PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie prawidłowe rozwiązanie podłączenia kotła?



pepe1991joly
03-11-2015, 07:42
Witam!
Wymieniam piec na nowy i wyższy. Przez większe wymiary kotła mam problem z podłączeniem go do instalacji. W załączniku dodałem dwa podglądowe rysunki co wymyśliłem. Przedstawione podglądowe rozwiązanie pierwsze z dwoma pompami C.O w pionie może być nie prawidłowe, ponieważ tam gdzie oznaczyłem na czerwono po prostu może się zapowietrzać lub pompka może źle podawać. Drugie rozwiązanie jest trudniejsze ze względu na wymiary i też nie wiem czy jest prawidłowe. Proszę kogoś z większym doświadczeniem i pojęciem o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdrawiam!

gersik
03-11-2015, 20:23
Żaden schemat nie jest prawidłowy i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak podłączał kotła. Weź w rękę instrukcje kotła i przeczytaj sobie jak ma być podłączony kocioł do instalacji.

pepe1991joly
04-11-2015, 19:58
Niestety w instrukcji kotła nie ma nic o tym. Robię troszkę inaczej niż w tym drugim rozwiązaniu, pompa C.O jest w pionie. Widziałem podobne instalacje. Nie jest to najnowsze rozwiązanie, nie ma mieszacza itp. Ale nie rozumiem dlaczego coś jest źle. Dam znać jak coś będzie nie tak. Pozdrawiam.

gersik
05-11-2015, 07:30
Dlatego nie rozumiesz bo nie robisz tego na co dzień. Podaj nazwę i model kotła.

pepe1991joly
05-11-2015, 12:37
Kocioł to Green power eko max 4, firma Berski. Moc 30 KW. Instalacja z zbiornikiem wyrównawczym. Dziękuje za zainteresowanie tematem.

gersik
06-11-2015, 07:54
Przeczytaj w instrukcji pkt 1 ten fragment który jest napisany grubym drukiem.
Przeczytaj też w warunkach gwarancji pkt 13 szczególnie drugą część zdania. Złe podłączenie kotła do instalacji nie jest winą producenta.
Zastanów się czy ci jest potrzebna gwarancja.

pepe1991joly
10-11-2015, 16:16
Piec podłączony samodzielnie i prawidłowo! Wszystko gra. Nie wiem po co osoby odpowiadają na forum które nie chcą pomóc.

gersik
13-11-2015, 09:23
Osoby chcą Ci pomóc ale ty wiesz lepiej. Zapytałeś się czy któreś z podanych rozwiązań jest prawidłowe więc Ci odpowiedziałem. Nie prosiłeś o żaden schemat. Nawet nie chciało Ci się przeczytać polskich norm dotyczących zabezpieczenia kotła grzewczego. Wymyśliłeś sobie i zrobiłeś instalacje która z prawidłową nie ma nic wspólnego. A że działa? Co w tym dziwnego, przecież instalacja już była . Oby się nie okazało że któregoś dnia zostanie tylko to;
https://www.youtube.com/watch?v=8iUHD7hEX5M
Czego Ci nie życzę.

pepe1991joly
15-12-2015, 18:39
Proszę podać wady tego prostego rozwiązania.
Zdajesz sobie sprawę co było przyczyną wybuchu pieca?
I czy u mnie jest to możliwe? (Nie jest).

michcio0711
15-12-2015, 19:58
Pierwsze co powinno być podłączone zaraz na wylocie z kotła to rura o średnicy wewnętrznej co najmniej 25 mm bezpośrednio do naczynia wzbiorczego, dodatkowo niedozwolone są po drodze żadne zawory, pompy itd. U Ciebie tego nie widać.

gersik
16-12-2015, 09:54
Bezpośrednią przyczyną wybuchu kotła było za duże ciśnienie panujące w kotle po prawdopodobnie zagotowaniu w nim wody, a pośrednią głupota wykonawcy który "wie lepiej" bo on już zrobił setki takich instalacji i nic się nie działo.