PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie wewnętrzne - pomocy



Szymo
08-10-2015, 20:38
Witam.
Planuję ocieplić ściany frontowe styropianem 5, na to siatka i płyty g/k. Co muszę zakupić do takiej zabawy i jakie będą ewentualne koszta za same produkty? Powierzchnia ok 20m2. :) jestem zielony w tym temacie, także proszę o wyrozumiałość. :yes:

darkdarkman
08-10-2015, 20:41
Nie robi się ociepleń ścian wewnątrz budynku.
Będzie Ci się skraplać woda pod dociepleniem.

Szymo
08-10-2015, 20:57
To nie mój pomysł. Właściciel mieszkania tak sobie zażyczył, zewnętrzne nie wchodzi w grę.. Niestety :mad:
Pytałem co kupić i jakie to będą koszta. :)

darkdarkman
08-10-2015, 21:03
Gdyby właściciel mieszkania życzył sobie wyburzenia ścian nośnych, to też byś się zastanawiał co kupić i jakie to będą koszta?
Po zimie na płytach g-k zacznie rosnąć szare futerko.
Pomijam już fakt, że nawet niepalny samogasnący styropian pali się znakomicie, jeśli dostarcza mu się ciepła i tlenu.

Można ewentualnie próbować z folią taką jak przy dociepleniu dachu, ale i tak marnie to widzę.

zeusrulez
08-10-2015, 21:04
Chcesz to zrobić dobrze ?
Poczytaj o tynkach perlitowych. Ze styropianem może wyjdzie, może nie . . .

Pozdrawiam

Szymo
08-10-2015, 21:19
Bez zbędnych komentarzy proszę. Właściciel nie wyraża zgody na zewnętrzne, a ja nie mam zamiaru marznąć w zimę, bo szybko ciepło ucieka. Zrobie wewnętrznie, wedle życzenia. On tej decyzji potem będzie żałował, nie ja, ponieważ od marca idę na swoje. :stirthepot:
Odpowie ktoś?

darkdarkman
08-10-2015, 21:29
Cenniki są na stronie marketów budowlanych, co jest potrzebne sam sobie napisałeś.
Czego jeszcze oczekujesz? Że ktoś krok po kroku napisze jak się niszczy mieszkanie zarabiając przy okazji astmę?