PDA

Zobacz pełną wersję : osuszanie budynku mechanicznie - w starym domu



pchlistosc
01-09-2004, 09:49
ostatnio wypozyczylem urzadzenie do osuszania budynku (takie jakie stosowano po powodzi) i narazie dziala rewelacyjnie w moim starym domu wyciaga w jednym pomieszczeniu przez noc ok.2.5 litra
I tu jest moja obawa czy nadmierne osuszanie nie spowoduje pekania scian?

Slawek :)
01-09-2004, 15:35
a czy odizolowałeś już mury od źródeł wilgoci?
Bo jeśli nie, to nie wykluczone, że równocześnie Twoje mury naciągają niewiele mniej, niż oddają...
Pozdrowienia od "starochałupowca" :)

NOTO
01-09-2004, 15:40
a czy odizolowałeś już mury od źródeł wilgoci?
Bo jeśli nie, to nie wykluczone, że równocześnie Twoje mury naciągają niewiele mniej, niż oddają...
Bardzo trafne pytanie.
Dodatkowe: czy to osusza powietrze z pomieszczenia ... bo też może być tak iż wilgość w powietrzu jest nieziemska i nie pochodzi ona ze ścian

pchlistosc
03-09-2004, 06:24
a czy odizolowałeś już mury od źródeł wilgoci?
Bo jeśli nie, to nie wykluczone, że równocześnie Twoje mury naciągają niewiele mniej, niż oddają...
Bardzo trafne pytanie.
Dodatkowe: czy to osusza powietrze z pomieszczenia ... bo też może być tak iż wilgość w powietrzu jest nieziemska i nie pochodzi ona ze ścian


tak zrobilem izolacje pionowa + drenaz

Slawek :)
03-09-2004, 09:29
Qrcze zapomniałem :),
przecież nawet dopytywałem się o drenaż..
A ten aparacik stoi w piwnicy? Bo gdybym ja postawił w mojej piwnicy takie cudo, to ciągnęłoby wilgoć z ceglanej posadzki nie osuszając ani trochę ścian :(. Ale kiedyś zrobię wylewki...
Napisz jaką dałeś pionową izolację, w przysłym roku muszę zrobić ten drenaż i izolację właśnie...
Pozdrowienia

pchlistosc
03-09-2004, 11:18
Qrcze zapomniałem :),
przecież nawet dopytywałem się o drenaż..
A ten aparacik stoi w piwnicy? Bo gdybym ja postawił w mojej piwnicy takie cudo, to ciągnęłoby wilgoć z ceglanej posadzki nie osuszając ani trochę ścian :(. Ale kiedyś zrobię wylewki...
Napisz jaką dałeś pionową izolację, w przysłym roku muszę zrobić ten drenaż i izolację właśnie...
Pozdrowienia


izolacja 2xdyserbit na to folia kubelkowa.
Naokolo fundamentow na szerokosc 40 cm wybralem ziemie na spod piach na to zwir 8-16 i rura drenazowa a na wierzch zwir 16-32.
Roboty wykonywalem odcinkami po 3 m.

Suszenie
11-07-2023, 10:05
Jeśli chodzi o wybór urządzeń do osuszania, istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, ważne jest określenie rodzaju i rozmiaru pomieszczenia, które chcesz osuszać. Czy jest to małe mieszkanie, duży dom, czy może biuro? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci określić, jaką wydajność i pojemność urządzenia będziesz potrzebować.

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli masz do czynienia z dużą wilgotnością, na przykład po zalaniu pomieszczenia, może być konieczne zastosowanie mocniejszego urządzenia, które poradzi sobie z bardziej intensywnym osuszaniem.

Na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń do osuszania, takie jak osuszacze kondensacyjne, osuszacze adsorpcyjne czy osuszacze powietrza. Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i zastosowania, więc warto zapoznać się z nimi bliżej, aby dokonać właściwego wyboru.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzeń do osuszania, polecam odwiedzić stronę /moderowano/ Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, porad i rankingów najlepszych urządzeń na rynku. To doskonałe źródło wiedzy, które pomoże Ci dokonać świadomego wyboru.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało pytaj.

Od moderatora: . Reklamy są niezgodne z regulaminem forum