mnie, że jest porządnie skonstruowany, choć bez badań, np. porównując go do Skam-12kW, o którym coś tam wiem.

Jak mam rozumieć ten wpis?
Jarecki chce ze mną rozmawiać "na priva", ale ja wolałbym tutaj, gdzie mogę skorzystać z pomocy userów. Teraz czas na palnik, sterownik i instalację. Rozumiem, że to wszystko wiąże się ze sobą, ale od czegoś trzeba zacząć. Od czego?

Jarecki79
13-10-2015, 11:53
Nie kolego, ja Ci wysłałem informacje na priva, po których możesz decydowac się na coś ewentualnie wskazówki kogo o jaki kocioł możesz pytać, jak uważasz,że danych masz za mało-, wybieraj co innego.

Powiedziałem wyraźnie,że nie mam zamiaru brac udziału w żadnej szopce.
Chcesz ogniwo- bierz ogniwo, co sobie możesz dokupić też Ci podawałem. Zainteresuj się także cenami podzespołów typu ślimak, motoreduktor, kosz zasypowy, tym czy w przypadku palnika żeliwnego jest dosuszanie, bo to sa sprawy, z którymi będziesz się zmagał każdego dnia.

boluslolusj23
13-10-2015, 11:57
W związku z powyższym ,wysłać ci i Zawijanowi bąbonierkę ,czy flaszkę :)

Szanowny Isd

jeśli już to bombonierkę. OK. rozumiem: dyslekcja, srekcja i erekcja (temy rencyma wymuszona).
Boli cię?
Wiem. Proponuję coś z reklamowanych tych bez recepty.
Więcej nie potrafię!

lsd
13-10-2015, 12:04
Szanowny Isd

jeśli już to bombonierkę. OK. rozumiem: dyslekcja, srekcja i erekcja (temy rencyma wymuszona).
Boli cię?
Wiem. Proponuję coś z reklamowanych tych bez recepty.
Więcej nie potrafię!

Co ty tam masz?Erekcję? Tylko pozazdroscic ....w twoim wieku !!!

boluslolusj23
13-10-2015, 12:06
No i co ? Mam ci bić pokłony ,że Zawijan wkleił wyniki z badań , bo założyciel tego tematu chciał? Chyba cię słonko posra....o :) Powinieneś się tylko cieszyć bo zapewne gościu wybierze wasz produkt i zaś pare dytków wpadnie.
Chyba ,że wasze zalewanie żółcią wątku zniechęciło go pomimo wklejenia tych badań i wybierze co innego bez 'papierów'. I co ? Ma do tego prawo ,czy dalej będziesz podniecał się tym papierkiem? I co myślisz ,że mi dogryzłeś ,ćzy coś w tym stylu?Żenada ,taki 'uczony' a taki 'gupi' :)

Tobie się dogryź się nie da, bo nic do ciebie nie dociera, a twoje insynuacje na dnie szamba cię lokują. A tam nic do życia nie ma. Samo ...no!

Żyj sobie w swoim błogim zamkniętym światku, rób za eksperta od kotłów, chociaż wątpię, czy choć jeden dałbyś radę porządnie ustawić i niech ci Sloneczko długo świeci. szkoda czasu na wymianę informacji z takim czymś. Ci pa!

lsd
13-10-2015, 12:39
Tobie się dogryź się nie da, bo nic do ciebie nie dociera, a twoje insynuacje na dnie szamba cię lokują. A tam nic do życia nie ma. Samo ...no!

Żyj sobie w swoim błogim zamkniętym światku, rób za eksperta od kotłów, chociaż wątpię, czy choć jeden dałbyś radę porządnie ustawić i niech ci Sloneczko długo świeci. szkoda czasu na wymianę informacji z takim czymś. Ci pa!

A widzisz słoneczko !!!To jest również twoje środowisko naturalne. Ekspercie. Pa Ci.

zawijan
13-10-2015, 12:40
Jak mam rozumieć ten wpis?
Jarecki chce ze mną rozmawiać "na priva", ale ja wolałbym tutaj, gdzie mogę skorzystać z pomocy userów. Teraz czas na palnik, sterownik i instalację. Rozumiem, że to wszystko wiąże się ze sobą, ale od czegoś trzeba zacząć. Od czego?
Moje wpisy należy rozumieć dokładnie tak, jak jest napisane.

A nawiązując do wpisu jareckiego - to jest tak:
Kocioł Skam-P 12kW jest z pewnością dużo za duży dla Twoich potrzeb. Z tego, co pamiętam (badany był dość dawno, bo w 2013r., mogłem coś pomylić - niech jarecki sprostuje), wysoka sprawność tego kotła została uzyskana poprzez zastosowanie za dużego wymiennika ciepła (to taki manewr, stosowany często przez kotlarzy), o czym świadczyć by mogła bardzo niska temperatura spalin na mocy nominalnej (gdyby zechciał ją pokazać). Natomiast firma, dla której pracuje jarecki, tzn. SEKOM-Łucki, to dobra nieduża firma rodzinna, robiąca niezłe kotły. Sam "Jarecki", bo to nie jego nazwisko, jest niezłym fachurą, co zresztą chyba zauważyłeś, czytając jego wpisy. Ja Skam-Py oceniam zdecydowanie wyżej np. od innej "renomowanej" na tym forum firmy, także rodzinnej, której komentarzy raczej tu nie uświadczysz (poza reklamami jej sprzedawców).
Skam-P 7kW byłby dla Ciebie dobrym wyborem, gdyby można było jakoś zweryfikować dane podawane przez jego sprzedawców. Sam napisałeś, że może dałbyś się przekonać, nawet bez papierów. To miałem na myśli także i ja. Też jestem skłonny "dać się przekonać".

A jak już piszę, to jeszcze jedno.
Jakbyś tak chciał bawić się w dobieranie palnika, czy sterownika - to z OEP nie ma takiej możliwości, tylko BURNER i eCoal. Ze Skam-Pem takie możliwości są.

tylko.węgiel
13-10-2015, 14:31
Nie kolego, ja Ci wysłałem informacje na priva, po których możesz decydowac się na coś ewentualnie wskazówki kogo o jaki kocioł możesz pytać, jak uważasz,że danych masz za mało-, wybieraj co innego.

Powiedziałem wyraźnie,że nie mam zamiaru brac udziału w żadnej szopce.
Chcesz ogniwo- bierz ogniwo, co sobie możesz dokupić też Ci podawałem. Zainteresuj się także cenami podzespołów typu ślimak, motoreduktor, kosz zasypowy, tym czy w przypadku palnika żeliwnego jest dosuszanie, bo to sa sprawy, z którymi będziesz się zmagał każdego dnia.

Wybrałem dwa i właśnie zaczynam pytać. Ale szczerze mówiąc, nie wiem od czego zacząć.

Jarecki79
13-10-2015, 16:21
Musisz wiedzieć,że palniki żeliwne mogą chodzic głośniej lub ciszej - nie zdradzam dlaczego.
Janklos ma porównanie głośności pracy w swoim ogniwie oraz przy innym palniku żeliwnym (którego nazwę przemilczę), który wstawił bodajże do taty

dalej kwestia serwisu palnika, motoreduktory kupisz w razie W na alledrogo jak serwis danego producenta przesadzi z ceną
kosze zasypowe, do ogniwa kupisz tylko w ogniwie, bo palnik to ich dzieło i celowo mają inna ramkę na zejście paliwa - zapytaj kogoś ile taki fabryczny kosz kosztuje, ja tego nie wiem.
do tego drugiego w zależności od palnika od 350zł malowany farbą wodną, przez 420zł proszkowo po 600zł za wykonany z technopolimeru. Ten ostatni nie zardzewieje a to największy minus palników żeliwnych - wyższe ryzyko i więcej przypadków szybkiego zużycia kosza stalowego.

Ważna jest także wielkość otworu wyjścia na paliwo do strefy spalania, to Ci wizualnie powie kiedy dany palnik zaczyna już kopcić i kisić, podczas gdy inny jeszcze ma szansę działać sprawnie.

Dalej z punktu serwisu jest jeszcze ślimak i gniazdo w odlewie. Ekoenergia jakby najdłużej na rynku stosuje "patent" wiszącego ślimaka i tutaj przy intensywnej pracy po latach wyciera się jajo w korpusie, albo w tym momencie samemu robi się tulejke i pracuje dalej albo z serwisu ekoenergii zakup połowy odlewu za 420 czy 430zł - więc boli....
taniej w tym wypadku powinno wyjść przy ogniwie - dopytaj o cenę ostatniego członu, jak ślimak wytrze jajo, to będzie można wymienić ostatni człon, pojęcia nie mam ile krzykną, ale na zdrowy rozsądek jak więcej od 100zł, to są chorzy.... w np. ewmarze jest wymienna tuleja łożyskująca, coś w porywach 30zł, mogę dokładnie dopytać. Tulejkę ma tez inny palnik.....

Koszt ślimaka żeliwnego, gdyby coś mu się stało kręci się w okolicach 230-260zł w większości palników żeliwnych


problem patrząc wstecz jest taki,że np. pierwszy brucer nie jest produkowany od już jakiś 4lat i brakuje na rynku podzespołów do niego, czyli koszy, odlewów korpusu, ślimaków - wszystko to ma ograniczony dostęp, ekoenergia też np. swój odlew zmieniała i już dzisiaj nie oferują starych wersji odlewu paleniska, więc przy pęknięciu paleniska konieczny zakup nowego modelu paleniska wraz z nową połówką korpusu, co winduje koszty za palenisko ok.160zł i połówka odlewu 430zł, jakby po latach wyleciała dziura w odlewie od strony kosza, to musisz kupić nowy odlew tej części i nowy kosz... co znowu podnosi cenę.....
mówię o tym,że dzisiaj dany palnik żeliwny wygląda tak czy inaczej, ale nikt Ci nie zagwarantuje,że za lat 4-5 wszystkie podzespoły dostaniesz bez problemu. (a np. wszystkie podzespoły kupisz od wielu lat do zwykłej fajki, do obrotowego pancerpola, do ardeo....)
Z drugiej strony Ewmar zapewnia dostęp i części do swoich pierwszych odlewów, przynajmniej na chwile obecną. Zatem to można wypośrodkować.

tylko.węgiel
13-10-2015, 16:55
Musisz wiedzieć,że palniki żeliwne mogą chodzic głośniej lub ciszej - nie zdradzam dlaczego.
Janklos ma porównanie głośności pracy w swoim ogniwie oraz przy innym palniku żeliwnym (którego nazwę przemilczę), który wstawił bodajże do taty

dalej kwestia serwisu palnika, motoreduktory kupisz w razie W na alledrogo jak serwis danego producenta przesadzi z ceną
kosze zasypowe, do ogniwa kupisz tylko w ogniwie, bo palnik to ich dzieło i celowo mają inna ramkę na zejście paliwa - zapytaj kogoś ile taki fabryczny kosz kosztuje, ja tego nie wiem.
do tego drugiego w zależności od palnika od 350zł malowany farbą wodną, przez 420zł proszkowo po 600zł za wykonany z technopolimeru. Ten ostatni nie zardzewieje a to największy minus palników żeliwnych - wyższe ryzyko i więcej przypadków szybkiego zużycia kosza stalowego.

Ważna jest także wielkość otworu wyjścia na paliwo do strefy spalania, to Ci wizualnie powie kiedy dany palnik zaczyna już kopcić i kisić, podczas gdy inny jeszcze ma szansę działać sprawnie.

Dalej z punktu serwisu jest jeszcze ślimak i gniazdo w odlewie. Ekoenergia jakby najdłużej na rynku stosuje "patent" wiszącego ślimaka i tutaj przy intensywnej pracy po latach wyciera się jajo w korpusie, albo w tym momencie samemu robi się tulejke i pracuje dalej albo z serwisu ekoenergii zakup połowy odlewu za 420 czy 430zł - więc boli....
taniej w tym wypadku powinno wyjść przy ogniwie - dopytaj o cenę ostatniego członu, jak ślimak wytrze jajo, to będzie można wymienić ostatni człon, pojęcia nie mam ile krzykną, ale na zdrowy rozsądek jak więcej od 100zł, to są chorzy.... w np. ewmarze jest wymienna tuleja łożyskująca, coś w porywach 30zł, mogę dokładnie dopytać. Tulejkę ma tez inny palnik.....

Koszt ślimaka żeliwnego, gdyby coś mu się stało kręci się w okolicach 230-260zł w większości palników żeliwnych


problem patrząc wstecz jest taki,że np. pierwszy brucer nie jest produkowany od już jakiś 4lat i brakuje na rynku podzespołów do niego, czyli koszy, odlewów korpusu, ślimaków - wszystko to ma ograniczony dostęp, ekoenergia też np. swój odlew zmieniała i już dzisiaj nie oferują starych wersji odlewu paleniska, więc przy pęknięciu paleniska konieczny zakup nowego modelu paleniska wraz z nową połówką korpusu, co winduje koszty za palenisko ok.160zł i połówka odlewu 430zł, jakby po latach wyleciała dziura w odlewie od strony kosza, to musisz kupić nowy odlew tej części i nowy kosz... co znowu podnosi cenę.....
mówię o tym,że dzisiaj dany palnik żeliwny wygląda tak czy inaczej, ale nikt Ci nie zagwarantuje,że za lat 4-5 wszystkie podzespoły dostaniesz bez problemu. (a np. wszystkie podzespoły kupisz od wielu lat do zwykłej fajki, do obrotowego pancerpola, do ardeo....)
Z drugiej strony Ewmar zapewnia dostęp i części do swoich pierwszych odlewów, przynajmniej na chwile obecną. Zatem to można wypośrodkować.

Piszesz bardzo enigmatycznie a mało konkretnie. Zarówno tutaj na wątku, jak i "na priva". Znam doskonale ten bełkotliwy żargon markrtingowy handlowców. Sam też takiego używam w razie potrzeby.
A teraz pytania:
1. Czy palnik Burner-SM, który teraz dają do OEPlusów jest głośniejszy od innych palników żeliwnych
2. Jak często wymienia się ślimak, korpus, kosz zasypowy itp.?
3. Czy girma Ogniwo słynie z braku części zamiennych do swoich kotłów?

Jesteś przedstawicielem producenta, sprzedawcą i doradcą - oczekuję od Ciebie konkretnej propozycji: Co? i Dlaczego?
Oczywiście krytykuj ile wlezie konkurencyjny kocioł OEP 10kW. Porównuj go ze swoją propozycją. O to mi chodzi właśnie.

Jarecki79
13-10-2015, 17:31
Ad.1 uważam,że chodzi głośniej od przynajmniej 2innych - zapytaj użytkownika kotła Ogniwo Janklos, ma porównanie 2

Ad.2 Normalnie rzadko, Zawijan zapewniał swego czasu o wielokrotnie dłuższej żywotności, czas pokazuje,że tak nie jest albo,że nie zawsze tak jest.
Kosze można zajechać złym użytkowaniem w 2-3lata przy palniku żeliwnym, sprawę odsuwa w czasie system dosuszania. Przy palniku żeliwnym nieważne jakim polecam przegląd kosza po sezonie i solidne zamalowanie od wewnątrz grubszą warstwa farby - pociągnie wówczas dłużej.
Ślimak - nie wiem jak jest w burnerze, w brucerze bywały przypadki pękającego sprzęgiełka, sam znam w palnikach żeliwnych ok. 15przypadków pęknięcia samego ślimaka

Ad.3 myślę,że do swoich kotłów części mają, o dostępność pytaj u źródła. Sprawdź przede wszystkim ceny : koszy, ślimaków, zapytaj o cene tego ostatniego podzespołu w palenisku na którym kończy i opiera się ślimak. Myślę,że w budżecie za te ok.5lat powinieneś przewidzieć kosz zasypowy oraz być może ten ostatni człon paleniska. Zakładam,że do spalania będziesz się przykładał i ślimaka nie zniszczysz oraz kosz pociągnie przyzwoity czas

tylko.węgiel
13-10-2015, 17:37
Ad.1 uważam,że chodzi głośniej od przynajmniej 2innych - zapytaj użytkownika kotła Ogniwo Janklos, ma porównanie 2

Ad.2 Normalnie rzadko, Zawijan zapewniał swego czasu o wielokrotnie dłuższej żywotności, czas pokazuje,że tak nie jest albo,że nie zawsze tak jest.
Kosze można zajechać złym użytkowaniem w 2-3lata przy palniku żeliwnym, sprawę odsuwa w czasie system dosuszania. Przy palniku żeliwnym nieważne jakim polecam przegląd kosza po sezonie i solidne zamalowanie od wewnątrz grubszą warstwa farby - pociągnie wówczas dłużej.
Ślimak - nie wiem jak jest w burnerze, w brucerze bywały przypadki pękającego sprzęgiełka, sam znam w palnikach żeliwnych ok. 15przypadków pęknięcia samego ślimaka

Ad.3 myślę,że do swoich kotłów części mają, o dostępność pytaj u źródła. Sprawdź przede wszystkim ceny : koszy, ślimaków, zapytaj o cene tego ostatniego podzespołu w palenisku na którym kończy i opiera się ślimak. Myślę,że w budżecie za te ok.5lat powinieneś przewidzieć kosz zasypowy oraz być może ten ostatni człon paleniska. Zakładam,że do spalania będziesz się przykładał i ślimaka nie zniszczysz oraz kosz pociągnie przyzwoity czas

A co TY mi zaproponujesz dla mojego przypadku? I dlaczego to?

Jeśli można, zapytam o to samo zawijana, choć myślę, że wiem, co mi zaproponuje.

Jarecki79
13-10-2015, 17:40
Nic nie zaproponuję, bo to nie ja wybieram.

Podałem Ci tylko informacje o czym warto pomyśleć, sprawdź ceny podzespołów i sam się zastanów.

Jak skłaniasz się do Ogniwa porozmawiaj z wuwokiem czy janklos, oni są zadowoleni ze swoich kotłów ogniwo i myślę,że Ci pomogą jak będziesz miał później jakieś pytania podczas eksploatacji
Regut jeszcze czasami pisze i bodajże skresz.

tylko.węgiel
13-10-2015, 17:50
Nic nie zaproponuję, bo to nie ja wybieram.

Podałem Ci tylko informacje o czym warto pomyśleć, sprawdź ceny podzespołów i sam się zastanów.

Jak skłaniasz się do Ogniwa porozmawiaj z wuwokiem czy janklos, oni są zadowoleni ze swoich kotłów ogniwo i myślę,że Ci pomogą jak będziesz miał później jakieś pytania podczas eksploatacji

Wiem, że to ja wybieram.
Nie skłaniam się jeszcze do niczego. CHCĘ INFORMACJI. Merytorycznych i rzeczowych. O produkcie, który mam wybrać. Kto mi takie da - ten wygra. Kurde - to przecież proste.

karoka65
13-10-2015, 17:57
Kolego jeśli chodzi o wygranego, to jedynym w tym wyścigu masz być akurat Ty.
Pozdrawiam.

Jarecki79
13-10-2015, 17:58
To się merytorycznie zapytaj w ogniwie o ceny podzespołów, które prawdopodobnie będziesz musiał wymienić
Merytorycznie zapytaj o zdanie użytkowników, choćby tych, co wymieniłem - dostaniesz info bezpośrednie

Wojtek_mazury
13-10-2015, 18:09
Wiem, że to ja wybieram.
Nie skłaniam się jeszcze do niczego. CHCĘ INFORMACJI. Merytorycznych i rzeczowych. O produkcie, który mam wybrać. Kto mi takie da - ten wygra. Kurde - to przecież proste.

Osiołkowi w żłoby dano,
W jeden owies, w drugi siano.

Uchem strzyże, głową kręci.
I to pachnie, i to nęci.

Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że oślina pośród jadła -
Z głodu padła.

rübezahl
13-10-2015, 18:22
Osiołkowi w żłoby dano,
W jeden owies, w drugi siano.

Uchem strzyże, głową kręci.
I to pachnie, i to nęci.

Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że oślina pośród jadła -
Z głodu padła.

:yes::yes::yes::yes::yes::yes:

tylko.węgiel
13-10-2015, 18:25
Kolego jeśli chodzi o wygranego, to jedynym w tym wyścigu masz być akurat Ty.
Pozdrawiam.

Twojego nicka znam z czytania tego forum. Obawiam się, że Twoje propozycje nie będą dla mnie atrakcyjne.
Ale zaproponuj coś. Zobaczę.

tylko.węgiel
13-10-2015, 18:26
Osiołkowi w żłoby dano,
W jeden owies, w drugi siano.

Uchem strzyże, głową kręci.
I to pachnie, i to nęci.

Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że oślina pośród jadła -
Z głodu padła.

Fajne.
Zaproponujesz mi coś?
Co? i Dlaczego?

poltowski2000
13-10-2015, 18:27
dobre

karoka65
13-10-2015, 18:37
Twojego nicka znam z czytania tego forum. Obawiam się, że Twoje propozycje nie będą dla mnie atrakcyjne.
Ale zaproponuj coś. Zobaczę.
A co ma mój nick do mojego wpisu ?
Skąd wiesz że nie ?
Zobacz, mam w ofercie jeden z najmniejszych ( teoretycznie oczywiście ) kotłów jakie są produkowane w kraju i to z super papierami i do tego chyba jeszcze w dobrej cenie:
http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz

tylko.węgiel
13-10-2015, 19:26
A co ma mój nick do mojego wpisu ?
Skąd wiesz że nie ?
Zobacz, mam w ofercie jeden z najmniejszych ( teoretycznie oczywiście ) kotłów jakie są produkowane w kraju i to z super papierami i do tego chyba jeszcze w dobrej cenie:
http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz

To wokół Ciebie toczyły się te takie fajne dyskusje o normach, badaniach i d..ie Maryni. Fajno się czytało, nie powiem.
A co Ty mi chcesz zaproponować? OEPM 26kW już mi wybili z głowy. Jesteś może innego zdania?

karoka65
13-10-2015, 19:50
Ja jestem zdania że nikt tu nie szuka kotła i nic nie mam Ci do zaoferowania.
Przepraszam i pozdrawiam.

tylko.węgiel
14-10-2015, 08:54
Ja jestem zdania że nikt tu nie szuka kotła i nic nie mam Ci do zaoferowania.
Przepraszam i pozdrawiam.

To po co tu piszesz?

karoka65
14-10-2015, 09:30
To po co tu piszesz?
Może reszta szybciej się połapie o co chodzi i nie potrzebuję jakiegokolwiek i odkogokolwiek jakiegoś specjalnego błogosławieństwa czy pozwolenia źeby tutaj czy gdzie indziej coś napisać.
Przepraszam źe już raczej nie odpiszę i będziesz mógł ciągnąć dalej tą kolejną szopkę.

rafcioa4
14-10-2015, 09:55
Dziesięć stron, żeby wyszukać kocioł - to jest jakaś masakra. Od samego początku piszesz to samo. Chłopie ogarnij się.

lestek27
14-10-2015, 10:47
W normalnym przypadku kociołek już dawno byłby wybrany.
Pewnie znowu jakieś dziwne podchody. Ludzie nie mają co robić.

fotohobby
14-10-2015, 10:49
Ja jestem zdania że nikt tu nie szuka kotła i nic nie mam Ci do zaoferowania.
Przepraszam i pozdrawiam.

Mnie to wygląda na odmianę programu "Zakup Kontrolowany" :)

boluslolusj23
14-10-2015, 12:24
Mnie to wygląda na odmianę programu "Zakup Kontrolowany" :)

To se strzel fotkę na pamiątkę.

A tak na poważnie, to jaki kocioł najmniejszy z podajnikiem by pan pytającemu zaproponował?

tylko.węgiel
14-10-2015, 12:34
W normalnym przypadku kociołek już dawno byłby wybrany.
Pewnie znowu jakieś dziwne podchody. Ludzie nie mają co robić.

Zgadzam się z Tobą, że to zdecydowanie za długo jak na decyzję w tak prostej sprawie.
Wydaje mi się, że winę za ten stan rzeczy przypisujesz mnie.
Wobec tego zacytuję, jakie informacje otrzymałem od jareckiego (eksperta według Was)

Może rzeczywiście jestem za głupi, aby na podstawie tych informacji nie wybrać kotła, jednego z dwóch.

część 1

np. taki palnik malutki ardeo montowany do pewnego kotła ma wymiar gardzieli spalającej 9x9cm (kwadrat, wzór na pole pow. kwadratu..), to oznacza w dużym uproszczeniu,że w nim niżej zejdziesz z wyższą sprawnością, mniej się będzie jarzyło, zyskasz na ilości. Ważne jest też jaki jest wentylator, jaka jego wydajność i spręż przy schodzeniu do dołu, ważne przez jaki otwór tłoczy powietrze fabrycznie i jaki jest tunel w palniku....

w takich kotłach ok.12kW z pewnymi palnikami masz już nieco większy rozmiar wyjścia, główne napowietrzanie na średnicy ok.12cm (wzór na pole powierzchni koła...), nadal mała, ale już inna jest dmuchawka.

taki pewien palnik z dużą japą montowany w małym kotle ma bodajże 15x10cm japkę (janklos, który ma OEP10kW może podać dokładniej) a ograniczenie jego mocy odbyło sie przez zmniejszenie ilości otworów,,,, i aby było śmiesznie dlaczego taki nowszy OEPm 26kW większy może chodzić lepiej, ano dlatego,że w tym większym jest 1człon żeliwny mniej, więc siłą rzeczy japka na wyjście paliwa jest mniejsza pewnie coś w porywach 10x12cm. Sęk w tym,że tutaj na tych niskich mocach temp. spalin będą już tak niskie,że możesz sobie kocioł a także komin zniszczyć w 3-4lata a chyba o to nie chodzi

Na co możesz liczyć w warunkach domowych:
z odpowiednim palnikiem z małym wyjściem na paliwo itd itp:
4-5kW osiągniesz sprawności na poziomie 68-75% bez większego problemu a z praktyką i zacięciem za czas jakiś 82-85%
ok. 3-do 4kW coś w granicy 64-70%
a jak będziesz miał palnik z większa japagą, np. taką 10x14cm to wówczas 64% w porywach do 68%, wyżej pewnie nie podskoczysz
a niżej może Ci sie uda 55-60%

część 2

Zadymiarz-emeryt Zawijan z drugim zadymiarzem o kolejnym nicku bolkiem i lolkiem, zakładali tutaj swoje wątki, wychwalali pod niebiosa wcześniej co to nie zrobili, nie zbadali... ogniwo eko, następnie ogniwo eko plus a czas pokazał,że to wszystko jeden wielki dmuchany balon. Teraz nie potrafią inaczej jak oczerniac innych na około.
Niewygodne posty, które wypisali kilka lat temu wykazali, aby sie nie błaźnić. Powstało nowe cudo, więc teraz trzeba szczekać na około.
Najpierw naobiecywali wcześniej przy Ogniwie Eko Plus sprawności z kosmosu na niskich mocach, po czym teraz wypuszczając nowsze przyznali,że w tym eko plus sprawności są żenująco niskie.
Nie mam zamiaru tańczyć na tym wątku jak tych dwóch pogrywa.

Zawijan z tym drugim (pod innym wówczas nickiem) zapewniali o wielokrotnie wyższej żywotności palnika żeliwnego. Czas pokazał,że tak nie jest, te żeliwne tez się psują i wymagają serwisu. Sęk w tym,że nie do każdego palnika dostaniesz już dzisiaj podzespoły, część firm upadła- brucer, część zmieniła swoje odlewy i nie ma zapasu starych części.

Najbardziej irytujące jest,że do momentu, gdy nie wypuścili mniejszego palnika w sensie otworu na wyjście paliwa zarzekali się,że to głupota, zbędne, wystarczy mniej dziur napowietrzających a u ludzi wówczas paliło się bliżej kosza, koniec palnika czarno i spieki, wymiennik zasyfiony, ale tak miało być……

cześć 3

Chcesz ogniwo- pytaj o czyszczenie, sterownik, jak wyglądają ich kosze zasypowe, pytaj o głośność pracy podajnika o cenę kosza zasypowego, bo ogniwo dosuszania nie robi. Najsłabszym punktem palników żeliwnych jest szybka degradacja koszy, gdy kocioł za duży lub węgiel wilgotny. Kosz przy palniku żeliwnym bez dosuszania możesz zajechać w 2lata a z tego co wiem, Ogniwo bardzo słono sobie za niego liczy, bo przy ich palniku jest inna ramka i tylko oni kosze oferują.
Drugim słabym punktem palnika żeliwnego burner jest głośniejsza praca i przenoszenie dźwięku buczenia po instalacji, to także kłopot m.in. ewmaru, ale są na rynku palniki żeliwne cichuteńko pracujące, ten problem udało się rozwiązać.

Największa bolączka to dośc szybko pojawia się korozja kosza, palniki żeliwne mocno się grzeję i dym cofa się do kosza, ciepły dym skrapla się na zimnych stalowych ściankach przyspieszając korozje stali, część userów róznych kotłów zrobiła sobie dziurawe konewki z koszy po 2latach. Kilka firm wprowadziło innowacje w postaci dosuszania, to pozwala, aby kosz się zachował dłużej w dobrej kondycji. W palnikach ze stalowym ślimakiem zajechanie kosza <5lat to prawdziwe mistrzostwo świata, ale zajechanie kosza w żeliwnym palniku w 2-3lata to już nic trudnego

burner, ekoenergia buczą dość głośno jak podają paliwo, nieco ciszej pracuje ewmar ze względu na przekładki gumowe, ale też mega cichy nie jest. Z żeliwnych ciuchuteńko chodzą batory oraz jeszcze jeden inny palnik....

Ogniwo nie ma dosuszania, wiec łatwiej i szybciej możesz uszkodzić kosz zasypowy
Nie wiem ile kosztuje ich kosz a plotek nie powtarzam, sprawdź cenę sam, bo to prędzej czy póxniej musisz kupić przy każdym kotle.

Mają motoreduktor złożony z dwóch podzespołów, więc będzie chodził głośniej.

Ciszej chodzą inne, ale nie chce wymieniać jakie, bo nie chcę aby oficjalnie na forum pokazała się ich nazwa, aby sobie ogniwo mogło przeskoczyć i zasługi sobie przypisać czy jakas inna firma. Niech dochodzą sami.

tylko.węgiel
14-10-2015, 12:39
Na podstawie tych informacji od jareckiego nabrałem obrzydzenia do Ogniwa, ale za cholerę nie nabrałem smaku na Skam-Pa.

Dyskusję ze mną zamknął jarecki tak:
"Przekazałem informacje konkretne na tyle, na ile obcej osobie mogę coś więcej powiedzieć.
Twoja sprawa ile możesz i chcesz z tego wyciągnąć."

A zawijan siedzi cicho, więc co mam robić? Wyobraźcie sobie siebie w mojej sytuacji. Co zrobilibyście, mając moją wiedzę w tym temacie?

fotohobby
14-10-2015, 12:50
To se strzel fotkę na pamiątkę.

A tak na poważnie, to jaki kocioł najmniejszy z podajnikiem by pan pytającemu zaproponował?


Nie wiem... Tak, jak nie wiem, jaki polecić gramofon szpulowy, lampkę nafrtową, czy maszynę do szycia z napędem nożnym.
Nie interesują mnie rozwiązania nie mające przed sobą długiej przyszłości....

Natomiast intersujące jest obserwowanie "bolko-sławko-janków" starających się niektóre (swoje) z tych rozwiązań promować...

timon120777
14-10-2015, 13:02
tylko.wegiel
zadam ostatnie pytanie w tej dyskusji chociaż to Ty powinieneś jako autor wątku pytać
jaki chcesz kocioł?

pytam bo odnosze wrażenie że nie chcesz podjąć decyzji i liczysz że ktoś zrobi to za Ciebie potem będziesz mógł mieć wymówkę
dostałeś sporą dawkę informacji o kilku konstrukcjach i o kilku palnikach. o sterownikach sa oddzielne wątki i z nich też można mnóstwo się dowiedzieć. wiesz też o badaniach i sprawnościach i o zdaniu jakie ma w tej materii zawijan

czego chcesz więcej?
pisałeś że jesteś handlowiec więc z taką ilością informacji powinieneś sobie doskonale poradzić

tylko.węgiel
14-10-2015, 13:31
tylko.wegiel
zadam ostatnie pytanie w tej dyskusji chociaż to Ty powinieneś jako autor wątku pytać
jaki chcesz kocioł?

pytam bo odnosze wrażenie że nie chcesz podjąć decyzji i liczysz że ktoś zrobi to za Ciebie potem będziesz mógł mieć wymówkę
dostałeś sporą dawkę informacji o kilku konstrukcjach i o kilku palnikach. o sterownikach sa oddzielne wątki i z nich też można mnóstwo się dowiedzieć. wiesz też o badaniach i sprawnościach i o zdaniu jakie ma w tej materii zawijan

czego chcesz więcej?
pisałeś że jesteś handlowiec więc z taką ilością informacji powinieneś sobie doskonale poradzić

Mam pytać sam siebie, jaki chcę kocioł? A co ja wiem o kotłach?

Ja wiem, co chcę:
Najmniejszy kocioł z podajnikiem automatycznym na węgiel, ale żebym mógł zobaczyć zweryfikowane badaniami wyniki: mocy, sprawności oraz temperatury spalin wylotowych i zawartości tlenu w spalinach.
Jak na razie - moje kryteria spełnia tylko OEP 10kW (z tych propozycji, które mi podaliście).

Informacji nie dostałem za wiele. Chyba sam mi to przyznasz, że pole wyboru mam niewielkie.
Mam nadzieję, że może jeszcze zawijan zainteresuje się moim pytaniem i poda więcej informacji.

Jarecki79
14-10-2015, 13:35
Wiadomości prywatne są jak nazwa wskazuje prywatne - widzę,że chciałeś zrobić rozpierduchę, moim zdaniem jest to czyjś nick, ale skoro cytujesz, to ja zacytuję na co odpowiadałem:

Zapytam Cię, jako handlowiec handlowca - co kurwa mam przemyśleć, jak pierdolisz same ogólniki, bez żadnych konkretów? Brakuje Ci odwagi? To się odpierdol, a nie zabieraj mi czasu.
Albo chcesz mi coś konkretnego przekazać, albo nie?
Bez Ciebie też dam sobie radę.


Zatem konkretnie Ci napisałem co myślę o zadymach, na co masz zwrócić uwagę, gdzie są problemy i jakie.
Ja Ci nic nie obrzydzam, napisz do użytkowników, powtarzałem to w każdym wpisie w odpowiedzi na Twoje zapytania

ja nie chcę, abyś był użytkownikiem skama, jak w 3cim poście do mnie piszesz, abym się odpierdolił, to ja dziękuje postoję. Bierz ogniwo, to solidny kocioł.

i dalej nie rozumiałeś, wiec Ci napisałem dokładnie tak:
Panie szanowny, jak faktycznie szuka Pan kotła, to nie podawałem informacji aby Pana do czegoś zachęcać czy zniechęcać.
Dostał Pan informacje po to, aby się przygotowac wcześniej na dane sytuacje.

Podawałem Panu techniczne aspekty związane z obsługa danego kotła.
Widzę,że chce Pan kocioł Ogniwo, podałem zatem informacje z eksploatacji palników żeliwnych, napisze jak dla laika:

1. Paliwo- kosz zasypowy
Ogniwo nie ma dosuszania, zatem pewne negatywne zjawiska w postaci wykraplania się wody w koszu wystąpią tutaj szybciej. Co to oznacza? Ano oznacza to tyle,że skoro już o tym wiesz, to możesz temu zapobiegać świadomie. Jak kupisz paliwo np. 28-30MJ, gdy Twój obiekt takiego nie potrzebuje i gdy kocioł na długo się będzie odstawiał - wówczas woda w koszu i przyspieszona korozja i degradacja zasobnika. Lekiem jest zmiana paliwa na mniej kaloryczne zmuszające kocioł do częstszej pracy. Te mniej kaloryczne jest też tańsze. Kupuj groszek 22-26MJ, nie słabszy i nie mocniejszy a problemów ze spiekami, poceniem się kosza nie będziesz miał. Dbaj o paliwo, aby było suche. Po sezonie wyczyść kosz od wewnątrz i zobacz jak wygląda, warto go przemalowac pędzlem 2-3razy grubą warstwę podkłądowej czy czegoś na rdzę. Kolejne 2lata powinieneś mieć spokój

2. Głośność pracy
W burnerze, ekoenergii czy ewmarze są klasyczne motoreduktory, one z palnikami żeliwnymi przenoszą mocniej dźwięk, jednym to przeszkadza- innym mniej. Poszukaj w necie, jest na ten temat bardzo dużo wpisów przy róznych kotłach. Jak w tej kamienicy masz sąsiada i kotłownia będzie pod nim, to możesz mieć problemy z administracją, bo będzie pisał i zgłaszał,że spać nie może.
Rozwiązanie:
My do palników żeliwnych w instrukcji doradzamy postawienie kotła na gumie, możesz postawić zatem to Ogniwo na takiej macie do wygłuszania pralek - jest w klasie wytrzymałości temp.
Podobnie połączenie z kominem, nie rób na sztywno rura-cegła, tylko daj mniejszą średnicę a lukę uzupełnił wełną mineralną odporną na wysokie temp., wówczas cały zestaw bardzo wyraźnie wyciszysz.

3. Elementy, które będziesz musiał wymienić to kosz zasypowy oraz za jakiś czas ta końcówka palnika.
Nie znam cen ogniwa na te rzeczy, o to dopytaj, bo prędzej czy później musisz to wymienić, bo się zużyje.

4. Pogadaj sobie z wuwokiem i janklos, długo korzystają z kotłów ogniwa, sa zadowoleni, więc z cała pewnością będą mogli Tobie pomóc po rozpoczęciu przygody z kotłem

Mam nadzieję,że napisałem na tyle jasno, że będziesz wiedział co robić.

Alessandro
14-10-2015, 14:04
My do palników żeliwnych w instrukcji doradzamy postawienie kotła na gumie, możesz postawić zatem to Ogniwo na takiej macie do wygłuszania pralek - jest w klasie wytrzymałości temp.

.... albo na wibro... :)

http://static.pokazywarka.pl/i/6108030/523619/wibro.jpg?1444827634

Jarecki79
14-10-2015, 14:06
o fajne, nie widziałem czegoś takiego

nie mniej warto powalczyć o wyciszenie.

Alessandro
14-10-2015, 14:14
o fajne, nie widziałem czegoś takiego

nie mniej warto powalczyć o wyciszenie.

Tokarki stoją na wibroizolatorach, ewentualnie można wypoziomować, średnice są różne... gdzieś między 10 a 20 cm.. dobrać typy do odpowiednich obciążeń :)

tylko.węgiel
14-10-2015, 15:04
Wiadomości prywatne są jak nazwa wskazuje prywatne...

Napisałem Ci też, że jestem handlowcem, który nie sprzedaje i nie kupuje "pod stołem".
Skoro nie chcesz, lub nie potrafisz, przekazać mi żadnych konkretnych informacji o kotle, który sprzedajesz - to nie jesteś dla mnie partnerem w tym zakresie. Mam prawo myśleć, że masz coś do ukrycia i planujesz nabić mnie w butelkę. Zaś opaplużanie konkurencji poza jej plecami, bez dania jej możliwości reakcji, nie jest metodą, która mi pasuje. Według mnie - jesteś mało wiarygodny.

poltowski2000
14-10-2015, 15:55
napisałem ci też, że jestem handlowcem, który nie sprzedaje i nie kupuje "pod stołem".
Skoro nie chcesz, lub nie potrafisz, przekazać mi żadnych konkretnych informacji o kotle, który sprzedajesz - to nie jesteś dla mnie partnerem w tym zakresie. Mam prawo myśleć, że masz coś do ukrycia i planujesz nabić mnie w butelkę. Zaś opaplużanie konkurencji poza jej plecami, bez dania jej możliwości reakcji, nie jest metodą, która mi pasuje. Według mnie - jesteś mało wiarygodny.

stary, przecież jest wszystko jasne od drugiej strony , elemencie

Wlodek_PID
14-10-2015, 16:22
Doradźcie koledze tylko.węgiel pompę ciepła, lub ogrzewanie
elektryczne.

lestek27
14-10-2015, 17:12
Zgadzam się z Tobą, że to zdecydowanie za długo jak na decyzję w tak prostej sprawie.
Wydaje mi się, że winę za ten stan rzeczy przypisujesz mnie.
Wobec tego zacytuję, jakie informacje otrzymałem od jareckiego (eksperta według Was)

Może rzeczywiście jestem za głupi, aby na podstawie tych informacji nie wybrać kotła, jednego z dwóch.i

część 1

np. taki palnik malutki ardeo montowany do pewnego kotła ma wymiar gardzieli spalającej 9x9cm (kwadrat, wzór na pole pow. kwadratu..), to oznacza w dużym uproszczeniu,że w nim niżej zejdziesz z wyższą sprawnością, mniej się będzie jarzyło, zyskasz na ilości. Ważne jest też jaki jest wentylator, jaka jego wydajność i spręż przy schodzeniu do dołu, ważne przez jaki otwór tłoczy powietrze fabrycznie i jaki jest tunel w palniku....

w takich kotłach ok.12kW z pewnymi palnikami masz już nieco większy rozmiar wyjścia, główne napowietrzanie na średnicy ok.12cm (wzór na pole powierzchni koła...), nadal mała, ale już inna jest dmuchawka.

taki pewien palnik z dużą japą montowany w małym kotle ma bodajże 15x10cm japkę (janklos, który ma OEP10kW może podać dokładniej) a ograniczenie jego mocy odbyło sie przez zmniejszenie ilości otworów,,,, i aby było śmiesznie dlaczego taki nowszy OEPm 26kW większy może chodzić lepiej, ano dlatego,że w tym większym jest 1człon żeliwny mniej, więc siłą rzeczy japka na wyjście paliwa jest mniejsza pewnie coś w porywach 10x12cm. Sęk w tym,że tutaj na tych niskich mocach temp. spalin będą już tak niskie,że możesz sobie kocioł a także komin zniszczyć w 3-4lata a chyba o to nie chodzi

Na co możesz liczyć w warunkach domowych:
z odpowiednim palnikiem z małym wyjściem na paliwo itd itp:
4-5kW osiągniesz sprawności na poziomie 68-75% bez większego problemu a z praktyką i zacięciem za czas jakiś 82-85%
ok. 3-do 4kW coś w granicy 64-70%
a jak będziesz miał palnik z większa japagą, np. taką 10x14cm to wówczas 64% w porywach do 68%, wyżej pewnie nie podskoczysz
a niżej może Ci sie uda 55-60%

część 2

Zadymiarz-emeryt Zawijan z drugim zadymiarzem o kolejnym nicku bolkiem i lolkiem, zakładali tutaj swoje wątki, wychwalali pod niebiosa wcześniej co to nie zrobili, nie zbadali... ogniwo eko, następnie ogniwo eko plus a czas pokazał,że to wszystko jeden wielki dmuchany balon. Teraz nie potrafią inaczej jak oczerniac innych na około.
Niewygodne posty, które wypisali kilka lat temu wykazali, aby sie nie błaźnić. Powstało nowe cudo, więc teraz trzeba szczekać na około.
Najpierw naobiecywali wcześniej przy Ogniwie Eko Plus sprawności z kosmosu na niskich mocach, po czym teraz wypuszczając nowsze przyznali,że w tym eko plus sprawności są żenująco niskie.
Nie mam zamiaru tańczyć na tym wątku jak tych dwóch pogrywa.

Zawijan z tym drugim (pod innym wówczas nickiem) zapewniali o wielokrotnie wyższej żywotności palnika żeliwnego. Czas pokazał,że tak nie jest, te żeliwne tez się psują i wymagają serwisu. Sęk w tym,że nie do każdego palnika dostaniesz już dzisiaj podzespoły, część firm upadła- brucer, część zmieniła swoje odlewy i nie ma zapasu starych części.

Najbardziej irytujące jest,że do momentu, gdy nie wypuścili mniejszego palnika w sensie otworu na wyjście paliwa zarzekali się,że to głupota, zbędne, wystarczy mniej dziur napowietrzających a u ludzi wówczas paliło się bliżej kosza, koniec palnika czarno i spieki, wymiennik zasyfiony, ale tak miało być……

cześć 3

Chcesz ogniwo- pytaj o czyszczenie, sterownik, jak wyglądają ich kosze zasypowe, pytaj o głośność pracy podajnika o cenę kosza zasypowego, bo ogniwo dosuszania nie robi. Najsłabszym punktem palników żeliwnych jest szybka degradacja koszy, gdy kocioł za duży lub węgiel wilgotny. Kosz przy palniku żeliwnym bez dosuszania możesz zajechać w 2lata a z tego co wiem, Ogniwo bardzo słono sobie za niego liczy, bo przy ich palniku jest inna ramka i tylko oni kosze oferują.
Drugim słabym punktem palnika żeliwnego burner jest głośniejsza praca i przenoszenie dźwięku buczenia po instalacji, to także kłopot m.in. ewmaru, ale są na rynku palniki żeliwne cichuteńko pracujące, ten problem udało się rozwiązać.

Największa bolączka to dośc szybko pojawia się korozja kosza, palniki żeliwne mocno się grzeję i dym cofa się do kosza, ciepły dym skrapla się na zimnych stalowych ściankach przyspieszając korozje stali, część userów róznych kotłów zrobiła sobie dziurawe konewki z koszy po 2latach. Kilka firm wprowadziło innowacje w postaci dosuszania, to pozwala, aby kosz się zachował dłużej w dobrej kondycji. W palnikach ze stalowym ślimakiem zajechanie kosza <5lat to prawdziwe mistrzostwo świata, ale zajechanie kosza w żeliwnym palniku w 2-3lata to już nic trudnego

burner, ekoenergia buczą dość głośno jak podają paliwo, nieco ciszej pracuje ewmar ze względu na przekładki gumowe, ale też mega cichy nie jest. Z żeliwnych ciuchuteńko chodzą batory oraz jeszcze jeden inny palnik....

Ogniwo nie ma dosuszania, wiec łatwiej i szybciej możesz uszkodzić kosz zasypowy
Nie wiem ile kosztuje ich kosz a plotek nie powtarzam, sprawdź cenę sam, bo to prędzej czy póxniej musisz kupić przy każdym kotle.

Mają motoreduktor złożony z dwóch podzespołów, więc będzie chodził głośniej.

Ciszej chodzą inne, ale nie chce wymieniać jakie, bo nie chcę aby oficjalnie na forum pokazała się ich nazwa, aby sobie ogniwo mogło przeskoczyć i zasługi sobie przypisać czy jakas inna firma. Niech dochodzą sami.

Coś mi się zdaje że nie znajdziesz kotła który by spełniał Twoje wszystkie wymaganie.
Może skoncentruj się na tym co mówią użytkownicy poszczególnych kociołków i bardziej na tej podstawie dokonaj wyboru.

tylko.węgiel
14-10-2015, 19:12
Coś mi się zdaje że nie znajdziesz kotła który by spełniał Twoje wszystkie wymaganie.
Może skoncentruj się na tym co mówią użytkownicy poszczególnych kociołków i bardziej na tej podstawie dokonaj wyboru.

Nie rozumiem, o jakich "wszystkich" moich wymaganiach piszesz. Jak na razie, chcę tylko, żeby mój mały kocioł miał zweryfikowane: moc i sprawność oraz temperaturę spalin i zawartość tlenu w spalinach. Czy według Ciebie nie ma takich kotłów?
Ja jeden już znalazłem.
Pierwszy krok mam za sobą.
Znalazłem także "szczęśliwych Cyganów", którzy mają takie kotły od kilku lat.

Chciałem go porównać z innym, ale nici z tego wyszły. Widocznie ten drugi nie nadaje się do porównań z tym pierwszym.

tylko.węgiel
14-10-2015, 19:13
Doradźcie koledze tylko.węgiel pompę ciepła, lub ogrzewanie
elektryczne.

A pisałeś, że są lepsze kotły. I co?

Andrzej_M_
14-10-2015, 20:10
,,,, Chciałem go porównać z innym, ale nici z tego wyszły. Widocznie ten drugi nie nadaje się do porównań z tym pierwszym.

@ tylko.węgiel, niestety wybrałeś złą skalę porównawczą.


Więc nie dziw się, że "rzecznik prasowy" producenta kotłów PPHU "SEKOM-Łucki" odmówił podania danych w celach porównawczych

lestek27
14-10-2015, 20:36
Nie rozumiem, o jakich "wszystkich" moich wymaganiach piszesz. Jak na razie, chcę tylko, żeby mój mały kocioł miał zweryfikowane: moc i sprawność oraz temperaturę spalin i zawartość tlenu w spalinach. Czy według Ciebie nie ma takich kotłów?
Ja jeden już znalazłem.
Pierwszy krok mam za sobą.
Znalazłem także "szczęśliwych Cyganów", którzy mają takie kotły od kilku lat.

Chciałem go porównać z innym, ale nici z tego wyszły. Widocznie ten drugi nie nadaje się do porównań z tym pierwszym.

Dla mnie ważniejsze są inne kryteria ale jeśli Ty masz takie to wystarczy porównać papiery kilku kotłów i wybrać jeden " najlepszy ".

bobasxx
14-10-2015, 21:01
Nie rozumiem, o jakich "wszystkich" moich wymaganiach piszesz. Jak na razie, chcę tylko, żeby mój mały kocioł miał zweryfikowane: moc i sprawność oraz temperaturę spalin i zawartość tlenu w spalinach. Czy według Ciebie nie ma takich kotłów?
Ja jeden już znalazłem.
Pierwszy krok mam za sobą.
Znalazłem także "szczęśliwych Cyganów", którzy mają takie kotły od kilku lat.

Chciałem go porównać z innym, ale nici z tego wyszły. Widocznie ten drugi nie nadaje się do porównań z tym pierwszym.

Kolejny "normalizator", a może ten pierwszy...?
Od samego początku coś tu brzydko pachnie :confused:

lsd
14-10-2015, 21:25
Wszystkie kryteria kolegi spełnia ogniwo oep10kW ,a raczej drogę eliminacji pozostał tylko ten. Dodam tylko jedno. O uszy mi się obilo, że te kotły w tym czasie wychodzą w różnej nieprzewidywalnej konfiguracji tzn. trzeba dokładnie dopytac z która wersja sterownika i palnika dany model bedzie...no i oczywiście czy papier z badań jest aktualny do danej konfiguracji, bo może się okazać ,że psu na budę on.

timon120777
15-10-2015, 08:54
Mam pytać sam siebie, jaki chcę kocioł? A co ja wiem o kotłach?

Ja wiem, co chcę:
Najmniejszy kocioł z podajnikiem automatycznym na węgiel, ale żebym mógł zobaczyć zweryfikowane badaniami wyniki: mocy, sprawności oraz temperatury spalin wylotowych i zawartości tlenu w spalinach.
Jak na razie - moje kryteria spełnia tylko OEP 10kW (z tych propozycji, które mi podaliście).

Informacji nie dostałem za wiele. Chyba sam mi to przyznasz, że pole wyboru mam niewielkie.
Mam nadzieję, że może jeszcze zawijan zainteresuje się moim pytaniem i poda więcej informacji.

tak to Ty masz wiedziec czego chcesz
jak kupujesz samochód to pytasz znajomych co by chcieli czy opierasz się na swoich oczekiwaniach i preferencjach?
twierdzisz że nic o kotłach nie wiesz ale nagle domagasz się kompletu badań z wynikami o które nie pyta więcej niż promil użytkowników
nie wierze w Twoje intencje
dla mnie albo kiepski z Ciebie handlarz albo ten watek to kolejna próba skierowania dyskusji w stronę jedynie słusznego rozwiązania.
na koniec napisze jeszcze słowo o tym co napisałeś o Jareckim
nie sprzedaje Ci nic pod stołem - ma oficjalny profil a że informacje wysyła prywatnie to się nie dziwię
w negocjacjach nie odkrywa sie przed wszystkimi swoich kart i negocjuje z każdym indywidiualnie jeśli jest potrzeba
a Ty podobno handlowiec postąpiłeś nieetycznie upubliczniając jego wiadomości bez jego zgody.
nie wspomnę o kulturze dyskusji panie handlarzyno
to jest mój ostatni post w tym temacie ponieważ nie widzę sensu w to dalej brnąć
nie jesteś partnerem do dyskusji
sugeruję rozpalić ognisko w salonie i podpiąć analizator spalin
będziesz miał rzetelne wyniki i to nie z labolatorium a eksploatacyjne

Wlodek_PID
15-10-2015, 11:32
A pisałeś, że są lepsze kotły. I co?

Ty nie chcesz kupić kotła, tylko prowadzisz jakieś gierki.

Arturo, Liwko, do dzieła! Namówcie kolegę na PC :) :)

fotohobby
15-10-2015, 12:13
Ty nie chcesz kupić kotła, tylko prowadzisz jakieś gierki.

Arturo, Liwko, do dzieła! Namówcie kolegę na PC :) :)

Nick jest wybitnie zniechęcający ;)

tylko.węgiel
15-10-2015, 12:27
Dla mnie ważniejsze są inne kryteria ale jeśli Ty masz takie to wystarczy porównać papiery kilku kotłów i wybrać jeden " najlepszy ".

Tak, papiery to dla mnie podstawa. Jeśli znajdę inne kotły z papierami, to będę je porównywał. A jestem pewien, że znajdę, bo to niemożliwe, żeby wszyscy sprzedawali pod stołem. Dlatego też uważam Was za niewiarygodnych, bo podaliście mi tylko takie kandydatury, jakie podaliście. Dam sobie radę. Spoko.

tylko.węgiel
15-10-2015, 12:31
tak to Ty masz wiedziec czego chcesz
jak kupujesz samochód to pytasz znajomych co by chcieli czy opierasz się na swoich oczekiwaniach i preferencjach?
twierdzisz że nic o kotłach nie wiesz ale nagle domagasz się kompletu badań z wynikami o które nie pyta więcej niż promil użytkowników
nie wierze w Twoje intencje
dla mnie albo kiepski z Ciebie handlarz albo ten watek to kolejna próba skierowania dyskusji w stronę jedynie słusznego rozwiązania.
na koniec napisze jeszcze słowo o tym co napisałeś o Jareckim
nie sprzedaje Ci nic pod stołem - ma oficjalny profil a że informacje wysyła prywatnie to się nie dziwię
w negocjacjach nie odkrywa sie przed wszystkimi swoich kart i negocjuje z każdym indywidiualnie jeśli jest potrzeba
a Ty podobno handlowiec postąpiłeś nieetycznie upubliczniając jego wiadomości bez jego zgody.
nie wspomnę o kulturze dyskusji panie handlarzyno
to jest mój ostatni post w tym temacie ponieważ nie widzę sensu w to dalej brnąć
nie jesteś partnerem do dyskusji
sugeruję rozpalić ognisko w salonie i podpiąć analizator spalin
będziesz miał rzetelne wyniki i to nie z labolatorium a eksploatacyjne

Nie opublikowałem "wiadomości prywatnych od jareckiego". Ja pokazałem tylko "brak konkretnych wiadomości", jaki od niego otrzymałem. Przecież on żadnych wiadomości technicznych mi nie przekazał. Jak myślisz? Dlaczego?

QIM
15-10-2015, 12:55
Ten, kto upublicznia prywatną korespondencję bez zgody drugiej osoby, to... (tu wstawić dowolne obelżywe słowo). Życzę ci takich właśnie kontrahentów. Małą literą celowo.
Wszystkim, którzy uważają tak samo, proponuję zakończyć wymianę zdań z tym... (tu wstawić ulubione obelżywe słowo)

Wlodek_PID
15-10-2015, 13:55
Tak, papiery to dla mnie podstawa. Jeśli znajdę inne kotły z papierami, to będę je porównywał. A jestem pewien, że znajdę, bo to niemożliwe, żeby wszyscy sprzedawali pod stołem. Dlatego też uważam Was za niewiarygodnych, bo podaliście mi tylko takie kandydatury, jakie podaliście. Dam sobie radę. Spoko.

Zajmuję się zawodowo elektroniką 40 lat (wtedy zacząłem studia, chociaż
jeszcze było 5 lat technikum). Przez ten czas kupowałem mnóstwo sprzętu
elektronicznego - domowego i innego.

Nigdy nie sprawdzałem, ani nie żądałem badań. Teraz też tego nie robię.
Od tego są urzędy. Nie znam nikogo, kto kupując telewizor żąda raportu
z badań EMC, albo LVD!

dębowy
15-10-2015, 16:23
:spam:

lestek27
15-10-2015, 17:19
Tak, papiery to dla mnie podstawa. Jeśli znajdę inne kotły z papierami, to będę je porównywał. A jestem pewien, że znajdę, bo to niemożliwe, żeby wszyscy sprzedawali pod stołem. Dlatego też uważam Was za niewiarygodnych, bo podaliście mi tylko takie kandydatury, jakie podaliście. Dam sobie radę. Spoko.
Ja Tobie żadnych kotłów nie proponowałem. Kocioł z podajnikiem mam jeden i nigdy wcześniej tego typu kotła nie używałem. Wybrałem go zapoznając się z opiniami osób które takie kotły używają i nie narzekam.
Kieruj się dalej badaniami i wybieraj. Wybór należy tylko do Ciebie. Atakujesz bezpodstawnie. Przydałoby się trochę kultury i pokory skoro oczekujesz pomocy w wyborze, bo rozumiem że założyleś wątek w tyn właśnie ceku.

tylko.węgiel
15-10-2015, 18:24
Ten, kto upublicznia prywatną korespondencję bez zgody drugiej osoby, to... (tu wstawić dowolne obelżywe słowo). Życzę ci takich właśnie kontrahentów. Małą literą celowo.
Wszystkim, którzy uważają tak samo, proponuję zakończyć wymianę zdań z tym... (tu wstawić ulubione obelżywe słowo)

Nie prosiłem nikogo o żadne "prywatne wiadomości".
Prosiłem o informacje do dyskusji na publicznym blogu.
Czy to jasne? Czy to takie trudne do zrozumienia?

tylko.węgiel
15-10-2015, 18:30
Nie prosiłem nikogo o żadne "prywatne wiadomości".
Prosiłem o informacje do dyskusji na publicznym blogu.
Czy to jasne? Czy to takie trudne do zrozumienia?

Niektórzy na tym wątku pomogli mi bardzo.
Niektórzy zaś... no cóż, nie będę pisał, co myślę o tych drugich niektórych.

Będę sobie dalej pytał o to, co mnie interesuje. Jeśli się to komuś nie podoba, niech nie pisze do mnie. A w każdym razie - nie "na priva".

zawijan
15-10-2015, 20:33
Niektórzy na tym wątku pomogli mi bardzo.
Niektórzy zaś... no cóż, nie będę pisał, co myślę o tych drugich niektórych.

Będę sobie dalej pytał o to, co mnie interesuje. Jeśli się to komuś nie podoba, niech nie pisze do mnie. A w każdym razie - nie "na priva".

Gratulacje.
Sfora, która grasuje na tym forum, nie dała Ci rady. Nie udało jej się upolować kolejnej ofiary. W dodatku, pokąsałeś ją dotkliwie, upubliczniając stosowane przez nią metody działania. Sfora wyje z bólu. Widać to wyraźnie w jej wpisach dotyczących Twojej osoby. Nie przejmuj się. Tak to już jest od dawna. Pokażę Co coś z archiwum forum wordpress.com - to zarchiwizowane tam materiały z 2009r., kiedy to zacząłem tworzyć blog poradnikowy o kotłach c.o. https://web.archive.org/web/20090909072217/http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fweb.archive.org%2 Fweb%2F20090909072217%2Fhttp%3A%2F%2Fzawijan.wordp ress.com%2Fregulatory-kotlow%2F)
Bardzo interesująca jest dyskusja pod tym rozdziałem bloga.
Żeby było jaśniej - odcyfruję niektóre nicki osób, biorących udział w tej dyskusji:
Jarosław Orłowski to obecny na tym wątku jarecki79
wlodek smelcerz to obecny na tym wątku Wlodek_PID
Sławomir Janiszewski to mój partner od bloga zawijan_2
ZawiJan to oczywiście obecny na tym wątku zawijan

Tak, znamy się od roku 2009. Szmat czasu. Warto przeczytać.

Wrócę tu jutro, aby trochę podyskutować o problemach, które mogą Cię zainteresować.
Do zobaczenia.

zawijan
15-10-2015, 20:36
Zajmuję się zawodowo elektroniką 40 lat (wtedy zacząłem studia, chociaż
jeszcze było 5 lat technikum). Przez ten czas kupowałem mnóstwo sprzętu
elektronicznego - domowego i innego.

Nigdy nie sprawdzałem, ani nie żądałem badań. Teraz też tego nie robię.
Od tego są urzędy. Nie znam nikogo, kto kupując telewizor żąda raportu
z badań EMC, albo LVD!

A swoje produkty badasz? Czy może uważasz, że ich badanie jest zbędne?

bolek_bolecki
15-10-2015, 21:00
-> tylko.węgiel
Wpadnij do mnie na forum. Wszyscy się czegoś ciekawego dowiemy.

QIM
15-10-2015, 21:23
Nie prosiłem nikogo o żadne "prywatne wiadomości".
Prosiłem o informacje do dyskusji na publicznym blogu.
Czy to jasne? Czy to takie trudne do zrozumienia?

To trzeba było na nie nie odpowiadać... Skasować, zignorować... Taki spec pewnie to potrafi. A tak, wyszedłeś na zwykłego....


klik:



Nie wypraszaj mnie z bloga, który nie jest Twoim blogiem.

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.info-ogrzewanie.pl%2Ftopic%2F15678-pomoc-w-wyborze-kotla-na-ekogroszek%2F%3Fp%3D154889)

lsd
15-10-2015, 21:42
Drogi Zawijanie proszę nie być takim skromnym i proszę się również przedstawić.
Zawijan-Jacek Zawistowski ,powiązany z firma Ogniwo co najmniej od 2009r. do dziś.

zawijan
16-10-2015, 09:32
Drogi Zawijanie proszę nie być takim skromnym i proszę się również przedstawić.
Zawijan-Jacek Zawistowski ,powiązany z firma Ogniwo co najmniej od 2009r. do dziś.
Jakbyś przeczytał sobie te archiwa, do których link podałem, to zobaczyłbyś, że przez długi, długi czas "stało tam napisane" dokładnie kim jestem. Nie ukrywam się pod różnymi nickami, jak niejaki jarecki79 vel Pieklorz, nie piszę do nikogo "na priva" po kryjomu posyłając oferty i tendencyjne informacje, aby wyłudzić kupno swoich produktów.
I co najważniejsze, nie sprzedaję żadnych kotłów, sterowników itp., ani swoich, ani cudzych.
A powiązany byłem, jak już pisałem na tym forum, wyłącznie z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla, na podstawie umowy o pracę. Poprzez instytut byłem powiązany z przeważającą ilością naszych firm kotlarskich, także z INSTALCO (to ta od kotłów RBR), także z grupą firm z Pleszewa (to te od kotłów Skam), także z DEFRO, SAS, ZĘBIEC... i wiele, wiele innych. Do połowy roku 2009 moje podpisy znajdziesz na świadectwach z badań wykonywanych przez IChPW z Zabrza.

A ty piszesz, wybierając tendencyjnie wyrywkowe informacje, które ci pasują do twoich niecnych intencji. Jak ta cała sfora. To jej metody działania. Niezmienne od lat, choć techniki kotlarskie zmieniły się przez te lata bardzo, bardzo.

zawijan
16-10-2015, 11:10
Mam taki dom:
-połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
-każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
-połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
-w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
-łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
- do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
Tak wygląda dom.

Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
-Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
-Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

Jaki kocioł?
Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy...

Po wielokroć pisałem już, tutaj i gdzie indziej, że nie udzielam żadnych rad. Nie jestem doradcą. Przekazuję tylko informacje, o pewnych rzeczach, bądź sprawach, na których się znam. Tobie też nic nie doradzę.
Zadam Ci tylko kilka pytań, na które będziesz musiał odpowiedzieć sobie sam. Znaczy, znaleźć na nie odpowiedzi.

1. Czy wiesz już, do którego komina podłączysz swój wymarzony kocioł? Czy wiesz już, jakie roboty i formalności czekają Cię w tym zakresie?

2. Czy wiesz już, jaką chcesz mieć instalację wodną c.o.? Grawitacyjną (bez pomp), czy pompową? Niektórzy tutaj mają nawet po 4 pompy w swoich instalacjach. Podłogową, czy grzejnikową, czy mieszaną? Z buforem, czy bez? Doradców znajdziesz tu co niemiara. Byle tylko nie pokłócili się, zamiast Ci doradzać.

3. Czy naprawdę chcesz, w tym przepięknie urządzonym przez dziadka i ojca mieszkaniu, zrywać podłogi i kuć w ścianach, aby zrobić w nim nowoczesną instalację wodną centralnego ogrzewania?

4. Czy już wiesz, ile taka instalacja będzie Cię kosztować? Piwnicę na kocioł i paliwo już masz. Strych na ulokowanie zbiornika wyrównawczego masz. Komin dla kotła też masz. Ale instalacja wodna c.o. nie jest wcale tania.

5. Czy próbowałeś już policzyć sobie, ile ciepła musisz wyprodukować, aby zagrzać swój dom i wodę użytkową? Czy próbowałeś policzyć sobie, ile będzie Cię kosztować ogrzewanie węglowe, tzn. węgiel z dostawą + prąd do napędu podajnika, wentylatora, pomp itd.? Czy próbowałeś policzyć sobie koszty innych rodzajów ogrzewania, aby porównać je z ogrzewaniem węglowym?
Węgiel jest najtańszy. To prawda. Przy Twoim jednak mieszkaniu, raczej niedużym, ta różnica w kosztach może być zbyt mała, aby pokryć wszelkie inne niedogodności związane z ogrzewaniem węglowym.

To, jak widzisz, tylko 5 pytań (bo kocioł już wybrałeś :rolleyes:). Spróbuj zacząć od nich. Pisałeś, że masz jeszcze czas na realizację swojego planu, ale sugeruję, abyś zaczął szukać tych odpowiedzi jak najszybciej, bo w miarę poznawania tych odpowiedzi będzie rosła ilość kolejnych pytań. Na bank będzie rosła.

Myjk
16-10-2015, 11:12
choć techniki kotlarskie zmieniły się przez te lata bardzo, bardzo.
Nie zmieniły się jednak na tyle, aby przestały z komina lecieć toksyczne i rakotwórcze związki szkodliwe dla ludzi -- inwestorów, rodzin inwestorów i sąsiadów. To jest największy problem, a Wy się tu jałowo tłuczecie o jakieś głupie papierki które nic w tej kwestii i tak nie zmieniają.

zawijan
16-10-2015, 11:25
Nie zmieniły się jednak na tyle, aby przestały z komina lecieć toksyczne i rakotwórcze związki szkodliwe dla ludzi -- inwestorów, rodzin inwestorów i sąsiadów. To jest największy problem, a Wy się tu jałowo tłuczecie o jakieś głupie papierki które nic w tej kwestii i tak nie zmieniają.
Jałowo - to pleciesz ty.
Ja mieszkam w Bytomiu już 70 lat. Wiesz, co to jest Bytom? Tak, to jedno z miast tzw. śląskiego trójkąta śmierci. Przez prawie 30 lat mieszkałem w domu ogrzewanym piecami kaflowymi. Tak samo jak przeważająca ilość mieszkańców tego miasta. I żyję, jak widzisz, dobrze się mam i wszystko wskazuje, że pożyję w zdrowiu jeszcze trochę. To co piszesz, to takie ple ple ble ble...
Pewnie, że trzeba odchodzić od węgla w ogrzewnictwie indywidualnym, ale nie to akurat jest najpoważniejszą przyczyną obecnego kiepskiego stanu naszego środowiska.
I nie to jest akurat tematem tego wątku :rolleyes:. Prawda?

poltowski2000
16-10-2015, 12:00
Jałowo - to pleciesz ty.
Ja mieszkam w Bytomiu już 70 lat. Wiesz, co to jest Bytom? Tak, to jedno z miast tzw. śląskiego trójkąta śmierci. Przez prawie 30 lat mieszkałem w domu ogrzewanym piecami kaflowymi. Tak samo jak przeważająca ilość mieszkańców tego miasta. I żyję, jak widzisz, dobrze się mam i wszystko wskazuje, że pożyję w zdrowiu jeszcze trochę. To co piszesz, to takie ple ple ble ble...
Pewnie, że trzeba odchodzić od węgla w ogrzewnictwie indywidualnym, ale nie to akurat jest najpoważniejszą przyczyną obecnego kiepskiego stanu naszego środowiska.
I nie to jest akurat tematem tego wątku :rolleyes:. Prawda?

Artysta z ciebie ,naprawde. W dodatku masz talent do scenariuszy

zawijan
16-10-2015, 13:13
Artysta z ciebie ,naprawde. W dodatku masz talent do scenariuszy
Nie wiem, o co ci chodzi, więc nie wiem, czy ci podziękować, czy cię zwymyślać... No, nie wiem.

boluslolusj23
16-10-2015, 13:42
Nie zmieniły się jednak na tyle, aby przestały z komina lecieć toksyczne i rakotwórcze związki szkodliwe dla ludzi -- inwestorów, rodzin inwestorów i sąsiadów. To jest największy problem, a Wy się tu jałowo tłuczecie o jakieś głupie papierki które nic w tej kwestii i tak nie zmieniają.

Szanowny Pan ma 100% racji.
Przy każdym spalaniu czegokolwiek powstają zawsze (pomijając spalanie czystego wodoru w czystym tlenie) substancje szkodliwe.
I o to chodzi, aby tak spalać to, co uważane jest za paliwo, aby z komina leciało tych wszystkich paskudztw było jak najmniej.
Temu po części służą te wszystkie "jakieś głupie papierki".
Te papierki podają do publicznej wiadomości, kto, kiedy i jak przeprowadził badani:a czego, po co, na co i dlaczego.
Podają ile tych wszystkich szkodliwych substancji "produkuje" - w tym przypadku kocioł na paliwa stałe i jak się ta produkcja ma do granicznych poziomów dopuszczalnych.
Zatem jeśli kocioł X w trakcje badań wyemitował x mg/m3 spalin określonych - badanych substancji i stanowi to np. n% wartości dopuszczalnej, gdzie n<max dop. to użytkownik ma prawo uważać, że jego truciciel jeszcze na niego ani na sąsiadow parolu nie zagiął.

Natomiast jeśli kocioł Y nie był badany wcale lub badania były "badaniami" i na dodatek wyniki nie zostały upublicznione, to co ma prawo sądzić użytkownik?
Że jego kociołek to cudo nad cudy i nie będzie się z byle innymi zadawał, czy może strach poopę by mu ścisnął, gdyby poznał rzeczywistość?

Cudownie by było, gdyby prawodawca wprowadził proste i skuteczne rozwiązanie:

Jednostka badająca uprawniona - z automatu upublicznia wyniki, a jeśli normy zostały przekroczone, to dodatkowo wysyla informację o takim dictum do organów kontrolnych.

Ale by się działo!

No co? Pomarzyć nie wolno?

timon120777
16-10-2015, 13:49
nie wszystko co boluslolusj23 pisze mi się podoba ale tu się zgadzam
najlepiej aby było coś na zasadzie homologacji
bada się produkt
jak spełnia normy dopuszczamy do sprzedaży
jak nie spełnia- wypad do warsztatu poprawiać do skutku albo sobie darować

boluslolusj23
16-10-2015, 14:59
nie wszystko co boluslolusj23 pisze mi się podoba ale tu się zgadzam
najlepiej aby było coś na zasadzie homologacji
bada się produkt
jak spełnia normy dopuszczamy do sprzedaży
jak nie spełnia- wypad do warsztatu poprawiać do skutku albo sobie darować

I ZA TO CIĘ (qrna) LUBIĘ!
:hug::hug:

p.s. a że to pewnie "pocałunek śmierci" to co innego.
Bo sfora szybko nie wybacza.

boluslolusj23
16-10-2015, 15:07
Drogi Zawijanie proszę nie być takim skromnym i proszę się również przedstawić.
Zawijan-Jacek Zawistowski ,powiązany z firma Ogniwo co najmniej od 2009r. do dziś.

A ja naiwnie myślałam, że on to już tylko dzięki zusowi żyje. Ma chłop zdrowie. Tam gdzie pisał to pracował, a pewnie nawet nie wiedział, ze równolegle gdzieś indziej też mu kasa leci.
Isd - podeślij mu jakieś namiary na jego papiery, to zgodnie z ustawą emerytalną zuś mu będzie musiał to co piszesz do emerytury doliczyć. I znowu kolejny milioner będzie. Ze starego portfela.
A ty będziesz z.dalał pewnie do śmierci i jeden dzień dłużej i nawet emerytury mieć nie będziesz.
Przyjmij wyrazy współczucia. Że ci żal poopę sciska. O zazdrości nawet nie wspominam.

p.s. gdybyś dał radę to walnij tutaj i moje c.v.

Będzie wesoło, będzie zabawa ... :wave:

Wlodek_PID
16-10-2015, 17:12
Gratulacje.
Sfora, która grasuje na tym forum, nie dała Ci rady. Nie udało jej się upolować kolejnej ofiary.
Bardzo interesująca jest dyskusja pod tym rozdziałem bloga.
Żeby było jaśniej - odcyfruję niektóre nicki osób, biorących udział w tej dyskusji:
Jarosław Orłowski to obecny na tym wątku jarecki79
wlodek smelcerz to obecny na tym wątku Wlodek_PID
ZawiJan to oczywiście obecny na tym wątku zawijan

Tak, znamy się od roku 2009. Szmat czasu. Warto przeczytać.

Wrócę tu jutro, aby trochę podyskutować o problemach, które mogą Cię zainteresować.
Do zobaczenia.

wlodek smelcerz z małej litery????

I bądź rozsądny - tylko.węgiel nie szuka kotła. Jeśli będziesz
z nim dyskutował, może się dowiesz, czego szuka..

zawijan
16-10-2015, 17:28
wlodek smelcerz z małej litery????

I bądź rozsądny - tylko.węgiel nie szuka kotła. Jeśli będziesz
z nim dyskutował, może się dowiesz, czego szuka..

Właśnie tak, z małej litery. Takiego nicka obrałeś sobie na moim blogu.

Rozsądku mi nie brakuje. Dobrze o tym wiesz.
A wy wszyscy, coście tak wsiedli na niego?
Za to, że nie chce kupić Skam-Pa bez papierów?
A może za to, że obnażył metody działania sfory?
A może za to, że ją okpił, jak małego Kazia?

Wlodek_PID
16-10-2015, 17:44
Jacku, na nikogo nie wsiadłem. A tylko.węgiel nie szuka kotła.
Po prostu taka jest prawda.

zawijan
16-10-2015, 17:45
Jacku, na nikogo nie wsiadłem. A tylko.węgiel nie szuka kotła.
Po prostu taka jest prawda.
A skąd Ty to wiesz?

boluslolusj23
16-10-2015, 17:53
wlodek smelcerz z małej litery????

I bądź rozsądny - tylko.węgiel nie szuka kotła. Jeśli będziesz
z nim dyskutował, może się dowiesz, czego szuka..

Kolego Inżynierze,

masz pan 100% racji. Tamtemu za braki gramatyczne dwa plus siadaj.
Ale jak ocenić ruch kolegi Inżyniera?
Modernizacja zgodna z wytycznymi sprawiedliwości i prawa (i na abarot)? To trzeba poczekać na po 25.10.2015. Te standardy dopiero zaczną działać, a Kolega Inżynier już przed szereg wychodzi!

Czy to się godzi aby dawać tzw. Odpowiedź z cytatem i modyfikować cytat bez podania informacji o modyfikacji cytatu?

Kolego Inżynierze! Czy tak was uczyli na WUML-u?

A fe!!!!

lsd
16-10-2015, 17:55
A ja naiwnie myślałam, że on to już tylko dzięki zusowi żyje. Ma chłop zdrowie. Tam gdzie pisał to pracował, a pewnie nawet nie wiedział, ze równolegle gdzieś indziej też mu kasa leci.
Isd - podeślij mu jakieś namiary na jego papiery, to zgodnie z ustawą emerytalną zuś mu będzie musiał to co piszesz do emerytury doliczyć. I znowu kolejny milioner będzie. Ze starego portfela.
A ty będziesz z.dalał pewnie do śmierci i jeden dzień dłużej i nawet emerytury mieć nie będziesz.
Przyjmij wyrazy współczucia. Że ci żal poopę sciska. O zazdrości nawet nie wspominam.

p.s. gdybyś dał radę to walnij tutaj i moje c.v.

Będzie wesoło, będzie zabawa ... :wave:

OjOj słoneczko ,nawet przeczytać posta że zrozumieniem nie 'umisz'. Być powiązanym ,a pracować to chyba różnica...ale spoko, wiem jak ci ciśnienie skacze ze złości.
Twojego CV nawet niesmiem ruszać bo wiesz .....niegodzien ja.

boluslolusj23
16-10-2015, 18:01
OjOj słoneczko ,nawet przeczytać posta że zrozumieniem nie 'umisz'. Być powiązanym ,a pracować to chyba różnica...ale spoko, wiem jak ci ciśnienie skacze ze złości.
Twojego CV nawet niesmiem ruszać bo wiesz .....niegodzien ja.

Szanowny Isd

DAWAJ! DAWAJ! Co się szczypiesz. Na co czekasz?
Jeszcze trochę i już nie będzie można. Nowe czasy idą!
Już zaczynają. To dawaj do sfory.

Starych nie ma, chata wolna, oj będzie bal! Oj będzie bal!

:wave::wave::wave::stirthepot::stirthepot:

jaki ... za frico się powiązac dał. A mógł mieć tak happy!

Jakby co, to ci pomogę.

Zaczynam moje cv

Urodził się, bo nie miał innego wyjścia.
Towarzysz Soso się przekręcił, to poszedł do szkoły.
Siedział w niej po 3 lata w każdej klasie. Aby sobie materiał utrwalić.
Upomniała się o niego armia. Był w tym czasie już w piątej klasie.

....

Wyższą Szkołę Strugania Fujarek w Zadupkowie Górnym przy KC ukończył eksternistycznie (miał znajomości na poczcie, to mu taniej przesyłki słali - w pakietach z tymi typu: uprzejmie donoszę, że: ...). Po 15 latach z wyróżnieniem. Wyróżniła go rektorowa, bo grał pierwsze skrzypce na pani rektorowej c..pce.

Resztę musisz mu już dopisać sam.

Jarecki79
16-10-2015, 18:02
Właśnie tak, z małej litery. Takiego nicka obrałeś sobie na moim blogu.

Rozsądku mi nie brakuje. Dobrze o tym wiesz.
A wy wszyscy, coście tak wsiedli na niego?
Za to, że nie chce kupić Skam-Pa bez papierów?
A może za to, że obnażył metody działania sfory?
A może za to, że ją okpił, jak małego Kazia?

Co Ty chłopie ściemniasz
masz wszystkich za baranów, myślisz,że nikt się nie domysla o co tu chodzi i kto oraz co zaczyna?
Nicków sobie możecie jeszcze 5zrobić.

Powtarzam, bo może do Twojej przyłbicy nie dotarło, ja mu w żadnym wypadku nie robiłem żadnej oferty na skama
zupełnie odwrotnie, po poście, dla przypomnienia:

Zapytam Cię, jako handlowiec handlowca - co kurwa mam przemyśleć, jak pierdolisz same ogólniki, bez żadnych konkretów? Brakuje Ci odwagi? To się odpierdol, a nie zabieraj mi czasu.
Albo chcesz mi coś konkretnego przekazać, albo nie?
Bez Ciebie też dam sobie radę.
Napisałem wyraźnie:
Ja Ci nic nie obrzydzam, napisz do użytkowników
ja nie chcę, abyś był użytkownikiem skama, jak w 3cim poście do mnie piszesz, abym się odpierdolił, to ja dziękuje postoję. Bierz ogniwo, to solidny kocioł.

i w każdym każdziusieńkim poście namawiam do kontaktu z użytkownikami, wymieniłem wuwoka, janklos,darase, reguta, do zebrania opinii i powiedziałem jak ma sobie ten kocioł postawić, jak wyciszyć, jak zakonserwować kosz. Na co ma zwracać uwagę.
Niech się dowie ile zapłaci za kosz, jak będzie musiał wymienić i ostatni fragment palnika.

Zatem prowokacja się nie udała, trzeba się było wysrać na wątku a mówiłem,że w dooopie mam Wasze zadymy i zagrywki i nie chce być w nic wciągany, to se ciooool zacytował prywatne posty.
Co więcej dałem mu do rozważenia kotły Galmet12, Defro10kW, Zębiec9kW.
Podawałem sprawności na konkretnych mocach w warunkach domowych, chyba niepotrzebnie. Doradziłem też, aby sobie zamontował ciepłomierz.
To wszystko jednak było niby nie techniczne.

Nie życze sobie zatem, aby ktoś sugerował obojętnie czy Ty czy ten Twój kolega tylko.węgiel,że mu na priva coś oferowałem.
Na wątkach wcześniej pytał - widział linki i mógł zobaczyć wykresy, Wy też, bo to było na wątkach.

Tlenu w spalinach nie podaje instytut notyfikowany, bo jak wiesz lub nie wiesz, na badaniach w normie podaje się w przeliczeniu na 10%tlenu w spalinach, jednostka notyfikowana podaje za to lambdę. Generalnie kiście się we własnym sosie

a z kolei w kwestii kontroli, to takie się np. odbywają, ale dając fory kotłom wyniki sa w przeliczeniu na 13%tlenu w spalinach.


Marna ta nowa akcja Zawijan, jak i marne to pisanie.

lsd
16-10-2015, 18:06
A ty piszesz, wybierając tendencyjnie wyrywkowe informacje, które ci pasują do twoich niecnych intencji. Jak ta cała sfora. To jej metody działania.

Nie bardzo rozumiem jakich niecnych intencji, jestem zwykłym użytkownikiem , wy wszędzie widzicie sfory ,które was chcą zgno...c na każdym forum na którym się pojawicie.Przypadek? A wy takie biedne zuczki walczycie że złem.

zawijan
16-10-2015, 18:15
Co Ty chłopie ściemniasz
masz wszystkich za baranów...
Ośmieszasz się. Nie widzisz tego?