PDA

Zobacz pełną wersję : Profile narożnikowe z regulowanym kątem - pomocy!



maxtor
31-08-2004, 10:54
Potrzebuję pilnej informacji o takich profilach. Tradycyjne aluminiowe nie dają się precyzyjnie wygiąć do odpowiedniego kąta (przy wykuszu mam narożniki o kątach ok. 120 stopni). Mój wykonawca wygipsował te narożniki metodą tradycyjną, ale efekt pozostawia sporo do życzenia. Na razie nigdzie (forum, sklepy) nie znalazłem takich profili. Niektórzy coś tam słyszeli, ale żadnych konkretów. Dziękuję za każdą informację.

pzdr
maxtor

Wiech
31-08-2004, 11:10
Czy chodzi Ci o łączenie dwóch płyt GK pod różnym kątem?Wiech.

maxtor
31-08-2004, 11:20
Potrzebuję listwy do wykończenia narożnika, na którym jest tynk tradycyjny i gładź gipsowa, a także listwy do wykończenia połączenia dwóch płyt k-g. Jedyne co znalazłem w tej chwili w internecie (chyba właśnie tego potrzebuję) to listwa narożnikowa uniwersalna, plastikowa, ale w moim regionie nie moge tego zdobyć.

pzdr
maxtor

Wiech
31-08-2004, 12:08
Do łączenia płyt GK o różnych kątach jest taśma z wtopionymi paskami aluminium szerokości ok 6-7 cm .Wygląda to tak że pasek Al.jest przedzielony na pół połączony taśmą.Przy łączeniu GK.nakłada się na narożnik i szpachluje.Widziałem dość duży zwój tej taśmy i sprzedają to na mb.Odnośnie tego drugiego łączenia nie wypowiadam się(wydaje mi sie że mogło by być to samo .Wiech

maxtor
31-08-2004, 18:40
Kupiłem dzisiaj listwę narożnikową uniwersalną (plastikową), ale nie udaje się jej rozgiąć wystarczająco, więc chyba mi się nie przyda. Poszukam tej siatki z wtopionymi paskami aluminium. A może ktoś jeszcze mi coś doradzi?

pzdr
maxtor

maxtor
31-08-2004, 18:40
Kupiłem dzisiaj listwę narożnikową uniwersalną (plastikową), ale nie udaje się jej rozgiąć wystarczająco, więc chyba mi się nie przyda. Poszukam tej siatki z wtopionymi paskami aluminium. A może ktoś jeszcze mi coś doradzi?

pzdr
maxtor