PDA

Zobacz pełną wersję : krokwie na betonie komórkowym



mastaklepa
12-10-2015, 11:29
Witam
Czy mogę położyć krokwie na betonie komórkowym bez robienia wieńca?

Wybudowałem ściany na pożądaną wysokość. Nie zrobiłem wieńca i nie chcę ściągać górnej warstwy bloczków. Czy mogę od razu położyć murłatę na beton komórkowy, lub wyciąć w miejscach montażu krokwi "okienko" na cegły, lub wpuścić krokwie w bloczki? A może jeszcze jakaś opcja bez rozbiórki lub podwyższania o wieniec.

Pomieszczenie ma dach jednospadowy długości ok 3,5 metra. nachylenie dachu to około 6 st. Na krokwie będzie położona blachodachówka. od dołu ocieplenie watą oraz podbite płytą osb 8

Z góry dziękuję za poradę.

piotrek0m
12-10-2015, 11:43
Murłata powinna być przykręcona do szpilek, a szpilki zakotwione w betonie wieńca. A jak jest w projekcie? Dzięki temu zabezpieczamy konstrukcję dachu przed rozjechaniem się, ale też przed zwianiem. Bo na forum rady mogą być przeróżne ale nikt nie weźmie personalnej odpowiedzialności za Twój dach.

mastaklepa
12-10-2015, 11:51
Nie mam projektu, bo to jest przebudowa starej szopki.
Czy wystarczyłoby zatem wyciąć rowek trochę większy niż szerokość krokwi i zalać go betonem, zatapiając tam szpilkę?
Czy wstawienie poziomej belki nie zabezpieczy przed rozjechaniem / ściągnięciem do środka konstrukcji?

eryk16
12-10-2015, 19:04
Zrób wieniec z zatopionymi szplikami i daj murłatę. Tak będzie najlepiej. BK jest kruchy dlatego lepiej żeby był wieniec. Pozdrawiam