PDA

Zobacz pełną wersję : 12 tys. za kanalizację !? a może lepiej szambo ? Jaki wybór?



marcin_budowniczy
01-09-2004, 16:42
Kanalizacja na mojej działce kosztuje 12 tys. nic ująć.
Co w takim przypadku ? Czy zdecydować się na szambo ? (na oczyszczalnie nie mam zgody ze względu na niedalekie ujęcie wody).
Co poradzicie:
1. Czy wybulić tą kwotę i się nie martwić co miesięcznymi zapachami i tzw. jeżdżącą beczką śmiechu (gów..wozem) :P
2. Czy też wykonać szambo za ok. 2 tys. (max) we własnym zakresie betonowe, a za resztę czyli ok. 10 tys. mogę wywozić to szambo przez 15 lat!
Jakiego wyboru dokonalibyście na moim miejscu??
Dziękuje

Majka
01-09-2004, 16:53
Dziwię się, że masz wybor. Przeważnie tam gdzie jest kanalizacja nie wolno robic szamba. Ale może na twoim terenie jest inaczej. Jeżeli blisko jest ujecie wody to wchodzi w rachubę tylko szambo super szczelne /czyli metalowy lub plastikowy zbiornik, a nie szambo z kręgow.
I wywożenie jest klopotliwe. 8)

hawkmoon
01-09-2004, 16:59
Marcin - radziłbym nie liczyć obecnych cen wywozu. Szambiarki będą drożeć szybciej niż kanalizacja. Pomyśl raczej nad obniżeniem kosztów inwestycji - ukaładanie kanalizacji i zrobienie włączenia jest banalnie prosta. Robiliśmy sami z ojcem.Wykop zrobiła koparka. Miało kosztować 70 m x 150-300 zł kosztowało 1600 zł materiał - rury fi 160, studzienka, kolana, złączki, 500 zł koparka i dwa dni urlopu.

Marek30022
01-09-2004, 17:03
Ja bym się nie zastanawiał. Konieczność posiadania szamba to chyba jedyna rzecz która mnie negatywnie nastawia do mieszkania w domu, który w tej chwiki buduję.

zosiek
01-09-2004, 17:30
Kanalizacja na mojej działce kosztuje 12 tys. nic ująć.
Co w takim przypadku ? Czy zdecydować się na szambo ? (na oczyszczalnie nie mam zgody ze względu na niedalekie ujęcie wody).
Co poradzicie:
1. Czy wybulić tą kwotę i się nie martwić co miesięcznymi zapachami i tzw. jeżdżącą beczką śmiechu (gów..wozem) :P
2. Czy też wykonać szambo za ok. 2 tys. (max) we własnym zakresie betonowe, a za resztę czyli ok. 10 tys. mogę wywozić to szambo przez 15 lat!
Jakiego wyboru dokonalibyście na moim miejscu??
Dziękuje
Marcin, nam wyceniono wykonanie przyłącza wod-kan na kwotę 10000zł a dla czego............. napiszę na priva.

marcin_budowniczy
01-09-2004, 20:58
Faktycznie, obstawiam na kanalizę.
Dziękuje

zosiek
03-09-2004, 06:34
Faktycznie, obstawiam na kanalizę.
Dziękuje
Proszę bardzo. Mam nadzieję, że Ci się uda.