PDA

Zobacz pełną wersję : zag?szczony piasek pod chudy beton-pod?og jak twardo ubity?



izz
02-09-2004, 06:41
wlasnie bede wylewac beton 15 cm na gruncie - z ubitego mechanicznie piasku.Jak sprawdzic stopien ubicia piasku?

Kon111
02-09-2004, 07:17
wlasnie bede wylewac beton 15 cm na gruncie - z ubitego mechanicznie piasku.Jak sprawdzic stopien ubicia piasku?
Tak na marginesie: raczej trudno nazwać beton klasy B-15 chudym.

remx
02-09-2004, 09:05
Prętem fi6.
Podobno powinien się jakoś przebić przez początkową warstwę zagęszczonej ziemi, a później to powinny być poważne trudności z dalszym jego wbijaniem.
Gdzieś na forum ktoś opublikował 2 filmy. Jeden jak nie powinno być drugi jak to wyglądało po poprawieniu zagęszczania (nie najlepszym zresztą poprawieniu). Ja mam te filmy u siebie na dysku. Jak mi dasz maila co przyjmuje załączniki to ci prześlę.

mdzalewscy
02-09-2004, 09:27
wlasnie bede wylewac beton 15 cm na gruncie - z ubitego mechanicznie piasku.Jak sprawdzic stopien ubicia piasku?
Tak na marginesie: raczej trudno nazwać beton klasy B-15 chudym.

tak na marginesie to chodzi o 15cm, a nie B15

Kon111
02-09-2004, 09:57
wlasnie bede wylewac beton 15 cm na gruncie - z ubitego mechanicznie piasku.Jak sprawdzic stopien ubicia piasku?
Tak na marginesie: raczej trudno nazwać beton klasy B-15 chudym.

tak na marginesie to chodzi o 15cm, a nie B15

Cholera, sorry JESTEM ŚLEPY.

pattaya
02-09-2004, 10:00
Ja postawiłem kij od miotły i kazałem się uwiesić na nim majstrowi(120 kg).Wszedł może kilkanaście cm.

remx
02-09-2004, 10:07
Niektórzy chodzą po tym i sprawdzają czy nie ma śladów stóp.
Ale to nic ci nie gwarantuje. Bo na wierzchu może być dobrze zagęszczone a pod spodem już nie.

marcin_budowniczy
02-09-2004, 14:52
Można rzucać kamieniem i patrzeć jak głęboko się wbije :-), a tak naprawdę to jest taki specjalny przyrząd (taka gruba duża szpila z zaznaczoną skalą i z suwanym odważnikiem w górnej części, ten odważnik się podnosi i opuszcza - szpila wgija się na określoną głębokość i na szpili odczytuje się pomiar). Jak ten przyrząd się nazywa niewiem :x , ale kiedyś prowadziłem roboty związane z budową sieci tel. i musieliśmy w pasie drogowym pokazać protokoły zagęszczenia gruntu i ściągałem takiego faceta i nam te pomiary robił.