PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio? gazowy BAXI Luna



damis
02-09-2004, 08:36
Zaproponowano mi kocioł gazowy kondensacyjny BAXI Luna z zasobnikiem i sterowaniem pogodowym za 6800. Szukam ewentaulnych posiadaczy kotłów BAXI oraz ich opinii o tych kotłach

Daru
02-09-2004, 11:07
Nie wypowiem sie na temat tego konkretnego kotla ale podam przykład który opowiadał mi mój instalator. Otóz dwóch braci wybudowało w tej samej technologii identyczne domy po sąsiedzku - wszytsko dokładnie to samo - ocieplenie, technologia, identyczne instalacje c.o. Jedną z różnic jaką na etapie wykończeń zastosowali to różne piece (chodzi o firmy). Obydwaj wybrali kotły z otwartą komorą spalania - jeden wybrał tańszy kocioł firmy BAXI (nie znam modelu) , drugi wybrał piec Viessmana Vitopenda 100. Różnica w klasach pieców okazała sie juz w pierszym sezonie grzewczym (oba kotły maja porównywalne sprawności - przynajmniej wg producentów) . Jeden z nich placił rachunki rzędu 650 zł (Baxi) - drugi 450 zł (za dwa miesiące grzania). Wnioski nasuwaja sie same - czesto co tanie to drogie i nie pisze tego bo sam kupiłem i mam Viessmana ale poprostu jaka ciekawostke usłyszaną od czlowieka z branży- i nie wiem czy do końca prawdziwą, być moze są szczegóły o których nie wiem.
Pozdrawiam