PDA

Zobacz pełną wersję : Coś na podłogę z desek- panele? linoleum?



tomcio83
02-10-2015, 18:54
Witam,
W domu mam podłogę z desek sosnowych (to nie jest parkiet- o ile mi wiadomo deski są elementem konstrukcyjnym podłogi)
jest to miękkie drewno, które szybko niszczeje, zwłaszcza że w domu dwa psy, w przedpokoju chodzi się w butach itd.
Nie chcę po raz kolejny bawić się w cyklinowanie, tylko wprowadzić jakieś rozwiązanie na stałe- albo chociaż na 7-10 lat żeby wytrzymało.
Myślę o panelach podłogowych z pcv. Ale pomyślałem, że trochę szkoda zakrywać te piękne drewno i pomyślałem, żeby na podłodze położyć panele, ale np. przezroczyste, żeby deski pod spodem były dalej widoczne. Albo jakaś wykładzina, linoleum? Niestety nic takiego nie znalazłem, ale może macie jakieś wskazówki? myślałem o podłożu epoksydowym, ale raz że cena zaporowa (z robocizną 300zł/metr kwadratowy) poza tym nie wiem czy są przezroczyste żywice no i najważniejsze- czy podłoże się nadaje? pewnie na te deski trzeba by położyć jakąś folię? uszczelniającą, a wtedy inwestycja traci sens.
Będę wdzięczny za wskazówki, pomysły, nawet lekko szalone.

jarekkur
02-10-2015, 19:58
Witam,
W domu mam podłogę z desek sosnowych (to nie jest parkiet- o ile mi wiadomo deski są elementem konstrukcyjnym podłogi)
jest to miękkie drewno, które szybko niszczeje, zwłaszcza że w domu dwa psy, w przedpokoju chodzi się w butach itd.
Nie chcę po raz kolejny bawić się w cyklinowanie, tylko wprowadzić jakieś rozwiązanie na stałe- albo chociaż na 7-10 lat żeby wytrzymało.
Myślę o panelach podłogowych z pcv. Ale pomyślałem, że trochę szkoda zakrywać te piękne drewno i pomyślałem, żeby na podłodze położyć panele, ale np. przezroczyste, żeby deski pod spodem były dalej widoczne. Albo jakaś wykładzina, linoleum? Niestety nic takiego nie znalazłem, ale może macie jakieś wskazówki? myślałem o podłożu epoksydowym, ale raz że cena zaporowa (z robocizną 300zł/metr kwadratowy) poza tym nie wiem czy są przezroczyste żywice no i najważniejsze- czy podłoże się nadaje? pewnie na te deski trzeba by położyć jakąś folię? uszczelniającą, a wtedy inwestycja traci sens.
Będę wdzięczny za wskazówki, pomysły, nawet lekko szalone.
Nic tutaj z Twoich planów. Żywica epoksydowa odpada mimo, że jest przeźroczysta! PCV 3mm odpada! Przeźroczystych okładzin podłogowych nie ma na rynku!
Aby położyć panele musisz deski wyrównać cykliniarką. Deski muszą być mocno związane z legarami. Na deski położyć powinieneś eko płyty a na nie panele drewniane (lepeiej) lub laminat.

golfgolf
06-10-2015, 09:31
polecam Twojej uwadze blog naszmateus.blogspot . Tam jest m.in. opisana renowacja 100 letniej podłogi sosnowej. Zobacz jak pięknie można to zrobić i nie popełniaj takiego "barbarzyństwa" jak przykrywanie desek drewnianych PCV. Wykorzystaj to co masz. Pozdrawiam

Piotr__79
13-12-2015, 13:57
Witam,
W domu mam podłogę z desek sosnowych (to nie jest parkiet- o ile mi wiadomo deski są elementem konstrukcyjnym podłogi)
jest to miękkie drewno, które szybko niszczeje, zwłaszcza że w domu dwa psy, w przedpokoju chodzi się w butach itd.
Nie chcę po raz kolejny bawić się w cyklinowanie, tylko wprowadzić jakieś rozwiązanie na stałe- albo chociaż na 7-10 lat żeby wytrzymało.
Myślę o panelach podłogowych z pcv. Ale pomyślałem, że trochę szkoda zakrywać te piękne drewno i pomyślałem, żeby na podłodze położyć panele, ale np. przezroczyste, żeby deski pod spodem były dalej widoczne. Albo jakaś wykładzina, linoleum? Niestety nic takiego nie znalazłem, ale może macie jakieś wskazówki? myślałem o podłożu epoksydowym, ale raz że cena zaporowa (z robocizną 300zł/metr kwadratowy) poza tym nie wiem czy są przezroczyste żywice no i najważniejsze- czy podłoże się nadaje? pewnie na te deski trzeba by położyć jakąś folię? uszczelniającą, a wtedy inwestycja traci sens.
Będę wdzięczny za wskazówki, pomysły, nawet lekko szalone.


Jeśli chodzi o przykrycie, może rzeczywiście pvc. Przykleja się to do wylewki samopozimującej na całej powierzchni panel obok panela i tyle.

gnago
13-12-2015, 16:37
no to płyty szkła na ta podłogę będzie jakieś kilka setek za metr. Za to widać będzie słoje i szpary starej podłogi. Oczywiście muszą być odpowiednio zabezpieczone przed porysowaniem . Można fabrycznie, ale taniej będzie można osobiście buteleczka na te 2 metry kwadratowe to jedynie ok. 200 zeta. I starczy na jakieś dwa lata.
Ale w kwocie zmieści się wymiana podłogi na taką z jakiegoś drewna egzotycznego