PDA

Zobacz pełną wersję : poprawność układania instalacji ogrzewania podłogowego



dbx
18-10-2015, 07:14
Czy, układanie rurek ogrzewania podłogowego tak, jak w podanych niżej punktach, jest rozwiązaniem optymalnych i właściwym ?
1. łączenie pętli brzegowej ( rurki co 10 cm, pas szerokości 1m od ściany i jakiejś tam długości ) z pętlą podłogi - o powierzchni większej od brzegowej - ułożonej co 20 cm ? Całkowita długość rurek nie przekracza 120mb.
2. łączenie pętli brzegowej ułożonej spiralnie z pętlą podłogi ułożonej meandrem ?
3. łączenie dwóch pól, dwóch oddzielnych pomieszczeń - łazienka i przedsionek - ?
4. położenie pętli brzegowej ( rurki co 10 cm ) w miejscu w którym będą stały meble ?

aiki
18-10-2015, 08:39
Już gdzieś były odpowiedzi na te pytania.
Było 4 x tak

dbx
18-10-2015, 10:43
To, że były odpowiedzi nie wnosi do tematu niczego wartościowego. Warto za to, napisać o tym, czy wypunktowane sposoby kładzenia, są na tyle wystarczające i skuteczne, że brak jest innych, by cokolwiek polepszyć.
Było gdzieś o tym, ze meander , w przeciwieństwie do spirali, wprowadza krzywą temperaturową, skutkującą spadkiem temperatury na powrocie. To zaś skutkuje tym, że albo piec będzie pracował dłużej albo pola ogrzewane "meandrem" będą niedogrzane.
Jeśli to co piszę, jest nieprawdziwe, proszę to wykazać.

dbx
21-10-2015, 06:45
forum eksperckie, go mać.

Konto usunięte_1*
21-10-2015, 07:38
ja kładłem od brzegu ściany co 10 cm ale już trzecia warstwa co 15 cm ale w sypialni 15 m2 mam jedną pętlę 130 metrów i wydaje się że jest za długa chociaż grzeje ale trwa to dosyć długo aż się zagrzeje w innych pomieszczeniach już nie dałem się zaskoczyć i najdłuższa pętla to 92 m i widać że reakcja na ciepło jest szybsza w łazience ok 9 m2 jest 51 metrów i tu wiadomo jest najszybciej nagrzane