PDA

Zobacz pełną wersję : Komora dekompresacyjnej, problem.



Lysek
23-10-2015, 20:12
Witam, mam następujący problem i bardzo prosił bym o pomoc.
posiadam wkład dragon unico dragon 8 który ma przyłącz powietrza do spalania z zewnątrz. Maestro który podłączał mi kominek powiedział, że powietrze do spalania może być z nie użytkowego poddasza. Rura którą doprowadzane było powietrza wędrowała od dołu wkładu przez komorę dekompresacyjną aż na strych. Rozwiazanie nie sprawdzilo sie poniewaz w kominku kiepsko się rozpalalo. Powietrze podłączylismy z zewnątrz tak jak należy.
Teraz do sedna sprawy.
Rura którą doprowadzaną uprzednio było powietrze została odlaczona i tak sobie wisi. Zauważyłem ze wylatuje przez nią ciepło wiec wepchalem do niej wełnę mineralną.
niestety otwór wokół rury jest około o 3 cm większy niż sama rura i przez nie tez uciekalo ciepłe powietrze z domu. Oblozylem to wełna ale martwi mnie ze ciepłe powietrze uchodzi z komory kominka i trafia do komory dekompresacyjnej skąd nie ma gdzie uciec...
kratek w komorze dekompresacyjnej nie ma.
Komora kominka obłożona z płyt krzemianowo-wapniowych.
Góra komory dekompresacyjnej jedynie z płyty gk.
na domiar złego domek o budowie kanadyjskiej czyli strop z belek drewnianych.
gorąco proszę o pomoc.

pozdrawiam i przepraszam za błędy post pisany z telefonu.

gnago
23-10-2015, 20:22
Witam, mam następujący problem i bardzo prosił bym o pomoc.
posiadam wkład dragon unico dragon 8 który ma przyłącz powietrza do spalania z zewnątrz. Maestro który podłączał mi kominek powiedział, że powietrze do spalania może być z nie użytkowego poddasza. Rura którą doprowadzane było powietrza wędrowała od dołu wkładu przez komorę dekompresacyjną aż na strych. Rozwiazanie nie sprawdzilo sie poniewaz w kominku kiepsko się rozpalalo. Powietrze podłączylismy z zewnątrz tak jak należy.
Teraz do sedna sprawy.
Rura którą doprowadzaną uprzednio było powietrze została odlaczona i tak sobie wisi. Zauważyłem ze wylatuje przez nią ciepło wiec wepchalem do niej wełnę mineralną.
niestety otwór wokół rury jest około o 3 cm większy niż sama rura i przez nie tez uciekalo ciepłe powietrze z domu. Oblozylem to wełna ale martwi mnie ze ciepłe powietrze uchodzi z komory kominka i trafia do komory dekompresacyjnej skąd nie ma gdzie uciec...
kratek w komorze dekompresacyjnej nie ma.
Komora kominka obłożona z płyt krzemianowo-wapniowych.
Góra komory dekompresacyjnej jedynie z płyty gk.
na domiar złego domek o budowie kanadyjskiej czyli strop z belek drewnianych.
gorąco proszę o pomoc.

pozdrawiam i przepraszam za błędy post pisany z telefonu.

A czemu wełną ? Zapiankować bestię od strony byłego wlotu tj. poddasza

Lysek
23-10-2015, 20:48
Wełna wydawała mi się dobrym izolatorem w dodatku nie palnym.
bardziej mnie martwi ze to ciepłe powietrze tam wpada i nie ma gdzie uciec...

Bader
23-10-2015, 22:35
Wełna wydawała mi się dobrym izolatorem w dodatku nie palnym.
bardziej mnie martwi ze to ciepłe powietrze tam wpada i nie ma gdzie uciec...

HOSPODY POMYŁUJ...... Lysek a wiesz Ty chociaż co to jest dekompresja???? Komora dekompresyjna służy do tego, by za pomocą kratek usunąć ciepło przenikające przez warstwę izolacyjną ( nie ma izolacji absolutnej !!! ) , aby nie kumulowała się pod stropem , co może doprowadzić do nadmiernego przegrzania tegoż stropu. Widać to często w domach ze stropem zalewanym -sufit pięknie pęka po belkach ( np. teriva ) lub zbrojeniach. Kto Ci robił kominek- jakiś zdun :D
Natychmiast zwentylować .

pzdr.

Lysek
23-10-2015, 22:42
Źle się zrozumieliśmy, ja Oblozylem wełna otwór przez który przechodzi rura na strych żeby mi tam ciepło nie uciekalo...
Cala komora jest oczywsicie pusta z tym ze cieplo ktore wpada do tejże komory nie ma gdzir teraz uchodzić (wcześniej był to strych).

A można tak zrobić by wyciągnąć ta rure z komory kominka i zalepic płyta krzemianowo-wapniowa dziurę po niej.
następnie w płycie gk zostawić otwór na strych gdzir ciepło które gromadzi się w wyniku przenikania przez płyty by tam u chodziło??

Bader
23-10-2015, 22:48
Źle się zrozumieliśmy, ja Oblozylem wełna otwór przez który przechodzi rura na strych żeby mi tam ciepło nie uciekalo...
Cala komora jest oczywsicie pusta z tym ze cieplo ktore wpada do tejże komory nie ma gdzir teraz uchodzić (wcześniej był to strych).

A można tak zrobić by wyciągnąć ta rure z komory kominka i zalepic płyta krzemianowo-wapniowa dziurę po niej.
następnie w płycie gk zostawić otwór na strych gdzir ciepło które gromadzi się w wyniku przenikania przez płyty by tam u chodziło??

Lysek, to w końcu masz obecnie tą komorę zwentylowaną czy nie ?

Lysek
23-10-2015, 22:53
Nie mam.
Rura która doprowadzala powietrze zaczynała się na strychu następnie leciała przez komorę dekompresacyjną następnie przez komorę kominka i była podłączona do kominka.
otwór na strychu na ta rure był na tyle duży ze pomiędzy tym otworem na rura uciekalo ciepłe powietrze ( było to czuć jak się tam przykładalo rękę)
teraz na strychu Oblozylem szczelnie ta szczelinę wełna i ciepło które wpada do komory dekompresacyjnej nie ma gdzie uchodzić.
sposób na to żeby to rozwiązać opisałem dwa posty wyżej...
pytanie czy to jesy w miarę poprawnie??

Bader
24-10-2015, 00:03
Nie mam.
Rura która doprowadzala powietrze zaczynała się na strychu następnie leciała przez komorę dekompresacyjną następnie przez komorę kominka i była podłączona do kominka.
otwór na strychu na ta rure był na tyle duży ze pomiędzy tym otworem na rura uciekalo ciepłe powietrze ( było to czuć jak się tam przykładalo rękę)
teraz na strychu Oblozylem szczelnie ta szczelinę wełna i ciepło które wpada do komory dekompresacyjnej nie ma gdzie uchodzić.
sposób na to żeby to rozwiązać opisałem dwa posty wyżej...
pytanie czy to jesy w miarę poprawnie??

Zainstaluj dwie kratki na obudowie, jedną wyżej , drugą niżej - wszystko w obrębie komory d. Kratki małe , o wymiarach np. 70x110 mm . Najmniejsze jakie stosowałem 30x 50mm .

A poprzedni pomysł z wyjściem na strych - przezabawny :)

pzdr.

Bader
24-10-2015, 00:06
Zainstaluj dwie kratki na obudowie, jedną wyżej , drugą niżej - wszystko w obrębie komory d. Kratki małe , o wymiarach np. 70x110 mm . Najmniejsze jakie stosowałem 30x 50mm .

A poprzedni pomysł z wyjściem na strych - przezabawny :)

pzdr.

ps,. na strych nieużytkowy nie powinno dochodzić ciepłe powietrze- jak Ci zacznie się rozpuszczać śnieg na dachu w zimie , będziesz wiedział dlaczego :D

Lysek
24-10-2015, 00:11
Kratki koniecznie muszą być na przestrzal??
czy może być jedna z przodu a jedną z boku??

Lysek
24-10-2015, 00:13
Strych mam nie ocieplony i na nim taki "wypizg" ze to powietrze by tam raczej nic temperatury nie podniosło :p

Bader
24-10-2015, 00:16
Strych mam nie ocieplony i na nim taki "wypizg" ze to powietrze by tam raczej nic temperatury nie podniosło :p

Jeżeli chcesz sobie robić most termiczny - cóż na to poradzę :( Kto bogatemu zabroni :D


pzdr.

Lysek
24-10-2015, 00:18
Kurcze będę jeszcze dążył ujście ciepłego powietrza na strych...
pomijając fakt wzrostu temp. Na poddaszu spelnialo by ta swoja role?

Bader
24-10-2015, 00:23
Prawdopodobnie tak, chociaż ja bym sobie prędzej ręce połamał , niż tak zrobił.

Lysek
24-10-2015, 00:30
A w jaki sposób zaslepic otwór po rurze w obudowie kominka?
przykleić płytę krzemianowo-wapniowa o trochę większych rozmiarach?
Bader mógł byś jakiś klej do tego polecić?
cała operacja musu się udać przez kratkę 37x17cm...

Bader
24-10-2015, 00:37
Jeżeli przegroda wykonana jest z wełny, użyłbym wełny + taśmy alu. Dopasowanie do otworu byłoby trywialnie proste. Do płyt krzemianowych zastosowałbym taki sam materiał + klej np. z Promatu. Nie łączyłbym jednego materiału z drugim.

Lysek
24-10-2015, 03:52
Bader poczytałem o mostku termicznym i juz się domyślam co się może dziać po zimie jak wypuszcze ciepłe powietrze na strych :bash:
będę dorabiał te dwie kratki z tym ze pytanie czy one muszą być na przestrzal czy może być jedna z przodu druga z boku??
tak jak wcześniej pisałem mam obudowę z płyt krzemianowo-wapniowych i płyt gk. Na to na jednej ścianie tapete na drugiej gladz, jak wykonać otwory pod tekkratki na gotowej juz zabudowie zeby nic nie uszkodzić? ?

Lysek
25-10-2015, 20:48
A w jaki sposób zaslepic otwór po rurze w obudowie kominka?
przykleić płytę krzemianowo-wapniowa o trochę większych rozmiarach?
Bader mógł byś jakiś klej do tego polecić?
cała operacja musu się udać przez kratkę 37x17cm...

Bader
25-10-2015, 22:48
Klej np. Isol + z Varmsena, lub z Promatu k-84 i ze dwa ,trzy wkręty do drewna . Przez taki otwór to można nie takie rzeczy zrobić :)