PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać zabudowę sufitu na poddaszu



roni80
06-10-2015, 20:17
Witam forumowiczów moje pytanie dotyczy, który z poniższych sposobów wykonania zabudowy sufitu z płyt gk wybrać. Legary sufitowe w pokojach są to jętki dachowe, rozpatruje trzy sposoby zabudowy sufitu, po ociepleniu i założeniu folii paroizolacyjnej.
1. Obudowanie sufitu płytami osb grubości 10 mm a następnie płyty gk.
2. Wykonanie stelażu z profili kapeluszowych i płyt gk.
3. Wykonanie stelażu z profili CD na wieszakach krokwiowych i płyty gk.
Obecnie jętki są wymienione na nowe i wypoziomowane oraz podniósł się trochę sufity w pokojach i nie chciał bym stracić cennych centymetrów na wykonanie stelażu, ale jeśli w grę wchodzi pękające płyty na suficie wolę wykonać to dobrze.

kamihi
06-10-2015, 20:29
1 sposób nie polecam po co tam osb pchać

Super*
06-10-2015, 22:34
przy kapeluszowych do krokwi bedzie pekac i krzywic sie . do zabudowy uzyj wieszakow grzybkowych do poddaszy .

roni80
07-10-2015, 19:35
Dzięki za odpowiedzi

FlashBack
08-10-2015, 06:29
Witam forumowiczów moje pytanie dotyczy, który z poniższych sposobów wykonania zabudowy sufitu z płyt gk wybrać. Legary sufitowe w pokojach są to jętki dachowe, rozpatruje trzy sposoby zabudowy sufitu, po ociepleniu i założeniu folii paroizolacyjnej.
1. Obudowanie sufitu płytami osb grubości 10 mm a następnie płyty gk.
2. Wykonanie stelażu z profili kapeluszowych i płyt gk.
3. Wykonanie stelażu z profili CD na wieszakach krokwiowych i płyty gk.
Obecnie jętki są wymienione na nowe i wypoziomowane oraz podniósł się trochę sufity w pokojach i nie chciał bym stracić cennych centymetrów na wykonanie stelażu, ale jeśli w grę wchodzi pękające płyty na suficie wolę wykonać to dobrze.
No raczej 2.
3. Na es
Oczywiście wiem ze jak 3 to folia pójdzie na koniec :D ale tak jakoś nie mogłem się powstrzymać przed śmiechem.

FlashBack
08-10-2015, 06:31
przy kapeluszowych do krokwi bedzie pekac i krzywic sie . do zabudowy uzyj wieszakow grzybkowych do poddaszy .
Yhy odfrunie hehe.

_olo_
08-11-2015, 13:02
Nie wiem jaki tam masz układ i możliwości ale może zostawić jętki widoczne a zabudowę zrobić ponad jętkami ? Masz wówczas pomiędzy jętkami te 2,3m + wysokość jętki a 2,3m tylko pod jętkami.

Takie rozwiązanie planuję u siebie, zastanawiam się jednak co ułożyć na jętkach zamiast GK - do głowy przychodzą mi panele PVC w jasnym kolorze, boazeria lub...i tu pytanie czy ktoś stosował - najtańsze panele podłogowe bo tu ścieralność nieistotna, na to ułożona folia paroizolacyjna i izolacja (w moim przypadku styropian).