PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie przeciwwilgociowe fundamentów



toomas
01-09-2004, 16:30
Witam. Mam zamiar wylać fundamenty prosto w grunt. I takie mam pytanie. Czy opłaca się je później odkopać od zewnątrz i pomalować dyspebitem? Czy może wystarczy wyłożenie folią wykopu? Wiem że gdzieś to było na forum ale z braku czasu nie szukałem. Wielkie dzieki i z góry przepraszam za pytanie..
Tomek

invx
01-09-2004, 19:58
jak wylejesz prosto do gruntu, to nie robi sie przeciwwilgociowej, pionowej, tylko potem konkretna, pozioma, a wykop wyklada sie folia, m. in. po to zeby grunt nie odciagal mleczka cementowego :)

toomas
02-09-2004, 06:49
OK. Dzięki. Czyli nie będę sie bawił w pionową tylko konkretna pozioma.

pattaya
02-09-2004, 14:45
Ja bym zaczął od pytania:
czy będzie pwnica?

toomas
03-09-2004, 19:53
Ja bym zaczął od pytania:
czy będzie pwnica?
ma sie rozumieć - nie będzie...

pattaya
04-09-2004, 10:32
Wiadomo,że lepiej by było gdybyś przejechał to wszystko abizolem czy dysperbitem,ale jeśli zrobisz super izolację poziomą przeciwwilgociową jak radzi kolega z zielnikiem to powinno być dobrze.Ja bym zrobił też lepszą niż zwykle izolację cieplną całej podłogi na gruncie.

jareko
04-09-2004, 10:59
jak juz zapewne czesc czytajacych me posty wie - mam lawe fundamentowa nie zbrojana (mala chalupka ;) lekka raptem pietro z uzytkowym poddaszem w pelni podpiwniczona - malenstwo - tak z 120mkw w rzucie poziomym funadamentow i ze 95 na kazda kondygnajce - ale grunt stabilny :) )
Jak ja wykonywalem to tylko wylozylem szalunek folia - nic wiecej.
Pozniej jest izolacja pozioma - tytaj nie oszczedzalem - dwie warstwy (nie pamietam jakiej gramatury) nawierzchniowej papy na goracym lepiku. Na tym mury piwniczne - one dokladnie pionowo zabezpieczone - najpier szpryca cementowa, pozniej abizol, pozniej papa
ale u mnie konstrukcja scian jest bardzo ciekawa wiec opisywac jej nie bede
Sadze, ze jesli masz lawe dla domu bez podpiwnicznenia w zupelnosci wystarczy folia w szalunku a dopiero pozniej skupilbym sie na bardzo starannym i dokladnym wykonaniu izolacji poziomej