PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż LEDów



sherif
22-10-2015, 21:46
Mam ci ja taką zagwozdkę z LEDami. Nad salonem mam antresolę, na wysokości stropu biegnie z dwóch stron (od strony środka domu) gzyms z barierką. Barierka jest ze szkła (tylko) i została obudowana płytą GK. Efekt jest dość ciekawy z salony widać czoło stropu (owy gzyms) i wychodzącą ponad nim barierkę.

Od dołu zostawiłem sobie pomiędzy stropem a zabudową 3cm szparę na LEDy.


Od dołu wygląda to tak:

334921


Szerokość szpary to ok 3cm, potem ok 4cm wyżej widać dół szkła 14mm przylegającego do zabudowy po prawej, a po lewej jest szczelina dużo wyższa (do listew na piętrze).



To co chciałbym osiągnąć:

- kolorowy LED (dla bajeru) podświetlający szkło od dołu

- biały (ciepły LED) w dół do delikatnego oświetlenia (np przy TV)


Chyba najlepiej dać liswy LED w profilach, ale jak je przymocować ? Na jakieś wyjmowane kołki ?

czy żeby ładnie to wygladało przy świeceniu w dół to lepiej zagłębić taką listwę na jakieś 6cm, czy dać zlicować z dołem ?



Kolejna sprawa to sterowanie, mam włącznik z zasilaniem do rozdzielni i z rozdzielni kabel 4 zyłowy. Dla RGB super, bo mogę zasilacz dać w rozdzielni i zasilać taśmę, ale co z białymi diodami ?

Miejsce na zasilacz i sterownik mam w okolicy tej wnęki, może lepiej zasilić sterownik - ale czy są takie sterowniki dla 2 list LED, wtedy można by pilotem sterować 2 kanały +kolor - da się tak ?

witu102
29-10-2015, 07:46
A może kupić taśmę RGBW i po kłopocie, po co montować dwie różne taśmy?

sherif
31-10-2015, 08:54
Po to ze rgb juz mam a tam bialy nie jest potrzebny.
Podlaczylem wszystko pod jeden sterowniki dziala. Od biedy mozna wpiac drugi, pilot obsluguje do 4 stref.