PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność prac



Brwinów
23-10-2015, 15:17
Witam,

Prośba o pomoc osób bardziej doświadczonych w ustaleniu kolejność prac, które powinny być wykonane(chciałbym zacząć umawiać ekipy do poszczególnych etapów). W chwili obecnej mój dom jest w SSO, na wiosnę chciałbym ruszyć z dalszą budową i docelowo wprowadzić się we wrześniu-październiku do nie w pełni wykończonego budynku. Czy poniższa kolejność prac ma sens czy w rzeczywistości powinno to inaczej wyglądać:

1. instalacja wod-kan w budynku (chciałbym ją zrobić przed wstawieniem okien, nie wiem czy wykonawcy w ogóle tak działają)
2. instalacja odkurzacza centralnego
3. okna + drzwi(pewnie jakieś przejściowe)
4. WM (oczywiście póki co same kanały)
5. inst. elektryczna + wstępnie alarm
6. ogrzewanie - styropian + podłogówka oraz grzejnik oraz reszta instalacji - kotłownia
7. wylewki
8. zabudowa poddasza - wełna + gk
9. tynki wewnętrzne
10. ocieplenie zewnętrzne ( póki co pewnie bez tynków)

Oczywiście sporo tu jeszcze brakuje, ale chodzi mi o te kluczowe etapy. Pewnie coś pokręciłem więc tym bardziej będę wdzięczny za podpowiedź jak to najlepiej ustawić.

Pozdrawiam,

jacek.zoo
23-10-2015, 16:09
Witam,

Prośba o pomoc osób bardziej doświadczonych w ustaleniu kolejność prac, które powinny być wykonane(chciałbym zacząć umawiać ekipy do poszczególnych etapów). W chwili obecnej mój dom jest w SSO, na wiosnę chciałbym ruszyć z dalszą budową i docelowo wprowadzić się we wrześniu-październiku do nie w pełni wykończonego budynku. Czy poniższa kolejność prac ma sens czy w rzeczywistości powinno to inaczej wyglądać:

1. instalacja wod-kan w budynku (chciałbym ją zrobić przed wstawieniem okien, nie wiem czy wykonawcy w ogóle tak działają)
2. instalacja odkurzacza centralnego
3. okna + drzwi(pewnie jakieś przejściowe)
4. WM (oczywiście póki co same kanały)
5. inst. elektryczna + wstępnie alarm
6. ogrzewanie - styropian + podłogówka oraz grzejnik oraz reszta instalacji - kotłownia
7. wylewki
8. zabudowa poddasza - wełna + gk
9. tynki wewnętrzne
10. ocieplenie zewnętrzne ( póki co pewnie bez tynków)

Oczywiście sporo tu jeszcze brakuje, ale chodzi mi o te kluczowe etapy. Pewnie coś pokręciłem więc tym bardziej będę wdzięczny za podpowiedź jak to najlepiej ustawić.

Pozdrawiam,

Najpierw zrobił bym okna, bo jak zaczniesz od czegoś innego to dostanie nóg, chyba że będziesz spał na budowie. Najpierw okna, alarmy chociażby na przedluzaczu, na pewno przed hydraulikiem odkurzacze, łatwiej omijać rurami co odkurzacze niż odwrotnie. Poza tym najpierw mokre rzeczy jak tynki i wylewki a później wełnę i gk

qosek
23-10-2015, 20:55
i ja bym jeszcze dododal - najpierw tynki wewnetrzne, dopiero potem ocieplenie zewnetrzne (inaczej robisz termos z budynku i badziewnie schnie - wiem cos o tym, ale ja juz nie mialem czasu by robic w poprawnej kolejnosci)

ludwik_13
24-10-2015, 04:34
Zdecydowanie tynki wewnętrzne przed wylewkami, zaraz po rozprowadzeniu wszelkich instalacji.
Okna lepiej montować po tynkach (mniejsze ryzyko uszkodzeń) a jeżeli drewniane, to po tynkach i zdecydowanym obniżeniu wilgotności w pomieszczeniach.

Bracianka
24-10-2015, 08:49
Myśmy mieli najpierw okna i drzwi z parapetami. Później:
1. elektryka,
2. tynki wewnętrzne,
3. w miarę równolegle reszta instalacji, ocieplenie zewnętrzne i płyty GK na poddaszu,
4. wylewki,
5. gładzie.

emilus18
25-10-2015, 12:05
u mnie panowie od WM chcieli być pierwsi. Rury są dość duże i łatwiej się przebijać wiedząc że żadnych kabelków nie ma. Okna rzeczywiście by się przydały bo różne rzeczy dostają "nóżek" na budowie... choć dużo zależy od miejsca i szczęścia - u mnie były wszystkie instalacje położone bez okien i nic na szczęście nie "wyszło"...

lotpaj
25-10-2015, 19:36
Najpierw zrobił bym okna, bo jak zaczniesz od czegoś innego to dostanie nóg, chyba że będziesz spał na budowie. Najpierw okna, alarmy chociażby na przedluzaczu, na pewno przed hydraulikiem odkurzacze, łatwiej omijać rurami co odkurzacze niż odwrotnie. Poza tym najpierw mokre rzeczy jak tynki i wylewki a później wełnę i gk
A ja najpierw zaznajomiłbym się ze słownikiem, a potem zacząłbym od alarmu na przedłużaczu, połączonym z odkurzaczem, który te mokre rzeczy osuszy przed położeniem wełny.

lotpaj
25-10-2015, 19:41
Nie odważył bym się robić instalacji nie zamykając budynku, chyba że ktoś ma portiera na budowie:p


A jak zamkniesz budynek, to nikt nie dostanie się do środka, tak?
Jak mają zajebać, to dadzą sobie radę.

lotpaj
26-10-2015, 19:09
Żeby można było ubezpieczyć budowę musi ona być zamknięta, więc teraz mogą mi te kable zajebać mam ubezpieczone i śpię spokojnie.

Jeżeli dom jest budowany na tzw. "wypizdowie" (czyli nie obok zamieszkałych sąsiadów), to ubezpieczyciel wymaga założenia alarmu, powiązanego z siłami szybkiego reagowania, typu SCORPION, czy też inny skorupiak, który ma podpisaną umowę z danym ubezpieczycielem. Do tego MUSISZ wybrać tę agencję, hahaha, OCHRONY i płacić miesięczny abonament za zainstalowanie nadajnika GSM.
150zł/mc - to najniższa oferta WARTY. Owszem, dostaniesz zwrot za zajumane kabelki/okna, jeżeli udowodnisz, że firma, która zapewnia ci, hehehe, ochronę obiektu, nie wywiązała się z zadań. Bo umowa z WARTĄ to jedno, a umowę z firmą ochrony mienia podpisujesz oddzielnie. I jeżeli się sądzisz, to nie z ubezpieczycielem, tylko z przykładowym SCORPIONEM, czy innym rakiem, a ubezpieczyciel ma to w dupie. Głęboko.
I piszę to w oparciu o fakty, bo znajomy mojego kolegi sądzi się już prawie rok czasu z WARTĄ. Tak to niestety wygląda, a poszło o rozbite szyby w oknach i zajumanie paru rzeczy z zamkniętego domu.

Darek Volke
26-10-2015, 19:15
Nie wiem jak jest z wartą i jak jest na wypizdowie, ja buduję w mieście i ubezpieczyłem a Allianz i nie potrzebowałem żadnego alarmu a tym bardziej umowy z jakimś tam rakiem. A za ubezpieczenie zapłaciłem 300 złoty

lotpaj
26-10-2015, 19:35
A za ubezpieczenie zapłaciłem 300 złoty
Tylko zrozum/doczytaj, że za te 300zł. (rocznie, tak?) masz ubezpieczenie, które nie obejmuje:
1)
2)
3)
4) oraz innych przypadków, gdzie nie zadbałeś o odpowiednie zabezpieczenie mienia.
Natomiast jak najbardziej obejmuje:
1) Kataklizmy spowodowane meteorytami spadającymi na dach.
2) Powodzią
3) Suszą (WTF?!)
4) Trąbą powietrzną.
5) Gradem (spadających żab i samolotów włącznie)

Oj, chyba nie doczytałeś warunków ubezpieczenia za 300 zł./rok.

Darek Volke
26-10-2015, 19:45
Tylko zrozum/doczytaj, że za te 300zł. (rocznie, tak?) masz ubezpieczenie, które nie obejmuje:
1)
2)
3)
4) oraz innych przypadków, gdzie nie zadbałeś o odpowiednie zabezpieczenie mienia.
Natomiast jak najbardziej obejmuje:
1) Kataklizmy spowodowane meteorytami spadającymi na dach.
2) Powodzią
3) Suszą (WTF?!)
4) Trąbą powietrzną.
5) Gradem (spadających żab i samolotów włącznie)

Oj, chyba nie doczytałeś warunków ubezpieczenia za 300 zł./rok.

Nie rozumiem skąd wiesz co zawiera moja polisa? bo nie za bardzo Cię rozumiem, chyba ja lepiej wiem od czego jestem ubezpieczony, czy żebyś uwierzył
to mam ją tu wkleić na forum?

jacek.zoo
26-10-2015, 19:46
A ja najpierw zaznajomiłbym się ze słownikiem, a potem zacząłbym od alarmu na przedłużaczu, połączonym z odkurzaczem, który te mokre rzeczy osuszy przed położeniem wełny.

nie czepiaj się, czasami zdarza się napisać coś przy % :) jak teraz swój wpis przeczytałem to też się uśmiałem, ale sens jako tako idzie wyłapać

lotpaj
26-10-2015, 19:54
nie czepiaj się, czasami zdarza się napisać coś przy % :) jak teraz swój wpis przeczytałem to też się uśmiałem, ale sens jako tako idzie wyłapać

Toż ten wpis był właśnie dla inteligentnych ludzi, którzy potrafią wyłapać ironię. To świadczy o inteligencji. Bardzo się cieszę, że jako jeden z niewielu "załapałeś", o co się rozchodzi :cool:
Pozdrawiam serdecznie :rolleyes:;)

jacek.zoo
26-10-2015, 22:50
Ale z tym przedłużacze m to poważnie mówiłem. U mnie ponad rok alarm był tak podłączony od sąsiada. Zawsze lepsze takie coś niż nic. U mnie się sprawdziło, nic nóg nie dostało. A u sąsiadów owszem :\

Brwinów
27-10-2015, 10:18
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wprawdzie dom nie jest na "wipizdowie" ale faktycznie o alarmie trzeba pomyśleć wcześniej. Myślę, że będę się trzymał pierwszych 4 punktów + w międzyczasie alarm a z resztą się zobaczy.
P.S. Czy faktycznie tynki wewnętrzne powinno się robić przed wylewkami ?

jacek.zoo
27-10-2015, 10:45
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wprawdzie dom nie jest na "wipizdowie" ale faktycznie o alarmie trzeba pomyśleć wcześniej. Myślę, że będę się trzymał pierwszych 4 punktów + w międzyczasie alarm a z resztą się zobaczy.
P.S. Czy faktycznie tynki wewnętrzne powinno się robić przed wylewkami ?

ja robiłem po i jestm bardzo zadowolony, miałem robic najpierw ale ze wukonawca mial termin pol roku to odwróciłem wszystko. zrobilem instalacje, wylewki a na koncu tynki. tylko jezeli robisz najpierw wylewki to dylatacja przy scianie nie moze byc ta pianka co sie daje oryginalnie tylko styro 2cm, zeby tynk nie oparl sie na wylewce. a zadowolony jestm z tej kolejnosci bo tynkarz obrobil mi wszystki skrzynki, rozdzielacze, elektr itp i juz nie musiałem kuć podejsc pod grzejniki, krany itp

niktspecjalny
27-10-2015, 10:48
Witam.
Powiedziałbym ,że to bez znaczenia ale sam w chałupie miałem instalacje,tynki wew ,które zrobiłem przed wylewką.Baczenie miałem jak tynkarze rozkładali rusztowania a pan od instalacji kominka i pan od podłogówki walczyli z tynkarzami kto pierwszy komuś coś spierniczy. Standardowa kolejność jest jednak konkretniejsza.

lotpaj
27-10-2015, 20:24
Nie rozumiem skąd wiesz co zawiera moja polisa? bo nie za bardzo Cię rozumiem, chyba ja lepiej wiem od czego jestem ubezpieczony, czy żebyś uwierzył
to mam ją tu wkleić na forum?

Nie musisz wklejać na forum. Ja wiem, co obejmuje polisa za 300zł./rok, bez założonego alarmu. Zresztą sam poczytaj:
http://muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpieczenia/ubezpieczenie-budynku-w-trakcie-budowy,134_9772.html

lotpaj
27-10-2015, 20:29
Nie musisz wklejać na forum. Ja wiem, co obejmuje polisa za 300zł./rok, bez założonego alarmu. Zresztą sam poczytaj:
http://muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpieczenia/ubezpieczenie-budynku-w-trakcie-budowy,134_9772.html

Nikt ci nie ubezpieczy samych okien, drzwi czy kabli za 300zł. na rok, bez dodatkowych zabezpieczeń. Szczególnie okien. I tutaj nie mówię o kradzieży, tylko o zwykłym wybiciu szyb.

niktspecjalny
28-10-2015, 10:20
Człowieku czy ty nie rozumiesz że na wysokość składki wpływa przede wszystkim wartość ubezpieczanego majątku? i co się w nim znajduje?
A ten artykuł z muratora jest przestarzały i nie aktualny
Jednak wkleję bo ju nie mam ochoty z tobą dyskutować
335392
Nie unoś się on tak już ma ban jest blisko.:yes:

lotpaj
30-10-2015, 18:53
Jednak wkleję bo ju nie mam ochoty z tobą dyskutować
335392

Ale co wkleję? Wartość ubezpieczenia wkleisz?
Ty lepiej zobacz, jakie są warunki PODSTAWOWEGO UBEZPIECZENIA (tam taka gwiazdka jest) - CZYLI tak jak pisałem, masz chałupę ubezpieczoną od powodzi (hehehe, stawiam dolary przeciw orzechom, że chałupa stoi na terenach niezagrożonych powodzią), od uderzenia pieruna, dymu i sadzy (no ta, w stanie gołym, to pierun co najwyżej szlaczek na ścianie zrobi - ja bym zostawił coś takiego, zamiast fototapety). Od czego ty tam masz jeszcze? Łod fali dźwiękowej i Tu-154M? (podejrzewam, że najbliższe lotnisko jest co najmniej 50km. dalej). Implozję jeszcze masz w ubezpieczeniu - tutaj trafnie, bo mówią, że Ziemia w środku jest pusta. Co tam jeszcze masz, lawinę, tsunami, trzęsienie ziemi, nalot kosmitów, deszcz spadających żab, uderzenie pojazdu mechanicznego? - jak cię majster wkurwi, to możesz uderzyć młotkiem w jego busa. Masz prawo i masz na to ubezpieczenie.
Aaaaa, byłbym zapomniał. Masz jeszcze ubezpieczenie na stałe elementy wykończeniowe za 77zł.
Szkoda, że zapomniałeś ubezpieczyć okien, bo o tym chyba jest tutaj mowa, nieprawdaż?

lotpaj
30-10-2015, 19:10
:spam:

Pawlo111
30-10-2015, 19:24
U nas kolejność była taka:
- zabezpieczenie okien i drzwi
- kanalizacja
- woda zimna i ciepła
- kable do elektryki, alarmu, TV, Net itp
- odpalenie alarmu
- okna
- tynki
- ocieplenie poddasza + płyty
- parapety
- podłogówka
- wylewki
- drzwi zewnętrzne docelowe
I będzie:
- odpalenie CO
- gruntowanie i pierwsze malowanie
- płytki na podłogach
- drzwi wewnętrzne
- malowanie docelowe