PDA

Zobacz pełną wersję : Formalności okołobudowlane, jak długo?



dawiddur
02-10-2015, 17:08
Posiadam działkę rolną, która w MPZP widnieje jako budowlana. Mam na niej podłączoną wodę z wodociągu. Umową o wykonanie przyłącza elektrycznego już podpisana (działka nieogrodzona, niezabudowana). Wybraliśmy już projekt budowlany, w który nie chcemy wnosić zmian. Uchwałę Rady Gminy w sprawie MPZP przeczytałem, i jak najbardziej mogę budować ten konkretny budynek.

Teraz pojawia się moje pytanie.
Do połowy listopada tego roku mam czas, aby skorzystać z bardzo dobrych warunków kredytowych na budowę tego domu. Pracownicy gminy i starostwa będą mi sprzyjać, tzn. nie rzucać kłód pod nogi. Jakie minimum formalności muszę wykonać?

Dopiero się edukuje, ale widzę to tak:
- zmienić przeznaczenie swojej działki (jej części) w gminie/ starostwie?
- kupić projekt budowlany?
- wystąpić o pozwolenie na budowę?
- starać się o udzielenie kredytu?
- cała reszta?


Po prostu nie wiem czy próbować wyrobić się w czasie.
Pozdrawiam,

turalyon
02-10-2015, 17:28
W 1,5 miesiąca? Nie ma szans

Nefer
02-10-2015, 17:39
Adaptacja projektu.

dawiddur
02-10-2015, 17:41
Przed pozwoleniem na budowe musi nastąpić adaptacja?

Nefer
02-10-2015, 17:43
Adaptacja do warunków lokalnych. Architekt przygotowuje również inne dokumenty będące częścią projektu składanego do PnB.
Dobrze też zrobić badania gruntu. Znaleźć kierownika budowy, ekipy, geodetę. Zgłosić rozpoczęcie prac budowlanych i poczekać aż się umocuje.
O PnB. NIe wiem na ile nowa ustawa zmienia te wymagania. Na stronie gminy/starostwa na pewno coś jest.
http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/prawo-budowalne-jak-uzyskac-pozwolenie-na-budowe,132_7002.html

Nefer
02-10-2015, 17:47
Tak jest w mojej dzielnicy (kliknij wnioski)
http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/wydawanie-decyzji-o-pozwoleniu-na-budowe

dawiddur
02-10-2015, 17:54
Faktycznie, nierealne.
Dziękuje za pomoc, wrzucam na luz.
Pozdrawiam

Nefer
02-10-2015, 17:57
Wiosna już niedługo :) Szykuj się ze startem jak śnieg stopnieje - to już niewiele czasu zostało :)