PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja pozioma na gruncie pod ogrzewanie podłogowe



Piotr Wawa
29-10-2015, 20:56
Witam,
planuje samodzielnie wykonać izolacje poziomą chudziaka, posadzka na gruncie z ogrzewaniem podłogowym. Czy ktoś mi może doradzić jak to najlepiej wykonać? Na jakim etapie to wykonać? Przed tynkami czy po? Czy jak przed tynkami to do ścian przykleić jakieś paski stryropianu 3-4cm żeby lepiej odizolować sie od ściany? Wyczytałem gdzieś, że standardowo są 3 możliwości:
1. 2x papa 0.3 mm
2. pomalować posadzkę dysperbitem i na to papa termozgrzewalna
3. zagruntować posadzke dysperbitem rozcieńcoznym 1:1 z wodą i nastpępnie zatopić w podwójnej wartswie dysperbitu siatkę taką jak do kleju na elewacji.

Które rozwiązanie jest najlepsze? Może polecicie jakieś inne rozwiązania?
Mam troche nietypową sytuację, bo ekiopa schrzaniła mi chudziak wylała za wysoko, musiała go skuć i wylac na nowo 9cm niżej, teraz wychodzi na to, że mam izolacje pod ścianami zewnętrznumi 9cm wyżej niż chudziak, jak to razem połączyć? Nułbym wdzięczny za porady. Dam radę to sam zrobic, biorąc pod uwagę fakt, że w budowalnce jestem kompletnie zielony, ale mam wielką ochotę zrobić pewne rzeczy sam w domu a nie wszystko zlecać, żeby mieć trochę większą satysfakcję z budowy:D

Pozdrawiam

Konto usunięte_1*
29-10-2015, 21:51
ja bym nie kombinował nic tylko folia budowlana 0,5 jest trochę droższa ale mocniejsza na to styro ja dałem 10 cm ty dasz ile chcesz na to dajesz folię tą aluminiową (ekran) i wszystko a od ściany to fachmany od wylewek dają piankę brzegową i to wszystko

MikeB
30-10-2015, 15:08
Ja smarowałem icopalem - szybki grunt i na to papa termo, a na nią folia 0,3mm.
Zdecydowanie żałuję, że robiłem to po tynkach - kupa sprzątania, ale może tylko mnie się takie fleje trafiły.
Z papy na pewno łatwiej byłoby tynk zbierać, niż z chudziaka.

Piotr Wawa
01-11-2015, 19:15
A czy icopal szybki grunt ma atest do stosowania wewnątrz, bo z tego co wiem to nie:/

MikeB
02-11-2015, 12:52
A czy icopal szybki grunt ma atest do stosowania wewnątrz, bo z tego co wiem to nie:/

Podobnie jak papy termozgrzewalne. Dlatego dałem na to wszystko folię i 30cm styropianu.

piotrek0m
02-11-2015, 12:58
Po tynkach, papa zgrzana do posadzki, zgrzana na zakładach i połączona z papą wystająca spod ścian ... robiąc samemu będzie się Tobie papa skręcała, będą się tworzyły wybrzuszenia, nie polecam ...

rustin
02-11-2015, 20:05
Na chwilę obecną mam taki plan
Dysperbit
pianka pod panele aby folia nie została uszkodzona
folia 0,5

ik_KT
03-11-2015, 22:11
Na podłogę specjalny styropian dla ogrzewania podłogowego [lokowanie produktu] , który oprócz własności izolacyjnych , posiada wypustki dla łatwego układania rur ogrzewania podłogowego.

Gos**c
04-11-2015, 09:02
A ja mam izolację poziomą na styropianie.
Chudziak, styropian, folia, ogrzewanie podlogowe, wylewka.
Wszystko zależy jakie warunki gruntowe.