PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie od drogi gminnej - zgłoszenie czy nic?



Slawko123
09-10-2015, 20:49
Witam.
Czytałem nowe prawo budowlane i z niego wynika, że na ogrodzenie od drogi gminnej nie potrzeba robić zgłoszenia w starostwie. Czy dobrze wyczytałem i zrozumiałem? W/g starego prawa na pewno trzeba było robić zgłoszenie robót budowlanych. Teren posiada MPZP gdzie określone jest jakie ma być ogrodzenie, więc z tym problemu nie ma.
Jak to teraz jest?

Rafał1972
30-08-2016, 08:51
Mam podobny problem, tylko ja zmieniam ogrodzenie. Mój kierownik budowy powiedział mi,
że nie trzeba zgłaszać. Jedynie dla swojego bezpieczeństwa i żeby sąsiedzi nic nie gadali to zalecił wytyczenie przez geodetę.

dwiecegly
30-08-2016, 09:51
Do pewnej wysokosci (2.2m) nie trzeba zgłaszac.

Tomek B..
30-08-2016, 11:31
Do wysokości 2,2m nie trzeba zglaszać, ale trzeba jeszcze sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (jeśli taki istnieje).
W planie może byc zapis co do maksymalnej wysokości ogrodzeń od ulic. U mnie np.: maksymalna wysokość ogrodzenia od ulicy może wynosić 2m i zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykatów betonowych.

Slawko123
30-08-2016, 14:50
Potwierdzam, nowe prawo budowlane nie wymaga zgłaszania wykonania ogrodzenia od drogi gminnej. Musi być tylko zgodne z MPZP lub ustawą, jeśli takiego nie ma.
krótko mówiąc, budujemy kiedy chcemy i jak chcemy, byle zgodnie z przepisami.