PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt wysoko zamontowane okno dachowe



KANIA_PP
12-10-2015, 22:24
Witam,
dziś zamontowano mi okno dachowe właśnie firmy Fakro.
Nie pamiętam modelu ale chyba nie jest on mi tu potrzebny.
Niestety okno zamontowano za wysoko (część szyby i rama sięgają ponad mój sufit, więc na strych).
Czy jest możliwość poprawienia montażu?
Dokładnie chodzi mi o to czy raz zamontowany kołnierz można poprawić bez obaw, ze był już raz przykręcany?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź póki Panowie kładą dachówkę.
Pozdrawiam
Kania

Ekspert FAKRO
13-10-2015, 08:42
Witam,
dziś zamontowano mi okno dachowe właśnie firmy Fakro.Nie pamiętam modelu ale chyba nie jest on mi tu potrzebny.
Niestety okno zamontowano za wysoko (część szyby i rama sięgają ponad mój sufit, więc na strych).
Czy jest możliwość poprawienia montażu? Dokładnie chodzi mi o to czy raz zamontowany kołnierz można poprawić bez obaw, ze był już raz przykręcany? Bardzo proszę o szybką odpowiedź póki Panowie kładą dachówkę.
Pozdrawiam
Kania

Witam,

Teoretycznie demontaż i ponowny montaż okna dachowego i kołnierza uszczelniającego jest możliwy - jednak należy wykonać go bardzo uważnie aby nie uszkodzić poszczególnych elementów. Oczywiście należy wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z demontażem kołnierza.
Niestety nie wiemy o jakiej wersji kołnierza mówimy:
- prawdopodobnie w tej sytuacji mamy kołnierz w wersji do pokryć falistych (dachówka), domyślam się, że fartuch kołnierza został uformowany i przyklejony butylem do pokrycia dachowego - w takiej sytuacji demontaż i ponowny montaż może okazać się kłopotliwy.

Na podstawie powyższego opisu trudno stwierdzić z jakich względów okno zostało zamontowane na tak dużej wysokości jednak przyjmuję, że nie ma innych przeciwwskazań do obniżenia wysokości montażu - dużo zależy od indywidualnych warunków na miejscu inwestycji.

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

questa
06-11-2015, 19:25
U mnie poprawiali (tez googlalam czy mozliwe, martwilam sie). Szef ekipy przyjechal, powiedzial ze za wysoko i nie bylo gadania, Wielkiego problemu techniczengo nie bylo :-)

PS Kolnierz odkleili i przykleili na nowo.

Ekspert FAKRO
09-11-2015, 13:19
U mnie poprawiali (tez googlalam czy mozliwe, martwilam sie). Szef ekipy przyjechal, powiedzial ze za wysoko i nie bylo gadania, Wielkiego problemu techniczengo nie bylo :-)

PS Kolnierz odkleili i przykleili na nowo.


Witam,

W większości przypadków nie powinno być problemu - czasem jednak z pozoru łatwe rzeczy potrafią skutecznie wszystko skomplikować.
Czego nikomu nie życzę :)

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO