PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dlugo mozna nie dogrzewac domu.



aki007
06-10-2015, 11:39
Witam , mam w planach wyjechac w zimie (styczniu) na okolo 2 tygodnie. I przez ten czas chcialbym wylaczyc ogrzewanie, na czas wyjazdu. Dom jest bardzo dobrze docieplony, podlogowka, generalnie akumulacyjny. Czy przez te dwa tugodnie nie grzania, nie wejdzie mi mroz do domu. Zakladajac, ze na dworzu bedzie solidny mroz z -15.
Nie wchodzi w gre, osoba ktora przepali przez ten czas.

jajmar
06-10-2015, 12:31
Jeżeli jest jak piszesz czyli szczelnie zrobione to małe szanse aby wszedł mróz. Pamiętaj jednak że jak wrócisz to 3 doby upłynie zanim rozgrzejesz budynek do normalnych warunków.

turalyon
06-10-2015, 13:22
Ja bym sie nie zakładał. Też mam dobrze ocieplony, ale jak w styczniu temperatura w dzien wynosiła -15, a w nocy -20, to po 3 dniach temperatura spadła mi z 21 do 12 stopni. Ale wtedy nie było słońca w dzień. Jak by było pewnie by sie tak nie wyziębiło.

milo222
06-10-2015, 14:12
nie wiem jakie masz ogrzewanie - przy piecu gazowym włączasz funkcję ochotny przed zamarzaniem i masz spokój.

Dla mnie wyłączenie pieca w zimie na 2 tyg do duże ryzyko - szkody mogę być o wiele większe niż korzyści.

CafeDelTom27
06-10-2015, 14:54
Panowie i Panie ale u nas zimy nie będzie :-)

ludwik_13
07-10-2015, 00:25
Kocioł na paliwo stałe????
Ja bym się bała, woda jest w instalacjach i może być niespodzianka po powrocie.

Stanowska
07-10-2015, 15:28
nie wiem jakie masz ogrzewanie - przy piecu gazowym włączasz funkcję ochotny przed zamarzaniem i masz spokój.


Nie wiem, jakie masz IQ, ale jakoś sama, bez podpowiedzi, domyśliłam się, że autorka wątku nie ma pieca z taką funkcją :(

Odpowiadając autorce wątku, to biorąc pod uwagę klimat Polski oraz temperatury styczniowe na przestrzeni ostatnich 10 lat, mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że albo coś przymarznie, albo nie.
Ale raczej NIE :no:

Misterhajt
07-10-2015, 16:19
Panowie i Panie ale u nas zimy nie będzie :-)

Tak to widział Ojciec Klimuszko, który przewidział hordy muzułmanów, płynących na okrągłych łodziach (pontonach) do wybrzeży Italii.
Ojciec Wincenty Klimuszko przepowiedział również, że Polska będzie najbezpieczniejszym krajem w Europie oraz to, że niedługo w Polsce będą pomarańcze rosły.
Ja mu wierzę i już mam za tydzień umówionego pana od zakładania klimatyzacji. Serio. Wejdzie na strych i dwa pokoje na poddaszu będą w 2016r. klimatyzowane + salon.
Koszt 9 tys. zł. - w sezonie wyszłoby około 11 tys.
Polecam.

michbryg
07-10-2015, 18:11
Witam , mam w planach wyjechac w zimie (styczniu) na okolo 2 tygodnie.
Tak na dobrą sprawę któż to wie jaka będzie w tedy pogoda. Może być spokojnie średnia temp. dobowa dużo powyżej zera. Więc może nie warto się martwić na zapas? :)

aki007
08-10-2015, 12:03
Wakacje zima, w cieplych krajach nalezy juz teraz planowac. Liczylem , ze ktos powie z wlasnej obdukcji jak to wyglada. A tu wiekszosc osob gdyba, ale tym osobom tez dziekuje, za gdybanie.
Jade i chalupe zostawiam, w srodku grzjnik olejowy i mozliwosc wlaczenia grzalki 1,5 kW, ktora nagrzeje mi wode w rurkach ogrzewania podlogowego - tak na wszelki wypadek.
Chociaz jak pamietam, w garazu nieogrzewanym w moim domu, choc jest zimno to mrozu niema. No wlasnie nigdy dokladnie nie mierzylem i teraz pewnosci nie mam. Moze bedzie lagodna zima i problem z glowy.

Stanowska
08-10-2015, 12:36
Wakacje zima, w cieplych krajach nalezy juz teraz planowac. Liczylem , ze ktos powie z wlasnej obdukcji jak to wyglada. .
Zazdroszczę zimowych wakacji w ciepłych krajach. Też jeździliśmy, dopóki domu nie mieliśmy i związanych z tą inwestycją wydatków :rolleyes:

W razie czego, możesz kupić wytresowanego rasowego psa, który będzie tymi pokrętłami sterował. Obawiam się jednak, że jak już wrócicie, potrzebna będzie jego obdukcja przez weterynarza. Albo z głodu zdechnie, albo z wychłodzenia ;)