PDA

Zobacz pełną wersję : Cienka izolacja termiczna podłogi z niską lambdą.



arkuz
27-10-2015, 18:31
Witam.
Mieszkanie w bloku na parterze, posadzka skuta do gołego stropu Teriva, najwyższy punkt to 2 cm powyżej poziomu klatki schodowej. taki poziom występuje w dwóch pomieszczeniach. Zakładając 2cm PIR-u lambda 0,023 – 0,026 W/(mK) i 3cm zbrojonego betonu to mamy 7 centymetrowy próg na wejściu. Proszę o jakieś porady, może jakaś cieńsza izolacja w rozsądnej cenie (aerożel 100-200 zł za metr kwadratowy to nie jest rozsądna cena)?
Pozdrawiam Arkadiusz

oszczednyGrześ
27-10-2015, 21:38
Generalnie im grubsza izolacja tym lepiej oczywiście zachowująca parametry. Na aerożelach się nie znam. Ja stosuję np. eurothane.

arkuz
28-10-2015, 18:22
Oczywiście, im grubsza tym lepiej, do pewnego momentu później to strata pieniędzy. Ja nie mam miejsca na jakąkolwiek izolację nie wspomnę już o betonie. Czy te płyty Recticel Eurothane G można położyć na wyrównany idealnie strop teriva bez klejenia do podłoża (nie wiem czy strop będzie jeszcze pracował) a na to bezpośrednio panele podłogowe? W ten sposób za oszczędzę 3 cm. Jeszcze inny pomysł płyty Kingspan Kooltherm K3 i 3cm zbrojonego betonu.

Zibi W
08-01-2017, 12:57
Witam wszystkich. Proszę o pomoc tutaj aby nie zakładać nowego tematu. Chodzi o to co mogę zastosować do ocieplenia bardzo cienkiego, pod płytki. Mam 3-3,5 cm na położenie płytek ale to stare budownictwo więc nie było docieplenia w podłodze na gruncie. Co mogę dać pod płytki, grubego na max 1-1,5 cm. Na forum budowlanym poradzono mi wylewkę cienkowarstwową termoizolacyjną samopoziomującą. Jaki produkt możecie polecić? Mam też pytanie czy aerożel jest też w postaci twardej umożliwiającej klejenie? A czy keramzyt jest może wypalany też w postaci np płytek a nie tylko kulek? Moja wielka prośba o pomoc.

fotohobby
08-01-2017, 13:12
No niestety nie ma materiału, który przy tej grubości zapewniłby satysfakcjonujące ocieplenie.
Płyta PIR 2cm to max, co możesz osiągnąć.

http://www.kataloginzyniera.pl/produkty/23367/Plyta-termoizolacyjna-EUROFLOOR-gr-rdzenia-20-mm

Oczywiiście niekoniecznie z tą folią pod podłogówkę

Zibi W
08-01-2017, 13:27
Wiem ale co najskuteczniejszego można zastosować? Aerożel widzę,że jest elastyczny, stąd pytanie czy jest w twardej postaci aby można na nim kleić. A wylewka z perlitem ktoś poleci?

fotohobby
08-01-2017, 13:30
Zapomnij o jakichkolwiek wylewkach, przecież to ma marną izolacyjność.
Podałem, co najskuteczniejszego można zastosować.

Zibi W
08-01-2017, 13:43
Dzięki za informację. Tylko pytanie- czy na tej płycie można kleić płytki bez obaw? Nie znam materiału. Nie jest to za miękkie?

fotohobby
08-01-2017, 17:44
O to pytaj w dziale "Podłogi", znajdziesz tam glazurników.
Jeśli nie pozostanie Ci tylko wylewka termo, ale przy tym materiale i przy tej grubości nie licz na jakąkolwiek izolację.