PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Wygoda-R firmy Kotly Zar Ustawienia Pieca



Oweninho
13-10-2015, 13:09
Witam wszystkich walcze z ustawieniami pieca i narazie przegrywam ta walke moze ktos mi tu pomoze mam piec Wygoda-R firmy Kotly Zar sterownik Compit R740 do ogrzania mam powierzchnie 80m2 na dole bo gora nieskonczona jeszcze w sensie nie mam tam instalacji dom ocieplony 12 styopianem plus nowe okna drzwi itd nowa budowa po prostu.
Narazie ogrzewam 40 m2 bo drugie 40 m2 ma zdjete grzejniki bo czeka mnie malowanie w salonie.
W tych 40 m2 co teraz grzeje jest podlogowka oraz 4 grzejniki no i woda 100kg groszku starcza mi na okolo 7-8dni.Ale problemow mam kilka po piersze dosc duze spieki, po drugie niedopala mi groszku z drugiej strony podajnika generalnie tam sie raczej wogole nie pali powiedzialbym ze mam 2/3 gdzie sie pali a 1/3 groszek se lezy jak nic.
Temperatura na piecu ustawiona 50 sopni wody 45 stopni, w trybie praca mam 8 s podawanie nadmuch 67 % cykl co 62s na tych ustawieniach dogrzanie do 50 stopni zajmuje 9-10 minut potem przechodzi w tryb podtrzymanie i ustawione mam tak
czas podawania 12 sekund cykl co 15 minut przedmuch co 10 minut moc dmuchawy 20%. Cale podtrzymanie trwa ok 30-33 minut potem spadnie do 47 stopni i kolejne 9-10 minut laduje groszek i dmucha. Probowalem w trybie praca zmienic moc nadmuchy na nizszy
ale wolniej mi piec nagrzewa ok 12 minut do 14 zajmuje mu dobicie. Co zalecacie mi tu przestawic zebym nie mial takich spiekow i czy Waszym zdaniem pali to sie u mnie w miare ok???? Martwi mnie ten niedopalony groszek. Prosze o rady bo mnie ten piec juz wku....wia.