PDA

Zobacz pełną wersję : Paradyż tecniq bianco półpoler - jakieś sugestie?



aduska1212
06-10-2015, 09:54
Witam Was bardzo serdecznie :)

wielkimi krokami zbliża się odbiór mojego pierwszego M, które chcę urządzić samodzielnie, aby po prostu było "moje". Oczywiście ogólny zamysł mieszkania mam już w głowie, kolorystykę itp. Pozostało wybrać dokładne elementy...

Chcę w łazience, przedpokoju i aneksie kuchennym położyć te same płytki podłogowe, aby zachować jednolitość powierzchni - w sklepie w oko wpadła mi podłoga Paradyż Tecniq Bianco półpoler - ale kompletnie nie wiem, czy warto zawracać nimi sobie głowę, czy dobrze będzie się je użytkować i czyścić. Doradcy w sklepie zachwalali pod niebiosa, co spowodowało moją niepewność ;-)

A jeśli nie tecniq bianco, to może znacie jakies jasne płytki godne polecenia? I raczej nie w połysku, bo za dużo już tego u mnie będzie - chcę czymś "stonować" ten swój malutki metraż ;-)

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za każdą opinię i sugestię, bo sama to się w tym wszystkim gubię...

piotrek0m
06-10-2015, 13:13
Mamy Tecniq Bianco pół-poler 60x60 w dolnej łazience i w kuchni. Bardzo się spodobały nam te płytki i dlatego po położeniu w łazience zdecydowaliśmy się zakupić do kuchni takie same płytki. Właśnie, po to, żeby uzyskać efekt spójności pomieszczeń. Oczywiście to podobanie się to rzecz gustu, ale to są jasne płytki, bardzo delikatne w kolorze i strukturze. Z technicznego pkt widzenia ponoć są bardzo twarde i wymagały cięcia na maszynie wodnej - to opinia wykonawcy. Fugi wąskie, bodajże 1,5 mm

aduska1212
07-10-2015, 17:45
A czy mogłabym prosić o podesłanie jakiegoś zdjęcia "na żywo" tych podłóg? Bardzo jestem ich ciekawa, a niestety w sklepie nie mam możliwości ułożenia sobie większej przestrzeni...

I sprawa najważniejsza - jak z ich czyszczeniem? Mocno dają w kość, czy czyszczą się w miarę dobrze? ;)

kakusek
08-10-2015, 15:36
Rowniez przyłaczam sie do prosby o pokazenie zdjec podlogi w tych plytkach oraz opinie czy sa trudne w utrzymaniu czystosci :rolleyes:

piotrek0m
10-10-2015, 22:15
333599

Tak one mniej więcej wyglądają.
Płytki są przetarte na mokro, stąd ciemny kolor fugi.
Struktura jest lekko chropowata, po fugowaniu trzeba było solidnie przetrzeć ...

kakusek
10-10-2015, 23:00
333599

Tak one mniej więcej wyglądają.
Płytki są przetarte na mokro, stąd ciemny kolor fugi.
Struktura jest lekko chropowata, po fugowaniu trzeba było solidnie przetrzeć ...

Dziekuje serdecznie :-)) One wpadaja w beze czy zdjecie nie oddaje do konca ich rzeczywistego koloru ?

piotrek0m
11-10-2015, 07:59
One wpadają w beże, dokładnie tak.

aduska1212
13-10-2015, 14:39
Dziękuję serdecznie za zdjęcia! Zastanawiam się między tymi płytkami - Tecniq Bianco a płytkami Masto Bianco - i wybrać nie mogę :)

asik86
14-10-2015, 20:30
Dziękuję serdecznie za zdjęcia! Zastanawiam się między tymi płytkami - Tecniq Bianco a płytkami Masto Bianco - i wybrać nie mogę :)

Powiem ci tak, ja jestem też na etapie zakupu płytek do domu i projektantka nam poleciła masto bianco, rzeczywiście w salonie płytek prezentują się świetnie ... i to chyba tylko tyle plusów.
Zrobisz jak uważasz, ale poczytaj sobie na necie opinie o płytkach masto bianco, bo ja byłam przekonana na nie na 100 %, jednak dać 100 zł za metr i żałować to zbyt duże ryzyko jak dla mnie. Tymbardziej, że chciałam takie na cały dół domu około 60 metrów. Podobno w użytkowaniu są masakryczne, brud wsiąka niemiłosiernie, niby trzeba się namęczyć żeby je umyć. Podobno mają taką strukturę która wszystko "łapie".Być może złe użytkowanie wynika z braku impregnacji, która jednak chyba trochę ochroni przed wsiąkaniem brudu. No ale niby to jest gres i półpoler i jedna pani z salonu mówiła, że te płytki się impregnuje raz na 4 lata , a druga mówiła, że nie trzeba impregnacji. Więc już sama nie wiem. I bądz tu Polaku mądry. Po opiniach na necie na pewno nie kupię masto bianco, choć oczarowały mnie te płytki. No cóż będę szukać czegoś podobnego też w półpolerze. Podobno półpoler najlepszy jest w użytkowaniu.
Mi również wpadły w oko płytki tecniq bianco, również jaśniutkie, bo właśnie o takie płytki mi chodziło. Prezentują się super, lecz nigdzie nie ma żadnych opinii na temat tych płytek, w ciemno takiej ilości i po takiej cenie nie zakupię. Może drodzy foumowicze pomożecie nam wyrażając swoją opinie związaną z użytkowaniem płytek tecniq bianco w półpolerze

helna
21-10-2015, 13:32
:spam:

aduska1212
18-11-2015, 08:32
asik86 - wybrałaś jakieś płytki? W oko mi wpadły płytki (chyba) firmy Stargres, również jasne, jednak tak jakby "maziane" na delikatny szary - niestety, mąż zapisał nazwę i zapomniałam ją sobie zanotować... Mają podobną strukturę do masto i tecniq, ale podobno lepiej się czyszczą - nawet sprzedawca odradzał Masto i rzucił - "Pani sobie w necie poczyta, co tam ludzie o nich piszą" :D Ja teraz w wynajmowanym mieszkaniu mam masto, wyglądają super, ale faktem jest, że co jakiś czas ląduję na kolanach i szoruję je szczotą... Wiec tak - brudzą się okropnie. Ale nie wiem, czy to nie jest wada wszystkich półpolerowanych płytek z taką strukturą? Nie wiem sama...

piotrek0m
18-11-2015, 13:25
W garażu mam gres techniczny firmy STARGRES i NIE POLECAM. Gres jest ładny, ale płytki bardzo nie trzymają wymiarów i dosyć trudno jest kupić czy dokupić produkty firmy Stargres. Nie wiem jaka to polityka, ale mało punktów go sprzedaje. Warto więc upewnić się co do dostępności, cen ale i powtarzalności wymiarów płytek.

asik86
19-11-2015, 12:42
asik86 - wybrałaś jakieś płytki? W oko mi wpadły płytki (chyba) firmy Stargres, również jasne, jednak tak jakby "maziane" na delikatny szary - niestety, mąż zapisał nazwę i zapomniałam ją sobie zanotować... Mają podobną strukturę do masto i tecniq, ale podobno lepiej się czyszczą - nawet sprzedawca odradzał Masto i rzucił - "Pani sobie w necie poczyta, co tam ludzie o nich piszą" :D Ja teraz w wynajmowanym mieszkaniu mam masto, wyglądają super, ale faktem jest, że co jakiś czas ląduję na kolanach i szoruję je szczotą... Wiec tak - brudzą się okropnie. Ale nie wiem, czy to nie jest wada wszystkich półpolerowanych płytek z taką strukturą? Nie wiem sama...

My będziemy kłaść płytki dopiero w marcu, na pewno odpada masto bianco paradyż. Za takie pieniądze kupić płytki i jeszcze się z nimi tak męczyć ... Pewnie mogą zdarzyć się dwie, trzy opinie negatywne dotyczące tych płytek, ale nie tyle ile jest na necie. Projekt salonu mam właśnie z masto bianco-jasne ecru i ich odpowiednik szary-zapomniałam nazwy.

Nie znalazłam nigdzie opinii na temat tecniq bianco paradyż. A też je biorę pod uwagę.

Półpoler podobno najlepszy w utrzymaniu czystości, takie są opinie ludzi, dlatego też i ja chciałam takie. Teraz to już sama nie wiem.

W między czasie nadarzyła nam się okazja do zakupu płytek porcelanosa kalibrowanych, również półpoler bardzo jaśniutki w mega supercenie. Generalnie nigdy nie bralam pod uwage tej firmy, gdyż nie jest mnie na nie stać. Tutaj okazja 100 zł/m. Po prostu ktoś brał prosto od producenta z Hiszpanii kilka tirów różnych płytek na handel. Nawet nazwy nie znam, bo to mężowi zaproponowano. Jutro mam mieć właśnie dwie płytki półpoleru porcelanosa na test. Sama jestem ciekawa. Wyleje na nie wszystko co możliwe i zobaczę jak się je czyści i jak się "zachowują". Pytanie do Was co po wylaniu jest najgorsze do wyczyszczenia. Normalnie podobno te płytki kosztują około 240 zł/m. Cena kusząca tylko jakieś ryzyko jest, nigdy się nie dowiem czy to nie przypadkiem drugi gatunek.

piotrek0m
19-11-2015, 16:33
Trzeba sprawdzić powtarzalność wymiarów. Ciekawe też dlaczego opłaca się handlowcowi sprzedać płytki które "normalnie" kosztują 240 zł za 100 złotych. Przecież transport kosztuje, sprzedawca musi zarobić.... gdzie więc jest kruczek ...

:P

asik86
25-11-2015, 19:48
Trzeba sprawdzić powtarzalność wymiarów. Ciekawe też dlaczego opłaca się handlowcowi sprzedać płytki które "normalnie" kosztują 240 zł za 100 złotych. Przecież transport kosztuje, sprzedawca musi zarobić.... gdzie więc jest kruczek ...

:P

Dokładnie masz rację. Szczerze, mi rozum też podpowiada, że jest w tym jakiś chwyt. Trochę za tanie by były jak na tą firmę. Na tą chwilę jestem raczej nastawiona na "NIE". Tymbardziej, że nie mogę liczyć na opinie innych osób, bo mało kto decyduje się na takie płytki.
No cóż, mam na uwadze nadal te płytki porcelanosa, ale cały czas szukam innych. Może coś fajnego mi wpadnie w oko. Jeszcze trochę czasu mam.

justkas
30-11-2015, 08:46
[QUOTE=asik86;6998393]

Nie znalazłam nigdzie opinii na temat tecniq bianco paradyż. A też je biorę pod uwagę.

Półpoler podobno najlepszy w utrzymaniu czystości, takie są opinie ludzi, dlatego też i ja chciałam takie. Teraz to już sama nie wiem.

Kilka moich uwag odnośnie płytek Tecniq Bianco, od miłości poprzez znienawidzenie do pełnej akceptacji :lol2:
Mam je położone na ok 90m2(salon, kuchnia, korytarze), jakie wrażenia po ułożeniu takiej ilości?? Pierwsze najważniejsze płytki po zafugowaniu koniecznie trzeba DOKŁADNIE wyczyścić je z resztek fugi. Pozostawienie niedoczyszczonych płytek skutkuje przeczesywaniem wątków na tym forum jak doczyścić taką powierzchnię i nie zwariować :bash: Ja już wiem że szop+magiczne gąbeczki i kilka godzin na kolanach się sprawdzają:p

Jeśli chodzi o użytkowanie to dom jest na etapie wykończania wnętrz więc nie wiem jak będzie nacodzień, na razie nanosi się do środka sporo błota i piachu, po wyschnięciu i zamieceniu ślady jakieś są ale bez przesady, jeśli ktoś jest mega estetą i musi mieć sterylny porządek to nie jest to dobry wybór. Ale to dotyczy wszystkich jasnych płytek na podłogę. Jedyne co to jeśli miałabym wybór to nie położyłabym ich w kuchni( u nas nietypowy podział kuchni i jadalni wymuszał położenie jednolitej powierzchni). Nie mam teraz zdjęć ale jak komuś bardzo zależy to po weekendzie mogę dodać.

tomb_dr
15-03-2016, 19:24
Więc mam pytanie odnośnie użytkowania płytek, jak się sprawują? Dobrze się czyszczą? etc.. Bardzo chętnie zobaczyłbym zdjęcie. Odnośnie kuchni - dlaczego nie?
I najważniejsze pytanie,... - jaką fugę Pani zastosowała? jaki kolor, epoksydową? Ja mam te płytki w połowie ułożone, a nie wiem jaką fugę kupić, ponoć jaśmin jest ok, ale niektórzy piszą że za jasny. Dziękuje

Remiczek13
28-04-2016, 16:24
Powiem ci tak, ja jestem też na etapie zakupu płytek do domu i projektantka nam poleciła masto bianco, rzeczywiście w salonie płytek prezentują się świetnie ... i to chyba tylko tyle plusów.
Zrobisz jak uważasz, ale poczytaj sobie na necie opinie o płytkach masto bianco, bo ja byłam przekonana na nie na 100 %, jednak dać 100 zł za metr i żałować to zbyt duże ryzyko jak dla mnie. Tymbardziej, że chciałam takie na cały dół domu około 60 metrów. Podobno w użytkowaniu są masakryczne, brud wsiąka niemiłosiernie, niby trzeba się namęczyć żeby je umyć. Podobno mają taką strukturę która wszystko "łapie".Być może złe użytkowanie wynika z braku impregnacji, która jednak chyba trochę ochroni przed wsiąkaniem brudu. No ale niby to jest gres i półpoler i jedna pani z salonu mówiła, że te płytki się impregnuje raz na 4 lata , a druga mówiła, że nie trzeba impregnacji. Więc już sama nie wiem. I bądz tu Polaku mądry. Po opiniach na necie na pewno nie kupię masto bianco, choć oczarowały mnie te płytki. No cóż będę szukać czegoś podobnego też w półpolerze. Podobno półpoler najlepszy jest w użytkowaniu.
Mi również wpadły w oko płytki tecniq bianco, również jaśniutkie, bo właśnie o takie płytki mi chodziło. Prezentują się super, lecz nigdzie nie ma żadnych opinii na temat tych płytek, w ciemno takiej ilości i po takiej cenie nie zakupię. Może drodzy foumowicze pomożecie nam wyrażając swoją opinie związaną z użytkowaniem płytek tecniq bianco w półpolerze

Jeżeli chodzi o Masto Bianco , Tecniq Bianco czy Arkesia Bianco w półpolerze to praktycznie te same płytki o takiej samej strukturze różnią się jedynie odcieniem kamienia....Masto jest lekko "płynące " ma ładny wzór. Jeżeli chodzi o płytki przerobiłem temat obszernie i jeżeli chodzi o podłogę to jak dla mnie tylko Paradyż (rankingi mówią same za siebie)....wszystkie te półpolery wychodzą z pod jednej maszyny i nie wierzę w to że Masto pochłania brud a np. Tecniq juz nie bo mają takie same porowate powierzchnie. Bylem u znajomego który ma te płytki i użytkuje 2 lata....nie widzę tam żadnej tragedii i nie wiem skąd te komentarze. ..ja wziąłem 110 m i nawet się nie sugerowałem opiniami na internecie. Jedni będą za a inni przeciw to tak jak z tematami podłogówki. ..panel czy płytka? ??? Temat rzeka

sm00q
27-08-2016, 16:01
Witam.
Jako alternatywę do płytek Tecniq bianco półpoler, zastanawiamy się z żoną nad płytką Opoczno Yakara white lapatto (koniecznie w wymiarze 45x90). Yakara ma ta przewagę, że kolorystycznie jest "brudno" biała, czyli jaśniutko szara w maziaki, w porównaniu do Tecniq, która jw napisano wpada w beż.
Czy ktokolwiek z Was brał taką płytkę pod uwagę, a może ktoś ja użytkuje. Wszelkie opinie mile widziane bo decyzja na zakup coraz cieższa :-)