PDA

Zobacz pełną wersję : Ile powinna kosztować taka kuchnia ?



Dawid Pawlicki
12-10-2015, 21:34
Witam,

Mam własnoręcznie zrobiony projekt (program pro100). Mam swoją wizję. Przy rozmieszczeniu szafek pomagał mi znajomy. Chciałbym się dowiedzieć ile powinna kosztować taka kuchnia :) Nie chciałbym przepłacić. Ewentualnie czy znacie jakąś dobrą firmę z Gdańska, która może wykonać taką kuchnię w dobrej cenie ? Ogólnie ile trzeba na takie cudo liczyć :)

Zdjęcia tu:
http://imgur.com/a/iC7if


Rozmieszczenie szafek:

od prawej:
5cm dystansu
60cm zabudowy lodówki aż po podwieszany sufit
45cm zabudowy zmywarki
125cm zabudowy (w tym 50cm frontu ) zlewozymywak z koszem i wolną przestrzenią na detergeny

Środek:
15cm cargo
60cm Piekarnik
15cm cargo

półwysep:
100cm magic corner (45cm frontu)
40 cm 3 szuflady

półwysep z drugiej strony:
140cm frontu

słupek
wisząca zabudowa w laminacie drewnopodobnym (30 cm głębokości, 60cm szerokości)

Szafki wiszące (wąskie laminat drewnopodobny), górne lakier

Wszędzie ciche domyki, uchwyty frzowane, szafki wiszące na klik, szafki na słupku na klik.

Na ścianie szkło mleczne.

Dodatkowo oświetlenie ledowe, listwa.

Dziękuję za podpowiedzi :)

arek570
13-10-2015, 16:16
Dlaczego nie przejdziesz się do kilku stolarzy w mieście? Porównasz ceny i będziesz wszystko wiedział. Pytanie "ile powinna kosztować taka kuchnia" nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, chyba wiadomo dlaczego... Rozsyłanie takiego projektu z prośbą o wycenę też mija się z celem, bo zawsze dostaniesz ofertę 20% droższą, w opisie brakuje wielu szczegółów, a na dokładną wycenę trzeba poświęcić trochę czasu. Jedyna mądra rada to wstać z fotela i udać się do fachowca.

poziomph
13-10-2015, 21:13
Najlepiej chyba umówić się z fachowcami, którzy zrobią bezpłatną wycenę;)

Ipkol
14-10-2015, 08:21
Dawid.

Napisałeś cargo, cichy domyk, kosze, magic corner itp. ale nie napisałeś o jakim producencie myślisz.
Jest diametralna różnica cenowa pomiędzy polskim Modern Boxem firmy GTV, a produktami np. Blum. A jeśli np wybierzesz Blum to czy szuflady chcesz proste metaboxy czy może tandemboxy albo legraboxy. Jeśli uchylne u góry szafki to czy Aventos czy może bogatsza wersja. Tylko tip-on czy może wspomaganie elektryczne.

Wybrany przez Ciebie laminat jest tańszy od mdfu lakierowanego. Warto, wybierając stolarza, zwrócić uwagę czy sam lakieruje fronty czy zamawia gotowe w firmie. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy która jest jednocześnie producentem frontów.

Do wyceny istotnym jest również czy boki mebli będą z laminatu czy z MDFu jakierowanego, z czego będą cokoły, z czego będzie zewnętrzna ściana i boki wyspy.

Też jestem na etapie zamawiania kuchni powiedzmy prawie w 3 mieście. Jestem nowy na forum więc nie chciałbym być posądzony o robienie reklamy ale mam kilku stolarzy którzy po pierwsze wydawali się sensowni w rozmowie, po drugie widziałem ich prace. Nie wszyscy potrafią sami zrobić projekt, część sama produkuje fronty część zamawia u producentów. Napewno dobrze że masz płaskie fronty dzięki czemu będzie trochę taniej niż jakiś ramiaki frezowane.

Dawid Pawlicki
14-10-2015, 12:46
Też jestem na etapie zamawiania kuchni powiedzmy prawie w 3 mieście. Jestem nowy na forum więc nie chciałbym być posądzony o robienie reklamy ale mam kilku stolarzy którzy po pierwsze wydawali się sensowni w rozmowie, po drugie widziałem ich prace. Nie wszyscy potrafią sami zrobić projekt, część sama produkuje fronty część zamawia u producentów. Napewno dobrze że masz płaskie fronty dzięki czemu będzie trochę taniej niż jakiś ramiaki frezowane.

Hej, Czy możesz polecić fachowców o których mówisz ?