PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z bala o wilgotności 26-27% - opinie



buncol7
13-10-2015, 18:09
Witam

Natrafiłem na firmę w Łodzi, która jest bezpośrednim importerem bala z rosji i buduje z mokrego bala.
W taki sposób zachwala swoją technologię:

DOMY Z DREWNA buduje się z tak zwanego drewna „ZIELONEGO”, to znaczy niesuszonego, o wilgotności około 26-27%, nie jak błędnie niektórzy sądzą z bali suszonych.

BAL o wilgotności 26-27% pod wpływem ciężary ściany, podczas schnięcia „siada”, dostaje tak zwaną „osadkę” i bale dopasowują się jeden do drugiego, co daje jednolitą ścinę niwelując szczeliny.

Bale pomiędzy sobą doszczelnia się materiałami izolacyjnymi.
Naturalną skłonność drewna do pęknięć wzdłużnych, można skutecznie eliminowac poprzez stosowanie tzw. nacięć technicznych.

Co o tym myślicie...?

pozdrawiam

gnago
13-10-2015, 20:55
Witam

Natrafiłem na firmę w Łodzi, która jest bezpośrednim importerem bala z rosji i buduje z mokrego bala.
W taki sposób zachwala swoją technologię:

DOMY Z DREWNA buduje się z tak zwanego drewna „ZIELONEGO”, to znaczy niesuszonego, o wilgotności około 26-27%, nie jak błędnie niektórzy sądzą z bali suszonych.

BAL o wilgotności 26-27% pod wpływem ciężary ściany, podczas schnięcia „siada”, dostaje tak zwaną „osadkę” i bale dopasowują się jeden do drugiego, co daje jednolitą ścinę niwelując szczeliny.

Bale pomiędzy sobą doszczelnia się materiałami izolacyjnymi.
Naturalną skłonność drewna do pęknięć wzdłużnych, można skutecznie eliminowac poprzez stosowanie tzw. nacięć technicznych.

Co o tym myślicie...?

pozdrawiam

Ciekawe teoretycznie możliwe , przy bardzo wysokim poziomie profesjonalizmie ekipy . No i to osiadanie tego domu z bali . Jaki dają termin na prowadzenie prac wewnątrz domu. Bo system ongiś powszechnie stosowany... w lasach gdy trzeba było gdzieś mieszkać a szałas przestawał wystarczać. A z ceramiki to w domu była jedynie zastawa stołowa z wypalanej gliny, z kamieni komin a z gliny surowej polepa

Jakbyś zdecydował się to zaznacz płatność odroczoną po dwóch latach od zamieszkania. Albo przynajmniej 60% po odbiorze, a resztę po nie stwierdzeniu pęknięc bali i szpar między nimi w okresie 3 lat :D

buncol7
13-10-2015, 21:30
No właśnie przeczuwałem podstęp...

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

ania-71
26-10-2015, 08:55
rozglądałam się za domem i technologią bo przymierzamy się do budowy i oglądałam dom budowany właśnie z surowych bali. Pan postawił dom sobie i takie buduje, zaprosili nas do środka, porozmawialiśmy i moje spostrzeżenia są takie - dom stoi 3 lata i w całym domu nie ma drzwi, ściany regipsowe są popękane, nad oknami są deski zamiast bali, a słupy podtrzymujące czyli filary są na takich ogromnych śrubach, które Pan co roku przykręca, wkręca w podłogę. dom śliczny ale drzwi brak nawet zewnętrznych a dlatego, żeby nie popękały od siadania domu - pan twierdzi, że ten proces trwa ok 6-7 lat