PDA

Zobacz pełną wersję : różnica w kolorze okien



szkolas10
06-10-2015, 09:32
witam,

kupiłem okna firmy xxx i okazało się, że faktura między ramą a skrzydłem jest różna. Sprzedawca upiera się że to norma i jest tak zrobione specjalnie żeby okna były bardziej podobne do okien drewnianych. Jednak nie wszystkie okna są tak "specjalnie zrobione", Jedno z okien ma taką sama fakturę na całej swojej powierzchni. Nie chcą uznać mojej reklamacji. Czy to normalne??? Czy są jakieś normy określające zakres różnic pomiędzy elementami okna??

333029

333030

333031

finlandia
08-10-2015, 17:40
Norm na to nie ma. Jedynie przyzwoitość i zapisy w umowie (ale raczej nie dotyczyly koloru). Wygada ze producent mial profile z roznych dostaw pokryte roznymi okleiny od roznych dostawcow. Malo profesjonalne i mi sie raczej kojarzy ze slabym, malym producentem.

Oknoplast-Kraków
28-10-2015, 15:12
Witam,

załączone przez Pana zdjęcia wskazują na różnice barwienia kształtowników. Może ona wynikać z niskiej jakości materiału lub błędu w procesie technologicznym jaki producent Pana okien wykorzystał do barwienia. Wykończenie okien, w tym jakość ich barwienia są kwestią estetyczną, dlatego warto przy wyborze producenta okien postawić na jego doświadczenie lub ocenić produkty przed dokonaniem wyboru.
W Oknoplast obowiązują standardy wykończenia i normy, które dopuszczają produkt na rynek. W powyższym przypadku takich norm prawdopodobnie zabrakło.

Jeżeli w przyszłości chciałby Pan mieć pewność, że zamówione okna będa spójne kolorystycznie, a poszczególne elementy wyglądały estetycznie, zapraszamy do wspólpracy z nami.


pozdrawiam
Grzegorz Bułat
kierownik technologii OKNOPLAST

wiesiek6308
28-10-2015, 18:40
Nie iksuj tylko jeszcze raz udaj się do sprzedawcy i uprzedź go o ewentualnej,, reklamie,, dla jego i firmy.

BARENO
29-10-2015, 13:12
szczerze powiedziawszy to zgadzam się z @finlandią - to nie wyglada na robote oknoplastu, stąd też moje zdziwienie, że zamieściłeś to w tym wątku, ale zakładam, że szukałeś eksperckiej odpowiedzi.
@ wiesiek jak dla mnie to zamieszczanie takiej nazwy to raczej byłaby mocna antyreklama:D

wiesiek6308
01-11-2015, 19:30
szczerze powiedziawszy to zgadzam się z @finlandią - to nie wyglada na robote oknoplastu, stąd też moje zdziwienie, że zamieściłeś to w tym wątku, ale zakładam, że szukałeś eksperckiej odpowiedzi.
@ wiesiek jak dla mnie to zamieszczanie takiej nazwy to raczej byłaby mocna antyreklama:D
Tak antyreklama i o to właśnie chodzi , albo zabierają te szachownice albo prawda idzie w eter .