PDA

Zobacz pełną wersję : tynk wewnętrzny, jaki wybrać, pomocy?



danielszczepan
16-10-2015, 19:52
Witam.
Stropy i kotłownia już ogarnięta, czas na tynki...na pewno maszynowe, kwestia tylko jakie czy gipsowe czy tradycyjne. Pomijam wątek wytrzymałości bo wiem o co chodzi(w blokach mam prawie beton z gładzią na wierzchu a i tak wszystko znać) i to że zarówno jedne jak i drugie trzeba przegładzić. Chodzi mi bardziej o utrzymanie ciepła, czynniki zdrowotne, współpraca z kozłowicami itp. Jak zawsze pisze... dobrze docieplone gdzie się da, ogrzewanie podłoga 100%, tylko parter. Wiem też że wątek już niby był ale od ostatniego wpisu trochę czasu już upłynęło a nie chcę się podpinać pod kogoś wątek, a technologia w miejscu nie stoi. Za każdy argument, doświadczenie baaaardzo dziękuje, jesteście pomocą nie do przecenienia. pozdrawiam

kamihi
16-10-2015, 20:02
No to ja polecam maszynowe Mp-75l cena dobra . listwy przy oknach i jest git,. Ja jeszcze i tak gładz na nie położę bo lubię umiem i podoba mi się :D

danielszczepan
16-10-2015, 20:13
ale to jest gips czy c-w?

Psemos
16-10-2015, 20:28
MP 75l to lekki tynk gipsowy

zbigor
18-10-2015, 22:14
No to ja polecam maszynowe Mp-75l cena dobra . listwy przy oknach i jest git,. Ja jeszcze i tak gładz na nie położę bo lubię umiem i podoba mi się :D
Ale po co gładź? Przecież możesz wyszlifować tak ten tynk że będzie jak lustro i nawet farba sie go nie złapie.
U mnie tynk Knaufa jest tak gładki bez szlifowania jak Cekol zaciągnięty i przeszlifowany na tynku cementowym.

Adam1982
19-10-2015, 11:45
u mnie jest c-w 561L będą jeszcze na to gładzie mimo to, ale sam tynk wygląda bardzo ładnie po przeschnięciu,
jak do tej pory nic nie popękało

piotrek0m
19-10-2015, 12:06
Mam tynki gipsowe. Tynki firmy Baumit - Ratio Glatt Większość powierzchni tynków jest faktycznie gładka jak lustro, ale są też miejsca o większej chropowatości, widać ślady narzędzia itp... Doszły też liczne uszkodzenia szczególnie na piętrze powstałe podczas zabudowy sufitów... Generalnie po malowaniu farbą gruntującą wygląd ścian jest nieakceptowalny dlatego kładziemy jedną warstwę gładzi ...

przykład:
334523

danielszczepan
22-10-2015, 16:26
Dzięki za info, a może ktoś się podzieli jak to się u niego sprawuje, tzn tynk gipsowy, jak z wilgocią, jak z pęknięciami, jak z wytrzymałościa i czy z czasem to się nie odleja od ścian(może to głupie o co pytam ale po wywiadzie środowiskowym mam w głowie śmietnik)

Radosław Krasowski
22-10-2015, 16:53
Dzięki za info, a może ktoś się podzieli jak to się u niego sprawuje, tzn tynk gipsowy, jak z wilgocią, jak z pęknięciami, jak z wytrzymałościa i czy z czasem to się nie odleja od ścian(może to głupie o co pytam ale po wywiadzie środowiskowym mam w głowie śmietnik)

Nie ma wilgoci, nie ma pęknięć i nie "odleja" się od ścian :)

zbigor
22-10-2015, 17:04
są też miejsca o większej chropowatości, widać ślady narzędzia itp...
Ten kawałek ściany to jakaś masakra. Widać góry i doliny. Mam wrażenie ze tynkarze sie oględnie mówiąc nie popisali.
Nie wiem co reprezentuje sobą tynk Baumit - Ratio Glatt , natomiast do tynku Knauf Diamant nie mam uwag. Jest zauważalnie twardszy niż zwykły Knauf przez co ciężej go uszkodzić. W rękach znających swój fach tynkarzy można uzyskać bez szpachlowania gładką powierzchnię o twardości na poziomie tynku cementowo-wapiennego

sokratis
27-10-2015, 11:45
Jeśli kogoś to interesuje to ja mam Foveo silikonowy TN 30.

Nierówność fragmentu ściany przedstawiony na zdjęciu trudno ocenić z takiej perspektywy, ja szczerze mówiąc pomyślałem, że taka byłaby akceptowalna przeze mnie na niewielkiej części ściany, mimo że widzę załamania światła.

fotohobby
27-10-2015, 11:52
Wewnątrz masz to Foveo ?

sokratis
04-11-2015, 12:22
Zgadza się.

krystian78
09-11-2015, 19:20
dziś mi kończą cem -wap baumit lekki i powiem że nigdy bym gipsu nie wsadził prywatnie sobie na ściany , ale każdy maswoje i nie ma co się sugerować co kto powie . Liczyć się trzeba że chcąc mieć gładkie ściany na tynkach mineralnych to trzeba je szpachlować , bo czy robią tynki w pierwszej czy trzeciej klasie gatunku to bez szpachlowania gładko nie będzie . Co do twardości to mogą tu namnie pomyje wylać ,a i tak powiem że żaden gipsowy nie jest tak twardy i mocny jak cw. , co do wysychania pomieszczeń bez dyskusji gips schnie bardzo a bardzo długo i często beż pochłaniaczy wilgoci się nie da szybko tego osuszyć . Zrobisz jak sam zechcesz i nie sugeruj sie tym co tu każdy pisze

E-Rzecznik Śnieżka
23-11-2015, 11:11
Szanowni Państwo,
zarówno tynki gipsowe jak i tradycyjne wyprawy cementowo-wapienne mają swoje zalety. Ciekawym rozwiązaniem, które można wykorzystać jest ACRYL-PUTZ® ST10 START: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-sypkie/opis/acrylputz-st10-start To uniwersalny produkt typu "2 w 1", który można stosować do stworzenia warstwy podkładowej, jak i wierzchniej. Wyrób łatwo się nakłada i umożliwia aplikację "mokro na mokro". Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest gładź wapienna ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-sypkie/opis/acrylputz-rv13-renova Wykazuje ona właściwości dezynfekujące i może być wykańczana bez szlifowania, co pozwala przyspieszyć prace i uniknąć uciążliwego pyłu.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka