PDA

Zobacz pełną wersję : tynku cementowe czy gibsowe



romus123
25-10-2015, 13:36
Witam, jeżeli coś pomylę to proszę o przeniesie nie i wyrozumiałość.

Proszę doradźcie mi w kwestii tynku. Mam mieszkanie 50m2, chciałbym wytynkować ściany.
Wczoraj był gość co zaproponował tynki gipsowe koszt z jego materiałem 34zł Mówił, że drogo bo siany są krzywe i duże zejdzie materiału. (z tym podobno od razu po wyschnięciu farba.
Dziś był wykonawca co powiedział, że lepiej zrobić tynk cementowo-wapienny, a później gładź. tynk 13zł, gładź 12zł (bez materiału bo nie wie ile wyjdzie. (tutaj najpierw tynk a później po 2miesiącach dopiero gładź)

Ja Wy to widzicie. Co będzie dla mnie lepsze i tańsze?
Nie ukrywam, że bardziej chodzi mi o czas.

EDIT:GIPSOWE

JarekKRK45
29-10-2015, 08:29
Zrób gipsowe , bałagan będzie tylko raz . Tylko ta cena chyba za wysoka ...

piotrek0m
29-10-2015, 08:49
Tynki gipsowe nie zawsze nadają się pod malowanie. Tynk, to nie jest gładź. Oczywiście to zależy kto jakiego standardu gładkości ścian oczekuje, czy ma być lustro, czy może być widoczna "struktura" ściany ...

romus123
02-11-2015, 16:34
Witam, zamówiłem gipsowe. Myślę, że będzie dobrze. Strzelać nikt z tego nie będzie (lustra nie potrzebuję)
Bardziej martwiło mnie to czy da się tak grubo położyć bez konsekwencji i czy to wilgoci nie będzie trzymać, ale w sumie to środkowe mieszkanie więc zawsze jest ciepło. Jak będzie zrobione to się odezwę ze zdjęciami.

Super*
02-11-2015, 18:39
Gipsowe sa najlepsze , mozna je zrobic na lustro np MP-kiem . Jak wykonawca nie zrobi gladziutko pod malowanie to albo nie umie albomu sie nie chce (bo po co gladzic i tracic czas , lepiej powiedziec ze sie nie da albo "Panie , na koniec to sie gladz kladzie jak pan chce mie gladko ale tego to ja w cenie nie mam "

panfotograf
02-11-2015, 19:13
Ja bym gipsowych nie wziął bo są miękkie i szybko się uszkadzają - możesz w nich rzeźbić paznokciem.
Żeby uszkodzić tynk cementowo-wapienny musisz uderzyć młotkiem i to całkiem mocno. Ja mam tynki bez gładzi - gąbkowane.